Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > zimni Barum vs Nexen

 o Navštíveno 7799x o
o 05.11.2019, 07:19 | Northh | Upraveno: 2019-11-05 08:21:57
Ahoj poradite prosim pro meho kamarada?
Premiove pneu nechce,jezdi maly najezd km a auto superb 4x4

Barum je asi znama jitota,ale Nexeny nekdo zna ze vlastni zkusenosti?
Diky moc

[ Link ]


[ Link ]


o 05.11.2019, 07:26 | pbjun
No jezdil jsem teď na focusu v rozměru 195/60 R15 letní Nexeny a velmi mile jsem byl překvapen, chování jak na vodě tak na suchu parádní a opotřebení na můj styl jízdy v pořádku - barumky vydržely cca necelou sezónu na předku a na zadku se jedna rozletěla na dálnici sama od sebe. Tak jsem koupil teď i na předek zimní nexeny a už při vyvažování jsem byl velmi překvapen, že zvenku kola (plech) nebylo třeba závaží a zevnitř je na jednom kole 5g a na druhém 10g. Zatím nemůžu soudit, ale na suchu a mokru se chovají dobře a hlučnost taky ok. Spotřebu neřeším takže vliv za spotřebu nejsem schopen říct :D
o 05.11.2019, 17:27 | dj.DEKL | Upraveno: 2019-11-05 18:27:46
Co celorocky Michelin ? Zimni Nexen mam v 15" na Fieste a hruza des... Mondeo 16" Sava HP2 a dobry za ty prachy... vzal sem je misto Barumek.
o 05.11.2019, 17:54 | mr.brain
Táta má ty Nexen Winguard 2 (tohle konkrétně [ Link ] ) na Suzuki SX4 (205/60 R16) a ok. Má to teda na celoroční použití (s jeho nájezdem 3000 km po městě se není čemu divit) a první zimu (loni) fungovaly dobře, občas jsem s tím autem jezdil a v čerstvým sněhu nebo na uježděným bordelu docela příjemnej záběr.
o 05.11.2019, 17:58 | Pglock
Polarisy 5 má tatík na Puntu 2018 a fungujou normáně, pokud se k nim normálně chováš.
o 05.11.2019, 18:07 | Petura
jezdil jsem na Accordu 16" 205 55 zimní Polaris 5 a musím říct, že měly lepší záběr na sněhu než Hankook iCept rs2 a byly levnější
o 06.11.2019, 07:26 | Milhauzz
Já měl Barumky asi 2x, jediný co jsem si všiml, že měly měkčí gumu (beztak na to je spešl výraz, ale pochopte, je ráno) a rychleji se sjeli. Apropo, du se mekrnout jak sem na tom se vzorkama, dík za připomenutí pánové :)
o 06.11.2019, 11:38 | Harryp
To jsou "argumenty" proč nechce prémiové pneu… a přitom má 4x4 SuperB. Když už lidi pochopí, že pneu je jediné co auto drží na vozovce??!! A je jedno jestli najedu málo nebo moc.

o 06.11.2019, 12:19 | alans
Obo dvoje smejdy jak pise kolega nade mnou jedine kvalitni gumy do obyvaku si taky nedas drevenou sedacku bez polstru i kdyz na ni sedis jen obcas.):
o 06.11.2019, 13:02 | jzxr
Dneska stoji slusna pneu 1500 (barum, matador, sava, kormoran...) a nekdo premejsli nad nexen a jeste na superba a jeste zimni kde je rozdil fakt znatelny...zimni ciny jsem mel na aute jednou a nikdy vic. Jsem rozhodne pro barum ale jestli to ma havarijne pojisteny tak at tam da treba ten nexen bo pri prvnim snehu skonci v prikope a pojistovna to zatahne.)
o 06.11.2019, 15:53 | Northh | Upraveno: 2019-11-06 17:02:18
Kluci diky,predam

o 06.11.2019, 17:45 | mr.brain
Nexen je Korea (mimochodem dělají gumy od r. 1942 :D), stejnej lowend jako Barum, Matador, Sava, Kormoran...
o 06.11.2019, 20:30 | riviera.kidd
Nexen neni cinska guma
Nexen je pomerne slusna guma
Nexen se snad dava z prvovyroby na nektere Skodovky
Nexen ma fabriku i v CZ (mezi Lounama a Chomutovem)
o 06.11.2019, 22:37 | jzxr
Jj fabriku v cz otevreli pred dvema mesici ted jsem to dohledal tak uvidime jestli se uchyti. Jsou lidi co jsou schopny tvrdit ze nepoznaj rozdil v jizdnich vlastnostech mezi cinou a ne cinou (osobni zkusenost) Ja mel na aute zimni ciny a bal jsem se s nima jezdit ale nexen je korea tak ty pneu budou treba v cajku. Vsak at si tam da co chce.)
o 07.11.2019, 04:42 | Pglock
No, kdyz uz se tady snazis blit na Koreu.

Letos jsem obul Kumho PS71 a muzu rict, ze jsou za ty penize hodne slusny.
Mokro, sucho, opotrebeni vse k moji maximalni spokojenosti.
o 07.11.2019, 07:41 | Ghofig
Jezdím obvykle nejnovější řady Continentalek. Předchozí zimy TS850, TS860. Ale minulou zimu jsem dostal na otestování Barum Polaris 5ky a byl jsem velmi příjemně překvapen. Chování super, jak za mokra, tak na sněhu, minulou sezonu jsem na nich najel cca 17tis km a letošní sezonu ještě dají s přehledem... Každopádně vůbec nemají daleko do zmíněných Conti.
Ale jinak jak již bylo zmíněno. Gumy jsou asi to nejblbější místo, kde by se mělo nějak dramaticky šetřit...
o 07.11.2019, 09:06 | schwaboid
Pro chytráka co ví i když neví:
Společnost Nexen Tire dodává v současné době pneumatiky jako součást originálního vybavení řadě předních světových automobilek včetně značek Porsche, FCA, Volkswagen, GM a Hyundai Kia Motors......
o 07.11.2019, 12:50 | jzxr
Nevsiml jsem si ze by tu nekdo blil na koreu, nekdo tu chvali barum, nekdo kumho, vsak o tom to je aby se tu jeden neco dovedel ne? Jestli na neco bleju tak na zimni cinsky pneu, ty snad vyrabi z pet flasek a kdo si nekdy sahnul na cinskou zimni pneu tak me potvrdi ze ta pneu je z plastu misto gumy.) Nekdo tu chvalil i protektory (proc ne kdyz je s nima spokojenej) a ja treba chvalim kormoran.) Videt na Porsche nexen tak se asi skacim, tam snad patri continental no ne?.)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.327 sekund.