Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Nekdo pres horska kola?

 o Navštíveno 12169x o
o 09.02.2015, 22:52 | ladisv6
Rad bych sobe a pritelkyni koupil horske kolo - hardtail, vidlice minimalne rock shock reba a lepsi, kola 29", to jsou hlavni podminky vyberu. shimano brzdy a osazeni vitano :-) umi nekdo neco sehnat? Ja 196 cm 105 kg, pritelkyne 180 cm 63 kg.


o 09.02.2015, 23:29 | assassin
Reba je zavodni vidlice... Tzn pokud to neni kolo na zavodeni je zbytecne "nefunkcni"
Asi by to chtelo vedet v jaky cenovy hladine to ma byt ... Bracha prodava kola, ale spis drazsi znacky/modely ... Treba jeden celokarbonovej HT tam ted lezi od cannonu, ale cena pres 100...
o 10.02.2015, 08:15 | ladisv6
Karbon nepotrebuju a cena 30-40.000 a klidne starsi model. V tech vidlicich se moc nevyznam, ale kdyz se podivam www.sram.com tak vidim jake jsou cenove rozdili a vidli rady XC nechci. Muj favorit je zatim Canyon AL 29, maji ale distribuci jen z Nemecka ale to mi nevadi :-)
o 10.02.2015, 08:43 | Petura
jsem zaslepen do jediné značky a to Specialized :)
modelová řada Crave nic?
o 10.02.2015, 09:06 | Dexter
Kdyby preci jen karbon, koukni na Haibike greed 9.10. Preci jen carbon se chova podstatne lepe jak hlina, zase se s nim musi opatrneji. (tim myslim hodit ho ramem o sloup a jit na pivo :)
o 10.02.2015, 09:49 | Standa
Co vybrat něco od SCOTTA: [ Link ]
o 10.02.2015, 18:55 | ladisv6
Spec. Crave comp je muj favorit cislo 2, jen delaji ramy 21" a 22" a ja se svou vyskou jsem presne mezi. Proto se mi libi Canyon, ktery dela 22" :-)

Scott zatim sonduju ale moc se mi nelibi ty nekdy az moc extravagantni barevne kombinace...
o 10.02.2015, 18:55 | ladisv6
Spec. Crave comp je muj favorit cislo 2, jen delaji ramy 21" a 22" a ja se svou vyskou jsem presne mezi. Proto se mi libi Canyon, ktery dela 22" :-)

Scott zatim sonduju ale moc se mi nelibi ty nekdy az moc extravagantni barevne kombinace...
o 10.02.2015, 19:07 | walish
Co takhle Norco? Ti dělají taky 21,5" rámy...
o 10.02.2015, 19:26 | DaveF
s velikostí rámu bych to tak nehrotil navíc je každá geometrie trochu jiná, lecos se dá i doladit představcem apod.
Reba je docela dobrá vidle, nebál bychj se jí :-)
ideální je to kolo vyzkoušet

o 10.02.2015, 22:15 | assassin
30-40tis mi za "pevnaka" prijde zbytecne moc... A to mam kolo drazsi nez auto i motorku...
Z toho cos sem daval je mi nejsympatictejsi ten canyon, ma prvky maloseriove vyorby - takove hezke detaily ala cnc patky a dalsi prvky ktere jsou u velkych znacek odlitky. Dobry komponenty ..
Osobne me ani nicim neoslovily 29ky...
Mas uz na to celkem dost penez. Sel bych do fullu...
o 10.02.2015, 23:48 | ladisv6
Me je ten Canyon zatim nejsympatictejsi

[ Link ]

40 je asi na celopero malo, zatim jsem nic co by melo dobre osazeni nenasel. Ja dosud na kole nejezdil tak to nemam ani s cimmporovnat, jestli je velky rozdil mezi 29" a 27,5" kolama :-)
o 11.02.2015, 08:05 | assassin
Kolega v praci kupoval kolem 40ti starsi model giant reign. Uz je to dost penez urcite se nejdriv svez - 29 je na muj v kus prilis "neohrabana" v technickym terenu to je boj ... A v tve velikosti to bude neuveritelne velky kolo :) ty komponenty bych zas tolik nehrotil na kolech v tehle cenovce uz nebude vylozene spatne osazeni a vzdy to jde dodatecne prehodit...
o 11.02.2015, 08:52 | Dexter
Na skoro 2m cloveka 100% 29". Velikost toho kola se tam zamaskuje, nejaka 26" v 21,5" a vic je strasna obluda a clovek na to stejne vypada jak kdyz to ukrad mladsimu brachovi. To kolo se ridi jinak, jina geometrie a hlavne kratkej predstavec nemusi sednout kazdymu.
o 12.02.2015, 03:13 | assassin
Dexter: otazka je jestli si clovek kupuje kolo pro to jak na nem vypada :) me treba nesedi ani soucasne moderni 27.5palce - ikdyz sem naposled srovnaval svoje 26 s 27.5 kolem s temer dvojnasobnou cenou - tak ta 26 akceleruje a zataci lepe, je obratnejsi. Ta 27.5 funguje az kdyz ma nejaka lehka kola = je to naky neskutecne drahy kolo. Levnejsi 27.5 a 29 bajky maji tezky kola a je to hodne znat. Mam 190cm a nezdil jsem i 18palcu "m-ko" ram - je teda fakt ze spis tezsi teren kde se zas obvykle vozi mensi ramy.
Samo ze to co pisu je dost subjektivni, mam dost znamejch co jezdi dlouho a co by se do krve hadali ze 29 je ve vsem lepsi atd... Chce to si to vyzkouset, uz je to dost penez na to zhisti po par dnech a po vyzkouseni kol kamaradu pri prvni vetsi vyjizdce ze sem koupik spatne...

Ta 27.5 na ktery se i dalo jezdit byl santa cruz bronson ... Ale cenovka fakt silena.
Posledni co sem jezdil byl jeden z tech vyssich rad cannondale jekyll carbon a to uz bylo strasne dlouhy kolo, nezatacelo a treba si ho zvednout do manualu - na zadni - uz bylo dost obtizny
o 12.02.2015, 08:10 | Petura
já mám cca 190cm a mám Specialized 21" rám a 29" kola, to kolo mi neskutečně sedlo svojí stavbou, sedí se mi pohodlně, v terenu mě to nesundavá ze sedla...
měl jsem předtím Cube 21" rám s 29" kolama a i když byl dobrej, tak ten Spešl mi sedl lépe..
ten Crave má neskutečně lehký rám na to že to je hliník
o 12.02.2015, 08:30 | Dexter
Assassim: pokud si nekdo kupuje kolo za 40tis. myslim, ze uz chce i trochu vypadat. Jasny ze to jak se mu na tom jede je dulezitejsi. Ale proc by se na jednu velikost kol mel vejit clovek od 150 do 200cm a vice? nebude vnimat zenska 165cm 26bika jako chlap 29? sam mam taky jeste 26", ale pristi bike bude mim 27,5(mam 182cm). Ladisv6 taky nenapsal, jak ty kola budou vyuzivat.
o 12.02.2015, 22:06 | ladisv6
Hosi diky za nazory a rady, ale je rozhodnuto. Vcera jsem potkal kamarada a nahodou jsem zjistil, ze prodava svuj spesl epic comp carbon, 21" ram, 29" kola, full, reba, fox, 2x10 sram, model 2012, ale nechal mi ho za cenu, kterou tady snad nemuzu ani napsat :-) samozrejme musim udelat servis obou tlumicu atd ale stejne super cena. Diky vsem!
o 12.02.2015, 22:16 | Dexter
To bude radost jezdit.... gratuluju ke koupi.
o 14.05.2016, 07:22 | crestik
není to náhodou model na cyklokros?...už ti na prodejně smrdí dlouho, co? :-)
o 14.05.2016, 08:39 | HIGHTOWER
Jenže se nemusel regnout, takže fakt bomba :-D :-D :-D
o 14.05.2016, 18:18 | xSam
Mohu se vetřít také s dotazem?
Mám nějakého Authora to kolo mě neskutečně štve, je pro mě děsně nepohodlné...
Dnes jsem ho vezl do servisu a pán mi říkal, že je na mě malé a má blbou geometrii a proto mě štve. Mám 191 cm, rám je 21".
Zkoušel jsem u něj tohle a přišlo mi to velice slušné: [ Link ]
Co si to tom myslíte, je to dobrá volba?

Najezdím prd, jsem opravdu občsnej výleťák s rodinou.
Víc peněz do toho určitě nechci dát, nemá to pro mě smysl...

Díky moc za rady

xSam
o 16.05.2016, 11:40 | xSam
Umí prosím někdo poradit?

Díky

xSam
o 16.05.2016, 11:51 | capo
No nechci dělat chytrýho, ale obecně 21" rám by ti rozhodně malej bejt na 191cm neměl. Jestli tam máš úzký řidítka, krátkej představec a nevhodnou sedlovku, může ti to pocitově malý připadat. Bez znalosti toho stávajícího nemůžu soudit.
V případě vybírání novýho kola je vžycky důležitý porovnat geometrii obou dvou. Podle mě se zrovna author a pells zas tak lišit nebudou, aby to mělo smysl měnit, pokud nechceš jít do jiný cenový kategorie.
o 16.05.2016, 13:46 | xSam
Nevim, nerozumim tomu, ale asi ma ten author blbou geometrii, to kolo je pro me proste nepohodlne a cejtim, ze mi je male.
Jiny predstavec a sedlovku jsem chtel dat, ale asi by to moc nepomohlo.
Ten pells ma uplne jiny posez nejsem na tom tak zlomenej a jelo se mi proste lepe. Kdyz je postavim vedle sebe je to uplne jine kolo. Mozna to take delaji 29" kola oproti mym 26".
Nechce se mi davat moc penez, ale manzelka si stezuje, ze s nimi nikam nejezdim...
Nevim, jeste to vozkousim...
o 16.05.2016, 17:05 | Petura
jezdil jsem na 29" kolech s 21" rámem Cube a Specialized a "spešl" mi sedl lépe do ruky... jinak dělaný rám, sedím si pohodlně, takže za mě radím ozkoušet co sedne lépe...
o 28.05.2016, 13:11 | cupra.165
Nemate nekdo tip na 26 HT bike s nizkym ramem pro clovicka kolem 140cm? Porad hledam pro sveho kluka neco schopneho a bud je to drazsi nebo tezka ludra.
o 12.06.2016, 23:55 | chiwa
Volil bych asi Meridu či něco podobnýho. S Meridou mám asi tak nejlepší zkušenosti.
o 13.06.2016, 10:57 | xSam
Jinak doplnim, jak jsem dopadl.
Superior celopero a je to absolutni bomba, jsem nadsenej.
Minuly tyden porizene SPD s botami a taky skvele. Az na tech par drzkopadu co jsem dal.
Na kole opravdu zalezi, poprve co me na kole fakt bavi jezdit:-)

foto k příspěvku  od xSam

o 15.06.2016, 07:56 | Rajdlos
Super :) Taky bych rád z HT přesedlal na full :) Akorát ty SPD jsem fakt nedal. Po třetí držce to letělo pryč.
o 15.06.2016, 08:32 | Octávák
Radlojs: A povolil sis je ze začátku? Nevím jestli to jde u všech, ale já měl nějaký shimana a ty šly povolit, aby z toho šlo jednodušej vystoupit. Jak si postupně zvykáš na ten grif, tak utahuješ. Dá se na tom zvyknout, na zpevněných cestách prima, ale v lese je to stejně o držku...
o 15.06.2016, 11:22 | camron
Vzdy se z toho vystoupit neda, bohuzel. Nedavno jedu do kopce, lehky prevod, prohrablo mi zadni kolo a uz jsem nestihl rict ani " ku.va" :). Aneb nevyhoda 29" rafku - ucebnicovy priklad - priste budu vedet :)
o 15.06.2016, 14:49 | radek.613
xSam: to je obrázek měsíce :-D
o 15.06.2016, 15:47 | Octávák
Camron: no máš recht, taky jsem si na tom několikrát rozbil držku... Někdy se to i s velkou dávkou předvídavosti nevychytá
o 15.06.2016, 16:33 | Dexter
SPD či jíný nášlapy jsou jen o zvyku. Bez nich se zase člověk nemůže pořádně svést na kole. Problém v kritický situaci je, že sposta lidí táhne celou nohu do strany a néé jen patu aby vyklapnul. Kdysi jsem pujčil kolo známýmu a zrakvil se taky, hlavně že mu 5x říkám patu ven, patu ven.....
o 15.06.2016, 20:51 | choze
SPD mi už hodněkrát pomohly, abych si nerozbil hubu. V krizi ti podrží nohy na pedálech a máš možnost ještě něco s tou situací udělat :-) Skoro každej kdo začal s PSD si dal na hubu, než se to naučil.
o 15.06.2016, 21:02 | jackobo | Upraveno: 2016-06-15 21:03:30
zcela stejne jako choze.
pominu-li vyse zminene, tak ta efektivita prenosu energie s SPD do slapaciho ustroji je uplne nekde jinde (neslapes jenom smerem dolu, ale castecne i treba kolem-dokola :-D a nedejboze tahas nohu i trochu nahoru :D)
Nevzdaval bych se, bez SPD je to jenom slabej odvar, kdo to s kolem mysli aspon trochu vazne k tomu snad dojde casem sam :))
o 16.06.2016, 08:36 | camron
Ale na klasickem pedalu se vam nestane tohle...:)

Pak se to blbe dojizdi zpatky

foto k příspěvku  od camron

o 16.06.2016, 08:38 | camron
Radek.613: "Fotr vyjel na kole", mno :)
o 16.06.2016, 09:52 | nome | Upraveno: 2016-06-16 09:52:46
presne tak nevzdat to, SPD ti usetri tolik sil ze nechapu jak sem nekdy mohl jezdit bez nich. Je to jen o cviku. Uz je vozim i do bikeparku.

Camron - ty musis mejt ukrutnou silu v nohach :-) kolik mely ty boty najeto ?

jinak zacatecnikum a hlavne tem co to mysli s jezdenim v terenu trochu vazneji doporucuji pedaly viz obrazek s klickou na ktery nastoupis a nacvaknes kdekoliv.

o 16.06.2016, 12:20 | camron
Tak neco za sebou maji...ale docela me vypekly...
o 16.06.2016, 20:49 | xSam
camron, premejslim, jestli se mam urazit:-)))
o 16.06.2016, 20:51 | xSam
Jinak doporucuju boty five ten, jsou skvely a da se v nich pphodlne chodit. Zadna tretra:-)

foto k příspěvku  od xSam

o 16.06.2016, 20:57 | assassin
Opet zajimave nazory o tom, ze bez spd nema kolo cenu a ze se bez toho clovek nesveze :) mame doma kola na kterejch maji spd smysl a jina kola kde smysl nemaji - osobne me bavi jen ta kola kde spd smysl nemaji. Ja uz k tomuhke "porozumneni" nejspis nedojdu :)
o 17.06.2016, 13:51 | PlusOne
S SPD jezdím cca osm let, a je to silně o zvyku a preferenci každého soudruha, takže nebudu řešit, jestli SPD mají smysl, nebo ne, to si musí každej zvážit sám, na čem chce jezdit jen potvrdím, že chvilku trvá, než na to člověk přijde. Pravidelně se mi stávalo, že jsem při zastavování vyhodil pravou nohu, a padl na levou stranu.....

SUP určitě dobrá volba, hodně zábavných kilometrů přeju ;-)
o 17.06.2016, 16:50 | Davados
Za mně taky už jen spd,boty sem měl Specialized a skvělý poježdění.Na držku sem si dal jen jednou na silničním kole,když sem se zastavil a "nevytáh podvozek",pak už nikdy.A taky sem si řikal jak sem bez nášlapů mohl jezdit i na horským sem je měl a až zas budu pořizovat kolo budou tam spd :)
o 18.03.2020, 11:03 | Mr.Scully
Zkusím obnovit téma :-)))

Žena cca 176 cm má aktuálně pravěké crossové 27.5 kolo a teď si vzpomněla, že si chce koupit horské 27.5 na občasné (spíš krátké) vyjížďky přes lesy a louky za rodiči, aby nemusela MHD. Tak jako že ideálně za desítku a podobně :) Je mi úplně jasný, že pravověrný cyklista vidí rozumně až ceny násobně vyšší, ale vycházejme ze zadání :) Prostě třeba za 10-12k koupit to, co je relativně v dané cenovce nejrozumnější. A dotazy jsou:

- nové kolo nebo bazarové? Záruka a servis vs. zřejmě lepší kvalita za stejnou cenu?
- je nutné vyzkoušet před nákupem osobně nebo se plus mínus na všech sedí podobně? :) (Já vždycky kupoval naslepo, ale já jedu na kole jednou za pět let kilometr na poštu, tak mně je to fuk)
- aktuálně lze kupovat jen online, ale kola z eshopu dorazí nesestavená, je to tak?
- údajně je celkem rozdíl i mezi jednotlivými ročníky, jako že model 2019 bude lepší než model 2018 (v rámci stejné značky)
- rám 18" (M) odpovídá její výšce nebo už je malý?
- jsou rozdíly mezi značkami? Jako že třeba (plácnu) Apache je česká, takže je v průměru levnější než některé zahraniční značky nebo tak něco?

Konkrétně kouká třeba na tohle za osmičku v plný záruce, protože lze v Plzni vyzkoušet - ale je to podle googlu starý 2017 model.
[ Link ]

Kamarád umí slevu na Rock Machine a Scott, ale muselo by se koupit někde online... něco takovýho třeba
[ Link ]

Nebo...? Pokud bazar, tak jedině Plzeň (vyzkoušení), nové kolo klidně, ale aby šlo v Plzni servisovat v záruce. Krámy aktuálně zavřené, tak nic moc nelze udělat... :-D
o 18.03.2020, 12:34 | Dudelina
V téhle cenovce je to celkem jedno.

Hledal bych v Decathlonu, kde jsou kola v dobrém poměru cena/výkon, ale škoda, že je teď zavřeno.

Bazarová kola klidně, ale chce to tomu trochu rozumět.
o 18.03.2020, 13:00 | Mr.Scully | Upraveno: 2020-03-18 15:47:54
Dobrá poznámka o Decathlonu, ten máme taky kousíček. Ale kdoví, kdy otevře :-(

Co to bazarové zmíněné výše? Kdyby bylo skutečně v plné záruce, stojí za to omrknout?
[ Link ]

Z obchodů máme nejblíž asi Ramalu a teď v téhle době mají akci dovoz a sestavení kola zdarma, dá se tam něco vybrat? [ Link ]
o 18.03.2020, 18:59 | Mišell
Pokud to nemá na nějaký delší výjezdy, tak se mi ta bazarovka zdá naprosto dostatečná. Pokud to má navíc záruku, tak není o čem. Za těch pár km, co to má najeto, tomu nic nebude. Ideálně ať si to vyzkouší, jestli jí sedí ta velikost. Já bych se spíš teda koukal po 29", ale i ta 27,5" pro ní bude OK.
o 18.03.2020, 19:39 | Mr.Scully
Hm, 27.5 vs 29 je asi věčný boj a nevím, jestli se to dá vyřešit a dobře porovnat třeba podle jedné krátké projížďky... Doteď měla 27.5 crossový a štve ji hlavně to, že jak na těch úzkých pláštích jezdí terénem, tak různě zapadá nebo se jí to smekne na kamenech atd. Prostě si umínila, že chce horský, tak jí to potřebuju splnit, aby měla klid :-D Přeci jen s ní musím v týhle době bejt doma třeba 24 hodin denně a několik týdnů, tak ji nechci štvát :-))
o 21.03.2020, 07:49 | Robo
Mr.Scully : moje žena má 175cm a po začátcích na 26" a po vypůjčení mojí 29" (stavba na rámu Author Instinct) řekla, že jestli chci aby se mnou jezdila, tak jedině na mém kole:) Tak jsem si postavil nové na rámu RB 27,5 myslel jsem, že to bude kompromis, bohužel pro moje potřeby nebyl. Takže další a už finální stavba byla opět na rámu RB, ale pro rozměr 29". Teď už vím, že mám na hodně dlouho vystaráno.
Za mě doporučuji jednoznačně vyzkoušet, ideálně alespoň na jeden výlet :)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3971 sekund.