Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Dotaz chemča výřivka

 o Navštíveno 6587x o
o 12.06.2019, 14:57 | Only_One
Mám takový chemický dotaz, do výřivky používáme oxi tablety z mountfildu - aktivní kyslík na desinfekci. Máme ji první rok, takže v tomhle nemám zkušenosti.

Prní napuštění, srovnání PH změkčení vody. Voda čistá jak křišťál, ale po použití tablet Oxi i podle návodu se mi absolutně nedaří zvýšit koncentraci aktivního kyslíku, I když sem do kubíku vody hodil 4 tablety což je 2násobná dávka vstupní šokové terapie, je stále podle kapkového testu někde na 3-4 mg/litr a měla by být 12.. Netušíte někdo, čím to je?
Voda je studniční, nechloruje se, takže se navzájem nekříží víc chemie. Už to takhle máme 3 týdny a ani jednou sem nedocílil nějakého rapidního zvýšení té koncentrace.


o 13.06.2019, 06:56 | johanik
tohle sem zkoušel první rok taky, nechtěl jsem chlor, ale prostě to nefungovalo. Takže po vyndání vody jsem dal novou a od té doby na začátek rozmíchat cca lžíci a půl chlor šoku Laguna - [ Link ] a pak jednou týdně tabletu triplex taky od laguny - [ Link ] a voda je naprosto parádní, pokud to nepřeženeš s chlor šokem, nebo moc tablet, tak nijak nesmrdí, je čístá, ani prckovi nevadí vůbec. Jo a neřeším ani PH, nic, vše v pohodě, na začátku jsem to moc studovat a řešil a bylo to stejně k ničemu :-)
o 13.06.2019, 07:24 | Mr.Scully
Oxi s chlorem nutně nesouvisí, ne? Já mám ve vířivce normálně bezchlorovou chemii (chlor odmítám) a funguje v pohodě. Nějakej ten Oxi Active mám taky (ještě jsem nevyzkoušel), ale to byl měl být spíš bonus, který zvýší množství kyslíku a voda je pak prý "atraktivnější", ale základní bezchlórovou chemii mám jinou.

(Btw. je to vířivka, ne výřivka - je to od slova vířit, ne výr).
o 14.06.2019, 05:50 | Only_One
mno jo, gramaticky máš samozřejmě pravdu :-D, ale to neřeší muj kyslíkovej problém
o 19.06.2019, 16:55 | Zdeny60
Tvrdá voda. Hodně mg2+ a Ca2+.
o 21.06.2019, 20:05 | rencek
Koupil jsem dětem maly bazen - 1,6 kubíku vody a používám poprvé asi 14dni taky kyslíkovou chemii. Ale nemám tablety, ale kapalinu viz. [ Link ]

A v pohodě, první dávku jsem dal dvojnásobnou a měl jsem hodnoty kyslíku kolem 10mg, po týdnu to spadlo na 3-4, tak už dávkuju dle návodu udržovacích 100ml na m3.
Jaký používáš tester na ten kyslík? proužky, tablety, kapky?

Co mám lonsky proužky na PH, tak od kazde značky to ukazuje uplne jinak 6,8 vs. 7,6 PH. Tak to měřim těma tabletama na PH + kyslik do maleho vzorku vody.
o 23.06.2019, 10:35 | Only_One
Já používám kapkový test Duke
o 17.07.2019, 09:23 | Only_One
Sim nemáte někdo tip na funkční digitální testr PH? ty kapkové testy mě iritujou :-D
něco je na alli ale to se mi moc nezdá
o 28.07.2019, 14:39 | gizmi
Only: neexistuje. Digitální mají přesnost na jednotky a ty máš ladit chemií na desetinky. Všichni jedou kapky :) Na druhou stranu nevím jak vyrivka, ale bazen jednou za 10 dnu se necha s kapkama prezit.
o 29.07.2019, 06:12 | Zdeny60
Co to je za blábol??? Každej ruční pH metr dnes měři na desetiny a mnoho i na setiony. První odkaz: [ Link ]
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3728 sekund.