Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > LED osvětlení do garáže?

 o Navštíveno 9516x o
o 15.04.2014, 23:29 | Barthez
Kuchám teď garáž a uvažuji o něčem jiném než jsou klasické zářivky. Garáž chci mít hodně osvětlenou. Hlavní svícení chci na stropu ( výška 3,80m ). Provedení - tělesa podobné zářivkovým? Barvy měnit nepotřebuji ale namícháni teplé a studené bíle by se hodilo. Garáž je velká 20m2 a uvažoval jsem o 6ti 150cm dvoj-zářivkách. Garáž je nárazově dost používaná. O víkendech tam furt něco kutím.

Otázkou je. Má někdo nějaká tělesa vyzkoušené? Vyplatí se tam dávat LED? Poměr cena/výkon?

Díky za rady.


o 15.04.2014, 23:35 | Knightey-
Toz to je dobra otazka, taky me to zajima. Mam v garazi cca 5 dvoj zarivek a v hale cca 12 dvojzarivek. Halu bych neresil, pouziva se malo ale v garazi vikend co vikend.
Nejaky LEDky bych mozna taky uvital :)
o 15.04.2014, 23:44 | Miky
Není to tak dávno, co jsme do jednoho tělesa dali 4x110cm ledkového pásku. Studená bílá, 14,1W/m.
Čekal jsem od toho více, ale svítí to docela dobře.
Již máme osazeno více světel, tak udělám fotku a přidám.
o 15.04.2014, 23:53 | Tuner#2
Miky: Takže 4x cca. 16W? To mě jako velká úspora proti 2x 36W klasice nepřijde.

Taky jsem nad tím uvažoval, ale kvalitní LED pásky něco stojí a obávám se, že návratnost proti trubici jaksi ještě pořád není.
o 16.04.2014, 09:00 | Ravo
Jsou dvě cesty - buď dát do stávajícího svítidla po úpravě elektroniky (vyhodit starter a tlumivku a pustit přímo 230V na trubici) ĹED náhrady T8.
Nebo si tam dát LED pásky 14,4W dle vlastní libosti.

Já mám v garáži 2x5m LED pásků studené bílé (cca 6000K), 2x2,5m je nalepený na pojezdu vrat a svítí spíš šikmo dolů na zeď, další 2x2,5 je normálně nalepený na stropě na šířku cca ve zlatým řezu.
Vypadá to cca něják takto (video z onboard kamery - nic moc kvalita):
[ Link ]

já jsem se světlem dostatečně spokojen, řekl bych že je ho tam víc než dost. Nicméně na nějakou práci bych asi ještě přidal pásek doprostřed garáže.

A k návratnosti - bohužel to pořád tak je, že proti úsporkám nebo zářivkám se to pořád ještě nevyplatí.
Já to tam mám proto, že v podstatě jen "blikám" (spínám to pohonem vrat) - tzn. dojedu, otevřu vrata, samo se rozsvítí (na plný výkon, žádný nahřívání atd.), vystoupím a vyložím auto a jdu domů, samo se to cca po 2 minutách zhasne. Tenhle režim zářivkám moc nesvědčí, a taky mi vadí pomalý náběh atd.
o 16.04.2014, 10:53 | clown
nic mi do toho neni, ale delat v garazi ciste pod ledkama bych fakt nechtel .. :(
o 16.04.2014, 11:44 | Knightey-
clown: jak to ze ne? Nekomu to vadi ale nekomu to ciste bile svetlo vyhovuje zase.
o 16.04.2014, 12:52 | Tuner#2
Teplota svetla jde dnes ruzne volit, pasek se dela studeny, teply a uz i denni svetlo co jsem daval do kuchyne a pod nim je vernost barev vic nez 80% coz se o tech levnych studenych rici neda. O teplotu svetla ani tak nejde, jde o svetelny vykon a jeho prirozene rozprostreni z trubice... Ja od toho taky upustil ac nad linkou jsem s nim spokojen.
o 16.04.2014, 14:32 | Barthez
Takže vlastně nic extra neni. Nejlepší volba je tam nahulit zařivky ( nejlépe 2 barevné - vrtačky ) a jít od toho. Pak do budoucna něco dam z boku pro skříňky..

Díky za názory pánové....
o 16.04.2014, 14:54 | clown
Hele ja si koupil normalni bile (5050 moduly) na pasku na prisviceni zviratkum, kdyz byly dlouhy noci. A tak jak jsem u toho sedel, mel jsem to tak nejak metr a pul az dva od sebe, na urovni moji hlavy, smerovano dolu. Svitilo to super o tom zadna .., ale zviratka se zacala od toho stahovat a ja cca po hodine pocitoval jako nabeh na zanet spojivek. Takze sup 5050 do prdele a koupil jsem si ty normalni zlute, sice nejsou tak cool, ale nejak funguji, pres regulator jsem jim ubral na minimum .. po mesici provozu jsem se vratil zpet k obyc 25w zarovce .. :)) Takze pas 5050ek je na regalu a sviti nahoru ke stropu .., zlute LED jsem pouzil do lihne, kde vajickum a lihnoucim se kuratum to nevadi. Ja koukam do obyc zarovky a je mi fajn .. :)

Nerikam na neprime nasviceni, pod panel a podobne .., ale do kanclu / garaze nad hlavu ?? Jak rad tu sedim po tme .., abych nemusel svitit zarivkou :)) A v koute mi tu sedi 40W halogen .., sedi a topi .., ale nevadi.
o 16.04.2014, 15:46 | Draxx
Jestli chces do garaze fest svetla, vem si zarivky s patici T5 54w. To sviti az do pr..e oproti normalnim T8 = )
o 18.04.2014, 07:11 | Barthez
Clown :

Hele bude to tak. Prdim na to. nebudu to hrotit. Znas me. Kdyz neco delam, tak poradne a nerad bych prisel na to ze jsem to blbe osvetleni mohl vyresit lepe.... Asi to udelam jako pise treba Draxx ( díky ).
o 25.04.2014, 19:38 | golfista hanz
ja mam vsude doma tyhle zarovky a sviti super.. co kdyby jsi tam dal treba 4 ks ? [ Link ]
o 04.05.2014, 08:54 | Tuner#2 | Upraveno: 2014-05-04 08:54:50
Ze by se ledy pohnuly?

[ Link ]

Cesky vyrobce, 5let zaruka (to je dulezite, me treba 60smd led bodovky odchazi jak na bezicim pasu :( ), vypada to zajimave i tvarem a konstrukci chlazeni.
o 04.05.2014, 10:10 | Dudelina
Já jsem nakoupil LED žárovky v Ikea na Family kartu (myslím -40Kč) - zatím svítí dobře a za ty prachy není co řešit :)
[ Link ]
o 04.05.2014, 12:00 | Knightey-
Tuner#2: nejak tam nevidim cenu :)
o 05.05.2014, 16:02 | Barthez
Taky jsem nenašel cenu a ani kde se to prodava. Jinak to je docela zajimave...
o 29.07.2020, 10:36 | kiklop32
Neřešil to teď někdo? Na bazaši je jich mraky kolem 200 - 300, ale bůh ví co to je.

Díky
o 29.07.2020, 20:23 | crestik | Upraveno: 2020-07-29 22:25:05
pásky mi příjdou takové těžkopádné do garáže - řešit profil, zdroj atd.
už jsem nainstaloval celkem dost těch LED panelů z nižší cenové a bez problémů, světla dost,nějaké takové...

[ Link ]
[ Link ]

o 30.07.2020, 10:34 | Midi34
zvažoval jsem to , okolo Hradce Králové s možností osobního převzetí a někdo tam psal že (naštvaný zákazník) že to je z polska to nejlevnější a že mu pak prodejce ani nechtěl uznat reklamaci (a vymlouval se že je to bazarové zboží atd. )

ted jsem objednával něco z eva.cz a tam mají [ Link ]

tam by snad nebyl problém s reklamací , ale já tam spíš kupuju uklidové prostředky atd.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.325 sekund.