Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi

o

Forum > Ostatní > Stavím, stavíš, stavíme po X-té

o Navštíveno 646x o
o 12.02.2020, 19:02 | filip146 | Upraveno: 2020-02-12 20:03:57
Tak konečne jsem se dostal do stadia stavím...tedy spíše brzo budu stavět. potřeboval bych postřehy ohledně topení a podlah. Naplánované bylo elektrické rohože, ale to jsem zamítl a chci tepelné čerpadlo(vzduch - voda)kombinované s teplovodním podlahovým topením. Má někdo zkušenosti (zejména asi Radek613)s TČ solidním a za normální peníze. A jakou podlahu jako nejlepší cena/kvalita ...myslím si na vinyl. jo, jedná se o dřevostavbu-bungalov 4+kk, klasika-hranoly, difuzně otevřená stavba. samozřejmě jsem stuvoval všechny díly "stavím, stavíš,...." tady na AHC, ale jestli není něco nového...:-)
o 12.02.2020, 19:55 | Mr.Scully
TČ neporadím, já měl "normální", tudíž za 250k komplet :-D

Vinyl určitě, vizuálně je dobrej a vydrží všechno, akorát rozmysli, jestli chceš lepenej nebo "skládanej", má obojí svoje výhody i nevýhody, hlavně když je potřeba vyměnit poškozenej kus.
o 12.02.2020, 21:17 | filip146
Mr.Scully 250k --myslíš čerpadlo + podlahovku?
o 12.02.2020, 21:22 | Mr.Scully
Ne, čerpadlo :-D Podlahovka byla nevím, další tři kila? Ale mám celkem rozsáhlej barák.

Čerpadlo máme IVT, bral jsem to jako údajný etalon kvality a hlavně ta vnější jednotka vypadá celkem dobře, což je u TČ bohužel výjimka, většinou jsou to megahnusný krabice.
o 13.02.2020, 06:56 | pbjun
No my sme se na TČ vysrali a šli do peletového kotle od ponastu KP08 + klasické radiátory, rozvody rehau, radiátory kermi. Dřevostavba 108m2 zastavěné plochy, podlahy 17cm polystyren + fermacell 2cm, obvodové zdi 6cm předstěna 16cm vata 16cm polystyren + 12cm sokl extrud., stropy 48cm vaty. Za loňský rok jsme protopili vč. ohřevu vody 8tis kč. A to topíme na 24st. Sestava kotle zásobníku a bojleru od dražic byla cca 100tis, rozvody + radiátory 60tis, nějaké drbky k tomu (čerpadla, hlavice, napojení, práce atd) cca 20tis.
o 13.02.2020, 18:50 | Luke_288
jestli máš plyn, top plynem. jestli tč, tak bych šel do země/voda- ale to je o jiných penězích. žádná hučící krabice by mi na zahradu nesměla. nevěřím, že se za ty 4 roky co jsem to řešil já něco u tč radikálně změnilo, že by to oproti plynovýmu kotli dávalo smysl.
o 13.02.2020, 21:16 | Tuner#2
My máme na podlahách lino Tarkett supreme plus, je to spíše takový vinyl v roli a super i po 7 letech a jednom odrážedlu. Pokládka je v kuse, žádné spáry a vyjde to na 1/3 stejně kvalitního vinylu.

Podlahovku máme komplet od Rehau, nechtěl jsem ty levné hadice s alu vložkou, přece jen do podlahy nechci celý život sahat, takže tady jsem nešetřil.

A zdroj? Asi jako Luke_288, máme plyn, aktuálně jsem na cca. 12ti za rok i s vařením a TUV a myslím si, že úspora za TČ se v jeho nákladech navíc nikdy nevrátí.
o 13.02.2020, 21:58 | filip146
to Tuner#2 - co máš za kotel a jakou podlahovou plochu? u mě bungalov 4+kk, plocha podlahy cca130m2. plyn je na hranici pozemku v HUP. zase jsou naklady na komín, vložkování, a kazdy rok revize kotle a komínu...
o 13.02.2020, 22:03 | Tuner#2 | Upraveno: 2020-02-13 23:04:27
V obytné něco přes 120m2 podlahovky + je k tomu 70m2 garáž, kde jsou dva radiátory, ale čistě jen jako jedna větev z podlahovky (dneska bych tam udělal podlahovku taky). Kotel mám Vaillant tuším 3,7 - 12kW. Komín je jen trubka s druhou v sobě (řeší se přes ní sání, takže to není závislé na přísunu vzduchu uvnitř) a na střeše průchozí taška. To není žádný velký náklad. Revize a čištění dělám jednou za dva roky, jak to má sání z venku, tak je to úplně čisté.
o 13.02.2020, 22:17 | filip146
o jednom dvou radiatorech do garáže (35m2) a dílny(20m2) taky premyšlím, jen je pruser, že garaz je cca 7 metrů od baraku a nevím jestli trubky tahnout nejakým kanalem v zemi...? nebo řesit samostatným topidlem...
o 14.02.2020, 09:59 | Luke_288
revize se dělaj jednou za 2roky, jestli máš HUP, tak bych neřešil. všechny ty ekonomický propočty jsou fajn, tč taky ok když není plyn, ale i tak bych řešil rozdíl v nákladech na prachsprostej elektrokotel (což vzduchový čerpadlo stejně od nižších teplot je) oproti čerpadlu
o 14.02.2020, 10:20 | Mr.Scully
Obecně bych jako laik řekl, že elektrokotel je dobrej kvůli nižšímu (prakticky polovičnímu) tarifu na elektřinu a TČ má návratnost, pokud je hodně velká spotřeba tepla (velkej barák, rodina atd.). My jsme splňovali obojí, elektriky sežereme tunu a jsme lachtani, proto TČ. Mít menší barák, tak jdu asi do elektrokotle.

Ale na netu je spousta výpočtů a každému se vyplatí něco jinýho. Kdyby bylo univerzální řešení, tak ho zvolí všichni, ale žádné není.
o 17.02.2020, 06:43 | DaveX
Doporučuji spočítat. Mám postavený bungalov. Izolace ve stropě 22-35 cm (spádové klíny), podlaha 18 cm, zdi 18cm, velká okna (3x 2250x1500, 1x 2250x1000, 1x 2250x2000, 1x 2250x6000), užitná plocha 180m2 a od 8.8.2019 do 12.2.2020 (tedy půl roku) mám zatím spotřebu 2,7MWh. S elektrokotlem bych měl spotřebu o cca 5,1 MWh vyšší. Mám TČ vzduch/voda IVT AIR X. V létě jede jednou za den, slyšet skoro nejde, sousedi o něm ani neví. V zimě když je ticho, slyšet jde, ale není to nic hrozného. Vzhledem k domku mám vypočtenou návratnost čerpadla cca 8 let a nic nebrání tomu tam potom dát elektrokotel, kdyby něco bylo špatně. Soused má třeba nějakou levnou Toshibu už 7. rokem a absolutně bez problémů.

U plynu je potřeba zvážit komín, přípojku, nutnost pravidelných revizí apod. Mi to o moc levněji tedy nepřišlo a hlavně jsem plyn doma nechtěl.

Co se týče podlahy, uvažoval jsem o PVC Tarkett Supreme, co má Tuner. Nicméně, nakonec jsem zvolil kvůli místnostem lepený vinyl, protože tam to je v pokládce více flexibilní. Vybíral jsem zdravotně nezávadné, ty jsou trochu tvrdší. Vydrží docela dost. Jinak PVC a vinyl jsou úplně stejné materiály, akorát to má jiný obchodní název.
o 17.02.2020, 09:43 | Mr.Scully
Tak hlavně s plynovým kotlem nejde získat levnější el. tarif, ne? Mně přijde na té kalkulaci skoro nejdůležitější, jestli platím za elektriku 2k nebo 4k měsíčně. To je pak návratnost elektrokotle nebo TČ hned zpátky.
o 17.02.2020, 18:46 | Luke_288
levnější tarif? v době spotřebičů A++, LED apod- zbytečný.
navíc co jsem koukal, tak nízkej tarif 1643,-(18h), vysokej 2834,- (6h)
standardní d02d 2224,-
jedu na d02d a měsíčně mě stojí barák 1500,- svítím, vařím, dvě děti, velkej dům.
s levnějším tarifem to bude 1100-1200? rozdíl nějakej je, ale návratnost to vůbec neřeší.
o  Zpět  o  Nahoru
o

Vložit nový příspěvek do fóra

Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 1.1877 sekund.