Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Kamerový systém

 o Navštíveno 8838x o
o 21.02.2020, 08:58 | Sigi
Ahoj, řeším kamerový systém na rodinný dům a potřebuji radu od nějakého odborníka z praxe. Co by jste doporučili Dahua, nebo Hikvision? Měl jsem vybraný od Dahui NVR4216-4KS2 a k tomu kamery IPC-HDBW4631R-ZS 6MP, nebo IPC-HFW4631H-ZSA 6MP. NVRko jsem měl objednané v Číně, ale momentálně nedodávají a v ČR cena během týdne poskočila o dva tisíce na 6700. tak jsem se začal zajímat i o něco jiného a zaujal mě Hikvision DS-7616NI-K2 a k tomu třeba DS-2CD2163G0-I, nebo DS-2CD2063G0-I. Ty kamery od Hikvision nemají zoom, ale bez toho by jsem se obešel. Jde mi hlavně o to NVRko - výhody a nevýhody jednotlivých značek (závady, jak se s tím pracuje, uživatelské prostředí). Předem moc dík za rady Pavel


o 21.02.2020, 14:36 | Ravo
Konkrétně s uvedenými modely nemám zkušenost, ale obecně je Dahua kvalitnější než Hikvision - ať už provedení hardwaru tak i uživatelská "použitelnost" systému. Z Hikvisionu jsem občas pěkně rostl, než jsem to nastavil podle své chuti/potřeby.
Nicméně abych jen nehanil, oboje je použitelný a funkčí, tzn. pokud to má být "price sensitive" řešení, tak hikvision je OK. Pokud nejde jen o prachy, tak Dahua
o 21.02.2020, 14:36 | Ravo | Upraveno: 2020-02-21 15:36:54
(Double)
o 21.02.2020, 17:49 | michall
Dahua jsem v ruce neměl. Pokud ti stačí záznam a pár základních vlastností, pak Hikvision vyhoví. Pokud už bys chtěl nějaké sofistikovanější funkce, pak cena roste. Dodávaný SW "zdarma" iVMS-4200 je trochu natvrdlý a pro 16 kamer už je výrobcem uváděn požadavek na dost výkonné PC. Konfigurace má své "vlastnosti", ale dá se to. U kamer záleží na tom, na co je chceš, někde bohatě stačí 2Mpix, někde může být 6Mpix málo.
o 25.05.2020, 09:38 | GooGoo | Upraveno: 2020-05-25 11:38:42
Mám chvilku Hikvision, a dost me stve ze nejde náhled kamer pres web prohližeč. Ten iVMS-4200 je složitý a náročný na PC děs. Je nějaká možnost náhledu videa nejak jinak? Krom mob app. Navíc nejde rychlé přehrávání obrazu a neco dohledavat je brutalni.
o 25.05.2020, 12:13 | KaZaN
Jako přes web to jde, ale nejlíp to maká paradoxně na IE :-(
o 25.05.2020, 20:51 | Mr.Scully
Náhled teoreticky jde, ale jen v některých prohlížečích, myslím že IE nebo Edge. iVMS-4200 je nesmysl. Na náhled videa existuje x softwarů pro Windows i Android. Já používám pro live view IP Camera Viewer na PC (dokonce je snad free) a na Android tinyCam Pro.
o 26.05.2020, 11:44 | GooGoo
To Mr.Scully:
já jsem nic nenašel, hlavně námam IP kamery. Mám set Hikvision HiWatch HWK-T4142TH-MH
o 29.05.2020, 15:35 | HIGHTOWER
25.05.2020, 20:51 | Mr.Scully

Funguje ti IP Camera Viewer na tom PC i mimo lokální síť, tedy z venku? Já to teď zkoušel, kamery Hikvision, ale po zadání veřejné IP, portu, loginu a hesla to samo natáhne typ kamery, ale nepřipojí se to, při testu píše Connecting a pak Failed. V čem by to mohlo být? Musí se něco nastavit u kamery ještě? Přes prohlížeč to jde, samozřejmě nejde ten blbý obraz :-(

V mobilu mi to jde v pohodě, taky jedu na tinyCam Pro :-)
o 30.05.2020, 18:29 | KaZaN
Musí to logicky fungovat stejně zvenku jako zevnitř, pokud máš dobře nastavený port forward, pro tu appku je to IMHO totéž, ledaže by byla extra chytrá a filtrovala nelokální subnety, což by byl docela úlet.
A Tobě nejde přes Internet Explorer nainstalovat plugin a čumět na kamery Hikvision resp na NVR Hikvision?
o 30.05.2020, 19:43 | HIGHTOWER | Upraveno: 2020-05-30 21:58:49
Mám IP pevnou, port, a prostě mi to v té aplikaci nejde a nevím proč. Zkoušel jsem i jiné porty co jsou v kameře nastavený, ale nejde. Dobře nastaveným port forwardem myslíš co? IP, port a OK ne? xxx.xx.xxx.xx, port xxx a to stačí, když se na kameru dostanu z prohlížečů (jen tedy bez obrazu, z mobilní aplikace...

V IE, Mozzile (dříve mi to v ní šlo, s WIN 10 ne), ani Chrome, i po instalaci puginu, nejde. Zkoušel jsem i návody na Hikvision apod., ale prostě obraz nejde :-(

foto k příspěvku  od HIGHTOWER

o 30.05.2020, 19:59 | HIGHTOWER
porty nastavené v kameře

foto k příspěvku  od HIGHTOWER

o 30.05.2020, 21:28 | Mr.Scully
To nevím, IP Camera Viewer mám jen lokálně. Zvenku jedu jedině přes mobil, tedy tou Androidí aplikací, kde neustále těžce zápasím s tím protokolem... třeba jedna kamera mi v té mobilní aplikaci jede 8 fps a druhá kamera 0.3 fps (nebo tak nějak), vůbec nevím proč, už jsem rezignoval :-D
o 31.05.2020, 07:04 | HIGHTOWER
Aha...
o 31.05.2020, 08:01 | KaZaN
POrt forward jsem myslel v routeru, jestli posíláš správně daný porty na tu vnitřní adresu rekorderu/kamery. Ale jestli Ti jdou ostatní služby, počítám, že Ti to maká... Tak já jdu zkusit tu aplikaci, jestli mně to pojede i zvenku.
o 31.05.2020, 14:33 | HIGHTOWER
31.05.2020, 08:01 | KaZaN - díky. Hned bude jasněji, kde je problém :-)
o 23.07.2020, 16:03 | Mr.Scully
Zkusím pro změnu dotaz já. Dělal jsem reinstalaci hlavního počítače a taky jsem aktualizoval firmware v kamerách Hikvision. Nějak se mi od té doby nedaří docílit plynulého obrazu. Experimentuju s různými parametry - rozlišení, variabilní/fixní bitrate a Mbps, chvíli jsem zkoušel i kodeky (264/264+/265/265+). V podstatě na žádné nastavení se mi nedaří docílit úplně plynulého obrazu a to mluvím o gigabitové domácí síti. Už jsem to rozvrtal tak, že ani nevím, jaké nastavení jsem tam měl předtím :-) Jsou nějaká obecná doporučení - i třeba z hlediska toho, že videa se nahrávají na NASku nebo live feed musí bát dostupný z mobilu? H.265 vypadá dost nekompatibilně. H.264 jsem tam měl i předtím, obecně většina nastavení byla na 2304x1296 pixelů / 20fps / 6000 kbps a fungovalo to dobře, ale teď je obraz tak neplynulý... v podstatě funguje celkem dobře akorát iVMS-4200 přímo od Hikvisionu, ve všech ostatních software (IP Camera Viewer, tinyCam PRO) hrozně kolísá fps, ukazuje to třeba 10, za sekundu 2, pak 18, pak 0... a právě kolísající fps jsou asi příčinou toho trhání.

Co s tím, když na tom iVMS to vypadá celkem OK a fps jsou fixně a bitrate taky. Je možné, že nový firmware něco změnil ve struktuře videa/kodeku a ostatní software si s tím moc neporadí? Nebo je na kameře (webovém rozhraní) nějaké nastavení, které musím změnit? (Update firmware totiž některé parametry resetuje).
o 23.07.2020, 18:38 | HIGHTOWER
Mr.Scully: a jsi si jistý, že jsi použil správný soubor pro aktualizaci, pro tvou kameru, verzi apod.? Když tak najdi předchozí verzi a hoď zpět funkční FW
o 23.07.2020, 18:42 | Mr.Scully
No ono upřímně těch kamer jsou stovky a těch firmware jednotky nebo nižší desítky, je to prostě stejný soubor pro celou číselnou řadu. Hlavně by to asi pak nefungovalo dobře ani v tom iVMS.

Ale je fakt, že některé ty softwary požadují zadání typu kamery, aby to zobrazovaly správně a většinou ten daný model ofiko nepodporují, takže se musí zadat nějaký vzdáleně podobný. Možná bude problém v tom.

Btw. třeba streaming pro některé služby často nefunguje protože není zaškrtnutá volba "cgi integrate", což je skryté někde pod advanced network properties, defaultně je to vypnuto a navíc po instalaci firmware se to vypne. Takovýhle věci je radost hledat...
o 28.07.2020, 09:05 | Mr.Scully | Upraveno: 2021-01-17 23:56:00
Ne že by to asi někoho zajímalo, ale já sem dám řešení pro sebe, až to zase budu někdy hledat :-D

Když už jsem byl zoufalý, proč se obraz seká, tak jsem zjistil, že je pomalý ping (bůhvíproč) a pomohla hrozně jednoduchá věc, prostě jsem všem kamerám změnil IP rozsah. Prostě z koncových .50 jsem udělal třeba .60 a běhá to jak drak. Vzpomněl jsem si, že tohle už jsem dělal jednou. Nevím, jak je možné, že se nějaká část IP rozsahu třeba po roce tak zpomalí, ale nepátrám po příčinách. Vím, že stačí přemapovat IP adresy a bude zase rok pokoj :-)

edit: tak nakonec ani tohle nepomohlo na víc než pár týdnů... nakonec jsem to celý vytrhal, koupil novej router, nový kabely a už to běží.
o 17.01.2021, 19:51 | DaveX
Ahoj pánové. Neřešil někdo náhodou 2 kamery na jedno UTP? Bohužel jsem si jednu část domku nedomyslel a nedal si kameru na roh domku ale doprostřed. No, potřebuji čumět na obě strany :-D

Dál bych se ještě chtěl zeptat, neřešil někdo nějaký levnější funkční systém? Jsem z relativně klidné oblasti a domek je na místě, kde se snad ani krást nedá, ale chci to mít spíše kvůli hlídání předzahrádky. Nemáme plot a si to bude lákat lidi si trhat, co se jim zlíbí apod. Díky.
o 17.01.2021, 21:55 | DaveF | Upraveno: 2021-01-17 21:56:25
UTP můžeš v nouzi rozdvojit něčím takovým

[ Link ]

potřebuješ 2ks proti sobě, CAT5 100M běží po půlce kabelu
o 17.01.2021, 23:54 | Mr.Scully | Upraveno: 2021-01-17 23:55:14
Nestačí nějaká širokoúhlá kamera? Máme takovou do zahrady a "vidí" celkem daleko. Sice na 50 metrů nerozezná zrovna obličej člověka u plotu, ale co se děje na zahradě třeba 20x30 metrů, to je celkem přehledně vidět.

Exponované místo na hlavní straně baráku jsme pokryli z obou stran, ale tam, kde máme zahradu a nemáme tam vchod do baráku, jsme právě dali jen jednu kameru doprostřed baráku a stačí to.
o 18.01.2021, 09:20 | Ravo
to DaveF:
to rozbočení je naprd, pokud používá i PoE napájení.
UTP kabel má 4 páry, pro gigabit se používají všechny, pro 10/100 stačí jen dva (tak se ty zbylé dva použijí na další 10/100). Ale ty zbylé jsou při PoE použité jako napájecí :-(

řešení je extrémě širokoúhlá kamera (dělají se i modely, co mají víc objektivů a obraz skládají - dá se používat i víc "rozložených" obrazů jako dvě virtuální kamery) nebo někde uvnitř za zdí malý switch a od něj už dva kabely ke kamerám. Bohužel to moc nepořeší PoE, sice se dělají PoE In/Out switche, ale tady narazíš na celkový výkonový strop (dvě kamery + switch)
o 18.01.2021, 11:19 | michall | Upraveno: 2021-01-18 11:20:17
Tohle by ti nepomohlo? [ Link ]
o 19.01.2021, 07:23 | DaveX | Upraveno: 2021-01-19 11:48:14
Ravo: jen pro přiblížení situace, na obrázku černě naznačeny vchodové dveře a červeně je umístění potenciální kamery. Na jednu stranu to je 10m na druhou asi 6m. Bylo by použití PoE napájení + ještě k tomu vzdálenost kabelu ke switchi/rekordéru je cca 16m. Mohl bys dá třeba TIP na tu širokoúhlou kameru, která by to mohla zvládnout? Případně, co si myslíš o tom switchi od @michall?

Vzdálenost domku od silnice je pak 2m v nejužším místě a cca 3,5 v nejširším.

foto k příspěvku  od DaveX

o 19.01.2021, 11:26 | michall
Kamera s širokým úhlem sice vidí větší část, ale taky se ztrácí detaily. Kamera s více objektivy to sice vyřeší, ale zas není úplně levná.
o 19.01.2021, 13:20 | AR
pokud to má zabírat obě strany není lepší tam dát dvě?
o 19.01.2021, 13:28 | Ravo
potvrdím co píše Michal -jednoobjektivové mají "nízké rozlišení" - logicky používají jeden čip a širokoúhlost je udělaná optikou. Víceobjektivové/vícečipové jsou peklo drahé, tady koukni např. na video od Vivoteku na jejich 180st řešení a pak si pogoogluj tyto PN a uvidíš:
Youtube video:


Ten "switch" co posílal Michal je použitelný, ale je potřeba to vyzkoušet (ano, je tady PoE+ s více watty nicméně jsem to nechtěl zmiňovat, protože záleží na kvalitě kabeláže a spoustě ostatních vlivů). Takže bez vyzkoušení na konkrétním místě nelze říct ano/ne.
o 19.01.2021, 14:45 | DaveX
Ravo: Díky moc, no, cena i té nejlevnější je masakr :-)

Kabel je normální CAT6 od Solarixu, možná zkusím nejdřív variantu s tím switchem, co posílal Michal. Stejně budu mít min 3 kamery, takže i tak bych kupoval.

Nicméně, vybírám spíš nějaké levnější řešení, protože nepotřebuji nějakou TOP kvalitu, spíše jde jen o to ty kamery mít, ať to odradí nějaké nenechavce a neničili mi právě tu předzahrádku. Přece jen, jsou tam kytky za nějakých 15.000 Kč, ale je to v klidnější obci.

Existuje vůbec například od Hikvisionu nějaká levnější varianta, nebo už to potom je všechno Čína? Některé čínské kamery za pár korun mě mile překvapily, když jsem se díval na reference na youtube, ale, je to otázka.



o 20.01.2021, 14:05 | Ravo
Cat6 solarix ti PoE+ i další aplikace unese, myslím že by ti ten switch mohl fungovat
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3447 sekund.