Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > bazén voda

 o Navštíveno 9201x o
o 14.07.2019, 15:47 | jura.j
kluci poraďte
měsíc voda v bazénu jak křišťál,po dýšťu zezelenala a už nevíme co s tym.
PH v cajku,nepomáhá projasňovač,vločkovač,kyselina,prostě nic.
má negdo nápad co s tým ?
díky moc


o 14.07.2019, 15:57 | walish
Co se týká prevence, tak určitě by pomohla UV lampa. K aktuálnímu řešení - chloršok, zkusit jiný pH test a podle toho upravit vodu
o 14.07.2019, 16:32 | jura.j
ph zme skůšali různý,stejný výsledek.
mám pocit,že řase či co to je sů death,ale jak ten jemný sajrajt dostat z vody ?

o 14.07.2019, 17:06 | DaveF
Zkusil bych chlor, kolik mas vody v bazenu ?
o 14.07.2019, 22:23 | AR
my vodu prakticky bez chemie, po napuštění trocha modre skalice, chlorove tablety a po měsíci voda pořád cajk
o 15.07.2019, 04:27 | walish
AR: Ty chlórové tablety jsou jako bez té chemie, jo? :)
V rodině taky používají malé množství modré skalice a jinak nic, klasická písková filtrace, UV lampa a všechno v pohodě.

jura.j: Když tam dáš ten vločkovač, tak pak by to chtělo povysávat. Jinak filtraci si čistil? Jede ti dostatečně dlouho? Já bych zkusil ten chloršok, dát tam třeba 6 tablet(podle velikosti bazénu) do skimmeru, nechat filtraci jet 24hodin a uvidíš, co to udělá. Ale koukni i na filtraci, jaký je tam tlak, zkus ji pročistit atd.
o 15.07.2019, 06:33 | M.a.R.i
Možná taková blbá otázka, ale proplach a výplach pískové filtrace si dělal?

Já mám bazén 2.rok a nechával jsem opravovat čerpadlo a reklamovat poloautomatický vysavač, protože jsem nedělal proplach a výplach. Tudíž měla filtrace větší odpor a nefungovalo to jak by mělo.

Jinak bych určitě zkusil chlor a třeba jiný vločkovač a nechat běžet filtraci 24h jak psal Walish.
o 15.07.2019, 09:58 | DaveX
jura.j: jak velký máš bazén a jakou máš filtraci?
o 15.07.2019, 15:04 | AR
walish: :D hele jako za tem mesic tam padly asi tak 3?
o 15.07.2019, 17:12 | walish
AR: no ta jasně, ty velké jsou na 10 dnů cca, takže to tak odpovídá, ale že by to bylo téměř bez chemie...:) Příští rok taky pořizuju UV lampu a bude klid. A jura.jovi radím chlor šok, 24h filtrace, vločkovač, vysát a bude to ok.
o 15.07.2019, 17:29 | PAVELK
Od té doby co mam slanou vodu s chlorátorem tak nedávám nic a to mam vodu 32-37, krásně čisté občas vysajeme dno když děti natahají bordel ze zahrady
o 15.07.2019, 17:41 | jura.j | Upraveno: 2019-07-15 19:43:27
kluci vysát néni co,furt to plave rozesraný na jemno v celým bazénu.
filtračka 25 kubíků valí celý dni pomalý v kuse,proplach výplach byl nekolikrát,minulý rok to bylo bez problémů,ph,algicid a voda super
jináč má 18 kubíků,dneskaj sem všecko komplet rozebral,vyčistil,moja dotahla jakůsi sračku,tož uvidím co to řekne.
zatím díky za tipy
o 15.07.2019, 17:42 | walish
PAVELK: Jo, ale ne každý má bazén za 100k+ a většina obyčejných bazénu(+-20k dejme tomu)není vhodná pro slanou vodu, stejně tak filtrace
o 15.07.2019, 17:46 | PAVELK
Na to není třeba bazén za 100 a víc dnes uz ta technologie je daleko levnější a návratnost velice rychlá když si spocitas náklady na chemii co tam dáváš, navíc problem někdy se ani nemůžeš koupat protože je špinavá voda nebo si tam prostě nasypal nějaký sajrajt, nehledě na zdraví dětí i vaše
o 15.07.2019, 18:36 | Jeffry.j
Základ je ph a chlor. Bez toho se nehneš. Chlor neučinkuje bez správného ph.
Další věc je než se to projeví trvá to třeba 24.h.
Pokud máš správně ph dej tam šok chlor a to by bylo aby to nebylo.
Základ je měření....
o 15.07.2019, 19:20 | walish
PAVELK: když jen solinator stojí 15k... A jak říkám, bazény do 20k dejme tomu, nejsou vhodné pro slanou vodu. Já nepopírám, že to není vhodná varianta, jen to má své úskalí a není třeba nejlevnější ;)
o 15.07.2019, 21:03 | DaveF | Upraveno: 2019-07-15 23:07:13
Začni chlorem, normální dávkování (13% chlornan) je např. 0,2–0,5 litru / 10 m3 (kubíků) vody v bazénu každých 3–5 dní.
Chlor šok je dejme tomu 2-3x tolik.
POkud máš jen Savo tak to ještě vynásob 3x (Savo má tak 5%)

Základ je pravidelně chlor (zvyšuje pH) a současně pomocí kyseliny pH snižovat - vracet na optimální hodnotu.
Např. 1litr chloru / 0,5litru kyseliny solné

ale neber to jako dogma, jen pro představu, záleží na okolních podmínkách a je vhodné aspoň to pH měřit
o 15.07.2019, 21:06 | DaveF
chlor stojí 34Kč/litr, kyselina asi 25Kč/litr

pár korun vločkovač a modrá skalice a stím se to dá udržet za pár korun za sezonu

o 15.07.2019, 21:08 | DaveF
a přesně takhle to bývá,když je málo chloru nebo blbý ph - voda je dlouho ok a najednou je v pr.. a dáváš ji týden dohromady
o 16.07.2019, 07:04 | Crimson
přesně jak píše DaveF, pořádně chlorovat > tím se logicky zvedá PH, to sundaváš zpět kyselinou sýrovou lépe solnou, ale je to fuk, kterou seženeš v drogerce, solná je lepší, dával jsem 1l na kulatej 5m bazen, hlavně nekupuj ty různý blbosti v hypermarketech
o 16.07.2019, 09:54 | AR
walish: velke fakt nejsou, ale to je zbytečná debata. loni to bylo stejné, celou sezónu voda bez problému a to i s 2 týdenním off stavem kdy jsme byli na dovči a nikdo nezapínal filtraci.
o 16.07.2019, 10:02 | walish
AR: Však v pohodě, já mám taky chlórové tablety a píšou novou tabletu za 5-8 dní, já ji měl 14 a ještě furt byla :) Ale pak se mi začal dělat takový povlak(řasa), zjistil jsem, že mám nízké pH, tak jsem opravil pH, dal chlor šok a je to ok. Na filtraci jsem si koupil za 200 digi časovač do zásuvky, nastavil jsem si spínání na časy, kdy běží noční proud a nestarám se. Máme ale docela velký spád ze stromů, i když je tam solární plachta, takže musím hlídat parametry vody častěji, proto chci příští rok tu UV lampu. A samozřejmě to chce taky čistit tu filtraci a udělat ji proplach.
o 16.07.2019, 10:14 | BATMAN
V podstate souhlasim se vsim co psal DaveF az na jednu vyjimku a to je skalice modra. To je opravdu svinstvo kteremu bych se vyhnul.
Chlor zlikviduje rasy a v drtive vetsine vyprcha - ta trocha co ve vode zustava kvuli trvale dezinfenkci neni tak zdravi nebezpecna jako prave skalice.
Pokud chce byt nekdo opravdu hnidopich tak doporucuju UV lampu anebo bazen se slanou vodou.

Takze za me taky:poradne prechlorovat,filtrovat 24/7 a denne proplachnout pisek.
o 21.07.2019, 15:42 | ikosp | Upraveno: 2019-07-21 17:43:30
úplně nejjednodušší a spolehlivý postup.
Úprava PH, chloršok a modrý blesk z mountfieldu.Chtějí za něj nesmysl peněz když není v akci, ale funguje výborně.
Levnější řešení je ta skalice, ale pokud ji někdo zavrhuje, je tohle spolehlivé řešení. Jinak dávkování skalice stačí 4-5g/1m3. Při vyších dávkách voda "kouše"
o 06.08.2019, 06:27 | xSam
Tak zacinam mit vodu taky v pytli.
Pouzivam chlorinator se slanou vodou, ale uz to nejak nepremava. Mam vysoke PH a nedari se mi ho dat dolu. Mam 20m3 a nalil jsem tam 1,5l pripracku coz odpovida snizeni PH o cca 0,5 a ani se to nehlo.
Voda byla zelena, coz se trochu zlepsilo pouzitim chlorsoku, ale voda je stale lehce kalna. Koupat se v tom da, ale ke kristalove barve to ma hodne daleko.
Vlockovac taky nezafungoval.
Asi to bude tim vysokym PH.
Anebo pripravek na snizeni PH nefunguje se slanou vodou. Nevim.
Nemate nekdo tip, jak s tim pohnout? Koupat se da maximalne jeste 3 tejdny a proto se mi nechce vodu uz moc menit.
Diky
o 06.08.2019, 07:16 | DaveF
HCl - kyselina solná


Úprava pH

Při používání chlornanu sodného jako dezinfekce bazénové vody přirozeně stoupá její pH.

Pro snížení pH bazénové vody se běžně používají kyseliny. V případě tvrdé vody doporučujeme použít kyselinu solnou, jelikož zároveň rozpouští vápenec. pH kontrolujte ideálně pravidelně alespoň 2x do měsíce – snažte se pohybovat v rozmezí pH 6,5 – 7,5.

Dávkování: 300 ml / 10 m3 (kubíků) vody v bazénu sníží pH o 0,1.

Příklad z praxe: Při aplikaci 1 litru chlóru do 25 m3 bazénu jednou za 4 dny přidáváme jednou týdně 1 litr kyseliny pro udržení pH na ideální hodnotě.

POZOR: aplikujte nejlépe večer po koupání a nechte běžet filtraci, aby se voda promíchala.

převzato z inchema.cz
o 07.08.2019, 06:04 | xSam
Tak jsem poradne bazen vydrhnul kartacem, vysal, dal jeste jednou nejakej chlorsok a bazen je mnohem lepsi.
Voda je lehce kalna, ale uz dobry.
o 09.08.2019, 11:25 | Conan
Na cca 10m3 bazén jsem si taky koupil 5L kanystříky kyseliny solné a chlornanu sodného.

Letos to šlo i bez nich, nechal jsem si dovézt vodu a už jen dávám do plováku ty velké tablety 3v1 nebo 4v1.
Písková filtre se občas pouští, nejvíc když chci ohřát bazén, mám na ní napojen solární ohřev.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3438 sekund.