Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Někdo kdo trochu rozumí svářečkám?

 o Navštíveno 10783x o
o 04.10.2017, 09:26 | Antonio
Vybírám něco pro domácí žvýkání, svarovat neumím, svareckam nerozumim, chci neco na chalupu, pro obcasne svarovani. rozhoruju se mezi 2 modelama, poradíte která je lepší? ani parametrově mi to nic neříká :-)

[ Link ]

[ Link ]
popr: [ Link ]

Díky

foto k příspěvku  od Antonio



o 04.10.2017, 11:45 | Standa
Já bych vzal ten Omicron GAMA 166.
o 04.10.2017, 13:01 | M.a.R.i | Upraveno: 2017-10-04 13:03:15
Já řešil to samé a byl jsem se tady zeptat v jedné prodejně/opravně svářecí techniky. Existují tady snad 30let a chválili si značku Kühtreiber, co se týče spolehlivosti, ceny a dostupnosti ND.

Já mám tuhle:

[ Link ]

A co jsem sondoval na netu, tak všichni z těch cenově dostupných pro amatéry doporučovali právě Kühtreiber nebo Omicron.
o 04.10.2017, 13:01 | M.a.R.i | Upraveno: 2017-10-04 13:02:19
double
o 04.10.2017, 13:21 | Antonio
taky jsem o ni dnes cetl dost pozitivnich komentu a predbezne mam vybrano, toto

[ Link ]

jen skoda ze kabely nejsou v cene.
Zacal jsem vybirat kolem 3 tis, pak sel na 4 a ted jsem s kablama uz pres 5 :-(
o 04.10.2017, 13:25 | fredh
Tu mám doma a na to domácí žvýkání je super. Bacha na ty elektrody co k tomu třeba v akci chytneš, jako my. Jsou určitě pár let na skladě a jsou plný vlhkosti a nejde s nima svařovat. Kup radši novej suchej balík a pak to jde jak po másle. Navíc je výhoda, že ta svářečka je lehoučká, ne jak nějaký trafo před 30ti lety.
o 04.10.2017, 13:34 | Antonio
trafo nechcu!potrebuju ted delat plot a predstava ze budu tahat trafo se mi moc nelibi.



ted uz jen vybrat ktery eshop. jestli za 5ku s kablama nebo s kuklou :-)
o 05.10.2017, 19:40 | Mika
Vlezu do vlákna. Taky přemýšlím o nějaké svářeče, nikdy jsem nevařil a vůbec tomu nerozumím. Kukla je jasný, ale co je nějak jsem nepochopil rozhodování mezi kuklu a kabelama? To jako není součástí ty kabely. Díky a nekamenujte mě :-). Z chalupy jsem dotáhl nějaký to trafo, ale to je těžký jako prase. A na 380 a to na baráku nemám.
o 06.10.2017, 07:14 | Antonio
Kabely v cene nebyvaji, obchody to resi tak, ze prodavaji nekolik moznych verzi, jak treba karcher vapky. mas treba svarecku, cena 4500kc, nebo stejnou svarecku v akci s kabelama za 4999, popr stejnou svarecku v akci s kuklou za 4999, tak si treba vybrat co z tohoho potrebujes. ja vzal s kuklou za 4999, protoze kukla kterou davaji stoji i v jinych shopech pres 1000kč, ale kabely vyjdou na 600. nebo oboji mas, potrebujes jen svarecku, tak si koupil holou za 4500
o 06.10.2017, 10:46 | M.a.R.i
Počítej, že za kabely to chce dát alespoň 1000Kč+. Spíš ke 2000Kč, aby to něco vydrželo a stálo to za to. Kvalitní kleště + dobrej kabel s gumovou izolací. Já kupoval tu svou svářečku starší z půčovny s těmi levnými kabely. A kleště tragický, málo svíraly a kabely tenký s neodolnou izolací :). Takže jsem alespoň upgradoval kleště a držák elektrod za cca 600Kč a už se s tím dá pracovat v pohodě. Lepší samotný kabel by stál dalších cca 1000Kč.
o 06.10.2017, 14:25 | dogeatdog
Take se optam.
Ma smysl kupovat svarecku na plneny drat, nebo radeji vzit klasickou elektrodovou - a proc? Pouziti by take bylo spise jen na obcasne domaci prilepeni. Dratove maji udajne drazsi provoz skrz cenu plneneho dratu (ale jak pisu, jde mi o obcasne zvykani takze to pro me neni moc smerodatne).
o 06.10.2017, 14:47 | assassin
dogeatdog: svarecka na plnenej drat je v podstate klasicke "COcko" - daji se teda sehnat i nejake levnejsi, kde to je o vsechny ty veci potrebne na svarovani s plynem ocesane, ale osobne bych proste koupil klasickou MIG/MAG svarecku s tim, ze nepripojis plyn a pojedes na plnenej drat. Svaret s MIG/MAG je snazsi, ja treba elektrodou svaruju mizerne a hlavne takove ruzne tenci profily, plisky, dolepit mezery v ne uplne dobre pripravenej dilech atd neni elektrodou vubec tak snadne...
o 06.10.2017, 20:35 | dogeatdog
assassin> no ja prave mam se svarovani elektrodou tik v oku, nejak mi to nikdy neslo :) ja teda mam z kdysi davno papiry na svarovani plynem, ale nejake domaci zvykadlo si umim predstavit...
ta mig/mag svarecka je hodne zajimavy tip, jestli to umi dobre svarovat i bez plynu
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3892 sekund.