Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > cestovní kufr?

 o Navštíveno 9786x o
o 18.04.2015, 14:03 | Rajdlos
Můžete doporučit nějakou značku kufru, aby nějaký ten rok vydržel? Cestuji max. 2-5 za rok. Nevím zda volit látkový či skořepinový. Ze značek, co za něco stojí, znám jen Samsonite.

A případně i nějakou prodejnu v Praze.

Díky ;)


o 18.04.2015, 14:46 | crestik
my se teď o tom bavili na služebce. Ty dražší jsou fakt vymakané, co se rozmístění kapes a pevnosti týče, integrovaný zámek atd...ale jednou kolegovi blbě hodili s kufrem (cenovka kolem 4tis) a kolečko nevydrželo (nebyl to spinner, ale roller).
Zrovna dneska jsem šel "pro rohlíky" do tesca, a vedle kečupu jsem přihodil tohle...viz níže :-)
Já v tomhle nejsem moc náročný, cestuju 2-4x za rok a nemám v tom nic moc cenného. Takže mě kdyžtak moc nemrzí, když se kufr ztratí/poškodí.
[ Link ]
o 18.04.2015, 14:52 | Rajdlos
Jde mi právě o to, aby to něco vydrželo :) Většinou jsme koupili něco od vietkongů a letištní zacházení kufry moc nevydržely :)
o 18.04.2015, 15:11 | kuja
Loni sem koupil na zkousku vyssi radu latkovyho Delsey a celkem to za ty penize neni spatna koupe :) Stal cca 2600 v nejaky akci ve Fashion Arene.
o 18.04.2015, 16:19 | Zdeny60
Tak dám ti aktuální info starou asi 1 den:-)
Leteckou přepravu nevydrží asi nic. Včera mi došla značková skořepina Samsonite s urvaným kolem - vytržený celý roh, kde je uchycené kolo a na protilehlé straně je prasklina. Kufr stál 4500 Kč. Je na odpis. Bohužel jsem nemohl u letecké společnosti reklamovat z důvodu nedotatku času.
Jako druhou variantu mám hadrovou tašku s pevným spodkem, teleskopem a 2 koly a zatím slouží bez úhony asi 3 royk,a le je fakt, že to v ní je jako v přesýpacích hodinách, takže vyžehlené košile a sako fakt moc ne.
Po dnešku jdu zítra koupit k čongovi nejlevnější plastový kufr za 8-9 stovek a tečka.Hovada na letišti to stejně za chvíli zničí. Kupodivu, jen jedna společnost a to Tuskish Airlines mi v Adaně bez řečí na místě!! dala nový kufr a neřešila to. Austrian ti řeknou, ať doneseš fakturu za opravu. kdo by ji asi kam nosil...Totež Ruslajn, ti mi ho zničili loni.
o 18.04.2015, 19:31 | Rajdlos
Zdeny: mno moc pěkné, to jsi mě moc nepotěšil :) Mladá chce furt skořepinu, mně je to tak nějak buřt. Dneska jsme lítali po kufrech a překvapilo mně jak jsou ty Samsonite lehoučký.

o 18.04.2015, 20:12 | muSlim | Upraveno: 2015-04-18 20:15:57
Mám Burtona za bývalých 6.5k a za tých 5 rokov čo ho mám a kde všade sa so mnou nalietal na ňom nie je ani škrabanec. Kolesá sú vymeniteľné a nové aj s osou a "nosičom" zakúpiteľné ako ND... Spodok je pevný obal, vrch hrubá textília (delené asi 40:60 do hlbky s dvomi oddelenými časťami). Nájdem ten typ, hodím sem link až nájdem, pre predstavu.
o 18.04.2015, 20:25 | Leveler
A vy se divíte?
[ Link ]
o 18.04.2015, 20:26 | camron
A jak má vypadat? K obleku nebo je to jedno? Protože pro případy, kdy je to jedno, mám S.O.C. Garantuji ti, že do něho sbalíš celou rodinu a nedá se zničit (už toho se mnou zažil dost).

[ Link ]
o 18.04.2015, 20:30 | muSlim
Tak nenašiel ale aspoň nafotil. A nemám ho 5, ale už dobrých 8 rokov čo som sa zamyslel a vydržal nakladanie v Ázii, Amerike, po Európe, na Africkom kontinente, proste skoro všade. Samozrejme že bez škrabancov som myslel obrazne, nikdy sa ničomu zabalenému nič nestalo a ani kufru ako takému. Povrchové poranenia samozrejme má, ale to sú také šrámy z boja :-)

[ Link ]
o 18.04.2015, 21:26 | Rajdlos
muSlim: stejný design má mladá na prkno od Burtonu :)

Jsem zapomněl dodat, že 4 kolečka podmínkou ;)

Díky za tipy mrknu.
o 18.04.2015, 22:05 | camron
Proč 4 kolečka?
o 18.04.2015, 22:23 | Alííí
Resili jsme doma pred pul rokem, Samsonite je asi pecka, ale za ty prachy? Za cenu jednoho kufru koupis dve sady stejny kvality ale "mensi" znacky.
Koupili jsme si nakonec SuitSuit, kde se da alespon trohu odlisit designem... Doporucuju.
o 18.04.2015, 22:40 | Ravo
Problém skořepiny je, že sice vydrží víc než látkáč z hlediska absolutní ochrany vnitřku (ani záhyb na saku atd.), ale po překročení jisté hranice nastává nevratná destrukce (vyrvané celé rohy vč. koleček atd).
Bohužel tato hranice je až moc často překračována napříč aeroliniemi (handlig zavazadel dělá letištní personál všem aerolinkám stejně).
Látkáč se tak něják "podvolí" a ve většině případů je to vratný proces a pokud vevnitř nemáš extrakřehké věci, tak to i vnitřek přežije ve zdraví.

Takže za mě po pár zničených skořepinách (a přetahováních o pár eur za cenu zavazadla) jsem pořídil zpátky kvalitnější látkáč a křehký cenný věci si beru sebou do cabin luggage.
o 19.04.2015, 09:09 | Ghofig
Ja testoval jak latkac, tak skorepinu a po par cestach byly na odpis oba dva...
Osobne jsem ted pro verzi koupit neco fakt low end a jakmile ho znici, tak za par penez dalsi.
To me alespon nesere tak, jako kdyz by mi odepsali kufr za X tisic, protoze resit reklamaci je stejne vzdycky komplikovane...
(kdo z vas ma doma od kufru schovanou fakturu nebo by resil nejakou opravu a pak se s nima dlouze dohadoval...?)
o 19.04.2015, 10:22 | crestik
camron:
někdo to preferuje, aby nemusel tahat kufr za sebou, tak jej veze vedle sebe. Je to trochu i pro případy, kdy je kolem mraky lidí, tak s přívěsným vozíkem zabíráš dost místa a nejde jej tak dobře vézt vedle sebe, jako v tlačenici spinner.
o 19.04.2015, 10:29 | hanx
Rajdlos: když vydržíš do úterý, mrknu se co bych tu měl. Dělali jsme dovozce Samsonite a máme jich tu ještě dost skladem za hodně dobrý ceny. Jakou velikost si představuješ? Skořepinu nebo látku?
o 19.04.2015, 10:53 | Rajdlos
Hanx: je mi to tak nějak celkem jedno :) Velikost ideálně XL, minimálně 100L. Látka nebo skořepina je celkem jedno. Díky
o 19.04.2015, 10:54 | Rajdlos
camron: je to jak píše crestik, nemusíš kufr za sebou tahat, ale vedle Tebe jede
o 19.04.2015, 20:00 | hanx | Upraveno: 2015-04-19 20:03:21
Takže co jsem zatím předběžně koukal do systému, měly by tu být:

1. Přesně tento 81cm: [ Link ]

2. Tenhle, ale výška 72cm (na odkazu je 55cm) [ Link ]

3. Tento, ale 81 cm (na odkazu je 55cm) [ Link ]

Vše nový, nepoužitý

Napiš, které z nich by tě případně zajímaly, abych je po skladech nehledal všechny zbytečně :-)

edit: smazal jsem 4. protože jsem přehlédl že má pouze 2 kolečka
o 19.04.2015, 20:32 | addamec
Já jsem to řešil dva týdny zpátky a nakonec jsem vybral kufr značky March. Chtěl jsem skořepinu, aby byla odolněší vůči protržení, případně promoknutí.
Požadavky váha, odolnost.

Narazil jsem na stránky nejkufry.cz, kde mají kufry March Yearz s kamennou prodejnou v Kobylisích.
Nechal jsem si poradit mírně těžší kufr z PET (recyklát z PET flašek). Údajně by měl být nezničitelný - viz fotky, kde ho přejel náklaďák a jen se promáčkne, ale nepraskne).

Nejsou moc pohledné, ale dá se to přežít :-)
Palubní zavazadlo mám látkový samsonite. Kvalita madla je mírně lepší u Samsonite, ale viklají se u obou :-)

Poměr cena/výkon super. Tenhle jsem pořídil.
[ Link ]

o 19.04.2015, 21:55 | muSlim
2 hanx: náhodou Samsonite Micro (Roller) by sa nenašiel? Taký ten malý príručný so zabudovanou kolobrdou... :-)
o 19.04.2015, 23:21 | manolo
hosi, mlada ma 55cm skorapku z tesca, 450,-... 44 letu ryanairu, thajsko pres moskvu, thajskl pres dubaj, thajsko pres istanbul, alpy a ja nevim co vse a kufr drzi jak hajzl...

predtim sem mel yx fakt pekny i dobrych i karbonovych atd kufru a od kolecek po teleskopy vse chciplo. pokud te boby netrapi kup si drahou picovinu kteeou kdyz ti masher rozbije obrecis.

ale ja pomalu na tech letistich bydlim, tak reknu jen ze nejlevnejsi = nejlepsi
o 20.04.2015, 06:53 | Rajdlos
hanx: díky za nabídku, ale když vidím ty ceny, jsou trochu mimo můj rozpočet :) potřebuju hlavně dva. Jinak 3. se mi zamlouvá.
o 20.04.2015, 10:08 | Octávák | Upraveno: 2015-04-20 10:09:37
hanx: můžeš mi prosím napsat, kolik stojí ten č.2 a případně č.4?
Já bych rád zase jen dvoukolečkový... Díky
o 20.04.2015, 10:31 | CervinVega
Máti ted dostala 700,- za obyc kufr, ktery ji stal 500,- (a o tolik zadala, ulomene kolecko), akorat to musela podat na letisti, pak nafotit a popsat do mejlu, poslat firme...
Mozna by vyrobci meli vymyslet "zatahovaci kolecka" :-)
o 20.04.2015, 11:05 | lukee_cz | Upraveno: 2015-04-20 11:06:52
kolecka na rozich jsou zlo, idealni na ulomeni a i kdyz mimo dobre cesty je to naprd, tak mam nejradsi co nejmin trcici.
Jinak reklamace jak kde: low costem - slozita dokumentace, zarizovani, vlastni oprava a posilani faktury na proplaceni - nahovno, ale dobre si vyzkouset.
Naproti tomu treba Emirates - reklamace podana (vicemene jen skareda odrenina na novem kufru). DHL vyzvedlo doma a za 3 dny dovezli novy LEPSI kufr, takze pohoda. Jinak drahe taky nekupuju a jen prubezne nahrazuju novyma :)
o 21.04.2015, 10:40 | JB
já tedy mám ten látkový kufr, drží už 10-tý rok. Vypadá, jako když prošel několika válkami, ale všechno drží. bohužel všechny cedulky jsou orvaný, takže nevím, který soudruh ho vyrobil. Kupoval jsem to v hradci v nákupáku, bývalý carrefour za 4500 cca. Viděl jsem vloni kufr, co koupil kamarád pro známého k narozkám. Byl velký, lehoučký a z kevlaru či co. Ivan to měl v kanceláři prázdný a řekl mi, ať na něj šlápnu. Tak jsem šlápl a prošlápl to horní víko až na zem. Můj pocit tedy nic moc, už jsem řešil, kolik peněz mu budu muset dát. Ale ne, za cca 2 minutky se ozvalo lupnutí a víko celé zpět. Ivan pak po něm ještě hopsal v hasičských botách. A vydržel. Jestli chceš, můžu se optat, ale bylo to hodně hodně drahý.
o 21.04.2015, 15:11 | hanx
Rajdlos: tak číslo 3 je za 5 899 Kč, reál fotky zde: [ Link ] - je naprosto nový, nepoužitý s plnou zárukou. Koukal jsem na něj a je fakt super a odlehčenej. Tady kdyžtak víc fotek z ofiko stránek.

MuSlim: koukal jsem a nenašel jsem. Zkusím se ještě poptat.

Octávák: č. 2 by byl za 4760 Kč (z původních 9521) protože je to vzorek, který byl vystaven na prodejně. Je nový, naprosto nepoškozený, jen je na něm vidět, že nebyl jen v krabici. Stav cca jako po první cestě.

o 21.04.2015, 15:13 | tommas
Lidl má občas kufry, je to kopie nějakého staršího Samsonitu.

Koupil jsem ho trochu z recese, ale trápím ho už dva roky, párkrát se už taky proletěl a pořád dobrý, kolečka drží a madlo taky. Za 7-8 stovek dobrý ;-)
o 21.04.2015, 15:18 | Rajdlos
hanx: máš popřípadě dva kusy? :)
o 21.04.2015, 15:26 | hanx
Rajdlos: nemam skladem, ale pripadne bych mohl objednat druhy. Jen nevim jaka by tam byla cekacka. Kdybys do toho sel a byl ochoten nejakou dobu na ten druhy cekat, mohl bych ti cenu jeste nejak kosmeticky upravit o par stovek na kus
o 21.04.2015, 15:43 | Rajdlos
mno je to dost pres caru rozpoctove :D zase takovej cestovatel nejsem. Ukazu doma a dam vedet :)
o 21.04.2015, 21:44 | muSlim
2 hanx: vďaka, budem čakať :-)
o 27.04.2015, 09:03 | hanx
Rajdlos: tak update ceny. Umel bych oba za rovnych 10 000 kdyby byl zajem. Uplne nove, plna zaruka.
o 27.04.2015, 09:20 | Rajdlos
hanx: díky za nabídku, ale mladá už objednala nějaké od American Turister (Samsonite).

Jinak ten Tvuj model se prodava na netu za 4799Kč ;)

[ Link ]
o 27.04.2015, 14:28 | hanx | Upraveno: 2015-04-27 14:29:43
Rajdlos: Ten co ukazuješ je velikost 55, ne 81 :-) ten bych uměl ještě levněji ;-)

tady máš tu odpovídající velikost na stejném e-shopu: [ Link ]

Jinak American Tourister umím taky, ale nemám nic na skladě tak jsem na to nekoukal...
o 27.04.2015, 14:36 | Rajdlos
hanx: sorry prehledl jsem, ono je to stejne pres muj rozpocet :) kazdopadne diky za nabidku :) malda koupila nejaky zakladni plastaky od AT
o 21.06.2019, 09:20 | Alitero
Za mě vždy jedině skořepinové kufry. Pěknou širokou nabídku mají na [ Link ]
o 21.06.2019, 10:07 | Zdeny60
Letošní zkušenost: nákup hadrové tašky cca 25kg, Lidl, cena 330Kč/ks. Vzal jsem 3 kusy, všechny 3 dojely tam i zpět bez poškození podvozku. Supr kauf!
o 21.06.2019, 16:16 | dj.DEKL
[ Link ]

American Tourister od Samsonite
o 22.06.2019, 08:44 | Kamil
dj.DEKL - American Tourister a Samsonite jsou dvě různý značky :) Ale abych jen nerýpal - určitě bych mrknul na zavazadla značky Titan. Co se zpracování týče mně přijdou dál než třeba právě Samsonite za výrazně vyšší cenu.
o 22.06.2019, 09:36 | walish
Myslím, že za 4 roky Rajdlos ten kufr vybral
o 22.06.2019, 09:50 | Kamil
walish - ano, původní téma je starý, ale může se hodit dalším
o 22.06.2019, 09:58 | walish
Kamil - jasně, hodí se. Já jen tak, že zase někdo vytáhl 4 roky staré téma, aby si udělal reklamu
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4079 sekund.