Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > DVBT2 - dotaz

 o Navštíveno 7489x o
o 30.09.2019, 14:50 | Only_One
Sím netuší někdo, zdali je pro příjem DVBT2 nutná nějaká změna na individuální příjem z antény na RD? Já jsem pořídil telku, kde teď jsou obě vrstvy - jak DVBT tak DVBT2 a u toho T2 se mi teď stává že každou chvilku zamrzne obraz, vypadne, je velmi citlivej, což když přepnu na T1 tak je uplně v pohodě. Jedná se o příjem v Plzni a vysílač Krašov. Ale v téhle televizní technice se moc neorientuju


o 30.09.2019, 16:02 | DaveF | Upraveno: 2019-09-30 18:03:03
žádná změna není potřeba, koukám na ten vysílač a přechodové T2 sítě vysílají se stejným výkonem jako staré.
Možná nemáš úplně ideální anténu, třeba na těch T2 kmitočtech má anténa nižší zisk, nebo tam nějaké rušení, boční signál, špatný zesilovač pokud je, těžko říct.
o 30.09.2019, 16:39 | Only_One
Ok , takze pozvu nejakeho antenare co vi co a jak
o 02.10.2019, 15:38 | dj.DEKL
Az se vypne T1, preladi se stavajici testovaci T2 na jine kanaly !
o 07.10.2020, 06:33 | DaveX
Ahoj, máte někdo zkušenosti s nějakou multimediální krabičkou s TV tunerem? Mám starší TV, ale chci z ní vykouzlit trochu víc, než si za nějaký ten rok koupím novou. Díky.
o 07.10.2020, 08:59 | Ravo
Hodně prý frčí ty Tesly TEH-500 plus
Krabička s Androidem (KODI) + HW tuner

Já osobně nevím jak jsou na tom se stabilitou a EPG atd., sice používám různé krabičky s KODI, ale bez HW tunerů a příjem řeším přes tunery připojené k serveru, na kterém běží TVheadEnd.
o 08.10.2020, 11:01 | Milhauzz
Já tu Teslu měl a dal jsem jí pryč, protože:

I při nastavení průchodu zvuku z telky nebylo možný dostat 5.1 (ČT tak někdy vysílá, taky sem čuměl)
IR ovladač, musel sem mířit. Už sem si zvykl na rádiový přenos.
Pomalé s Kodi
EPG na DVB-C nepoužitelné (DVB-T ok)

Momentálně:
RPi4 + DVB Sky 330 + TvHeadend jako backend
Odroid N2 jako frontend



o 08.10.2020, 11:30 | Kapka (M)
zrovna Tesla je docela probleticka..co jsem četl na nějakých forech tak se dost seká..musí se natvrdo restartovat apod..
o 09.10.2020, 06:03 | DaveF | Upraveno: 2020-10-09 08:13:29
já už jsem na tyhle krabičky dcoela alergickej, zkoušel jsem Raspi a KODI, TV HAT a jako jo, funguje to, jenže pořád něco doinstalovávat, restartovat, ladit...

A stejně je nakonec nejlepší a naprosto mi stačí moderní SMART TV s "červeným tlačítkem" a aplikacema typu HBO GO, Netflix + chromecast s mobilem.

o 09.10.2020, 06:43 | Milhauzz
DaveF: jako jo proč ne, ale já takhle krabičkuju v obyváku, protože tam nemám TV ale projektor.
o 09.10.2020, 09:00 | Ravo
něco jako Milhauzz
Backend: Rpi4 + 2xDVBSky330 + TVheadEnd (Rpi4 má výkonu dost, tak na tom Raspbianu provozuju i UniFI controller atd, ale to sem nepatří)

Frontend: Různé boxy s Libreelec i androidem (Vorke Z6+, H96 Max atd), NTB windows, mobily, tablety s Androidem - všude KODI

Všechno je vpohodě stabilní bez problémů.

Mám asi 4 televize + projektor a odmítl jsem při přechodu na DVB-T2 všechno vyházet jen kvůli absenci DVBT2 tunerů, když už všude jely nějáké krabičky s KODI (StreamCinema, domácí NAS atd). Takže jen přikoupit RPi4+tunery a cca za 3-4tis jsem měl vyřešeno VŠUDE příjem DVBT2.
A navíc kdo si jednou čichne k backend/frontend řešení, nechce jinak. Přeladím a přeskládám 1x na backendu pomocí PC (velmi pohodlné) a pink - na všech televizích přeladěno, přeskládáno. V poslední době neustálého šíbování přechodových multiplexů k nezaplacení, stačí když mám přelaďovat u rodičů a babiček. A slučování různých zdrojů (DVB-T2,DVB-C, DVB-S, IP streamy kamer, služby Skylink/HBO/LepsiTV atd atd) ani nemluvím
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3156 sekund.