Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > OT: Dovoz auta z CH

 o Navštíveno 17026x o
o 31.08.2016, 08:35 | Only_One
Netušíte někdo jestli jde přihlásit i starší auto dejme tomu 1998-2000? A mají tam taky něco jako převozní značky? Nějak se nemůžu dopátrat objektivních informací.


o 31.08.2016, 09:33 | Cviklik
Před týdnem sem tam byl a strašně sem si užil 20hodin čekání na hranicích.Ani jedna Spedice ze 30 co tam jsou mi nechtěli udělat papíry,všichni jak slyšeli že vezu auto tak neměli čas.:-)
o 31.08.2016, 09:59 | muSlim
2 Cviklik: a ako to vlastne funguje, okrem toho čakania, keď to nie je EU krajina? Ďakujem.
o 31.08.2016, 10:02 | Cviklik
Co tím konkrétně myslíš?
o 31.08.2016, 10:06 | muSlim | Upraveno: 2016-08-31 10:07:21
Dovoz z CH. Predpokladám že to nie je tak "priamočiare" ako doviezť z krajiny EU do ČR, nehľadal som o tom info bo ma každý odradil, že sa tam platí ešte plus daň a nejaké ďalšie poplatky a že sú problémy s papierovačkou...
o 31.08.2016, 10:12 | Cviklik
Dovoz je vždy stejný jen se to musi clít.Problém je že pokud nemáš smlouvu s nějakou Spedicí která ti udělá na hranicích (CH-D) průvodku pro clení ve vnitru tak tam na tebe každý kašle.Ja jsem to na konec clil přímo na německé celnici a asi to vyšlo líp než ve vnitru ČR.
o 31.08.2016, 11:01 | TROY
Muslimáku kdyžtak mám člověka kterej vozí ze švajcu ;) a vše zařídí.
o 31.08.2016, 19:29 | Mr.Scully
Hlavně je tam +DPH, ne? Čímž se výhodnost dovozu ze země mimo EU celkem snižuje. Já jsem si svého času chtěl přivézt báwo ze Švýcarska, ale když jsem zjistil, že jen DPH udělá třeba 150 litrů navíc, tak mě to rychle přešlo. A na nějaké falešné snížené ceny tam nehrajou.
o 31.08.2016, 21:44 | Cviklik
Za Mazdu 5,r.v.2009 chtěla Merklová CLO+DPH 415€
o 01.09.2016, 10:00 | muSlim | Upraveno: 2016-09-01 10:01:29
2 TROY: budem si pamätať, vďaka :-)
2 Cviklik: aha, myslel som že je to zložitejšie, vďaka tiež. Tých Tvojich 415 evri znamená že si platil DPH len v Nemecku a ztama si to už bral ako EU dovoz? Chápem to dobre? Alebo to je ešte inak? :-)
o 01.09.2016, 10:03 | Only_One
To podstatné nikdo netuší? Lze přihlásit staré auto z CH?
o 01.09.2016, 11:55 | TROY
OO
ano mělo by to jít dle člověka co vozí auta - mohl jsem mit Boru 1.8T kombi rok 99 jak proclený tak z DPH
o 01.09.2016, 14:35 | Transportérák
Loni v zimě jsem přihlašoval tady u nás auto z CH. Auto rko výroby 2001 a dovezl mi ho přímo z CH sám majitel, kde tady si sundal převozní značky a mě zbyl ten jejich TP ve formě kusu papíru na kterém bylo razítko, že auto je u nich odhlášené a auto. Taky mi každej strašil, že to buď nepřihlásím u nás vůbec díky staáří a nebo clo apod. Takže jsem vzat ten TP a šel na příslušnej magistrát pro info jak to vyřešit. A světe div se, CH i když není v EU má jako jedinej stát vyjímku a přihlášení proběhlo zcela stejně jako u auta např.z DE. Ani kupní smlouvu jsem nepotřeboval. Takže emise a STK, pak na magistrát, eko poplatek za EU 2 (jsem netušil že Peugeot u benzínu v roce 2001 stále neměl už EU3) a pak značky. Žádný clo, žádná daň, prostě nic. Přihlašoval jsem jako fyzická osoba a auto také měla v CH fyzická osoba. Tolik má zkušenost z loňska :-)
o 01.09.2016, 15:10 | Stavros
Je to jak pise transporterak, Ch ma vyjimku, neplati se clo, DPH dle platce dane.
o 01.09.2016, 17:04 | Zawe
Transportérák: Nechci tě zklamat, ale to auto musíš proclít. Ano ze Švýcarska lze auto nejprve přihlásit a teprve potom proclít, ale celní správa si jednou za čas vymění s dopravním inspektorátem data a pak ti přijde dopis aby jsi prokázal, že je auto vyclené. Nevím, jestli se to bere jako přestupek, ale můžeš ještě dostat nějakou pokutu.
o 01.09.2016, 17:32 | Transportérák
Zawe: Neboj, mě nezklameš :-) Pochopitelně i na CLO jsem se ptal a jak říkám, NE nemusel jsem nic clít a ani nebudu a nikdo ho po mě dodatečně chtít nebude. Tuto iformaci mi povrdily příslušné úřady. Já jsem naprosto v klidu. A takový to JPP jak někdo píše na netu a že auto musí být max.8 let staré apod... Řeknu k tomu jedno, nečíst zádné fóra apod. ale sám si zajít pro příslušné informace rovnou na úřady tomu určené :-)
o 01.09.2016, 17:53 | TROY | Upraveno: 2016-09-01 17:54:13
No vidíš a mě příslušnej úřad řekl že musim clít a DPH v první zemi EU takže Německo. Oni taky ty úřady nejsou jednotný v informacích bohužel.
Sto pro to budou vědět na celní správě.
Jedině mě napadá že to auto máš od rodiného příslušníka a bylo to formou daru takže 0 za 0.

edit : a na přihlášení chtěj vidět doklad o zaplacení cla který jsem i viděl k autu který jsem nakonec nevzal
o 01.09.2016, 18:22 | Zawe
Transportérák: Tak vzhledem k tomu, ze pracuju na tom urade, tak vim o cem mluvim ;) No uvidis, prijde ti dopis :)
o 01.09.2016, 18:52 | CRK
Zawe: ...a pak piš někam něco veřejně... Doufám, že si mu to aspoň zařídil přednostně :)))
o 01.09.2016, 20:24 | AR
CRK:

foto k příspěvku  od AR

o 01.09.2016, 21:26 | Transportérák
Zawe to je jedno jestli tam pracuješ. Já dostal informace takové a s něma jsem nakládal. Resp. by mě zajímalo, z čeho a nebo jak se vypočítává částka pro clo? Kupní smlouvu po mě nikdo nechtěl při přihlašování auta.
o 01.09.2016, 21:30 | Transportérák
Troy k tomu, aby ti někdo auto daroval a nebo prodal za 1 korunu nemusí být rodiný příslušník :-)
CRK a AR ano, je to bohužel tak :D
o 01.09.2016, 21:40 | Zawe
Tak ono se ptát neznamená, že ti paní na prepazce na inspektoratu neco rekne. S autem pak budes muset na celnici a clo se pocita s kupni ceny, v tvem pripade kupni smlouva. Ja ti jenom radim, ze k nam pak chodi lidi, ze dostali dopis od celni spravy, ze auto neni procleny nebo pokud je, tak at to prokazi. Pokud to auto bylo ze svycarska a nikdo ho neproclil, tak se musi proclit. A ano, ze svycarska jde auto prihlasit a teprve potom proclit. Takze jsem ti jenom chtel poradit, ze se tomu sejne nevyhnes a koukam, ze jste vokurky a myslite, ze ja vas tady budu nahanet. Ale delej jak myslis, kdyz si myslis, ze ti nekdo dal informace a ty uz nezaplatis 10% clo a 21% DPH, tak si to mysli ;) Jenom abys pak nebyl prekvapeny ;)
o 01.09.2016, 22:18 | Transportérák
Já si nic nemyslím a jak jsem psal...tohle bylo moje první auto z CH . Spíš děkuju za info, že se to vypočítává z kupní smlouvy. Tím pádem si holt jednou nekoupím svačinu do práce no :D Díky za info.
o 02.09.2016, 08:37 | CRK
Tak to si nejsem úplně jistej... celníci ti to můžou doměřit snad i podle tabulek... takže rok nežereš ;)
o 25.04.2018, 17:15 | Pajk
Jak je to pánové aktuálně? Nikde nemůžu pořádně nic najít. Kupuju ve své podstatě nepojízné auto rv 2003 za 80t ze Švajcu, který už je v ČR. Co budu/nebudu platit a co vše je potřeba k přihlášení? Díky za odpověď. :)
o 25.04.2018, 19:57 | fredh | Upraveno: 2018-04-25 19:57:54
Zavolej si na nějakej celní úřad, tam ti řeknou přesně.

Řešil jsem před pár lety to samé, přesně už si to nepamatuju, ale hlavně musí být správně procleno. Ale daň a clo je pořád ve hře...
o 25.04.2018, 20:53 | Pajk
No já koukal na náš magistrát, co po mě budou chtít a souhlasí to s tím, co píše na začátku Transportérák. Uvidíme... jak se tím prokoušu, tak sem napíšu.
o 27.04.2018, 16:04 | zaahy | Upraveno: 2018-04-27 16:06:49
Pajk: jsem na tom relativně dost podobně jako ty - za týden mi má čech žijící ve Švajcu dovést prodat své auto (doveze to na svých Švýcarských značkách, které si sundá, odveze je a teprve auto odhlásí) k nám a mě čeká administrativa. Papírů bude potřeba hromada a taky to dost peněz sežere, především proclení a doplacení DPH.
Jsem si naivně myslel, že proclení nebude taková hrůza a že jen dojdu s kupní smlouvou na celní správu, něco vyplním, zaplatím a půjdu pryč, ale podle všeho to budu muset dát na spediční společnost ať to za mě proclí, protože to zase taková sranda není.
o 21.02.2019, 14:39 | Vasekkch
Trochu bych oživil tento topic. P?íští týden pojedu pro auto do CH s platem. Majitel ho odhlásí u nich a nechá si zna?ky. Co m? zajímá jestli to prost? musím proclít na hranici s DE (Auto je vyrobený v EU takže se clo neplatí) jakože m? odstav?j a nepustí dál. Nebo prost? m?žu dojet až do ?ech a proclít tady v Praze.
o 24.02.2019, 17:17 | muSlim | Upraveno: 2019-02-24 18:18:35
2 Vasekkch: myslím že jediný rozdiel by bol, že v DE zaplatíš menšiu DPH (19%) oproti CZ (21%). Aspoň to bol jediný rozdiel čo mi povedali dve firmy nezávisle na sebe, keď som zisťoval dovoz z CH - citujem z emailu od pána u ktorého som sa zaujímal: "Clo a Daň platíme přímo na CH a DE hranicích. Tam je to 19% daň z ceny a 10% clo z ceny. Je to nejlepší a nejrychlejší způsob."

Teba sa v tomto prípade clo samo netýka, ja som sa dotazoval ohľadom JDM vozu :-)
o 24.02.2019, 17:24 | Vasekkch
Jo clo neresim a dph taky ne (koupe na firmu).
o 11.03.2019, 19:04 | Vasekkch
Tak něco z reálné zkušenosti. Jeli jsme přes Mnichov - Rakousko - Švýcarsko. Hranice mezi Rakouskem a Švýcarskem jsou asi 3 nebo 4 mosty. Navigace nás vedla přes jeden, kde byla celnice, nicméně ta byla zavřená (pondělí pracovní den). Cestou zpátky jsme to vzali stejnou cestou, takže proclení na hranicích se nekonalo. Teď auto probíhá registrací a pak ho dodatečně proclim za 0kč.
o 04.08.2020, 13:38 | Pepino
Vasekkch a Transportérák: Museli jste nakonec něco dodatečně platit (clo a dph)?
Můžu teď koupit auto r.v. 2014, má odhlášený techničák a COC list a už se nachází v EU. Je to auto v hodnotě 300k, tak se zajímám jestli se mi neprodraží o clo a dph. Budu rád za jakoukoliv informaci. Díky :)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3774 sekund.