Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > D: Amazon

 o Navštíveno 8904x o
o 09.01.2017, 21:38 | Mafian25
Ahoj. Je tady někdo kdo nakupuje na Amazon.com?
Jak to funguje? je to něco jako ebay. Jakože nové a použité, a zároveň to prodává nějaka dotyčná osoba nebo přímo firma amazon? Nebo je amazon jen zprostředkovatel?
Jde mi o to že si chceme objednat jedny hodinky na Amazonu a nechat si je poslat sem na Kajmanské ostrovy. Jenže na poště chcou i fakturu popřípadě doklad od toho co to je, kolik to stálo a podobně. Nestačí jím printscreen, proto mě tohle zajimá. Jedná se o hodinky v hodnotě okolo 250 dolaru plus poštovné.
My už jsme si sem zkoušeli nechat poslat obyčejnou tašku z aliexpresu za 6 dolaru a je to celkem boj. Chcou doklad od toho človíčka co nám to poslal, jenže nevím kde na strankách aliexpresu to je, takže nám to už 3 týdny leží na poště. No hrůza. Kdyby někdo věděl tak poradte. děkuju


o 11.01.2017, 14:40 | maca123
Ahoj,

Z casti je prodavajicim primo Amazon, z casti je jen zprostredkovatel. Daji se tam koupit i veci pouzite, ale ne jako u ebay v aukci, na Amazon jsou ceny pevne.
o 11.01.2017, 15:00 | M.a.R.i
A nějaké zkušenosti ohledně DPH a cla? Slyšel jsem názory, že třeba Amazon to dělá tak, že DPH ani clo zákazník neplatí, jakoby to celníci přehlíželi. Možná to byla jiná prodejní doména, ale tuším, že se často zmiňuje Amazon.
o 11.01.2017, 20:12 | Ghofig
Sklady jsou v EU... Clo a DPH se neresi
o 11.01.2017, 22:17 | Mafian25
Jedna se o tyhle:
[ Link ]
o 12.01.2017, 08:30 | kuja
Ghofig: To neni zas az tak pravda. Pokud zbozi nabizi US Amazon, tak se clo a dph resi, jelikoz to jde ze skladu v USA. Ovsem pokud je zbozi mozny dodat nejakym jinym non US amazonem za srovnatelnou cenu, tak to doda DE, FR nebo UK sklad.

Ja mam pro US amazon schranku na shipito.com

Ono je jeste rozdil, ze pokud si clovek neco vybaji na US amazonu, tak EU amazony to maji vzdycky drazsi o jednotky az desitky %. Nicmene jsou pripady, kdy cena se zapoctenim zprostredkovatele, postovnyho po US a do CZ a pripadne manipulacniho poplatku za CLO DHL, vyjde porad levnejs, nez to koupit na uzemi EU.
o 12.01.2017, 08:33 | kuja
Mafian25: Amazon warehouse deals jde vzdycky z US. Jsou to vetsinou vratky. Takze pocitej tak + cca 1500 - (cca 200 zprostredkovatel,300 - 600 postovny do CR,500 CLO u DHL a 3-7USD postovny po US). Ale rikam, ze to je zhruba.

Rozumny by bylo, kdyby si mel nekoho v US, to by se pak vyplatilo :)
o 12.01.2017, 19:55 | Mafian25
Ja jsem na Kajmanskych ostrovech. Jde mi o to jestli mi poslou na email fakturu co to je za zbozi a kolik stoji. Bez toho mi to na Kajmanske poste nevydaji. Printscreen jim nestaci
o 12.01.2017, 21:40 | kuja
Mafian25: Ja tohle nikdy moc neresil, ale koukam, ze na US amazonu mam po zaplaceni normalne standardni invoice, kterej si vytisknes.
o 27.01.2020, 09:04 | M.a.R.i | Upraveno: 2020-01-27 10:05:04
Ahoj kluci a holky,
na Amazonu jsem nikdy nic nekupoval a na amazon.de jsem nalezl jeden můj vysněný AV receiver za nereálnou cenu. Mám v tom čekat nějakou boudu?

V ČR stojí minimálně 2000€, na amazon.de nový za 1370€,což ještě chápu ale jetý tam je za 370€. Našla by se ochotná duše, který bych mohl brnknout? Někdo kdo má s amazonem větší zkušenosti? Schválně sem nechci dát link, aby mi to někdo nevyfouknul :).

Napadá mě, jestli to není jako na Ebayi, že se někdo naboural nějakýmu prodejci do účtu a prodává to za něj. Shrábne prachy a nic nepošle. Na Ebayi jsem to párkrát zažil, ale vždy mi vše vrátili do poslední Kč.
o 27.01.2020, 09:42 | Sau
Myslis to Pio 89? :) Pokud jo, tak prodejce ma hodnoceni dobre, otazka spis je v jakem bude realne stavu, no.
o 27.01.2020, 10:21 | M.a.R.i
Sau: nn, je to jiná značka. Prodejce má dobré hodnocení, ale odkazuje na shop s hadrama a má v poznámkách, že před nákupem ho musíš kontaktovat emailem. Tak jsem mu napsal a uvidíme. Pokud to bude chtít udělat mimo Amazon, tak je to jistý...
o 27.01.2020, 10:41 | Sau
Jn, to zrejme prodava nekoho druheho vec, tipuju. Jak rikas, uvidis co ti odpovi. Moze a nemosi to byt past. Tezko rect. Ja sam sem tam vzdy kupoval enom nove veci a primo od Amazonu.
o 28.01.2020, 20:21 | M.a.R.i
Muzu se ozvat nejakemu Amazon guru pro radu? Prodejce odpovedel, ale je mi to jeste divnejsi, protoze pise, ze se jedna o nove zbozi.

Das Produkt ist original, neu, verpackt. Es kommt mit eine 24 Monaten Garantie, Rechnung, Bedienmenü in Deutsch inklusive aller Original-Zubehörteile.
Der Gesamtpreis beträgt 320.00 € ,inklusive versand.

Wenn Sie 2 kaufen, erhalten sie ein frei.(3 Stück).
Der Preis ist weniger als üblich, weil wir haben spezielle Angebote in diesem Zeitraum.
Wenn sie interessiert sind zu kaufen, senden sie uns ihre Telefonnummer, ihren vollständigen Namen und Adresse, so dass ich die Bestellung durch Amazon platzieren kann.
Die Lieferung erfolgt durch UPS oder DHL innerhalb von 2-4 Werktagen.

Mein Rückgaberecht ist voller Geld zurück in 21 Tagen.

o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3197 sekund.