Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > A3 scanner

 o Navštíveno 5784x o
o 25.07.2020, 10:09 | Mr.Scully
Začal jsem koukat po levném A3 scanneru a zjistil jsem, že je to dost těžký úkol. Potřebuju scanovat kvalitně/barevně minimálně 600 dpi. A varianty jsou asi takové...

- buď za litr nějakej starej desktop scanner (obvykle značka Mustek), kde je ale kvalita hodně moc nejistá a stejně tak chybí podpora Win10
- nebo za 7k nový Mustek/Plustek, což jsou ale úplně základní modely s nejistou kvalitou dle recenzí
- nebo za 16k kvalitní nový scanner (asi plustek A320L), což opravdu dát nehodlám
- nebo koupit třeba za dvojku starou multifunkční tiskárnu, což ovšem bude megakráva a opět kvalita scanneru loterie.

Má s tímhle segmentem někdo zkušenosti? Bude třeba pět let stará A3 multifunkční tiskárna scanovat kvalitně? Přijde mi podezřelé, že celá multifunkce stojí třeba sedmičku a desktop scanner samotný stojí v podstatě víc...

(Kdyby to mělo stát víc než pár tisíc, tak si radši koupím/vyrobím stativ a budu to prostě s odpovídajícím nasvětlením fotit... ale výrazně víc by se mi hodil ten scanner už kvůli konstatnímu dpi/měřítku, odpadnou starosti se světlem apod.). Ideálně malej desktop, místo není nafukovací, ale A3 na trhu skoro nejsou... a v bazarech už vůbec ne, aby to nebyly staré shity nefunkční pod Win10....

(Krajní varianta bude nákup úplně nové multifunkční A3 tiskárny, ale to je škoda, protože mám teď doma skoro novou kvalitní laserovou A4 multifunkci Brother, která nebyla zrovna levná).


o 26.07.2020, 09:36 | AR
A co klasicky A4 a jen to pak spojovat?
o 26.07.2020, 09:58 | Mr.Scully
Tím, že jsou to třeba knížky nebo různé "časopisy" mající relativně větší hodnotu, tak není reálné to cpát do malého A4 scanneru, kde se to různě ohne a pomačká...

Zatím nejpřijatelnější řešení je asi starší multifunkce kolem dvojky:
[ Link ]
[ Link ]

Ty HP mají celkem dobrou pověst, akorát to má nevýhodu, že na scan do A3 to nejde udělat na tiskárně, ale je nutné spustit jejich software, takže je nutné mít u ruky PC, což zase není kompatibilní s tou velikostí, kterou do pracovny už nenacpu :-) Plochý desktop scanner by furt byl nejlepší, ale ty nikdo bazarový nemá... Nebo docela dobrý multifunkce dělá Epson a tam snad by to šlo scanovat i tlačítkem a nebyl by třeba software... [ Link ]
o 27.07.2020, 16:00 | cezetko
mr.scully: jak často a kolik toho máš? Jestli není lepší si to u někoho naskenovat? Já třeba mám větší mašinu bizhub c220, ale scanuje právě 600x600dpi
o 27.07.2020, 16:51 | Mr.Scully
Ne, já scanuju průběžně. Jsem sběratel, dostanu nějakou věc, tak ji nascanuju. Třeba jsem na koncertě Queen, vyškubnu A3 setlist z pódia, nechám si ho podepsat členy kapely a pak to nascanuju, hodím scan na web a zarámuju.

Přemýšlel jsem o něčem takovým, je to na prodej zrovna u mě v Plzni:
[ Link ]

Za litřík sice starší model multifunkce, ale pamatuju si, že ty scannery jako takové fungovaly dobře i před pár lety, tam asi velký rozdíl v kvalitě scanu postupem času nevzniká?
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3229 sekund.