Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Rychlý moderní liftback/fastback/SUV?

 o Navštíveno 7841x o
o 02.03.2019, 17:58 | Mr.Scully
Asi trošku atypické hledání, ale zkusím nadhodit, rád se inspiruju a zjistím situaci na trhu od těch, kteří mají na rozdíl ode mě přehled :)

Aktuálně mám BMW E92 335i kupé (+JB4 = 360+ koní na brzdě, maximálka 295 kmh), velmi rychlé dvoudvéřové GTčko, které se mi velmi líbí vizuálně zevnitř i zvenku. Protože už mám barák a věřím, že časem přijde i potomek, tak chci jednak větší přístup do kufru (což vylučuje sedany) a jednak čtyři dveře. Jsem velkým nepřítelem velké většiny kombíků, které se mi prostě vizuálně nelíbí, takže váhám asi mezi liftbacky/fastbacky/4-door coupé/SUV. Podmínky:

- minimálně tak 200kW, resp. rychlé dynamické zrychlení (na předjíždění atd.). Po mnoha letech vlastnictví BMW fakt nechci nějakej utahanej dvoulitr.
- nepotřebuju řidičský zážitek, chci jen velmi rychlé moderní auto klidně se všemi asistenty
- v žádném případě NE předokolka - ideálně čtyřkolka, v nouzi zadokolka (jsem na ni zvyklý)
- sportovní exteriér, moderní interiér (spíš řekněme pro mladší než pro usedlejší)
- bazarovka ještě v záruce (takže výroba aspoň tak 2015-2016)
- cena téhle bazarovky ideálně do 1M s DPH

Úplně nejvíc jsem se zamiloval do 440i Gran Coupé. Ale ty na 1M spíš začínají a taky je to poměrně sportovní nízké auto a když vidím ty naše silnice (včetně mého bydliště), tak si říkám, jestli to není škoda. Nějaká X5 není špatná, ale je to poměrně kráva a jsme zase na 1-1.2M. Co ostatní značky? Procházel jsem všemožně Tipcars a přijde mi, že zatímco aut jako takových jsou mraky, tak
zajímavé motory dělá snad jen klasický trojlístek BMW+Audi+Mercedes, které si to nechají zaplatit. Představa je nějaký normální oturbený tří- až čtyřlitr (nechci žádnou šestilitrovou ameriku). Benzín/diesel nehraje roli, preferuju samozřejmě benzín, ale naftu přežiju.

Z těch lowendových značek třeba něco jako Kia Stinger GT (ale tam se mi nelíbí interiér). Pětkové BMW GT má zase ošklivý zadek. Porsche nebo Jaguár se mi líbí, ale povětšinou mimo cenový limit. Audi A7 klidně, ale oproti té BMW 440i si asi v ničem nepomůžu.


o 03.03.2019, 07:22 | Sau | Upraveno: 2019-03-03 08:57:00
Jako rodinne vozy vidim v reklame propagovat trojici i10/i20/ix20, nad nema nepremyslals? ;)

Njn, "normalni" motory mimo premiovky cos vyjmenoval moc dalsich aut nenabizi. Pokud mas pozadavky jake mas, sel bych do te 4 gran coupe ci 3 Gran Turismo. Ikdyz ja osobne bych v zivote nic takeho nechtel ani zadarmo a vybiral bych mezi kombikama, coz ale nechces.
o 03.03.2019, 08:46 | Mr.Scully
No kombík jedině nějaká 535d, ale mně se pětková řada nijak extra nelíbí a obecně se na kombík necítím, připadal bych si jak fotr :-D Ještě maličko chci takovej ten punc, že mám sportovní auto, než se někde přizabiju a manželka mi to zakáže :-D

Skoro nemám předsudky, škodovku bych teda nerozchodil, ale jinak mi nevadí ani korejci, nic. Ale prostě rozumné motory snad už nikdo moc nevyrábí, ty emisní a další limity jsou v tomhle pekelný. Teď mám šestiválec a dvě turba, to mi přijde tak akorát :-D Jestli to žere osm nebo deset litrů, to je mi fakt jedno, najezdím deset tisíc za rok...
o 03.03.2019, 09:00 | Sau
Rozumim. Teda nerozumim, ale jako tak, rozumim, no :)

o 03.03.2019, 09:02 | AllInOne
No, tak to hodkě zdaru :-)
Zainzeruj sem pak svou 35i :-)
o 03.03.2019, 09:05 | Kamil07
Kdyz jsem to cetl, tak mi hned bleskla hlavou A7 a verim, ze budes velmi spokojen.
o 03.03.2019, 10:11 | walish
Tak pětková řada v kombíku se dělá i s písmenkem M, to by ti mohlo vyhovovat :)
o 03.03.2019, 10:47 | xSam
A co treba Alfa Romeo Giulia? Otazkou je jestli by te ale uspokojil motor 2.0TBI 280hp.
Vyssi mororizace se nevejde do 1mio:-(
o 03.03.2019, 10:55 | Sau
xSam: nechce sedan...
o 03.03.2019, 11:18 | Mr.Scully
Kamile, A7 mě určitě napadla. Akorát nevím, jestli je to řekněme komfortnější varianta než třeba to čtyřkové báwo - myšleno pohodlnější, odpouštějící díry atd. Protože jinak pokud je Audina a BMW výkonově i komfortem i cenově nastejno, tak preferuju spíš BMW.

Alfička pěkná, ale sedan. Pětková řada nedělá liftbacky, resp. jedině GT a ta je pěkně bachratá.
o 03.03.2019, 17:34 | walish
No a co Stelvio? Pak mě ještě napadá třeba Ford Explorer nebo něco takového.
o 03.03.2019, 18:47 | Mr.Scully | Upraveno: 2019-03-03 19:47:46
Explorer vypadá uvnitř hrozně, asi jak z 90. let.

Stelvio v té silnější verzi není úplně špatné. Není to sice můj styl, ale karosářsky to není marný, není to taková kráva jako SUVčka. Přivedlo mě to taky k Porsche Macan, které vypadá líp. A taky je teda dražší. Trochu tímhle objevuju úplně novou kategorii aut.
o 03.03.2019, 19:00 | Kamil07
To chapu, kdyz mas ted BMW a jsi spoko, tak neni duvod menit znacku.
Me se treba A7 libi vzhledove a kdyz omrzi, tak RS paket z ni udela uplne jine auto.
o 04.03.2019, 15:36 | marklar
Pokud nemáš předsudky, tak Kia Stinger GT muze byt zajimavou moznosti.
o 12.07.2019, 22:16 | Mr.Scully | Upraveno: 2019-07-13 00:19:22
Ne že by to asi někoho po čtyřech měsících zajímalo :-D, ale po zvážení všech variant a projížďce ve 440i GC jsem usoudil, že něco tak malého nechci, to jsem měl posledních x let v podobě trojky :-D Tam si fakt čtyři lidi nesednou, takže čtyři dveře jsou k ničemu. Takže jsem se nakonec po zvážení všech variant uchýlil k rychlému sedanu vyšší střední třídy, který jsem si přivezl včera z Düsseldorfu. Jo, oželel jsem nakonec kufr, zato jsem získal místo pro čtyři lidi :-)

Je to BMW G30 540i xDrive (2017) - benzínové twinturbo 250 kW, 0-100 za 4.8 sekundy, osmistupňový automat, čtyřkolka a z Německa jsem to celých těch asi 700 kilometrů nijak nešetřil a byl doma se spotřebou 9.0 litru na sto... zatím dobré. Dostal jsem to na 20" runflatech (krásná individual origo BMW alu) a je to upřímně nejpohodlnější auto, co jsem kdy měl... po dírách to pluje jak koráb.

foto k příspěvku  od Mr.Scully

o 12.07.2019, 22:17 | Mr.Scully
Jo a upřímně mě ke koupi (kromě ceny) zlákal interiér v bílý kůži a hoooodně plná palba ve výbavě...

foto k příspěvku  od Mr.Scully

o 13.07.2019, 06:17 | tykeev
Moc pěknej povoz a velmi zajímavá barva.
o 13.07.2019, 07:56 | xSam
Jak na ty brambory nejsemy tak tohle bych asi prezil. Myslim, ze jedna z nejlepsich voleb.
A do kufru pripadne kocarek nacpes v pohode!
Gratulace a trochu zavist.
Kolik to kostovalo, jestli chces sdelit?
o 13.07.2019, 08:15 | Mr.Scully | Upraveno: 2020-02-10 17:25:46
Měl to manažer E.ON někde v Essenu a jezdil každej den 2x100 km do práce po dálnici, takže najeto to má hodně, ale vypadá to fakt jak nový (lak, kůže, všechno) a mělo to nabušenou výbavu, tak jsem to neřešil...
o 13.07.2019, 10:23 | KaZaN
Krása, taky jedu tyhle světlý interiéry, ikdyž jsem teď z brambor přelezl do Sharan autobusu, tak zase světlej intoš. 4ku si nedávno pořídil brácha, bomba kára motokára, luxu, bílá kúžička, ale malý, malý, malý ... pětka je skvělá volba, barva zajímavá, ikdyž já už jsem na ty fotrácký GTčka :-D Tu spotřebu na dálku věřím, spíš by mne zajímalo co to bere po městě a na krátký skákačky. Máš panoramu?
o 13.07.2019, 10:45 | Mr.Scully
Střešní tam je, panorama je myslím jen v kombíku? Mám to auto dva dny, po městě jsem ještě neměřil, ale jsem na to velmi zvědav, město je pro mě 80% jízd.

GTčka jsem velmi zvažoval, z hlediska praktičnosti bomba, ale fakt se mi hrozně nelíbí, moc bachratý. Zatím jsem zfotrovatěl jen částečně :-D
o 13.07.2019, 15:08 | Tuner#2
Dobrá volba, hlavně že ne nesmyslné SUV. Kolik to má najeto, když píšeš hodně? Jinak barva moc pěkná.
o 13.07.2019, 16:55 | KaZaN
Mr.Scully - no panorama totiz peklo, menil jsem 3x, z toho jednou celou střechu, neskutečný prachy to stálo, nikdy více,
Nový 6GT už právěže moc bachratý nejsou...ikdyž proti klasický 5tce asi furt jo.
o 13.07.2019, 20:50 | Mr.Scully
Má to za ty dva roky od výroby najeto 130k po německých dálnicích... vím, vypadá to jako nesmyslná koupě s takovýma kilometrama, ale to auto vypadá jako kdyby před měsícem vyjelo z továrny, na tý světlý kůži marně hledám nějaký flíček nebo malé poškození. Vzácně vzorný stav.
o 14.07.2019, 11:49 | Duri
Mr.Scully:
..proč nesmyslná koupě? Já si myslím právě naopak...
o 14.07.2019, 11:51 | Mr.Scully
No dost lidí mi říká "skoro nový báwo nadupaný technologiema bez záruky, to ses zbláznil, všechny opravy stojí desetitisíce", pak mi taky dost lidí říká "prosím tě, co by se tam asi kazilo, buď úplně v klidu" a já se nakonec rozhodl, že je to stejně hlavně o šestí, proto jsem rád, že jsem to koupil relativně levně a je tam finanční prostor na servis, kdyby cokoliv.
o 14.07.2019, 11:54 | Duri
Mr.Scully:
Moje řeč...uz několikrát jsem to udělal přesně jako ty a nikdy jsem neměl sebemenší problém...za mě suprkauf
o 14.07.2019, 18:42 | LiborFab..
Cenovka?
o 14.07.2019, 19:18 | Mr.Scully
Jsem plátce DPH, takže auto mě stálo 857 tisíc kaček. Za dva roky starý auto, který mělo původní cenovku kolem 2.3M, mi to přijde dobrý. V ČR jsou řádově o statisíce dražší a i v Německu bylo tohle snad druhé nejlevnější vůbec.
o 14.07.2019, 19:36 | CervinVega
Vypadá fajně .-) ať dělá jen radost .-)
o 14.07.2019, 19:56 | Tuner#2
To je myslím moc pěkné a jak říkám, dobře že jsi nespadnul do toho SUV balastu ;)
o 14.07.2019, 20:07 | Mr.Scully
Takhle... já bych se SUV úplně nebránil. Ale X1/X2/X3 jsou takový malý auta pro paničky, X4 je vzadu stejně malá jako čtyřka, X6 a X7 jsou mastodonti. Jedině X5 je pro mě zajímavé SUV a to stojí v poslední generaci jednak fakt hodně a jednak jsem slyšel fámy, že na téhle kategorii aut BMW trochu šetří. Navíc z těch rozumných motorů (výkon vs. spotřeba) je tam leda 4.0d a diesel do města si teda fakt kupovat nebudu.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4058 sekund.