Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Bioklimatická pergola

 o Navštíveno 7944x o
o 08.09.2020, 13:19 | madaros
Čau,

řeším pergolu k domu a chtěl bych jako střechu otočný hliníkový lamely,resp. to co se prodává jako bioklimatická pergola. [ Link ]

Dělá to někdo? Neznáte někoho kdo dělá? Nebo někdo kdo dělá ve výrobě hliníku/hliníkovejch profilů?

Jde mi o to, že chci zastřešit 7x3m a na tento rozměr je bioklimatická pergola 250-280k, což je trochu dost.

Takže udělám klasickou dřevěnou a do stropního rámu bych usadil pouze rám s lamelama, ale problém je, že se mi nepodařilo najít kde by mi prodali pouze lamely usazené v kolejnici a s táhlem, nebo samostatné lamely.

Proto by bylo fajn najít někoho kdo tam dělá a dokázal by zařídit, nebo bokem vyrobil.


prodává se sice SAM KIT,což je v podstatě to co hledám, ale tam je vodící kolejnice a táhlo z plastu, což se mi zase za cca 100k kupovat nechce,protože nevím jestli to vydrží.

foto k příspěvku  od madaros



o 08.09.2020, 13:20 | madaros
někdo kdo by věděl kde vyrábějí, nebo umějí vyrobit tento jednoduchý profil ?

foto k příspěvku  od madaros

o 12.09.2020, 09:36 | Jerry.s
znám člověka co by to dokázal koupit v číně a dopravit to k nám do ČR. Klidně i celou pergolu za třetinovou cenu
o 12.09.2020, 18:04 | xSam
A k cemu je to vlastne dobry? Jako kdyz prestane svitit slunicko, tak si to otevres?
Vypada to docela pekne, o tom zadna, ale ja osobne o nejake prakticnosti pochybuji.
o 13.09.2020, 04:50 | Duri
Jerry.s: prosím o kontakt
o 13.09.2020, 18:43 | Jerry.s
máš to v mailu
o 13.09.2020, 21:49 | Mr.Scully
Ono všechno vypadá jednoduše, ale když máš sehnat někoho, kdo by to uměl postavit identicky, tak neseženeš.

Já mám v podobném rozměru pergolu se stahovací střechou. Nakonec jsem platil něco lehce přes 200k a byla to suverénně nejlevnější nabídka, co jsem po ČR sehnal. Některé firmy i čuměly, jak prej jsem to dokázal tak levně, že oni se pod 250k nedostanou. Takže asi tak... pergola výrobní náklady třeba 30k, motor 30k, ale pergola s motorem 200k :-D
o 14.09.2020, 08:17 | DaveX
Jerry.s: Taky prosím kontakt, díky moc :-)
o 14.09.2020, 09:49 | KaZaN
Mr.Scully a od koho jsi nakonec kupoval? Nemáš fotky jak to vypadá?
Trochu souhlasím s xSamem, že ty lamely jsou trochu nepraktický, ikdyž určitě záleží na konkrétní aplikaci. Ale pro můj případ, že chci zároveň ochranu před deštěm, zároveň ochranu před pekelným sluncem a zároveň mimo sezónu nebo když prostě nesvítí, tak chci pustit světlo do baráku...by se mi hodilo něco prosklenýho, co lze i zastínit... My to máme ještě o to složitější, že nám praží sluníčko odpoledne i čelně, takže bych potřeboval nějak pořešit krom zastínění střechy pergoly i alespoň jeden bok, jinak by ta pergola musela být dlouhá jak autobus...
o 14.09.2020, 09:54 | Mr.Scully
Já vzal pergolu Eva od firmy ATYPY. Je to pochopitelně nějakej dovoz (hádám nějaký Turecko), ale vypadá fakt pěkně a v kontextu ostatních pergol a firem mi přišla jako nejlepší poměr vzhledu a ceny. Trval jsem na stahovací a bohužel jsem potřeboval taky velký rozměr, mám tuším 7x4 metry. Nesmyslem byla akorát cena za boční stínění, to radši psát nebudu :-D Ale zase než tam mít nějakou hrůzu z OBI, tak jsem rezignoval a zaplatil to celý.

Tohle je vizualizace odněkud z internetu, ale v reálu to vypadá prakticky stejně.

foto k příspěvku  od Mr.Scully

o 14.09.2020, 10:00 | KaZaN
Mr.Scully vizoška good, pak pošli please jak to vypadá u Tebe a zajímá mne právě i ten bok :-P . Ty světýlka jsi si tam taky nechával dát? Ty jsem už někde viděl a to byla megadarda za ně. Máš to zaintegrovaný do Loxone nebo jak to ovládáš?
o 14.09.2020, 13:17 | Mr.Scully
Úplně se mi nechce fotit terasu s nenatřenými prkny a bordelem, ale tak pro představu rychlá mobilovka...

foto k příspěvku  od Mr.Scully

o 14.09.2020, 13:17 | Mr.Scully
Boční zástěna zvenku.

foto k příspěvku  od Mr.Scully

o 14.09.2020, 13:19 | Mr.Scully
Jinak světla zrovna byly to nejmenší, buď už byly v ceně nebo za malej příplatek. V Loxone to nemám - mám pocit, že bylo složitý to zaintegrovat, tak tohle jediné tam nemám. Beztak jsme skoro pořád doma, takže není třeba to nijak řešit. Celý léto je stažená, celou zimu vytažená.
o 14.09.2020, 14:57 | xSam
Mr.Scully, bordel? TVL kde?
Stejně ta cena je naprostá pakárna za blbou pergolu, neskutečně nastřelený.
Ale to s tou markýzou se mi líbí.
o 16.09.2020, 09:15 | madaros | Upraveno: 2020-09-16 11:18:05
xSam: já třeba mám zdi ze 3 stran a tím pádem hodně tmavý a tímhle si při otevření nebudeš stínit do baráku když tam nebudeš, nebo si to přiotevřeš a bude ti to větrat,atp..

Mr.scully: pěkný i s tou cenou, to je natom asi to proč mě to hecuje :) nákladově nic a chtěj čtvrt mega, kór u těch lamel, pár hliníkovejch profilů spojený táhlem. To ten tvůj "baldachýn" aspoň dá nějakou práci na výrobu

Jerry.s: psal jsem mail

KaZaN: v podstatě máš stejný požadavky, ale s tím sklem a zastíněním buď nad markýzou nebo pod baldachýnem, se bojím skleníkového efektu který lidi na netu zmiňujou, a ještě se mi líbí ta možnost "pevnou" střechu odsunout nebo otevřít a mít tak otevřený sezení vše v jednom
o 25.09.2020, 07:43 | KaZaN
Mr.Scully díky za fotky máš to moc pěkný, díky za tip. Poptám.

Mám v merku ještě tuhle firmu [ Link ]
Viděl jsem jejich pergoly, reference pozitivní, takovej rodinnej podnik, hlavně chvála na precizní montáž, pořádný vybavení a technika.

No a Jerry.s : Taky bych prosil o kontakt... Potřebuju totiž jednu i před dům nad auta...ikdyž jestli ještě uvidím jednu jedinou kunu, tak to stání asi přetransformuju v garáž :-D
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.8289 sekund.