Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Navigace?

 o Navštíveno 7202x o
o 16.07.2020, 03:41 | All
Kterou nejlépe použít jako autonavigaci pro Android?
Díky.


o 16.07.2020, 04:29 | riviera.kidd
waze
o 16.07.2020, 05:32 | Spooky1
Já jedu Waze po ČR (když už potřebuji náhodou navigaci) a Sygic zbytek světa.
o 16.07.2020, 06:53 | mrbignos
Sygic v akcii za 10€ doživotne na tri zariadenia offline. Plus k tomu za 4€ traffic, to už je ale online. Len treba vymáknuť akciu.
o 16.07.2020, 08:27 | Collin
Waze..

Mám ji pořád zaplou ať se jede kamkoli.. Je výborná..
o 16.07.2020, 16:36 | HIGHTOWER
Waze

i pro "rohlíky" přes ulici :-D, záloze mám Sygic, Dynavix, Mapy.cz, Google maps, ale v podstatě jsem je ještě nepoužil :-)
o 16.07.2020, 17:04 | Sau | Upraveno: 2020-07-16 19:05:57
Všeci v mém okolí, očividně i tady doporučujů Waze. Já ho zkusil asi 3x a nikdy víc. 3x mě táhl naprosto nesmyslnýma cestama. A když jedu jako spolujezdec s někým kdo jede dle něj tak je to to samé, nechápu jak ho někdo može používat. Bych zešílel. Z online navigací jedině a nic jiného než Google Maps. Ty majů sice sem tam taky slabší chvilku, ale tak možná 3x ze sta případů.
o 16.07.2020, 17:37 | Zdeny60
Waze???? Ani náhodou. je to cca 2 týdny, co jsem jel s dcerou kamarádky, když odvážela mámu do nemocnice (60km). 2x nás zavedla na objížďce úplně mimo, z toho jednou na soukromý pozemek a tam, kde byla uzávěra díky pracem na silici, neukázala nic. Čekali jsme asi půl hodiny na světlech. Než waze, tak radši papírový autoatlas z r. 1970... Já používám mapy.cz hlavu a nemám nejmenší problém. Asi nejsem tupá ovce, co jen čumí na displej a nemyslí u toho.
o 16.07.2020, 18:09 | Collin
Tak my s Waze za 5:let nikdy problém.. Ukáže vše, výmol,radar, uzavírky,kolony a když kolona najde mi jinou cestu.. Dokonce mi ukázala cesty které neznám..

Používám opravdu pořád i když jedu za komín..
o 16.07.2020, 18:10 | Seat Power
Jedině Sygic
o 16.07.2020, 19:46 | crestik
waze je super, ale dokáže být zvláštní. Na dálnici mě pošle na sjezd, abych se na tu samou dálnici po chvíli napojil, přitom tam nic není, zdržení, nic. A nejsem si jistý, jestli už korektně funguje navigování na č.p.
mapy.cz mě dneska dost zaskočily v OV, kdy trasa ukazovala rovno, ale hlasově mě nutila odbočit, jinak nemám co vytknout.
Asi jsem nejvíc spokojený s mapy od Googlu.
o 16.07.2020, 20:37 | All
Díky chlapi. Jen tak dál. Třeba z toho něco vypadne. Zatím furt nevím.
o 16.07.2020, 20:42 | kiklop32
Nevybereš si, další jsou třeba Navigon a Navigator ( free ).

Snad každá dokáže dělat chyby i google.
o 18.07.2020, 12:29 | Atrey
za mě mapy.cz, offline, přehledná mapa ( pro mě ), on-line spousta funkcí navíc a není přeplácaná, jezdil jsem waze, sygic, google. naježděno cca 400 000km s mapy.cz a už neměním
o 18.07.2020, 18:12 | HIGHTOWER | Upraveno: 2020-07-18 20:15:22
Sau, Zdeny60:

A jak řešíte, když vyrážíš někam a jedeš přes dálnici (tam je to nejvíce v háji) a je tam nehoda a kolona? Jak to zjistíš, abys nezůstal v koloně? Dejme tomu Google maps mají taky dopravní infa, ale u toho Waze je to nějak více "onlajnový". A rádio a dopravní informace, tak ať poslouchám jakékoliv rádio, vždy mluví o dopravní informacích na druhé straně republiky než zrovna jedu :-D

Mě zrovna dneska Waze zachránil, abych nestál v koloně na D1 u Modletic/Říčan, kdybych jel tak, jako vždy (jezdím to cca 1x za měsíc, takže že je tam teď nějaké omezení, jsem nevěděl, nebo být tam DN), jsem v háji. To asi těžko lze nějak myšlením vyřešit.

Na Waze je třeba si zvyknout. Samozřejmě ho nikomu nenutím, ale já jsem za něj rád ;-)
o 18.07.2020, 18:15 | Sau
Netusim jak to funguje u Waze, ale Google mapy nabizaju zvolit aktualne lepsi trasu behem navigovani. Prave treba kdyz sa objevi v ceste nehoda apd.
o 18.07.2020, 18:19 | Sau
Sem si zkusil schvalne dat cestu dom do Waze a do Google map a Waze klasika vede naprosto nesmyslne - nazene ma primo pred uzavirku a pak ju dat jizne objet. Zatimco Google mapy ma vedu az za objizdku a krasne sa ji tak vyhnu. Tak jak by mely.

foto k příspěvku  od Sau

o 18.07.2020, 18:20 | HIGHTOWER
Sau:

Waze samozřejmě trasu stále přepočítává - na pozadí - a aktualizuje údaje, např. zdržení/urychlení trasy apod. S Google maps jsem ještě nejel, tak přesně nevím, jak jede ono. Jinak co vím od Wazer české komunity, tak snad Google bere pro navigování údaje od Waze. A kdo neví, Waze patří Google, cca před 3 roky ho koupili od tuším Izraelců... Takže Google maps a Waze "částečně" spolupracují, i když dle infa spíše Google využívá Waze a Google Waze nic moc nedává...

Jinak např. minulý měsíc Waze CZ zadali do map všechny železniční přejezdy na které pak Waze upozorňuje ;-) Dále třeba v Brně všechny tunely jsou pokryty BT vysílači a naviguje tedy i v tunelu :-)
o 18.07.2020, 18:22 | Sau
A tu screenshot google map. Tak jak to ma byt.

Hightower: si moc rychly, skocils me mezi prispevky :)

foto k příspěvku  od Sau

o 18.07.2020, 18:23 | HIGHTOWER
Sau:

Jj, sem tam nějaká chyba může nastat, správci ale pokud o tom vědí (někdo jim to sdělí), to ihned opraví. Často bývá, že tam nastavují různé, i jednodenní uzávěrky, apod. Ale nevím jak GM, jak píši, já používám jen Waze :-)
o 18.07.2020, 18:26 | Sau
Jasne :) Jak rikam, ja mam s Waze enom ty najhorsi zkusenosti a mi do auta nesmi :) Google mapy su ve srovnani s nim pro ma zlate.
o 19.07.2020, 09:19 | Mr.Scully
Já mám srovnání Waze vs. BMW navigace a někdy je lepší ta, jindy jiná. Jednou mě BMW zklamala, zatímco Waze hlásila kolonu hned, jindy BMW okamžitě věděla o nehodě, zatímco Waze ještě pár minut čekala, než se tam auta naštosují do kolony... takže těžko rozhodnout.

Z Androidích bych váhal jen mezi těmi nejznámějšími, tedy Waze vs Google vs Mapy.cz. Mapy.cz jsou v tomhle nové (je to tak měsíc?), ale když vezmu v úvahu, jak skvěle probíhá u nich vývoj a jak reagují na připomínky, tak jim věřím, že budou dobré.
o 20.07.2020, 05:46 | mrbignos
Stale tu ponúkate tie free navigacie. To je ozaj problém zaplatit 15€ a mám plnohodnotnú navi s dozivotnou aktualizáciou na tri zariadenia sucasne. Ktorá ma pekne navedie na obídenie zápchy havárie, kde mám možnosť konfigurovať čokoľvek? Tie google sr... fakt nesiahajú Sygicu ano po clenky (kotniky). A ten obrazok co sem daval Sau, ved to je v Sygicu samozrejma vec.
o 21.07.2020, 14:47 | Mr.Scully
mrbignos - se stejnou logikou ti odpovím "proč proboha nabízet nějakej Sygic, to chceš jezdit s mobilem na skle a kabelem do zapalovače? Vždyť kvalitní navigaci má dneska většina aut na displeji..."

Já nevidím rozdíl mezi navigací v autě, free navigací a placenou navigací. Každá vypadá trochu jinak, ale víceméně fungují na stejném principu. Někdy je lepší ta, jindy jiná. A skoro bych řekl, že Waze nebo Google budou třeba o zácpě vědět dřív než Sygic...
o 22.07.2020, 17:18 | riviera.kidd
Srovnani toho samwho z jineho webu, jsou tam pak i komentare, mozna to bude pro nekoho prinosne...

[ Link ]
o 19.08.2020, 04:35 | All
Závěrečné info.
Šlo o konektivitu s Android Auto a tady fungují jen Google a Waze tak je zkouším obě. Navíc Android Auto ještě furt není lokalizován pro české prostředí. Stahuje se nějakou oklikou a to mi udělali v autosalonu.
o 19.08.2020, 07:17 | Crimson | Upraveno: 2020-08-19 09:20:44
Mě v týdnu nasrala koncernová navigace VW/Škoda (TomTom asi)
když zadáte Harrachov - Špindl, protahne vás přes Mísečky po asfaltce, co vede přes sjezdovku Medvědín a využívá ji KRNAP, měšťáci to tam hlídaj a inkasují převážně cizincům 5.000kč

když jsem přijel na Mísečky (v domění, že mě třeba protahne někudy přes Benecko) řekli mi, že jsem ten den už asi 50. v pořadí :-)

pak jsem to řešil i v infocentru ve Špindlu, kde se nějaký Belgičan ujištoval, zda může nahoru na Mísečky 6km (místo 40km přes Vrchlabí) dle jeho navigace

tak prý na podnět infocentra už to google.maps a mapy.cz opravili, ale koncernové navigace Audi / VW / Škoda vás normálně ženou nahoru přes Medvědín

schválně zkuste zadat trasu na svých NAVI, by mě zajímalo

už jsem poslal podnět do Škodovky, prý se tím budou zabývat

foto k příspěvku  od Crimson

o 23.08.2020, 09:07 | HIGHTOWER
[ Link ]
[ Link ]

Sygic, TomTom a další navigace do konce roku v AA
o 24.08.2020, 13:22 | Daryl (A)
zasadni je vedet, ze waze jezdi podle uzivatelu od kterych sbira data. Tudiz jezdi tudy, kudy normalni lidi a sleduje rychlost prujezdu jednotlivymi useky. Nakonec vybere tu nejrychlejsi (i kdyz samozrejme si muzes vybrat alternativni). TO ze vede nekde kolem je vetsinou proto, ze je to mozna o kousek delsi, ale o dost rychlejsi (realne). Pokazde, kdyz jsem se navigaci waze vzeprel, dopadl jsem spatne (dojel jsem pozdeji ..o dost). samozrejme na vesnici, kde nikdo waze nepouziva to nebude tak efektivni jako ve velkych mestech ...
o 24.08.2020, 14:50 | dogeatdog
Obě jsou dobré, Google Maps je přesnější řekl bych, Waze zase aktuálnější díky real-time datům od uživatelů jako “chodec na silnici” nebo měření rychlosti. Osobně preferuji Waze.
o 25.08.2020, 12:40 | Mr.Scully
Daryl - na stejném principu jako Waze funguje ale i Mapy.cz a myslím, že i Google, tedy sbírání dat od reálných uživatelů. A pak je to o tom, jestli má víc uživatelů ta nebo ta. Mně v 99% případů stačí navigace v autě (která taky ví vytíženost tras, i když nevím, kde to bere) a jen výjimečně, pokud jí z nějakého důvodu nevěřím, tak Waze je prověřená klasika. Ale když vidím, jak Mapy.cz mají neuvěřitelný tah na bránu několik posledních let, tak bych jim i věřil, že budou časem dobří.
o 25.08.2020, 13:20 | Daryl (A)
google zbira prehled o provozu dle pohybu pripojenych androidu ... nedano nekdo udelal prank, ze nalozil do vozejku 100 androidu a sel s nima po meste a vytvarel fiktivni zacpy :) mapy snaha se ceni, ale jeste maj velkej kus pred sebou. Na turistiku a cyklo bomba, ale do auta ee ...
o 27.08.2020, 10:30 | Harryp
Daryl: s mapy.cz je to jak kde. V Alpách byla navigace lepší než Sygic, Google maps i integrovaná Opel v autě.

V Česku se bohužel setkávám s nesmyslnými informacemi v TMC. Někde , kde už dávno nemusí nic hlásit, tak hlásí nebo naopak, kde je uzavírka se semaforem, tak to nikdo nenahlásí :-(

o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.394 sekund.