Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > LED žárovky - ovládání BT, WiFi

 o Navštíveno 5959x o
o 20.10.2019, 13:55 | HIGHTOWER | Upraveno: 2019-10-20 15:57:15
Mám dotaz, LED žárovky, které se ovládají přes WiFi, je to jak provedeno? Žárovky se přihlašují do WiFi sítě na router např. a mobil také a přes to se to ovládá a nebo se musí mobilem připojit na WiFi rovnou na tu žárovku (což by znamenalo přijít o připojení k internetu na mobilu)

Díky


o 20.10.2019, 16:22 | Only_One
Ty moje mely router a vir :))
o 20.10.2019, 18:36 | crestik
Mám Yeelight žárovku, ty jsou napojeny na mojí wifi. Mobil je doma na wifi a když jsem jinde, před data jí můžu ovládat taky. Nechápu jak to funguje, jestli přes čínské servery, nebo co, ale je mi to fuk, protože to funguje. Občas se aktualizuje FW (ano, v žárovce :-) ), už to tak nepadá, sedí mi časy v č.pásmu, reaguje rychleji.
o 20.10.2019, 19:46 | Mr.Scully
Mám Philips Hue a ani nevím, jak jsou připojený žárovky, ale ten systém má vlastní jakoby WiFi router, takže to celé funguje tak nějak automaticky a samo. Mobilní aplikace se jednou seznámí s tím routerem a pak už to funguje dobře. Akorát je třeba, aby žárovky byly v dosahu routeru, takže třeba 10 metrů je v poho, ale přes jedno patro už je to na hraně.
o 20.10.2019, 20:19 | radek.613
Hajzlpapír s routerem už se vyrábí taky? :-D
o 20.10.2019, 20:27 | kiklop32
radek.613

Ne úplně ale...

[ Link ]
o 21.10.2019, 04:58 | Dudelina
Teď se vážně ptám - k čemu se to využívá?
o 21.10.2019, 05:06 | crestik
je to komfort/hračka, kterou můžeš využívat, ale vyloženě jí nepotřebuješ. Třeba já to mám v ložnici nastavené tak, že v čase, kdy se vstává do práce, svítí asi 40min velmi slabě, stejně tak každý večer v 19 stejná scéna, která se automaticky vypne ve 22. Fajn funkce je simulace východu nebo západu slunce. Ostatní barvy/scény už jsou takové...pro hračičky. Když chcu plné světlo, tak cvaknu po vypínači, jinak na něj vlastně nesahám.
o 21.10.2019, 10:33 | kiklop32
Dudelina

není to jen o žárovce, ale o smart home řešení. Např xiaomi nabízí spoustu senzorů a ovladačů. Např. senzor pohybu, otevřeného okna nebo dveří, přetečení pračky, vlhkoměr, teploměr. Pak zásuvky, zvonky atd. Jde to nastavit tak, že to např pozná, když nikdo není doma nebo zrovna odešel, tak to vypne všechny zásuvky ( případně vybrané ). Případně zhasne sám všechny světla. Když čidlo pračky zaznamená vodu, tak třeba pošle SMS. Při otevřeném okně např. vypne topení, čističku vzduchu. Pak se dá dát třeba čidlo pohybu pod postel a např. po 22h, když zaznamená pohyb rozsvítí jemné světlo na chodbě a třeba na záchodě.
o 21.10.2019, 13:55 | AR
HT: pokud je to solo žárovka, např. yeelight či xiaomi či sonoff, tak to běží přes čínský server a v tel. máš app pro ovládání.

Pokud je to philips případně i tuším ikea či kogeek apod. tak ty maj vlastní gateway se kterou komunikují rádiovým signálem a s netem pak komunikuje ta gateway
o 23.10.2019, 19:48 | HIGHTOWER
Díky za info. Asi záleží kus od kusu...

Dudelina, crestik: hračka jak pro koho, já to mám pro účelnost, funkčnost, komfort, pohodlí, prostě automatizace, stejně jako je všude jinde...
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3239 sekund.