Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > R: Doporučte indukci

 o Navštíveno 7091x o
o 14.03.2020, 08:17 | alans | Upraveno: 2020-03-14 09:20:41
Ahoj všem,
doporučte indukční vest. varnou desku 4xplotna 400V není podmínkou bude zapojena na 230V do 12k spolehlivost servis zatím zvažuji ale nechám si poradit

[ Link ]

[ Link ]

pokud se vyplatí připlatit tak ještě tato

[ Link ]


o 14.03.2020, 09:15 | Zdeny60
Já ti neporadím. Ale uvedu jeden příklad, proč si trochu připlati. V rorce 2000 jsem kolaudoval barák. v kuchyni mám myčku AEG Eko Favorit. Vlastně už nemám - od minulé středy. A proč už nemám? Ten německej krám vydržel pracovat 20 let bez jediné poruchy. Až ve středu vyhodil jistič v celým baráku. Už v duchu jsem se s myčkou loučil, ale přijel servisák, rozebral apravil. Nic se neděje, - jen za 20 let následkem používání agresívni chemi shnil agumová hadicea voda natekla do záchytné vaničky, kde plovák odpojil myčku od sítě. Šit, 20 roků stará myška a po výměně hadice bude zase nesmrtelná :-) nejaká Gorenje, Aristo a jiný krámy mi nesmí do baráku. Další příklad: horkovzdušná trouba Siemens, PC v r. 2000 byla 40.000Kč. Dodnes bez jediné závady, pouze hůře čitelný displej hodin. Pračka Bosch XXYY, stáří 16 let, odešla na motor, kde se kouslo ložisko, ale oprava by byla neekonomická. Moje zkušenost je, že si radši připlatím a mám na dlouhou dobu klid a pokoj. Mám novou pračku LG s fuzzy logic - a není den, kdy bysi nevymýšlel programátor, ohřev a pod. Děkuji. Další opračka bude opět Bosch. Já plně chápu, že dnešní politka je levně nakup, draze prodej (tedy Čína), ale třeba koronavirus rozsvítí lidem v paměti a vrátí se výroba do států, kde před 20 lety byla a ty výrobky dokázaly, že dokáží fungovt desetiletí. Viz moje myčka, trouba, potažmo pračka či varná deska (nemám idnukci, v té době nebyly).
o 14.03.2020, 09:32 | filip146
Zdeny60- je pravda co píšeš, ale stejně mám dojem, že dnešní AEG, Bosch, a asi ani ikona Miele uz není to co před temi 20ti lety. taky právě tápu ve výběru spotřebiču do kuchyně i do "prádelny" ..
o 14.03.2020, 17:34 | Mr.Scully
AEG, Bosch jsou v pohodě, měl jsem x spotřebičů a nikdy žádná závada.

Kdyby výrobky fungovaly desetiletí, tak si nikdo nic nekupuje, nejde dopředu vývoj a firmy zkrachují...
o 14.03.2020, 18:00 | crestik | Upraveno: 2020-03-14 19:05:31
Zdeny, trouba co v roce 2000 stála 40tis. Ukaž mi jediného člověka bez papíru na hlavu, který si dneska koupí troubu v přepočtu asi tak za 100tis.A co v těch spotřebičích měli tak převratného, že to prodávali za 4 platy? Ono celkově na troubě není nic převratného, tak mi to příjde pěkná lichva, chtít za kus plechu, topnou spirálu a ventilátor tolik peněz...tak tady moc neříkej, kdo si má otevřít oči. My máme třeba tu nejlevnější indukci Amica, jede už čtvrtý rok, uplně bez problému. Oni ti někteří zabedněnci minulého režimu taky neumí moc počítat. Že kdysi pračka vydržela 15 let...ale taky stála asi 3 platy. A kdo by chtěl za ty peníze živit poskakující krám, který se točí rychle nebo pomalu a topí hodně a málo, když dneska za půl výplaty mám pračku, o které ani nevím. A když nejsem náročný a mám hluboko do kapsy, tak jde koupit pračka za 5tis. Funkční, s dopravou domů. Jojo...zlatý starý časy.
A jestli mi odejde nějaký spotřebič po 5 místo po 15 letech, tak je mi to uplně fuk, protože zítra mi dovezou před barák nový a furt jsem na tom finanče neporovnatelně lépe.
o 14.03.2020, 18:21 | crestik | Upraveno: 2020-03-14 19:22:01
alans: moje rada je, kup si tu nejlevnější a za zbytek si předělej elektriku ať jí napojíš na dvě fáze.
o 14.03.2020, 19:03 | Ladic
Ja kupoval cca 3 roky z5, prolítl jsem eshopy a pak vyrazil do místního elektra, tam se pán zasmál nalil do hrnce 2 litry vody dal na asi 5 plotýnek a začali jsme stopovat - to bylo vidět ty rozdíly. Říkal, že mi prodá všechno, ale když si vyberu Brandt tak budu spokojenej. zatím má pravdu. :) cena byla cca 11k.
o 14.03.2020, 19:14 | jzxr
kdyz uz je rec o brandt a ja mam cas psat bo korona a nemuzu na pivo tak nedavno jeden znamy koupil vrchem plnenou pracku brandt a chvali si ji ze neposkakuje pri zdimani a celkove je spokojeny...ja nedavno poridil vrchem plnenou whirlpool a i pres to ze dle navodu ma jakesi cidlo proti poskakovani tak ma nekdy tendenci pri zdimani projet celou koupelnu...
o 14.03.2020, 20:54 | Luke_288
crestik: 4roky zpátky jsem vybavil komplet kuchyň, k tomu pračku, sušičku- všechno Miele, řada o jednu pod jejich topem, protože tam už byl rozdíl jen v plně grafickým dotykovým displeji. Proč? protože to prostě funguje (a ano, přiznávám, pokrmovej teploměr trouby nefungoval, takže reklamace). Jdu si pro papíry na hlavu.
o 15.03.2020, 06:01 | alans | Upraveno: 2020-03-15 07:04:54
Tak podle toho co tak čtu tak vemu tu AEG zapojení bude 2x230V jistič 2x16A a uvidím. V nejhorším se bude muset udělat 400V snad to do bytu nebude problém.
o 15.03.2020, 07:15 | crestik
Luke: koupil jsi troubu za 100 táců a hned reklamoval...ano, stane se, ale člověk by to "stane se" čekal u věcí o řád níž. Možná je to triviální problém, ale o to víc je to k zamyšlení.
o 15.03.2020, 07:25 | crestik
alans: možná není od věci vzít jen dvouplotýnku, když máš jednu fázi. V bytě se počítá každý centimetr a kuchyně tam jsou fakt malé. Říznout větší díru do desky v případě, že se někdy dořeší ty 3f je to nejmenší.
o 15.03.2020, 07:35 | alans
crestik: díra už je řízlá :) po sklokeramice.
o 15.03.2020, 13:03 | Mr.Scully
Ad Miele - OK, nezkoumal jsem podrobně ty jejich řady, ale chtěl jsem si tuhle značku pořídit do kuchyně a když jsem viděl ty cenovky, tak mě skoro trefilo. Je mi úplně jedno, jestli stojí spotřebič 15 nebo 22 tisíc, ale už mi fakt není jedno, pokud má přesně ty samé funkce za 50 tisíc. Už mi prostě ten cenový rozdíl za to nestál. A to jsem jinak na baráku nijak nešetřil.

(Ale nejde to zobecnit... kupuju vždycky vyšší standard, ale stejně tak rozumím argumentaci, že člověk koupí to nejlevnější a za tři roky to prostě vyhodí a koupí znova... může se to vyplatit).
o 15.03.2020, 16:07 | Zdeny60
Crestik: možná stála 40 litrů proto, že dodnes 100% funguje až na jeden hůře čitelný displej. Nevím, já prachy tenkrát neřešil. Dnes už jo, protože byť rád zaplatím, ne vždy dostanu odpovídající kvalitu úměrnou ceně. Bohužel. Ale to je daň dnešní spotřební a hlavně povrchní doby. Jo, ještě detail k té troubě: loni si dcera koupila asi za 10tCZK Moru. vypadá parádně. Ale při pečení musí otáčet plech. Vzadu přepečeno, vpředu nedopečeno. Že by závada v návrhu? Stejný problém má i kamarádka - ale ta má jakousi potvoru asi za 8tCZK, ani jméno si nepamatuji.
o 15.03.2020, 16:47 | crestik
...tak až bude dcera zase péct, tak jí řekni, že kdyby si pořídila troubu aspoň za 80tis, tak nemusí otáčet plech :-D Mimochodem, v drtivé většině se při pečení musí do té trouby stejně vlézt, tak nějaké otočení je to nejmenší. Já to nikomu neberu, ale většinou se řeší, že tehdáá to bylo jinak, to všechno vydrželo a bylo super. Ale nějak nejsem přesvědčený o tom, že výrobek, co stojí 10x tolik, je prostě 10x lepší/kvalitnější.
o 15.03.2020, 17:00 | Only_One
U tý trouby je to ale opruz, když potřebuješ udělat hezkej korpus na dort aby byl nadejchanej a nespadnul tak to otevírat nesmíš a u horkovzdušek pak i špatně funguje, když se peče víc plechů najednou. Ale to bez problémů zvládnou trouby za 20
o 15.03.2020, 19:51 | Zdeny60
crestik: budeš se divit, ale pokud nepečeš maso, tak do ní nelezeš. A o tom to je. Masu to nevadí, ale plech s cukrovím otáčet je dost opruz. A o tom tohle je. A vytáhni rozpečenou vánočku - mnohdy splaskně a finjito. Kdepak, zlatá trouba, do který nemusím a jsme za ni rád a doufám, že mi ještě 20 let vydrží.
o 15.03.2020, 22:55 | -Hans-
Ja mam v koupelne a v kuchyni vsechno od AEG, nebo Electrolux, je to vlastne to samy. Vsechno vyssi modely a zatim delaji jen radost. Pomer cena/vykon pecka.
o 16.03.2020, 11:15 | DaveX
Mám tu Gorenje necelý rok a jsem spokojený. Na powerboost to uvaří vodu hodně rychle, spousta programů, které ani nevyužívám. Spojení zón nalevo je super. Tak snad něco vydrží :)
o 16.03.2020, 12:37 | M.a.R.i | Upraveno: 2020-03-16 13:40:48
alans:
Já můžu jenom říct, že jsem měl vždycky WHIRLPOOL rád díky jejich myčkám, které vyhrávali poměrně často testy. Když jsem před 4 lety po rekonstrukci zařizoval novou kuchyň, tak komplet spotřebiče od WHIRLPOOL byla jasná volba. Ale když jsem pak zjistil jakou mají tristní podporu, call centrum zvedal nějaký maďar, který ani neuměl pořádně česky, tak jsem názor změnil. Když člověk chtěl něco ne úplně standardního vědět, tak byl v pasti a stále dokola se doprošoval tel/email, chování k zákazníkovi -10b. Takže WHIRLPOOL už nikdy :).
o 16.03.2020, 19:56 | Luke_288
crestik: ne, koupil jsem troubu za 60K a ano, reklamoval jsem vadnej pokrmovej teploměr. a obracet plech? snad ne
ale zkušenost se sušičkou- nechtěl jsem, nakonec jsem podlehnul, vyklopil opět spoustu peněz za Miele a oproti známým, co maj AEG, tak to co naše zvládne za za 1,5h suší oni 2,5h. Teď čekám, že mi tu všichni vyvětlí, že jejich sušička beko/ariston apod suší za 20min
o 17.03.2020, 07:08 | Milhauzz
No, dělal sem kuchyň před půl rokem. Řekl sem mojí, ať si vybere co chce, protože já sem hovno kuchař. Vybrala si 5ti plotnovou desku od AEG v plynu. Plyn je v baráku a moja je na to zvyklá. Jestli indukci nebo plyn, mě je to jako jedno, na ty moje párky nebo hemenex je to asi putna :)

Nicméně, po zkušenostech bych to vystihl asi v bodech:

- indikace že je to horký po vypnutí (mám a je to super, známej má indukci bez toho a je vyloženě nasranej)
- komunikace s digestoří. Koukal sem, že ta moja deska potvora má IR vysílač, digestoř (Faber) přijímač. Jenže si to spolu nepovídá. Jiný kódy prostě. Jako je to pitomost, já to od toho ani nechtěl, ale když už to tam je, asi si udělám nějakej IR převodník na Arduinu a budu si hrát. Nicméně je to asi fajn, pokud je digestoř vyloženě designová a je hodně vysoko anebo pro lidi na vozíku.
- integrovaná minutka, denně v provozu

Zbytek je asi o osobních preferencích.


o 17.03.2020, 08:56 | dogeatdog
Whirlpool býval dobrej, pak to šlo úplně do prdele.
Miele je předražená sračka, doby kdy jejich produkty šlapaly roky a roky jsou taky pryč, tchánovi umřela jejich deska za neskutečný prachy přesně po dvou letech.
Za mě Gorenje, dobrý poměr cena/výkon/výdrž, dobrá servisní síť.
o 17.03.2020, 18:07 | crestik
Luke: nikdo ti to vysvětlovat asi nebude, protože nikdo tu z těch "podřadných" značek nedělá etalon. Mi jde jen o to, že pokud spotřebič stojí 5-10x tolik, než nějaký obyčejný kus, tak taky od toho očekávám trochu víc, než jen že umí usušit prádlo o hodinu rychleji.
Na druhou stranu ti, co kupují hlavně podle nízké ceny, tak by měli čekat taky nějaké mouchy nebo nedokonalosti...a to je kouzlo dnešní doby, vyberu si, co jsem ochoten zaplatit.
o 18.03.2020, 17:59 | Luke_288
takže ve finále ta poznámka o papírech na hlavu byla celkem zbytečná.
mmch zrovna včera odešla tátovi pračka Miele- po 21letech bez poruchy.
na druhou stranu mám i LG pračku asi za 6K a běží už 12tej rok.
o 18.03.2020, 18:05 | alans
Díky všem za názory, nakonec jsme se rozhodli pro AEG tak pokud by někdo uměl levněji tak bych byl moc vděčný.

[ Link ]
o 28.03.2020, 13:14 | alans
Tak nakonec koupeno
AEG [ Link ]

spokojenost napojeno na dvě fáze a je to luxus doporučuji :D
o 30.03.2020, 09:57 | Zdeny60
Budeš spokojen. AEG si drží kvalitu i dnes.
o 30.03.2020, 12:26 | z0diaC
já jsem na tom podobně jako Hans ... jen lednice je Liebherr ze staré školy ... ad. deska ... máme 6 let starou Electrolux modelově podobnou té,co jsi koupil od AEG a no problemo ... to tahové ovládání je super ... jen nevím jestli na 2f bude fungovat u všech ploten mód power ... Electroluxka si umí energii i přerozdělit ... za mě když vybírám,vyhledávám vše od Electrolux/AEG
o 01.04.2020, 14:36 | alans
z0diaC: jj funguje za mně paráda a voda tak to je rychlost čumím. :D
o 02.04.2020, 06:41 | CervinVega
Za mě také Aeg/Electrolux... po nastehováni do bytu jsem postupně vyhodil vše od Gorenje, protože to buď umřelo nebo mě prudilo...
Ariston, Indesit, Mora apod je pro masochisty... Beko paradoxně lidem funguje, ale většinou je hnusný...
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3175 sekund.