Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > D: Jak je to teď s přepisem

 o Navštíveno 7003x o
o 27.05.2019, 17:01 | lostros
Ahoj, protože je to strašně dávno co jsem přihlašoval auto tak si chci ověřit pár věcí...

Auto kupuju od fyzické osoby, ve středu podepíšeme smlouvu a předám prachy, potom sjedeme na evidenčku a s občankama na místním dopravním inspektorátu on odhlásí a já zároveň přihlásím na sebe.

A teď - potřebuju k tomu přepisu povinné ručení na sebe nebo ne? - pokud ano, dá se někde sjednat online a hned vytisknout nebo mám radši den předem zajít na pobočku?

Díky za odpovědi


o 27.05.2019, 17:08 | Sau
Bez uzavreneho povinneho ruceni na kupujiciho ti prepis na nej neprovedu. Online ho uzavrit nabizi dnes snad uz kazda pojistovna bych rekl.
o 27.05.2019, 17:08 | Sau | Upraveno: 2019-05-27 19:09:07
2x
o 27.05.2019, 17:14 | lostros
Díky Sau ;-)
To že ho online nabízejí všichní vím, jen nevím jak je to se zelenou kartou... dostanu jí hned, nebo přijde poštou? Nebo jak dokážu, že je to auto pojištěné?
o 27.05.2019, 17:16 | Sau
Oboje :) Dojde ti bud do mailu ci bude hnedka ke stazeni po nejakem tom prihlaseni na webu dane pojistovny a nasledne ti casem dorazi i uz vytistena dopisem. Tak sem to mel aspon ja.
o 27.05.2019, 17:18 | lostros
Super, ještě jednou mockrát díky
o 27.05.2019, 17:21 | Sau
Sam sem to tak nezkusal, rekl bych ze by ale snad melo stacit ukazat tu zelenu kartu na mobilu apd. Ale bez zaruky, to si tam kde auto budes prepisovat radsi predem brnkni a over si to. Za to nic nedas.
o 27.05.2019, 18:10 | DaveF
staci ti zelena karta/cislo pojistky na mobilu
o 27.05.2019, 19:50 | walish
Přesně tak, stačí na mobilu. Uzavři si klidně na měsíc. Zelená karta ti přijde na mail okamžitě.
o 28.05.2019, 07:05 | M.a.R.i | Upraveno: 2019-05-28 09:06:59
lostros:
Blbost! Nemusíš mít PV na sebe, stačí na bývalého majitele. Hlavně nesmí být zelená karta propadlá. Pokud ti úředník tvrdí opak, tak si na něj stěžuj u vedoucího a hned otočí. Nemá žádnou oporu v zákoně.

2. věc je ta, že prodejem povinné ručení automaticky zaniká, takže při případné nehodě máš smolíka. Ale nebrání to tomu, aby byla použita zelená karta bývalého majitele na přihlášení...
o 28.05.2019, 07:49 | PlusOne
Přepisoval jsem auto vloni, a je to tak, jak říká M.aR.i - je jedno, na koho je pojistka, u přepisu ukážeš platnou zelenou kartu, a je to...
o 28.05.2019, 08:35 | Sau
M.a.R.i. : kdes dosel na to ze povinne ruceni automaticky zanika prodejem vozu? To snad zanika az ho u pojistovny sam ukoncis.
o 28.05.2019, 08:48 | radek.613 | Upraveno: 2019-05-28 10:50:26
Sau: upřesnění - vlastní akt "prodej vozu" není to samé jako zápis změny majitele do TP = v okamžiku zápisu změny majitele na DI opravdu zaniká smluvní vztah v dané pojišťovně a pojistka přestává platit jako i pojišťovna z ní případně plnit. Takže samozřejmě funguje systém jeden prodám auto + dobrovolně dám kupci zelenou kartu ještě na mě (jsou tací jedinci :-D), on ji třeba za týden použije při přepisu auta na DI - úředník musí akceptovat tu platnou kartu na mě. Od okamžiku přepisu ale už pojistná smlouva na tu byť stále třeba ještě půl roku platnou zelenou kartu neplatí a zaniká - právě změnou majitele. Takže pokud nemá kupec zároveň se stejným datumem vyřízené POV svoje nové, z úřadu po přepisu vlastně odjíždí nepojištěným autem....

Ty jako prodávající pak zpravidla posíláš na pojišťovnu kopii velkého TP kde je datum přepisu a jméno nového majitele, oni pak ukončí tu smlouvu k tomu datu a vrátí přeplatek - tím to ukončíš ze své strany.
o 28.05.2019, 09:01 | PlusOne
radek.613: A proto je na většině úřadů okénko, kde nabízejí povinné ručení...nicméně, dotaz zněl, jestli je možné při přepisu použít doklad o pojištění od předchozího majitele - ANO, lze.
o 28.05.2019, 09:09 | Sau
Jasne, ale prave prepis a prodej neni to same. Auto se stava majetkem kupujiciho uz dnem uzavreni kupni smlouvy, ne az jeho prepisem na urade. To uz je pouze uredni ukon. A mezi tim moze ubehnout klidne ten tyden, kdy uz auto je kupujiciho ale tvoje povinne ruceni plati (pokud ho samozrejme hned po prodeji nezrusils).
o 28.05.2019, 10:22 | M.a.R.i | Upraveno: 2019-05-28 12:26:49
Sau:
nechci kecat, ale myslím si, že povinné ručení opravdu zaniká podepsáním KS. Ale vždy pojišťovně posíláš kopii TP a ta ho ruší dle datumu přepisu v TP. Pojišťovna se nedozví, kdy si vozidlo prodal.
Kdyby si vozidlo prodal, nový majitel by odjel a způsobil nehodu, tak si myslím, že by se dalo usoudit to, že si vozidlo prodal před nehodou, tudíž se nemá plnit z tvého povinného ručení.
Pokud k nehodě nedojde, nový majitel si vozidlo přihlásí třeba za 14dní a ty pak zrušíš pojistku dle zápisu v TP, tak se nic neděje. Česká kancelář pojistitelů po nikom nejde...
Finančně je to jedno, protože pojišťovna vždy účtuje PV až k poslednímu dni v měsíci. Takže když si nový majitel přihlásí auto 1.5., tak pojišťovna ti naúčtuje PV do 31.5.


Jasně, Radek píše s nadsázkou "jedinici". Ale za svůj život jsem koupil X a prodal X aut a vždy jsem pojistky nechával do přihlášení a prodávající mně také a nikdy problém nebyl. Ale tak dlouho se chodí se džbánem... že? :).
o 28.05.2019, 10:28 | Sau
Ok. Ja prave auto prodaval mesic nazpwt a povko rusil az 14 dni nazpet. Kopii technicaku sem nemel, mel sem s sebou kupni smlouvu ale ani tu videt na pobocce nechteli. Pocko zrusili jen na moje slovo, ze je auto prodane.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3287 sekund.