Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Telefon pro seniora.

 o Navštíveno 6798x o
o 06.01.2020, 22:59 | All
Potřebuju telefon pro dědu 82 let. Tlačítkový, co nejjednodušší, dobře čitelný a spolehlivý. Zkušenosti?
Díky.


o 07.01.2020, 05:11 | M.a.R.i
All: Nechtel by si tohle? Za 1000Kc? Babicce stejne lezo ve skrini a nepouziva ho.

[ Link ]
o 07.01.2020, 07:33 | jedla
Tchánovi (69) jsme koupili tohle
[ Link ]
a spokojenost, není tam co pokazit
o 07.01.2020, 09:32 | Mr.Scully
Nutno říct, že tyhle telefony mají význam jen v případě, že senior skutečně vyťukává číslo, které má někde napsané tužkou. Protože jinak to ovládání je tak neintuitivní, že třeba vyhledat tam kontakt, přečíst si zprávy atd. je poměrně dost složitý i pro normálního člověka. Babička má podobnej telefon a když chce, aby jí promazal zprávy nebo něco v telefonu našel, tak z toho kvetu, protože jsou na to různý speciální čudlíky po straně, případně mi nejdou najít šipky nahoru a dolů apod. Staré Nokie byly proti tomu hvězdami :)
o 07.01.2020, 10:46 | All
Ptám se proto, že nemám lautr žádné zkušenosti takže vlastně ani nevím co bych chtěl. Díval jsem se na tohle [ Link ] .
Zatím má asi 20 (nebo i víc) let starou Nokii, která zatím kupodivu funguje (i s původní baterkou). Je ale asi už čas na změnu.
o 07.01.2020, 15:53 | xSam
A co koupit tu novou nokii tlacitkovou, kdyz je na ni zvykla?
o 08.01.2020, 08:59 | Zdeny60
krokodýla jsem kupoval tátovi, když mu bylo asi 80 a bylo to už marný. Prostě záleží na tom, v jakém mentálním stavu osoba je. Pokud má Parkinsona, mobil už nepotřebuje. Pokud má jinou formu stařecké demence, záleží na stadiu. Ale v každém případě (můj příběh), měl jsem méně nervů, když táta žádnej mobil pak neměl. Obecně, než se dostal do stadia, kdy už mobil bylo lépe radši nemít, tak aligátor byl asi nej volba, ale je třeba se obrnit trpělivostí při zadávání čísel do seznamku a natavení rychlovoleb. SW dělal zřejmě stupidní idot, protože něco tak strašnýho jsem neviděl ani v Rusku. Pokud je babička v cajku, dobrý by byl ten z odkazu MaRiho, protože má pořádný a velký mechanický čudle. Problém mýho táty byl, že když mačkal tlačítka, pomačkal vždy tak 2-3 sousední, čímž našel ukryté softwareové kombinace, které vyústily v to, že telefon například automaticky po 10 minutách opakované vytáčel číslo a nešlo to zastavit, nebo zase zvonil alarm signal v případě nouze a podobné kombinace :-)
o 08.01.2020, 15:10 | LiborFab..
Kde jste vy dva našli tu babičku? :)
o 08.01.2020, 17:59 | All
Jo, jo, babička je dědeček a kdybych v jeho letech byl ve stejné fyzické a psychické kondici to bych si hvízdal až bych se uhvízdal.
o 20.09.2020, 16:11 | All
Oživím to trošku. Zatím jsme to nerozsekli a starý telefon je definitivně v háji.
Takže telefon pro seniora co nejjednodušší, bez zbytečností jako foťák, BT atd. Měl by mít SOS tlačítko a hlasitý odposlech kvůli používání naslouchátka (nedoslýchavost).
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.308 sekund.