Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Vedro v jižním bytě

 o Navštíveno 8294x o
o 14.06.2019, 09:49 | KaZaN
Jak řešíte boj s vedrem v bytě? Máme jižní byt a máme tu nonstop 28, i v noci, kdy teplota venku výrazně klesne, tak nám to sleze tak na 26, samozřejmě za cenu oken dokořán aneb vítej veškerá havěti z okolí...
Plnohodnotnou klimu mi tu pravděpodobně nedovolí nainstalovat. Ty mobilní krámy jsou na nic, akorát to dělá hluk a žere elektriku, když to vypnu, do půl hoďky je teplota zpět...
Dokud jsme tu trpěli jen my, tak se to dalo, ale teď s miminkem je to už trošku jiná situace.
Nějaká folie na okna? Funguje to? Prodejce samozřejmě chválí, ale reálná zkušenost? Dělá se i něco co se dá sundat nandat, aby se to na zimu třeba dalo pryč a na léto zase vrátilo? Moc nápadů nemám...
Nechci žádný extra investice, když se doufám příští rok přesununeme do baráku.. ale když tu chcípáme celej červen, bojím se co bude o prázdninách....


o 14.06.2019, 10:51 | kiklop32
Ventilátor do okna jakmile je venku líp jak v bytě ať se protočí vzduch a přes den zavřený okna + žaluzie.
o 14.06.2019, 10:59 | Kamil07
Mam zrcadlove folie, pocitove je v byte lepe, protoze ti nepere slunko primo, ale stupne jsou stale stejne, proste se to casem rozpali.
Podle me trosku pomuzou rolety co jsou pred oknem, ale zadny zazrak bych neocekaval.
o 14.06.2019, 11:05 | kiklop32
Po pár dnech horka, kdy se zahřeje celý barák je vše pasivní v hajzlu. Taky se přes týden vařím :)
o 14.06.2019, 11:26 | nome
Nejlepsi jsou predokeni rolety ktere odstini teplo jeste pred oknem idealne v kombu s markyzou
o 14.06.2019, 15:26 | Mr.Scully
V bytě bez klimošky nic moc nevyřešíš, nejvíc pomůžou předokenní žaluzie nebo rolety a mít přes den zataženo.

Aspoň se budeš víc těšit do baráku :-D Tam je těch možností chlazení x, my nemáme klimu a stejně rekuperací a TČ si udržujeme po baráku 23-24, v suterénu 18-19.
o 14.06.2019, 16:20 | dj.DEKL

foto k příspěvku  od dj.DEKL

o 14.06.2019, 20:28 | KaZaN
No my samozřejmě máme celej den zabedněno a zatažený závěsy, do jednoho okna jsem už obětoval jednu obří odraznou stěnu z mýho fotovybavení...ale stejně je to na nic, chcípáme tu dál...
Kupovat venkovní žaluzie bo rolety se mi nechce na tu jednu dvě sezony, beztak by mi to asi nepovolili, klima neprojde... Jsm eprostě nahraný, jen jsem to chtěl potvrdit..
A do baráku se těšíme samozřejmě stokrát denně... :-D
o 15.06.2019, 06:43 | P.E.T.R
Moc nevěřim, že by tam nešla vyřešit klimatizace. Možností je spousta, pokud nemůžeš dát venkovní jednotku, je to památková budova a podobně, tak to jde řešit třeba tímhle způsobem.
[ Link ]
o 15.06.2019, 07:42 | Kamil07 | Upraveno: 2019-06-15 09:44:32
Ty zrcadlove folie jsou lepsi nez nic.
Objednaval jsem z ebay na jedno okno (50x300 cm) za cca 200,- Kc a jsem spokojeny, nalepit sly rychle a bez bublin.
Kdyby jsi chtel vyzkouset, tak mi jedna role 50x300 cm jeste zbyla, necham za nakup.
o 15.06.2019, 08:44 | KaZaN
P.E.T.R Jo, je to pamatkova budova, navic nejsem majitel. Ale dve diry by se mozna daly. Jen jsem skeptickej k tomu kondenzátu, sice píšou, že pokud se nebude chladit pod 23stupnu, ze neni potreba odvadet...ale spolehni se na to, ze jo.... Jeste taky kouknu na cenu. Problem je trosku i montaz na obvodovou stenu, mame velky okna, pod nima jsou radiatory a kde neni radiator, tam jsou zase dveře :-D V obyvaku je sadroš podhled, ložnice je 3m strop...
Kamil07 folku určitě vezmu, za pokus to stoji...
o 15.06.2019, 10:17 | darkbug
A proc je nesmysl dat si mobilni klimatizaci? Neni to rozhodne top reseni, ale lepsi trosku hluku nez chcipat ve vedru a vzdycky ji pak muzes bezproblemu nekam prevest nebo prodat... za me je to urcite lepsi reseni a levny nez chcipat v horku
o 15.06.2019, 10:38 | walish
KaZaN: Na cenu se raději nedívej, 57tis. nebo kolik tam je ta cena je úlet.
o 15.06.2019, 10:56 | KaZaN
darkbug Tu jsem mel loni, ponekud prekerka byl ten chobot, bez diry do zdi je to marny, protoze to malo co to uchladi se mi vrací oknem ze kteryho mam trn chobot vystrcenej. Ramus to dela desnej a kdyz to vypnu, tak snad uz za pul hodky tam byla teplota, kterou jsme srazeli dolu 3 hodiny. Jako v nouzi si ji zase pujcim, ale je to vojeb, plus z toho tece hafo kondenzatu, kterej musime chytat do kyble a vylejvat.. a nechci ani pocitat co to sezere...
walish tak to je hodně ulet cena :-D to snad radsi koupim vyrobnik ledu a budu spat stocenej do klubicka ve sprchaci na ledu :-D
o 15.06.2019, 11:06 | P.E.T.R
walish: Cena srovnatelná se značkovou splitovou klimatizací. Podle výkonu je to cca od 40t + DPH. Pokud zvládne vyvrtat 2 díry jádrovkou, tak si ji namontuje klidně sám a má to za cenu půjčení vrtačky. Takže ta cena neni vůbec špatná. Běžnou klimu si sám jen tak nenamontuješ a správně bys ani neměl, takže s montáží, potrubím a konzolí jsi prakticky na stejné ceně.

KaZaN: Dělají i vertikální variantu, ale to je ještě větší atyp, takže zase vyšší cena.
[ Link ]
[ Link ]
o 15.06.2019, 11:06 | darkbug
No mam Sakuru za 6800?! nebo kolik vysla v autokelly, automaticky odparovani kondenzatu, jasne okno musis utesnit, jinak s pootevrenim oknem to asi moc nechodi :( nemam to na jih, takze tolik me ta klima nejede a ten hluk je teda nic moc :/ ale pri kazdym vedru ji celkem dekuju ze ji mam :D
o 15.06.2019, 14:51 | Kamil07 | Upraveno: 2019-06-15 16:52:25
KaZaN: Jestli budes tu folii chtit, tak posli na mail adresu. Diky.
o 15.06.2019, 20:24 | kuchta
Já jsem letos koupil mobilní klimatizace Daitsu APD 12 HK protože splitovou nemám kam dát. Má to odpařování kondenzátu,chladí to teda suprově a hlavně když to chci zapnout v obýváku nebo v ložnici tak stím jen přejedu a hadici strčim ven z okna. Koupil jsem ty těsnění do oken který jsou na suchý zip. Hluk to nějaký dělá (nic strašnýho) ale radši chládek a trošku hluku než se potit. Já jsme s touhle mobilní klimatizací spokojený. Umí to i topit tak na podzim si i přitopím.
o 17.06.2019, 10:21 | KaZaN
My právě loni nesehnali ty těsnící/redukční kraviny do okna, všude byly vyprodaný. Zkusím kouknout po nějaký komplet sadě no nebo se nám tu to miminko upeče :-(

Kamil07 jdu psát..
o 17.06.2019, 14:18 | Kamil07 | Upraveno: 2019-06-17 16:18:52
Ma nekdo zkusenost s tou klimou bez venkovni jednotky? Nejake se daji sehnat i kolem 30 tis., to uz by mozna slo, i kdyz je to ohavnost.
o 17.06.2019, 18:00 | Lubak
Taky by me zajimala realna zkusenost nekoho kdo ma bez venkovni jednotky
o 19.06.2019, 07:50 | Octávák
A taky co na to družstvo... Já jsem zatím s venkovní jednotkou nepochodil, respektive nechtějí mi to povolit, aby to nerušilo sousedy. Nevíte někdo, čím se to řídí?
o 19.06.2019, 10:35 | -Hans-
Dnešní klimatizace už hluk nedělají, umístil jsem na balkon a jen drobně vrní, před barákem není nic slyšet. Bydlím ve 2. nadzemnim podlaží. Mám uzavřený balkon s posuvnými panelovými okny.. Na bocích dělám luft, aby proudil vzduch.

Invertor má plynule regulovatelný otáčky kompresoru, proto to nedělá bordel.

Šel jsem do Daikinu, protože je v dané ceně nejtišší a dostal jsem 6 let záruku.

Spočítali mi to na 2,5 kW, tak jsem litr připlatil za 3,5 kW.

Je to jen o tom informovat lidi. Oni znají jen ty hrůzy z 90. let, který jsou v 2* hotelech v Chorvatsku apod., který dělaj zemětřesení. Dnes už je to jiný level.
o 28.06.2020, 10:40 | HIGHTOWER
Pokračování řešení :-)

Nějaká zkušenost s Daitsu APD 12 HX Premium Wi-Fi např.?

[ Link ]

o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3391 sekund.