Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi

o

Forum > Ostatní > Dotaz chemča výřivka

 o Navštíveno 252x o
o 12.06.2019, 14:57 | Only_One
Mám takový chemický dotaz, do výřivky používáme oxi tablety z mountfildu - aktivní kyslík na desinfekci. Máme ji první rok, takže v tomhle nemám zkušenosti.

Prní napuštění, srovnání PH změkčení vody. Voda čistá jak křišťál, ale po použití tablet Oxi i podle návodu se mi absolutně nedaří zvýšit koncentraci aktivního kyslíku, I když sem do kubíku vody hodil 4 tablety což je 2násobná dávka vstupní šokové terapie, je stále podle kapkového testu někde na 3-4 mg/litr a měla by být 12.. Netušíte někdo, čím to je?
Voda je studniční, nechloruje se, takže se navzájem nekříží víc chemie. Už to takhle máme 3 týdny a ani jednou sem nedocílil nějakého rapidního zvýšení té koncentrace.
o 13.06.2019, 06:56 | johanik
tohle sem zkoušel první rok taky, nechtěl jsem chlor, ale prostě to nefungovalo. Takže po vyndání vody jsem dal novou a od té doby na začátek rozmíchat cca lžíci a půl chlor šoku Laguna - [ Link ] a pak jednou týdně tabletu triplex taky od laguny - [ Link ] a voda je naprosto parádní, pokud to nepřeženeš s chlor šokem, nebo moc tablet, tak nijak nesmrdí, je čístá, ani prckovi nevadí vůbec. Jo a neřeším ani PH, nic, vše v pohodě, na začátku jsem to moc studovat a řešil a bylo to stejně k ničemu :-)
o 13.06.2019, 07:24 | Mr.Scully
Oxi s chlorem nutně nesouvisí, ne? Já mám ve vířivce normálně bezchlorovou chemii (chlor odmítám) a funguje v pohodě. Nějakej ten Oxi Active mám taky (ještě jsem nevyzkoušel), ale to byl měl být spíš bonus, který zvýší množství kyslíku a voda je pak prý "atraktivnější", ale základní bezchlórovou chemii mám jinou.

(Btw. je to vířivka, ne výřivka - je to od slova vířit, ne výr).
o 14.06.2019, 05:50 | Only_One
mno jo, gramaticky máš samozřejmě pravdu :-D, ale to neřeší muj kyslíkovej problém
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.5808 sekund.