Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Venkovní kamery k domu

 o Navštíveno 7581x o
o 07.11.2019, 06:10 | GooGoo
Neporadil by nekdo nejaký kamerový set k hlídání domu z venku? Samozrejme se záznamem a možnost kouknutí online z mobilu. cca 4 kamery. A ne drahé, ale dobré :)


o 07.11.2019, 07:53 | Ghofig
Asi bych začal rozpočtem. Tam se rozhodne, jestli se půjde cestou analog nebo IP kamer.
Osobně bych v dnešní době ale o analogových kamerách už vůbec nepřemýšlel.

Pokud bych to stavěl já, tak nějaké NVR (plus počítej do toho HDD) + máš tam rezervu pro případné rozšíření systému:
[ Link ]

Napájení PoE switchem:
[ Link ]

Kamery např toto (ale tam bych se rozhodoval hlavně v závislosti na tom, co tím chceš sledovat):
[ Link ]

Samozřejmě plus nějaká kabeláž a drobný balast okolo.

Pokud se vrátím na začátek a chtěl bych jít cestou analogu/low budget řešení, tak asi něco takového:
[ Link ]

Po registraci/přihlášení jsou na tom eshopu znatelně lepší ceny.
o 07.11.2019, 08:53 | BATMAN
Momentalne resim neco podobneho,ale vybiram jen jednu kameru se zaznamem na kartu.

Kdyz budes porizovat NVR tak bych uz asi sel do 4Mpix kamer. Na prvni pohled se ten obraz z kvalitnejsi 2Mpixky muze zdat dostatecny,ale v pripade nutnosti rozpoznat xicht bo spz muze byt problem.
Kazda druha kamera jde najit ny youtube s testem obrazu,tak pred koupi omrkni.
o 07.11.2019, 18:20 | Horal-11
Jo a pozor na to aby ti necumely na ulici, na to musí být povolení.
o 08.11.2019, 06:06 | GooGoo | Upraveno: 2019-11-08 07:08:41
TO Ghofig: je to teda ranec :(
A co říkáš na ty levnější sety?
třeba: [ Link ]
Potřbuji monitorovat okolí domu, v noci jsou aktivní svetla na cidlo, tak ze svetlo je a není potreba nejakych specialnich prisvitu, nebo nocnich funkci
o 08.11.2019, 06:16 | michall
No ono je lepší začít otázkou, co, na jakou vzdálenost a šířku chci sledovat a podle toho vybírat kamery. Na sledování veřejného prostranství není potřeba povolení, jen oznámení o umístěných kamerách a to jen tehdy, pokud probíhá záznam.
o 08.11.2019, 06:36 | crestik
v práci jedeme všichni na čínských kamerách a za ty peníze spokojenost. Nevím o nikom, komu by odešla. Ty světla na čidlo jsou fajn, ale pokud si kamera sama přepíná na IR podle okolního světla, tak se ti může stát, že venkovní světlo jí vypne IR přísvit, a pak je ten obraz podstatně horší, než v uplné tmě s přísvitem
o 08.11.2019, 07:23 | michall
Ještě jsem zapomněl, že je otázkou, co od té kamery čekám. WDR není to samé co DWDR, potřebuji videoanalýzu? (detekce pohybu, překročení hranice, ...), vlastní čas nebo NTP, komunikace na FTP, mail, ... U levných kamer může být pěkný obrázek, ale funkcí jak šafránu.
o 08.11.2019, 22:27 | sonyk02
Šel bych cestou nějaké IP kamery od Hikvision, mají vcelku dobře propracovaný ovládácí software se spoustou funkcí, které opravdu fungují.
Dobrý obchod je již zde zmíněný vakap.cz
o 09.11.2019, 18:45 | blázen
Souhlasím, taky bych volil třeba hikvision, radeji bazarovy hikvision, než ty číny, časem zdechnou.
o 09.11.2019, 21:08 | Mr.Scully
Taky doporučuju klasiku Hikvision 4Mpx, cenově dneska kolik, za bůra jedna třeba? Ideálně PoE, záznam na NAS.

Na oznamování bych se vykašlal, je s tím víc práce a potenciálních problémů, než když nikomu nic neřekneš. Vždycky můžeš říct, že monitoruješ jen vlastní pozemek a nikdo ti nedokáže opak.
o 10.11.2019, 17:29 | Ghofig
Namontoval jsem stovky kamer a experimentoval s desitkami typu a ruznych vyrobcu. Jit cestou nejlevnejsich pochybnych vyrobcu neni fakt OK, zabijete pak nasobky casu rozchozenim veci, ktere u proflaknutych vyrobcu funguji treba na par kliku.
Obecne bych to fakt nedoporucil. Pak treba nedokazes nastavit posilani fotek na ftp apod. Hikvision je treba fakt super a jedine co mi od nich zatim odeslo byl jednou PoE switch, jinak vse slape a je to fakt overene. Cim levnejsi reseni, tim mnohdy komplikovanejsi konfigurace nebo potom finalni vystup. Az budes chtit ze zaznmu neco vytahnout, zjistis, ze to treba nenahravalo a neposlalo ti to zadnou notifikaci a nebo tam mas treba rozmazanou smouhu v bidnem rozliseni...
o 11.11.2019, 11:07 | Ravo
co píše Ghofig můžu jen potvrdit a podepsat.

Jinak zapomeňte na nahrávání na kartu uvnitř kamery. Má to dva zásadní problémy:
1) zloděj ukradne celou kameru i se záznamem.
2) karta bez výstrahy umře (a je jen otázka času kdy, neustálé zápisy na ni ji prostě umrtví) a zase záznam není. Toto platí i u kamer do auta, dělejte pravidelnou kontrolu/udržbu
o 12.11.2019, 07:40 | DaveX
Kluci někdo zkušenosti s tímto?

[ Link ]

Vypadají zajímavě, na youtube hodně referencí a záběr se mi zdá hodně fajn za ty prachy.
o 12.11.2019, 08:51 | madaros | Upraveno: 2019-11-12 09:52:48
ja kupoval tuhle kameru DAHUA protože mi komunikuje s alarmem a funguje to dobře. Vidim to skoro stejně jako ghofig, už jsem dost starej na to abych se vztekal u levnejch věcí :)

[ Link ]
o 12.11.2019, 12:22 | KaZaN
Jako Ravo, Ghofig atd
Kartu do kamery pouzivame jen tam, kde jde o časosběr s posíláním někam na net, jako zálohu, kdyby třeba někdo omylem smazal to co kamera poslala. Vzhledem k ceně nějakýho základního NVRka a nejmenšího smysluplnýho disku versus cena nějaký velký SD karty, která odejde řádově dřív než disk, je pomalá a vždycky bude o raketu menší kapacity, to nějak nemá moc smysl. Všude, kde si nedali říct na začátku stejně nakonec NVR dokupovali, ikdyž většinou i kvůli přidávání kamer, protože se namlsali...
o 12.11.2019, 21:45 | Tuner#2
Díky za téma, kamery a NVR jasné, ale jak řešíte, že by někdo na ulici vyhodil hlavní jistič? Máte k tomu nějaké UPSky? Jak dlouho to třeba vydrží nahrávat/fungovat?
o 13.11.2019, 08:17 | Ravo
Samozřejmě, NVRko i PoE switch co napájí kamery sedí v racku, který je komplet zálohovaný UPSkou. Délka zálohy pak záleží jen na zvolené UPS ;-)
o 13.11.2019, 15:09 | Tuner#2
Ravo: nebudu to mít v racku, předpokládám, že to jde řešit i externě UPSkou to nahrávání + switch, přes který budou kamery.
o 13.11.2019, 17:43 | KaZaN
Tuner#2 Je jedno, jestli to bude krásně vyrovnaný v racku nebo se to bude povalovat někde na poličce, princip zůstává...do zásuvky UPSka, do UPSky NVR a POEswitch (alternativne NVR s POE portama, ja to ale mam radeji zvlast, univerzálnější řešení), no a od switche kabely ke kameram....
o 13.11.2019, 21:27 | HIGHTOWER | Upraveno: 2019-11-13 22:27:30
Ghofig: Prosím tě, jakým způsobem mám zprovoznit fungování obrazu při vzdáleném přístupu přes Chrome/Mozillu u kamery Hikvision? Ty pluginy nejdou ani po stažení, návody jsem zkoušel a nic. Díky
o 13.11.2019, 23:55 | Mr.Scully
Já si teda nemyslím, že by HikVision fungovaly v jiném prohlížeči než Internet Exploreru nebo možná Edge. Na Chrome/Firefoxu se mi to rozhodně nikdy zprovoznit nepodařilo (byť jsem v tom ani neviděl moc smysl, používám různý SW pro různé platformy).

Co máte mimochodem za UPSky pro tento účel?
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.311 sekund.