Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > PC nejde spustit - bios?

 o Navštíveno 6998x o
o 06.05.2019, 16:24 | HIGHTOWER | Upraveno: 2019-05-06 18:29:45
Večer jsem vypínal PC, seklo se, takže tvrdé vypnutí tlačítkem.
Systém mám na SSD, druhý disk HDD, ten teď cvaká.
Když pustím PC i s HDD, zasekne se to na Spuštění systému Windows. Když HDD odpojím před spuštěním, tak mi to píše viz. níže, ať dám bootovací médium. Ale bios je nastaven na boot USB a pak ten SSD, kde je systém...
Když po zaseknutí na Spouštění systému Windows ten HDD disk odpojím, tak to pak už naběhne a PC funguje.

Co s tím?

Dal jsem místo toho cvakajícího disku jiný, OK HDD, ale s ním to píše zase, ať dám bootovací médium.

foto k příspěvku  od HIGHTOWER



o 06.05.2019, 16:30 | HIGHTOWER

foto k příspěvku  od HIGHTOWER

o 06.05.2019, 16:30 | HIGHTOWER

foto k příspěvku  od HIGHTOWER

o 07.05.2019, 14:15 | pbjun
Jednoduché... Umřel plotnový disk - to je to cvakání, ke Tvé smůle, ten co instaloval systém si nevšiml, že boot sektor se vytvořil na tom plotnovém disku co umřel. Odpoj vadný plotnový disk, na ssd nainstaluj nový systém a hotovo.
o 07.05.2019, 20:18 | HIGHTOWER
jj, takto to dopadlo, v PC jsem nechal jen SSD a nainstaloval nově a disky už budu připojovat jen přes USB a jen externí, neb interní stejně nic nevydrží a jsou každou chvíli KO :-(
o 08.05.2019, 03:30 | pbjun
No popravdě už ani nevím kdy mi naposledy umřel disk... Pokud začal klepat, nejspíše dostal za provozu ránu tzn. někdo bouchnul, kopnul atd do bedny. Nejlepší je mít data alespoň na dvoudiskové nasce nastavené na zrcadlo, v lepším případě čtyřdiskové nastavené na raid 5. Pak když umře jeden disk tak vyměníš a jedeš dál...
o 08.05.2019, 08:10 | HIGHTOWER
tady začal klepat z ničeho nic, dal jsem vypnout PC, seklo se to, zamrzlo, tak jsem to vypnul přes tlačítko na bedně, potom zapnul a už to bylo... Ano, data mám na 2 discích, je to sice děs to pořád zálohovat na oba, ale bohužel.
Jinak ve WIN, když se mi nějak povedlo PC zapnout v tom původním stavu, tak ten SSD disk byl označen jako výchozí se spouštěním systému, tak nevím. No, vyřešeno, a holt, snad už bude na pár let klid
o 08.05.2019, 09:21 | pbjun
Abych to nemusel kopírovat tak mám síťové úložiště NAS, ten má 4 disky ze kterých je vytvořeno diskové pole RAID 5 a díky tomu mám data v bezpečí ;) Když umře jeden z těch 4 disků tak se nic nestane, vyměním vadný disk a pole se zase dopočítá a data jsou v bezpečí. Samozřejmě jednou za čas si dělám zálohu na disky co jsou vyplé...
o 08.05.2019, 17:13 | Harryp
Pbjun : takových s NAS už bylo... ????
o 08.05.2019, 17:20 | mrazik
Harryp to mi pripomina jak jsme byli v praci ujistovani, ze nic se stat nemuze - data zrcadlena, server dva nody. Pak prisel elektrikar, shodil jistic datoveho centra a bylo vymalovano :D
o 08.05.2019, 17:29 | pbjun
Ano a prave proto mam nas jako provozní zálohovane data a k tomu mam hp microserver na něžných winech s nonraid disky který je vyply a záloha se na něj dela jednou za cca měsíc....
o 09.05.2019, 08:46 | Harryp
mrazik: A to znáš jeden takový případ. Bych mohl vyprávět :-)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4267 sekund.