Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > OT: Náhrada Dropboxu

 o Navštíveno 6897x o
o 14.08.2019, 06:34 | Only_One
Nemáte někdo tip na nějakou vhodnou náhradu za Dropbox, který omezil počet zařízení a to mě neba.

Technicky mám doma NAS od synology, ale ze SW jsem našel jen ten jejich drive, který neumí automaticky nahrát fotky z mobilu na uložiště. To bych docela rád, aby to mělo nějakého rychlého klienta jako má právě dropbox, ale netuším zdali něco takového existuje.


o 14.08.2019, 11:03 | Mr.Scully
Já zběžně na zálohování nebo sdílení používám Dropbox, OneDrive a Google Disk, ale spíš fakt jen tak rekreačně, třeba na automatický backup fotek z mobilu a tak. Nejvíc mi vyhovuje asi ten OneDrive, mám pocit, že k Office dávají 1TB prostoru zdarma, což tak akorát stačí.
o 15.08.2019, 06:31 | lukee_cz
Z pohledu ceny taky hlasuju za OneDrive. Za litr 1TB a k tomu Office zdarma je fajn.
[ Link ]
o 15.08.2019, 10:37 | htd
synology umí zálohovat fotky z telefonu:)

[ Link ]
o 15.08.2019, 14:39 | Only_One
Už sem to rozběhl :-D pápá dropboxe a mám data pod kontrolou bez omezení velikosti a zadarmo
o 19.08.2019, 22:23 | KaZaN
Jako nový praktiky DropBoxu mne taky se*ou, hlavně tím, že nemají žádnou střední cestu, jako za pár centů nějakej základ prostor, kolik procent lidí proboha potřebuje synchronizovat 3TB, když to většinou nemá ani jejich disk v kompu/notebooku, tím, že free verzi zařízli jen na 3 zařízení podrazily velkou komunitu, která jim pomohla udělat DropBox leadrem, lidi používají DropBox často právě proto, že ho mají i ostatní a můžou pohodlně sdílet mezi sebou.... Tímhle nenažraným krokem v podstatě penalizujou i platící, protože odliv freečkařů jim ubere tu uživatelskou výhodu "standardu", DropBox už nebude mít skoro každej a kouzlo sdílení bude v tahu... grrrr. Škoda je, že neumožní nějaký sdílení toho prostoru mezi více uživatelema, fakt nehodlám platit celý rodině každýmu sólo DropBox, když ostatní tam používají minimum prostoru...ale byli zvyklí, že co jsem jim tam dal nebo co si tam dali oni, tak viděli v notebooku, v kompu, v mobilu, v tabletu...a najednou hula hop, jedno zařízení si musejí odhlásit....

Ale řešení ala Synology doma, mi přijde trochu riskantní. To už není opravdová záloha, protože náhlá smrt Synology není nic nereálnýho, mrtvol jsem měl už v ruce několik, ať už Synology nebo QNAP. Navíc to vyžaduje slušnou symetrii, aby to bylo použitelný. Nevím jak moc to bere výkon a prostředky tomu NASu.
Nicméně lepší řešení nemám, po prostudování mnoha porovnávacích testů cloudovejch řešení z toho stejně ten zrádce DropBox vychází jako nejmenší zlo. Pak už jen záleží co za funkce kdo požaduje a pak v něčem vychází dobře OneDrive, v něčem zase Google Drive a pak dlouho nic a pak nějaký další provideři. Hledisek je mnoho, už jen zátěž stroje je důležitá, selektivní synchronizace taky, když nechceš aby Ti SSD v notebooku zazdil příliv dat co se tam nikdy nevejdou... Kvalitní klient do mobilních zařízení - mně třeba už několik měsíců zlobí právě nahrávání fotek vyfocenejch mobilem, dokud nevlezu do Dropboxu do složky Fotky, tak se synchronizace nespustí¨, taky mi padá dropbox při pokusu otevřít dokument nebo exportovat cokoliv z Dropboxu, prostě se složí... a podpora? Po tejdnech dopisování a řešení á vyzvídání kde čeho to uzavřeli bez toho aby to vyřešili..přitom je to celkem známej problém. Takže i faktor podpora/klientský appky je důležitej...
o 20.08.2019, 08:35 | Only_One
mám 2 synology kde se navzájem zrcadlí obsah takže pohoda a teď sem sledoval vytížení synology, když běžel nově i cloud a v podstatě to není poznat, chová se to pořád stějně i když z toho čte telka film, pracovna jede data, spustí se synchronizace a zaroveň se přehrávají data na druhý disk. Uživatelsky o tom nevím že se něco děje.

A zjistil jsem, že to má moc hezky propracovaný klienty pro správu alb fotek a další vychytávky. Takže za mě zatím ok :)
o 20.08.2019, 11:45 | KaZaN
Only_One Tak v Tvým případě to je asi dobrá alternativa, za situace, kdy toto vybavení už máš a živíš/udržuješ ho tak jako tak. To už bys musel jedině vyhořet a nebo nějakej extra zášleh, co by Ti to vypálil komplet. :-D
o 20.08.2019, 12:45 | kiklop32
Synology, freeNAS atp. je s přehledem nejlepší řešení. Jen člověk musí vědět, jak si vše nastavit a samozřejmě, když si člověk postaví vlastní mašinku, tak to je úplně o něčem jiném
o 02.01.2020, 06:52 | dj.DEKL
Skoncilo mi 100GB gratis na OneDrive od Samsungu, co doporučíte ? Nejaky jiny uloziste ci se da získat 100GB zpet za méně nez 600Kc rocne ? Diky
o 02.01.2020, 21:12 | Mr.Scully
OneDrive 1TB za 999 kaček ročně a MS Office v ceně :-)
o 05.01.2020, 12:19 | ikosp | Upraveno: 2020-01-05 19:03:10
Není lepší vzít office pro domácnosti? 6TB za 1648,-
[ Link ]
1TB pro každého uživatele a ještě si každý může aktivovat office na pěti zařízeních.... to je zadarmo

BTW. nechtěl by tu někdo roční účet za 300? Přemýšlím, že to koupím a 3 bych měl asi plonkovní... pokud se nepletu, data na onedrive mezi jednotlivými účty nejdou vidět..
o 08.01.2020, 08:36 | Milhauzz
Chlapiska, díky za tip, O365 je pro mě řešení. 1TB je dost :)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3104 sekund.