Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Infotainment Online

 o Navštíveno 7075x o
o 28.08.2019, 06:39 | Crimson
Kdo má něco od koncernu VW/Škoda a vyzná se ve Službách Connect


Není mi úplně jasné, jak vlastně funguje Infotainment Online,
zaplatil jsem si na další rok licenci a zjišťuji, že to sice vyhledává parkoviště, restaurace, čerpací stanice,
ale tentokrát už bez cen, a že mi to nenajde uzavírky na trase, až když se chytím hotspotu wifi 4G, tak vše naskočí,
tak úplně nevím, k čemu ten Infotainment vlastně je bez dat !

mám totiž pocit, že 1.rok jsem zadal Čerpací stanice a ty mi vyběhly s cenama,
na parkovišti free fleky,
kolony mi to hlásilo 100% bez wifi

jak vlastně funguje Škoda Connect / Infotainment Online,
přes co se to spojuje, abych ty informace dostal,
nebo třeba abych viděl na mobilu, kde se auto momentálně pohybuje,
na dálku ho odstavil apod.



o 28.08.2019, 15:06 | xSam
Tohle mě taky zajímá.
Co to všechno umí, jak se to dá objednat, nebo zaplatit?
Mám v Ochcávce Columbuse a rád bych z toho vycucal co nejvíce.
o 29.08.2019, 08:29 | KaZaN
Podle mne k tomu potřebuješ ten LTE stick se simkou nebo se připojit k hotspotu,ne? Mně to teda v Sharanu nic "online" neukáže dokud se nepřipojim. Ten stick jsem si málem koupil než mi došlo, že mi pak nebude fungovat AndroidAuto, protože nebude kam mobil připojit. Ubohý je, že když připojíš mobil kabelem, tak to neumí vzít Internet z mobilu, takže stejně dokud neudělám hotspot na mobilu, tak mi online funkce nemakaj. Jsou to prostě uchylové, ty marketingový žvásty vypadjí jak kdyby tam dávali něco z příštího století a ve finále je to dycky nedomyšlenej bastl k vzteku. Ale mám 2 roky starej model už, tak třeba se to někam posunulo.
o 30.08.2019, 06:46 | Crimson
xSAM:
je to docela opruz, já když pořídil před rokem Karoqa, tak jsem 3dny seděl u pc a jen vše registroval/aktivoval, fakt strašný a to jsem 30let v IT, běžnej vovčan tohle vůbec nemůže dát

hele v podstatě se jen tady registruj, dej tam svoje VINko a dál už uvidíš, co na tvoje auto vyběhne za nabídky, Connect si neplatím, jen Infotainment

[ Link ]

o 30.08.2019, 06:48 | Crimson
Zde je vyjádření na můj dotaz přímo od ŠkodaAuto HelpDesku:

Dobrý den,

Symbol zeměkoule Vám vysvětlím. Pokud je červený křížek u zeměkoule, znamená to, že Infotainment je online a čerpá informace pomocí dat.

Pokud nebudete připojen k internetu, kliknete na zeměkouli tak se symbol změní na zelené šipky.

Neznamená to však připojení k internetu, ale že systém vyhledává v offline databázi poslední dostupnou informaci.

Služba Infotainment Online se netýká pouze používáním navigace ve voze, ale je možné používat i služby na webovém portále nebo v mobilní aplikaci.

Zde jsou video návody jak službu používat.

[ Link ]
o 30.08.2019, 06:56 | Crimson | Upraveno: 2019-08-30 08:56:52
Každopádně dost info to má i bez dat, běžně Hotspot nezapínám,
když jsem v červnu jel do Chorvatska, tak u Salzburku mi paní hlásí "Pozor před vámi hořící kamion" a fakt za 5km hořel kamion

pak zahlásila "Před vámi 20km kolona k tunelu St.Michael, okamžitě opustte dálnici" tak jsem to exitnul přes Untertauern a fakt jsem dole viděl parkoviště ve 3 pruzích,

takže to je pecka, ovšem to je funkce navigace, v tom by Infotainment snad roli hrát neměl

foto k příspěvku  od Crimson

o 30.08.2019, 07:03 | xSam
Crimson, no po půl hodinové registraci mi to řeklo, že pro moje auto nejsou dostupné žádné služby:-(
o 30.08.2019, 07:05 | Crimson
Kazan:
No já nevím, hele to auto je tutově nějak spojený s koncernem, dyt oni o tobě vědí úplně vše, vědí kolik je v autě lidí, nevím zda podle zapnutých pásů nebo dle aktivních airbagů, dyt ty zmačkenš čudlík a ozve se ti paní z VW centra a klidně si zarezervuješ místo v restauraci a ještě ti to pošle do navigace jako vložený cíl, a ona fakt u sebe vidí, kolik lidí vezeš, takže nějaká komunikace tam probíhat musí, jestli je to ten Škoda Connect nebo ještě něco jinýho, čert ví :-(
o 30.08.2019, 07:36 | xSam
No, já mám asi smůlu, no. Co se dá dělat.
Přežiju to.
o 30.08.2019, 07:42 | KaZaN
xSam jo tohle přesně miluju, jak Tě to nechá všecko vyplnit, zaregistrovat a pak utěr, pro Vaší plečku za 1,6 míče tu nic nemáme, nevedeme :-D
Crimson jako taky nevím, já celý to VW sociální inženýrství nedávám, infotainment, že bych někoho vzal po hlavě heverem... To je asi hlavní v čem se mi stejská po BMW, teda krom zvuku šestiválce :-D Ale když připojím mobil v režimu Android Auto, tak se mne to i zeptá, jestli souhlasím, že to bude používat data z telefonu, otázka je, co tím soudruzi myslí, jestli jeko že si to načte kontakty a nebo že to bude používat data Internetový, každopádně Internetový funkce infotainmentu nemakají, ne že bych měl touhu se dívat v infotainmentu asi pěti šesti klikama na to jaký je počasí :-D Na druhou stranu ty hlášky ala tamhle hoří auto mi to kváká myslím si i když nemám telefon připojenej, tak nevím jak jim to funguje, možná to přijde po RDSku nebo nevím. A v tý appce v mobilu, co se pro VW jmenuje teda jinak než Skoda Connect, tam tam si muzu leda tak poslat cil pro navigaci, nic jinyho to neumi, ikdyz marketing peje ody na funkce jako odemceni zamceni auta na dalku, myslim, ze i ovladani oken a bufíka (na což jsem se těšil dost)..a prdlajz, on vlastně bufík v Sharanu mne s.re i s t ím, že to dálkový ovládání, ani to v autě neumí pustit jen ventilaci, pokaždý to pustí bufíka a topí to, přitom v sedmičkovým Golfu nám to funguje myslím si správně, ikdyž možná si to pletu s BMW, kde to stopro fungovalo správně. Nejvíc zoufalství je, že o tom člověk nikde nic nenajde, nidke si nic nenastavíš na všecko aby sis zajel někam nechat to naódovat.... Ale co, beztak používám přes Android auto Waze a Spotify a tak nějak jsem to celý vzdal s tím, že snad příští auto už bude mít funkce, za který připlácíš fakt mordu, dotaženější... :-D
o 30.08.2019, 07:59 | Milhauzz
Jsem si ty vaše strasti tady přečetl. A tak jsem i celkem rád, že Spotify a 3RD party navigace, jak tu Kazan píše, mě vlastně udělá to podobný i v mé 16let staré herce, která vrakovatí a stává se s ní spíš dělník.

Sem celkem zvědavej na support a lifecycle těchto produktů v novějších autech. Víceméně reaguju na to, že chci pořídit domů něco novějšího než mám teď a tak si říkám, jestli nebude výhra v tom, když to bude holanďan bez výbavy a tady těch systémů. Připomíná mi to autohifi před deseti lety, jak se říkalo, že originální autorádio umí jen dvě věci: Hrát FM a pasovat do palubovky. No aby se historie neopakovala :)

Šmarja, já zase plancu krávoviny, du makat :)
o 30.08.2019, 09:45 | Crimson
Kazan:
jo to mi tu říkal kolega, že ty data navigace dostává v RDS, a že venku to maká suprově ale v ČR prý nic moc resp. nic :-)

Já ten Infotainment docela využívám, hlavně ty čerpací stanice a v době bouřek počasí radar, zrovna v neděli jsem úspěšně objel bouřku (kroupy) jako kráva, jasně, člověk má mobil, ale já se právě zbavil nudného ASXa bez výbavy a pořídil plně vybavený moderní auto, abych mobil nemusel vytahovat a měl to vše v autě, protože v opačném případě se to dá dělat jak správně píše Milhauzz, ale prostě mobil na palubce, navigace na skle, kabely, to už fakt ne-e !


o 30.08.2019, 10:23 | Milhauzz | Upraveno: 2019-08-30 12:24:43
Crimson: naprosto tě chápu a rozumím. Prostě jen chceš, aby to sloužilo, když do toho investuješ. Naštěstí já jsem teď v situaci kdy nejezdím moc a vypadá to, že i v odhledné době nebudu muset.

Dáty a-la zapalovačový nabíječky a krávoviny na skle taky nemusím. Ano, moje fotka je sice muzeum (rádio, telefon i auto), ale furt funguju i v 21. století :)

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 06.12.2019, 09:25 | Crimson
Ještě jednou otevřu téma Infotainment:

V týdnu jsem přivezl nového kamiqa
po zadání VIN na www.skoda-connect.com jsem obdržel Connect 1rok zdarma + aktivační kod

v infotainmentu vozu jdu do položky Škoda Connect a tam kod vložím (Registrace neúspěšná), podmínkou je ovšem být na wifi resp. na hotspotu svého mobilu, a to mi není jasné jak provedu, žádnou WLANu jsem v menu nikde nenašel

Spárování s mobilem a SmartLink/Mirror mi funguje

U Karoqu s tím problém nemám, tam mám wifi,
může to být stupněm výbavy Style / Ambition ?

zkrátka u nového Kamiqu nevím jak aktivovat Škoda Connect, zda to vůbec lze, ne že bych to vyloženě potřeboval, spíš mě to zajímá když už mi poslali kód

A ještě mi hlava nebere, proč se mi v Hlavním menu změnila po hodině bádání ikona Auto Android na SmartLink, netuší někdo, jak je tohle možný, aby se změnilo základní menu Infotainmentu :-)

foto k příspěvku  od Crimson

o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3411 sekund.