Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Venkovní vířivka u RD

 o Navštíveno 13329x o
o 13.07.2018, 22:51 | Mr.Scully
Má někdo nějaké reálné zkušenosti se situací na trhu venkovních vířivek? Jde mi o vířivku pro cca 4 osoby, klasická hranatá/nadzemní, umístění někde relativně těsně u domu/terasy. Mám připravený přívod elektřiny, voda se vezme z vrtu (jednorázové napuštění kdykoliv bude potřeba). Nesmí to být žádná čína. Kdyby se vešla do 200k, bylo by to super, ale tak nějak podvědomě počítám, že to s dopravou instalací spíš bude víc.

Mám doporučené www.usspa.cz (ale slyšel jsem i negativní recenze), www.caretta-spa.cz a www.spa-studio.cz. Ještě vyrábějí myslím Češi na www.idol.cz, ale ty nevypadají tak hezky.

Co chtít, co hledat? Všude jsou akorát marketingový kecy, jak je to luxusní, umí to WiFi, bluetooth, repro atd. Vlastně netuším, podle čeho vybírat. Chci se jen prostě večer naložit s vínkem a šunkou :-)


o 14.07.2018, 07:34 | Alííí
Vybiral bych podle izolace a poctu trysek, jinak je Ti jedno jestli to vyrobil Cinan, nebo to vyrobil Cinan a American to sesrouboval dohromady.
Skoda ze ses neozval driv, kdysi jsem mel par novejch nebo zanovnich kousku za zamestnanecky penize (PC 250, potom cca 60-80). Wifi a Bluetooth nevim jestli ocenis, ja mam vanu vcetne 2 repro a DVD, a da se tam max koukat na hudebni DVD a koncerty, protoze pres zvuk cerpadel a bloweru bys asi film poradne neslysel. Mel jsem i nejaky kusy se subwooferem, a to hralo hezky. Ja mam bez SW. Radio ma mizernej prijem (spis zadnej), ale kvuli radiu nelezu do virivky... Stejnou jako ja ma i johanik, a jednu mensi a jednu vetsi si bral jeste PAVELK.
o 14.07.2018, 10:24 | Mr.Scully
No mně právě o ty ostatní fíčurky moc nejde, nepotřebuju tam hudbu ani bluetooth ani televizi. Ty koukám pracuješ pro Albixon - o těch jsem matně slyšel jako dodavateli bazénů, ani jsem netušil, že mají vířívky.

Údajně nejdůležitější je ta skořepina, tam prý mají číňani špatnou pověst z hlediska trvanlivosti. Nevím, jestli nějak řešit ten řídící panel, co je nebo není špatné. Těch modelů je na trhu tolik, že vlastně nevím, jaké jsou v nich rozdíly. Ale asi je třeba si do nich sednout (nasucho), aby člověk nekoupil něco nepohodlnýho...
o 15.07.2018, 21:42 | Alííí
Ja uz tam ted nedelam, a vozili to prave z Ciny...
Jinak sedet se asi bude v kazdy podobne, rozdily jsou v poctu trysek a par detailech. Pravda, ovladaci jednotky a elektronika by mely neco vydrzet, zbytek si pripadne zrepasujes nebo vymenis i po zaruce za par korun...
o 16.07.2018, 21:47 | Losky | Upraveno: 2018-07-16 21:48:05
Nechápu, proč je to tak drahé, když si vše zrepasuješ za pár korun:) To je nákupka tak 30-40tis a prodává se to za 150tis, ne?:)
o 17.07.2018, 17:49 | PAVELK
To se zeptej i u škodů proč jsou jejich auta tak drahý, prostě obchod ne
o 17.07.2018, 17:55 | PAVELK
Mr.Scully: vybírejte taky podle počtu lidí kteří ji budou užívat, já bych dnes volil klidně jen pro 2, méně vody k ohřevu i údržbě. Čím víc trysek tím lépe, muzika taký není na škodu, super by byla slaná voda a pisková filtrace, určitě vnitřní osvětlení, zimní obal a dekl nahoru s izolací, každopádně vždy očekavej ze dřív nebo později na nádobě budou puchýře, zatím jsem to neřešil ale přijde doba kdy se budou muset nějak ošetřit
o 17.07.2018, 18:01 | Mr.Scully
PAVELK - reálně samozřejmě budou většinou dva lidi, jen výjimečně 4. Takže myslíš, že dimenzovat prostě na dva, že se tím hodně ušetří?

Kolega teď kupoval od USSPA, ale i po nějaké obchodní slevě to vyšlo přesně na 400k, což už je mimo můj rozsah na to moje jedno koupání týdně. Máš nějaké tipy na firmy? Samozřejmě jsem si nějaké našel, ale moc nevidím rozdíly, teda kromě designu.

Nemá slaná voda poněkud nevýhodu, že prostě to člověku cákne do očí a pak mžourá?
o 17.07.2018, 18:15 | PAVELK
Mam slanou vodu v bazénu a jsem naprosto spokojený nemusíš vůbec nic řešit, ono ani sladká voda s chemií není v oku nic moc, hlavně hodne dycháš ten chlór jak je voda teplá tak o to hůř, hlavně bez údržby je to opravdu paráda ale žít se bez toho dá také :) určitě si vyber s lehátkem to je největší pohoda, jsem na něm skoro vždy, když koupíš čínskou To jsou stejně všechny tak díly na netu není problem sehnat přímo v Číně :)
o 17.07.2018, 19:04 | xSam
Ja osobne bych sel nejprve cestou nafukuvaci virivky za par korun. Pokud bych zjistil, ze me to oprvdu bavi a vyuzil bych to, tak bych koupil poradnou.
Dle meho je to zbytecnost a vyhozeny prachy. Vidim to u kamarada, kterej ma virivku za 300 a chodi tam jen kdyz dela nejakou party, coz je tak jednou za pul roku. Dneska by si ji uz nekoupil.
o 17.07.2018, 19:06 | xSam
Jinak slana voda je bozi. Mam ji v bazenu a absolutni bomba. Voda kristalove cista bez jedine kapky chemie.
V ocich rozhodne nepali a ani na chut to neni moc slane.
o 18.07.2018, 10:06 | Mr.Scully
No a dělají se nějaký vířivky za pár kaček (myšleno třeba 50k), aby to jako nebyl úplnej shit? Já nepotřebuju něco hitech, hudbu, televizi, wifi, nic... ale zase "nafukovací" nezní moc dobře :-D
o 18.07.2018, 19:35 | AR
sem rád že to tady padlo. jak jsou na tom ty nafukovačky? Má to cenu zkoušet?
o 18.07.2018, 21:05 | Only_One
Rodiče mají nafukovačku z mountfíldu a jsou s tím naprosto spokojený. Bubliny, trysky, solamizace na zimu to je rychle sklizené.
o 18.07.2018, 22:07 | Luke_288
zrovna včera jsme osazovali tuhle nirvanu od albixonu
[ Link ]
po slevách byla za nějakých 150tis bez daně
na to jak bazen bych od nich nechtěl, tak tohodle bych se asi nebál. muziku to mělo, tv taky, asi bych nepotřeboval.

foto k příspěvku  od Luke_288

o 18.07.2018, 22:29 | Mr.Scully
Nafukovací jedině něco takovýho (dle recenzí), ale nevypadá to teda moc dobře, spíš jako hračka...
[ Link ]

Takže jedině prostě nafukovačku za dvacku nebo plnohodnotnou za tři kila (nebo dvě kila z Číny), nic mezi asi není...?
o 19.07.2018, 08:42 | johanik
Mám od Alíího, je pro 5 lidí a nemůžu si vynachválit, používáme pravidelně a nejluxusnější je to v zimě, když máš venku mínus 10 a vodu nějakých 38, to je paráda. Určitě bych nechtěl menší, i tohle nakonec nemá bůhví jakou spotřebu, cca 1900 litrů a je to fakt paráda, podle mně lepší jak bazén...
o 19.07.2018, 13:06 | xSam
Mr. Scully, to co jsi sem dával jsem měl na mysli. Já bych do toho šel. A pak se uvidí.
Asi jsem chudej, ale dát 3 kila za vířivku mi přijde prostě ujetý, ale možná je to tím, že vím, že bych do toho lezl minimálně a moje rodina taky.
Al jak vidíš, třeba johanik to využívá pravidelně a je spokojenej.
o 19.07.2018, 16:30 | Kapka (M)
A nejlepší je když se Johaník ožere ve výřivce..a zabouchne si dveře do baráku ve 3 ráno :-D to je kurva potom zima :-D
o 19.07.2018, 18:18 | Mr.Scully | Upraveno: 2018-07-19 18:29:59
Jako tři kila se mi v rozpočtu baráku celkem ztratí, ale právě si říkám, aby to nebyl lapač prachu a nevlezl jsem tam třikrát za sezonu, to je pak škoda peněz. Akorát teda ty nafukovací fakt vypadají divně, takový hračky.

Mám zatím k terase přivedenej kabel 5x4, tak snad to na ohřev stačí... Nafukovačka je na rozdíl od klasické vířivky asi nenáročná na podloží? Není nutné to nějak zhutňovat?

Ještě jsem našel nějaký docela přehledný seznam výrobců, co je a není čínskej shit, jako vodítko asi dobrý...
[ Link ]
o 19.07.2018, 23:56 | Losky
Myslím si, že je to možná lepší jak bazén, pokud to má člověk na cachtání, ale zase třeba 300tis mi taky přijde jako úlet. Dejme tomu třeba do 150t bych to ještě pochopil. Každopádně bych asi šel taky cestou nafukovačky a pak případně časem koupil tu pevnou.
o 20.07.2018, 00:21 | Mr.Scully
Jedině pak něco takového... 110 bez daně plus příplatky, to může být pak třeba 180k se vším (?), vypadá pěkně, je pro tři lidi, což stačí... něco takovýho prostě.

[ Link ]
o 20.07.2018, 10:19 | Kapka (M)
Zkus ješte juknout na tohle:

[ Link ]


o 21.07.2018, 15:05 | PAVELK
Nafukovačku ne, důležitý je proud vody a počet trysek na masáž těla, a to u nafukovaček nehledej, je to naprosto jiné v pevné vaně
o 23.07.2018, 20:57 | CervinVega
A co prostě malý nerez bazén? Vypadá cool, ochladíš se a nezabírá místo...
o 23.07.2018, 22:58 | Mr.Scully
Všechno je možné... zatím pošilhávám po tomhle:
[ Link ]

Prý se vejdu do 150k s DPH, tak uvidíme. To bych asi ještě přežil, i když pak letos nezbydou prachy na zahrádku :-D
o 24.07.2018, 16:31 | cendler
Mr.Scully : dneska mi na email přišel mail o výprodeji vířivek v Moutfieldu, tak se tam podívej, občas mají něco za hezký peníze
o 25.07.2018, 08:05 | deda
Jaký máte názor na tyto vířivky ??
[ Link ]
o 20.07.2021, 10:32 | gizmi
Mr.Scully tak jak jsi nakonec pořídil? Mě to rozhodnutí čeká do 14 dnů a tápu stejně jako ty.
Bazén nechci, ten má v profi třídě otec, takže kdykoliv mohu k nim dojet. Nafukovačku nechci, to je tak pro dítě na hraní a styděl bych se za to. Rozpočet mám obdobný, jako jsi měl ty. Ele mám připravenou, podklad a zastřešení také. Podmínkou je u mě slaná voda, chlor v žádném případě :)
o 20.07.2021, 10:37 | Mr.Scully
Hele koupil jsem nakonec u [ Link ] , na rovinu jsem jim řekl, že dám maximálně 150k, tak mi prostě dali nabídku na vířivku za 150k, je to víceméně pro dva lidi (v krajním případě pro tři, ale už to není tak pohodlný).

Co se týče kvality, tak jako... kvalitní vířivky jsou cenově jinde (400k), na druhou stranu je to lepší než Mountfield za dvacku... ani vlastně nevím, jestli bych to doporučil nebo ne. Vizuálně i funkčně je vířivka pěkná, ale je třeba počítat s tím, že panel je čínskej (neumí ani takovou blbost jako zachování hodin v případě výpadku proudu), pláštění jsou nějaký dřevěný palubky ze střechy, izolace hluku je poměrně slabá a každý doplněk stojí nesmysl. V ceně kolem těch 150k to asi furt je nejlepší řešení, ale nevím, možná bych dneska zvažoval - buď si připlatit dvojnásobek na skutečně kvalitní, nebo se na to vykašlat úplně a mít něco provizorního :-)

Btw. chlor ani slaná voda se do vířivek moc nedává. Drtivá většina má normálně takový to chemický čištění a čistou vodu normálně.
o 20.07.2021, 10:56 | gizmi
Popravdě, moc jsi mi nepomohl :) Nejhorší je, že není na základě čeho porovnávat. Všichni jsou hyper super luxus a ceny lítají ve statisících. Myslíš že by bylo možné se přijet podívat? Neboj, dovnitř ti nepolezu a nezdržím tě, spíše to vidět na vlastní oči. Mám nabídku od Sundance spas na model montclair, ale ta s dodatečnou izolací a krytem vyjde skoro na 300t. Píšou pro 4-5 osob, ale dle obrázku mi to přijde tak pro 3 max :D
o 20.07.2021, 12:30 | Crimson
Míříte docela vysoko
bazeny jsou mrtvý, studená voda mi vadí,
tak jsem loni pořídil toto, teplota 36st ideal,
od května do září jsem v tom denně ležel,
po 5ti měsících se asi díky slunci rozlezly švy,
tak mi Alza vrátila 15tis. a mám po vířivce :-)

foto k příspěvku  od Crimson

o 20.07.2021, 13:22 | gizmi
Já když už něco kupuji, tak chci zkrátka "střed +". Nafukovačka je kompromis a dopadá to přesně jak jsi popsal. Otec má bazén od Albixonu v maximu co dělají a koupe se, jakmile je venku nad 15 stupňů ve vodě 30+ (krmí solárem ze střechy tepelné čerpadlo, filtraci, protiproud, atd.), takže spotřeba mu je jedno. Mě nedává smysl kupovat bazén, když ho má on. Doma mám už saunu a vířivka je zkrátka to poslední, co chci. Pak si může covid řádit jak chce a z domova už mi nikdo nedostane :D :D

Mr.Scully: ti přijedu ukázat novou hračku :))
o 20.07.2021, 16:37 | Mr.Scully
gizmi - napiš mi maila třeba za týden. Aktuálně se snažíme přestat s kojením a přeučit kojence na umělou výživu, takže máme slzavý údolí a nula hodin spánku :-D Snad bude za tejden situace uklidněná.

Ono nic jako střední třída u vířivek moc neexistuje, to samý třeba u pergol... máme pergolu se stahovací střechou za 220 tisíc (7x4 metry myslím) a všechny firmy na nás čuměly, jak jsme to dokázali tak levně, přitom nám to přišlo asi tak dvojnásobně dražší, než jsme byli ochotni dát :-D
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3609 sekund.