
Navštíveno 4197x

Ahoj, jak nejlevněji zaplatit auto od soukromé osoby v Německu? Myslím tím co se vyplatí, zda převod z účtu nebo hotově vybrat v eurech? Nemám představu co vyjde nejlevněji...
Diky
vždycky když tam s někým jedu tak má sebou bakšiš:) takže asi směnit u nás u arabáčů a je klid
hotovost, převodem může každej spekulovat, že můžeš třeba pak zrušit převod, takže hotovost to jistí,nehledě na to,že se s ní dá mnohem líp snižovat cena,když prodávající vidí peníze v ruce... :-)

18.10.2013, 12:09 |
Rudi hlavně bacha na výši tý hotovosti, max.10tis. Eur na osobu
... a den. Takže když budeš mít víc a nikdo Tě nechytne, nic se nestane, jen musíte platbu rozepsat do více dní :o)
Co to je za chujovinu tech 10t euro na den a na osobu? To jako nemuzu u sebe mit vic?
Btw. mám pocit, že je to víc jak 10, 12tis. EUR, nebo to je jen u nás a v DE je to jinak?
Knightey: je to tak, v ČR to platí také. Cokoliv nad by mělo jít přes banku, aby bylo vše dohledatelné a nebyly úniky :o)
muzes ale v krabici od Poezky leda :-)
Kadel

18.10.2013, 12:49 |
tykeev | Upraveno: 2013-10-18 12:51:08
Fyzická osoba vstupující nebo vystupující na území Evropských společenství (ES) je povinna písemně oznámit celnímu úřadu dovoz a vývoz platných platidel v české nebo cizí měně, cestovních šeků nebo peněžních poukázek směnitelných za hotové peníze, cenných papírů na doručitele nebo na řad, jakož i dalších investičních nástrojů, které jsou podepsané, ale neobsahují jméno příjemce, v úhrnné hodnotě 10.000 EUR nebo vyšší.
zde konkrétní článek na novinkách, kde o tom psali
[ Link ]
tykeev: díky, takže je to vývoz max. 10tis.EUR, v ČR platba max. 14tis.EUR, já jsem si to zapamatoval nějak zprůměrované :D
Takze si reknu, ze si pujdu koupit auto v CR dejme tomu jo... Fajn, vytahnu 500t a zaplatim ho v hotovosti.
Cili je prokazatelne, ze jsem je mel u sebe vsechny v jeden den. Tim padem kdyby me nekdo udal, je pruser. Jako za co? Jaky? A proc?
Kdyz ty penize jsou moje, nejsou odcizeny ani cerny, tak proc si nemuzu chodit s kolika penezma chci? :)
je to zákon proti pratí, špínavých peněz, nicméně zvlaštní, že někomu na účet v hotovosti můžeš, ale to sem nepatří OT
jednoznačne platba v hotovosti na místě
Knightey: prostě to neřeš, je to zákon a hotovo. Pokud jdeš něco takového kupovat, tak není problém rozepsat platbu na více dní a hotovo, všichni jsou spokojeni :o) Nebo tu částku jak píše Dan vložit na účet.