Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > H: přestup v Londýně (zpoždění letadla)

 o Navštíveno 6206x o
o 14.03.2019, 13:09 | Kapka (M)
Ahojky..letíme poprvé klasickou linkou s přestupem.. Víden-Londýn-NewYork (vše BritishAirways)..máme na přestup v Londýně (terminál 3-terminál 5) cca 1h40min..to se všude uvádí jako OK..ale co jsem koukal na poslední pár letů z Vídně-Londýn,tak docela mají dost zpoždění..pomalu každý 3-4 let...někdy 20min..někdy i klidně hodinu.. jak se to potom řeší dál v Londýně?Pokud budeme mít na přestup třeba jenom 40min,tak vím že se to nedá zvládnout..jak postupovat..prostě "bežet" na terminál 5 a tam se to potom nějak řeší,že jejich let Víden-Londýn měl třeba hodinu zpoždění? Cestuji s manželkou a 5-letou dcerou,tak z toho mám trošku obavy...Díky moc všem za nějaké informace a zkušenosti..


o 14.03.2019, 15:17 | Sau
Jj, jdi normal na terminal a branu ze ktere mas odletat. Pokud let nestihnes, aerolinka sa o tebe postara, prehodi te po domluve s tebu na dalsi dostupny let do daneho mista. Pripadne sa moze klidne stat ze kdyz bude zpozdeni vetsi nez by ti umoznovalo planovany prestup uz predem jasne, zmeni ti let oni sami kdyz jeste budes na tom letu z Vidne. Kazdopadne do NY doletis, bat sa nemusis :)
o 14.03.2019, 15:19 | walish
Pokud si to kupoval jako jednu letenku Vídeň-NY, tak pokud bude mít letadlo zpoždění, buď to v Londýně počká (ale to se stává málo, to by musela většina letadla být v tom zpožděném) nebo ti prostě dopravce zařídí místa v nejbližším možném letu
o 15.03.2019, 08:12 | johanik
Dyt sem ti to rikal :D
o 15.03.2019, 16:39 | Mr.Scully
Našim se to stalo někdy vloni. Taky asi dvě hodiny mezera a to první letadlo z Prahy mělo snad hodinu zpoždění, takže prostě nestihli ten další spoj. Z vlastního si zaplatili holt letenku na další den, museli řešit ubytko atd. atd., dost stresu a práce. Pak po návratu z dovolený snad dostali nějaký peníze z pojistky, už nevím. Ale nechtěl bych to zažít. Hodina a půl podle mě OK, pokud to máte jako jednu rezervaci, neřeší se zavazadla atd. Jestli jsou to dva separátní lety, tak by to bylo horší.
o 15.03.2019, 16:44 | Kapka (M)
je to kupovane jako jedna letenka Viden-Londyn-NewYork..tak snad to bude ok
o 15.03.2019, 20:55 | lukee_cz | Upraveno: 2019-03-15 21:59:05
Mr.Scully: to jako vazne? Pri jedne ceste na jedne letence? To s mi ani nechce verit.

Kdyz sem mel naposled zpozdeni s prvnim letem a nestihli sme dalsi v Dubaji a samozrejme dalsi nejblizsibobsazeny, tak sme dostali hotel, plna penze a let holt az dalsi den. Ale cestou na dovcu to nasere. Pak teda doma za zpozdeni bez kecu 600Eur na osobu, takze k necemu ta EU je :)
Pred mesicem pres Londyn USA a uz cestou do Londyna hlasili, ze pro nejaky konkretni let bude cekat borec pri odchodu z letadla na lidi co jim leti, at je protahne rychleji...takze asi i mensi cas na prestup.
No cestou zpet zas brali lidem vsechna vetsi kabinove zavazadla z Londyna dobPrahy do podpalubi, protoze melo byt uplne plne letadlo...ve finale byla tretina kabiny prazdna, takze tam to asi nejake nestihlo :)
o 15.03.2019, 21:07 | Mr.Scully | Upraveno: 2019-03-15 22:07:19
No právě je podle mě podstatné to, aby to bylo koupené najednou u jedněch aerolinek, pak je to relativně bezpečné (z hlediska nákladů - uletět to pochopitelně může). Naši to měli koupené jako dvě samostatné letenky a bohužel nepočítali se zpožděním, takže problém... navíc v Londýně jsou vlastně dvě ze čtyř letišť dost daleko od města :-)
o 16.03.2019, 05:05 | Sau
Mr:Scully: neplas nam tu lidi :) Jedine na cem zalezi je aby byly vsechny lety na jedne letence. Bez ohledu na to kolik jich postupne je, ci od kolika ruznych spolecnosti. Pak mas "vyhrano" a do cile se bez jakychkoliv tvych vicenakladu dostanes. Mozna se zpozdenim, ale dostanes.
o 16.03.2019, 09:02 | Mr.Scully
OK, myslel jsem, že ty lety musí být od stejné společnosti :)
o 16.03.2019, 15:24 | Kapka (M)
díky kluci..snad to bude v pohodě..ješte jedna otázka-pustí mě nahoru na palubu se "self tyčkou" k mobilu a gopro kameře?s tím že ji dám klidně do palubního přiručáku..přeci je to kus nějakého železa,tak bych nerad aby me to někde na letišti vyhodili do koše jako třeba nužky apod..
o 16.03.2019, 15:32 | worm03
voe... a těšíš se ještě vůbec? Skoro 5 hodin za volantem ve strašnou dobu... řešit parkování... včas přejet na letiště... bát se, že nestihnu přestup... já tam neletím, ale už sem z toho votrávenej za tebe :)
o 16.03.2019, 16:04 | Kapka (M)
worm03 - těším se jak malé dítě :-) spíše se snažím být dopředu připravený na připadné komplikace..než to pak někde s horkou hlavou a v časové tísni někde řešit na letišti..víš jak..štěstí přeje připraveným :-D a pro mě tohle bude první "velká cesta" ..než klasika egypt,kanary,tunis apod..kde tě nakpají v Praze do "dobytčáku" a v cílové destinaci tě zase vykopou..
o 16.03.2019, 16:14 | Kamil
Selfie tyčka by neměla být problém. Několikrát jsem měl v příručním zavazadle karbonový stativ včetně hlavy.
o 16.03.2019, 16:27 | Mr.Scully
Tak mně teda karbonový monopod neprošel a to bylo naše vlastní letadlo, které jsme měli celé pronajmuté pro sebe. Vůbec se se mnou nebavili a řekli mi, ať si jdu rychle sehnat nějakého neodbaveného cestujícího a tomu to narvu do kufru, což se mi nakonec povedlo.
o 16.03.2019, 16:39 | Kamil
Mr.Scully - před prvním letem jsem volal na letiště, tam mi potvrdili, že stativ není problém. Od té doby jsem s ním letěl po Evropě několikrát a vždy bez problému.
o 16.03.2019, 16:44 | Mr.Scully
Asi je to holt letiště od letiště. V mém konkrétním případě jsme letěli zpět tuším z Bukurešti nebo Sofie do Prahy a při odletu mi to nevzali. Takže v Praze asi OK, ale jinde to prostě může být jinak.
o 16.03.2019, 16:47 | walish
Selfie tyč je v pohodě, ale když už je tady debata, tak v Praze stativ jednoznačně do odbaveného kufru, o tom, že by to šlo na palubu, nebyla vůbec řeč.
o 16.03.2019, 17:25 | Kamil | Upraveno: 2019-03-16 18:27:31
walish - viz. výše. Z Prahy se stativem v příručním zavazadle naprosto bez problémů (samozřejmě se musí stativ vejít do zavazadla splňujícího parametry příručního zavazadla). Pokud s sebou člověk bere velký zavazadlo, tak samozřejmě nemá smysl cpát stativ do příručního.
o 16.03.2019, 18:03 | Octávák
Sau, je to opravdu tak? Také jsem myslel, že aby byla jistota dalšího letu, musí být od stejné letecké společnosti jako Sculy
o 16.03.2019, 18:31 | Sau
Ano, opravdu je to tak. Ono na jedne letence nikdy nebudes met lety od aerolinek, ktere by spolu nespolupracovali, nebyli v jedne alianci.

Ma treba ceka let na NZ s Luftwaffe/Singapore Air. Kybych chtel aby tam byl jeste pak dalsi let, dal nekam z NZ, napriklad s Qantasem tak by to neproslo. Bo patri do jine aliance a na jednu letenku ti to nikdo nevystavi. Ale mohl bych pokracovat naopak s Air New Zealand, ktere by mi na tu jednu letenku klidne prodali a byl bych "kryty".

Rozhodujici a urcujici je to, aby dane lety byly vystavene opravdu na jedne letence. Klidne 5 ruznych aerolinek. Ale jedna jedina letenka.
o 16.03.2019, 19:08 | Kamil
Přesně jak píše Sau. Na společnosti nezáleží, důležitý je mít vše na jedný letence.
o 18.03.2019, 09:18 | Octávák
Díky hoši
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3758 sekund.