Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > D: Aktivní pěna do (hobby) pěnovače Kärcher

 o Navštíveno 17606x o
o 01.06.2020, 09:42 | Ravo
Zdarec,
mám wapku Kärcher a k tomu ten jejich hobby pěnovač FJ 10 C. Chtěl bych nějákou chemii která mě udělá bohatou pěnu na mytí auto/moto co hned nesteče a bude dobře mýt (pokud to teda vůbec jde s tímto HW). Měl jsem k tomu tu jejich modrou vodičku ale moc mě to nepřesvědčilo.

Díky za tipy

foto k příspěvku  od Ravo



o 01.06.2020, 12:50 | walish
Kdyžtak ti poradí soray, ale za mě toto: [ Link ]
o 01.06.2020, 16:39 | Duri
+ nějakou houbu k tomu:-)
o 01.06.2020, 17:40 | gizmi
1. koupit kovový nástavec a ten Karcher vyhodit (mám vše od Karcheru - wapku, tepovač, parní čistič, čistič na skla, pumpu na sud, atd atd, ale tohle zkrátka nefunguje)
2. koupit chemii od ValetPro
3. pak konečně budeš spokojený - jen tedy počítat s tím, že to slouží jen na rozpuštění špíny a nefunguje to jako spása na vše. Takže na předmytí a pak oplach..
o 02.06.2020, 13:18 | Ravo
to gizmi - díky za infošku, trošku mě mrzí že ten pěnovač je nah**no. Taky mám od Karcheru doma spoustu zařízení a zatím se vším spokojenost (vpodstsatě identická výbava jako ty :) ). Tak se asi na celý pěnování vykašlu a zůstanu u kýble/houby a wapkou budu jen oplachovat. Ale s narůstajícím množstvím aut a motorek doma už to umývání chytá jiný dimenze a každý ulehčení je vítáno
o 02.06.2020, 15:28 | gizmi
Pěnovat pěnuje, ale krém z toho nedostaneš. Proti tomu kovovému zkrátka obrovský rozdíl. Jak jsem zvyklý od Karcheru na kvalitu, tak tohle zrovna je průměr. Na druhou stranu ženu to wapkou za 1200,- v nákupu, zvuky ten plast uvnitř má hrozný, ale tlačí stále. Mám už 5 let vybranou jinou a tahle ne a ne odejít :D :D
o 02.06.2020, 17:50 | filip146
TO Gizmi...kovový nástavec, jaký, kde, prosím, dík...
o 02.06.2020, 18:05 | Luke_288
to je známá věc, že ten jejich pěnovač stojí za hovno. mám K5ku karchera a k tomu foam lance od Dodo
[ Link ]
pěnu taky od Dodo
[ Link ]
a naprosto super hustá pěna. chce to maximální tlak na wapce a maximální přiškrcení na pěnovači
o 02.06.2020, 21:04 | Mr.Scully | Upraveno: 2020-06-02 23:05:23
Když už jsme u toho, jak je to s tím tlakem na wapce? Poškození laku hrozí od jakého tlaku, vzdálenosti atd.? Furt se tak nějak bojím a jedu na půl plynu, takže spoustu špíny na autě zůstává.

Koupil jsem si tenhle krám v Lidlu, v tý době mi přišel svými parametry lepší než Kärcher za stejnou cenu a víc než dvojku se mi nechtělo dávat na to moje použití čtyřikrát do roka:

[ Link ]

"Příkon vysokotlakého čističe je maximálně 2 100 W, průtok je až 450 litrů za hodinu, pracovní tlak až 15 MPa (150 barů), pracovní tlak až 11 MPa (110 barů), délka síťového kabelu je 5 metrů a délka tlakové hadice je 10 metrů."
o 02.06.2020, 21:10 | Luke_288
to snad hrozí kdybys to bral tou rotační tryskou. klasickou tryskou nemůžeš laku v nějakým standardním stavu ublížit. zvlášť u těhle hobby přístrojů. resp mě se zatím nepodařilo nic, vyjma kdysi nálepky TK
o 03.06.2020, 07:57 | Mr.Scully
No já když vidím, jak se i hobby wapkou rozruší betonová podlaha nebo jak to brutálně čistí třeba dlaždice, tak se o ten lak u novýho auta docela bojím :-) Ale tak budu ti věřit a příště to zkusím :-D

Každopádně já mytí řeším houbou a wapku mám jen na předmytí a opláchnutí. Houbou je aspoň opticky míň pěny na silnici a sousedi mi nenadávají za chemii :-)
o 03.06.2020, 18:55 | Luke_288
no mě zatím taky ne, ale čekám to pokaždý co meju, přeci jen tý pěny je docela dost (mám k tomu nějakej prospekt, že je to bioodbouratelný :-) ). já tím tlakem spláchnu nejhrubší nečistoty, pak pěna, zase tlakem spláchnout a pak stejně dva kýble, rukavice a šampon a osušit.

když to nevezmeš tou rotační tryskou a nebudeš to drtit z 5ti centimetrů, nemůže se nic stát
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3238 sekund.