Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Odborník na podlahové topení / ekviterm / termostaty?

 o Navštíveno 6521x o
o 19.02.2020, 06:47 | Ice-man
Zdar a sílu, najde se tu někdo se zkušenostmi a znalostmi v nastavení této sestavy:

Pasivní dům:
- Plynový kotel Viessmann Vitodens 222-W - ohřev vody do podlahovky + žebříky v koupelnách
+ Ekvitermní regulace
+ Hlavní termostat Vitotrol 200
+ Termostaty v pokojích
+ Rekuperace Jablotron Futura (bez ohřevu)

Potřeboval bych zkontrolovat aktuální nastavení, přijde mě, že je z hlediska pasivu vyšší spotřeba, než by mohla být.

Aktuálně topím na ekvitermní regulaci full time (bez přerušování nebo snižování výkonu). Na kotli je nastavena teplota na 22 stupňů (tu by si měl přebírat asi hlavní termostat, ten ale ukazuje aktuální teplotu vyšší - až 23). V pokojích jsou termostaty nastaveny na 22 až 23 stupňů.

Je u ekvitermní regulace vhodnější přerušované vytápění (nizkoenergetický dům / pasiv) nebo ne?

Díky, jsem zatím bez zkušeností, začínám :-). Klidně vložím fotky nastavení.


o 19.02.2020, 08:50 | DaveX
Jak si přišel na tu vyšší spotřebu, než by mohla být? Jaké máš tepelné ztráty a spotřebu?
o 19.02.2020, 09:19 | Ice-man
Tepelné ztráty se podívám doma, ale je to novostavba pasivního domu, tak to moc velké hodnoty nebudou. Spotřeba za posledních 30 dnů je 195kWh, což jsou cca 2MWh.

Měrnou roční spotřebu tepla bych měl mít dle projektu kolem 5MWh. Takže někde něco nehraje :-)
o 19.02.2020, 10:06 | DaveX
Jsi si jistý, že znáš převody jednotek? 195kWh je 0,195 MWh.
o 19.02.2020, 10:42 | radek.613
0,2 MWh za mesic mi prijde jako dobra spotreba :-D

Jinak samozrejme pokud to topis podlahovkou, ktera ma reakcni doby natop/chladnuti v radu hodin, je zcela neucinne a zbytecne pouzivat nejaky echt bezny termostatovy model s x stridanim ruznych teplot denne, to jde u radiatoru, ale ne u podlahovky. Tam mas termostaty v mistnostech spis jako omezovace pretapeni prostoru, nikoli regulacni cleny. Pro podlahove systemy je opravdu nejvhodnejsi a nejekonomictejsi trvale promyvani ekvitermne michanou vodou, nikoli zbesila regulace zap-vyp-zap-vyp.
o 19.02.2020, 11:36 | Ice-man
Samozřejmě překlep.. spotřeba plynu za posledních 30 dní je 195 m3 ne kWh (= cca 2MWh).
o 19.02.2020, 13:47 | Only_One
já ve svém vysokoenergetickém domě mám spotřebu plynu za poslední zimu největší 132 m3 na ohřev vody a topení + občasné dotápění krbem.. a to se topí řádově 600m3 prostoru. Ty nové stavby jsou nějaká černá díra na energie.
o 19.02.2020, 19:53 | radek.613
222 ma v sobe vestaveny ten nerezovy pidiboiler 46 litru, ze... Tzn.tady je komfort nadrazen usporam, protoze z te veci staci odebrat nejakych cirka 20 litru vody (= cca 5 minut pusteneho kohoutku) a uz prepina na dohrev a jede na plne kone horaku. Je to reseni vhodne pro byty se sprchovym koutem, ne pro rodinne domky. Jestli je v tech 30 dnech spotreby par napustenych van, prani nebo myti nadobi teplou vodou, pripadne denodenne hodina sprchovani, tak je to realita a topeni za to nemuze...
o 21.02.2020, 06:22 | Ice-man
jj.. 222 ma v sobě boiler, ne externí. Jinak co se týče poměru ohřevu vody na topení / teplá voda, tak zas takovou část teplá voda nedělá, viz foto.

Zkusím najít někoho v okolí (Zlín), kdo by byl schopen na to dojet mrknout a nastavení zkontrolovat. Díky moc

foto k příspěvku  od Ice-man

o 21.02.2020, 12:05 | Luke_288
nemám pasiv, asi ani nízkoenergetickej dům, topím plynem, všude podlahovka- moje nastavení- topení jede 18h/denne, v 22 večer kotel vypne a ve 4h ráno zase zapne. termostat hlavní (prostorovej) nemám, v každým pokoji mám lokální termostaty, ale ty jsou přesně pro účel o jakým píše radek.613- tzn max vypne nebo zapne určitou větev. po prvním roce jsme všechno vychytali, tzn všechny tyhle lokální termostaty jsou neustále otevřený a všechno je regulované čistě ekvitermem.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3176 sekund.