Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Aliexpress - Česká pošta a celnice

 o Navštíveno 8932x o
o 13.07.2021, 19:28 | worm03
to je mrdnik...

[ Link ]


o 17.07.2021, 20:57 | Mr.Scully
Mně spíš uniká, jak dojde ke spárování u obyčejných zásilek, kde už DPH byla odvedena. Klasickým případem je eBay, která od 01.07. vybírá DPH sama. Takže já jsem koupil na japonské eBay knihu od Japonce, eBay rovnou vybrala českou DPH (kterou asi v tom systému IOSS odvede), ale jak se tohle dozvědí celníci, kteří mi ji budou chtít proclít znova? Budu muset stejně zase dokládat faktury od ebay a z plateb, aby to prošlo bez druhého proclení? Nedokážu si to představit. Pokud to není doporučeně, tak ani není jak to spárovat.
o 19.07.2021, 19:51 | worm03 | Upraveno: 2021-07-19 19:53:45
Mr.Scully: Dyk píšu... mrdnik...
Ani by mi nevadilo, že DPH zaplatím hned... Ale českej celník je K O K O T a bude to chtít znova! :-)

Dneska jsem konečně něco zkoušel koupit na Ali a slušnej voser... Nejde to koupit bez DPH a tak hrozí dvojí placení... Pak jsem na Ali vyzkoušel nákup z EU skladu a ono to chce zaplatit DPH za již proclený zboží!!! Tak jsem se s Číňanem domluvil, že zaplatím PayPalem a tam mi to napsalo, že z důvodu nějakých pravidel peníze poslat nemůžu! Jak píšu... mrdnik :-)
o 27.07.2021, 11:58 | worm03
Mr.Scully: před skoro měsícem to mělo začít a pošta neví ani teď... To je všude nebo jenom tady u nás?
[ Link ]
o 27.07.2021, 12:07 | Mr.Scully | Upraveno: 2021-07-27 12:11:00
Já jsem byl zvědavý, jak s nimi bude ČP zacházet, ale poslední dvě zásilky tenhle týden mi prošly hladce, protože byly malé, takže jsem neměl možnost to vyzkoušet (naštěstí). Jediný zásah ČP spočíval v tom, že dobře napsanou adresu na balíku špatně přepsali do svého inetrního systému a balík mi kvůli tomu nebyl doručen :-D

Víc mě mrzí to, že od 01.07. to mělo platit po celé EU, takže třeba eBay vybírá DPH automaticky i pro zásilky do 22 EUR, ačkoliv v ČR ještě tenhle zákon neprošel! Takže čistě teoreticky z 15 EUR zásilky do ČR se DPH platit nesmí, ale eBay ji vybere automaticky stejně, nepředpokládali, že by naši zákonodárci byli tak pomalí.
o 27.07.2021, 12:10 | worm03 | Upraveno: 2021-07-27 12:11:03
o 27.07.2021, 12:10 | worm03
To se dá lehce vyřešit. Plať jim přímo na účet a nebo paypal a zatím nic navíc nezaplatíš...
o 28.07.2021, 11:43 | HIGHTOWER
Mr.Scully
Však to tam píší, že by snad mělo stačit spárování:
"Otázkou však stále zůstává celní odbavení zásilky, u které je už DPH zaplaceno. Kolik si v takovém případě Česká pošta naúčtuje, zda bude stačit pouze spárování zásilky přes eCeP a systém IOSS, nebo zda bude moci zákazník celní řízení vyřídit zdarma sám."

Mě teď přišlo v červenci pár zásilek z Ali, něco přes ČP, něco přes PPL, něco přes Zásilkovnu a vše došlo přímo mě, bez nějakého dalšího řízení, každá kolem 1.000,- a cena vyšší, posíláno že Španělska, Německa apod. Už když hledám zboží, raději vybírám sklad z EU, z Číny zatím raději ne, dokud nebudou zaběhnuté postupy. V tom eCeP je stejně pěkný bordel co jsem koukal...
o 28.07.2021, 11:43 | HIGHTOWER
Mr.Scully
Však to tam píší, že by snad mělo stačit spárování:
"Otázkou však stále zůstává celní odbavení zásilky, u které je už DPH zaplaceno. Kolik si v takovém případě Česká pošta naúčtuje, zda bude stačit pouze spárování zásilky přes eCeP a systém IOSS, nebo zda bude moci zákazník celní řízení vyřídit zdarma sám."

Mě teď přišlo v červenci pár zásilek z Ali, něco přes ČP, něco přes PPL, něco přes Zásilkovnu a vše došlo přímo mě, bez nějakého dalšího řízení, každá kolem 1.000,- a cena vyšší, posíláno že Španělska, Německa apod. Už když hledám zboží, raději vybírám sklad z EU, z Číny zatím raději ne, dokud nebudou zaběhnuté postupy. V tom eCeP je stejně pěkný bordel co jsem koukal...
o 28.07.2021, 17:19 | M.a.R.i
Já už někdy v roce 2016 kupoval díly z RockAuto, kde byla možnost prepaid taxes and charges. Vždy to bylo výhodnější než platit DPH v ČR. Bylo to o pár procent levnější a navíc jsem nemusel platit žádné další poplatky přepravci a zásilka se nezdržovala...

Podle mě to není žádná novinka, ale běžně zavedená věc u přepravních společností. Na zásilce, faktuře apod je u vedeno, že poplatky a daně platí odesílatel a už v zemi, z které odesílá...
o 28.07.2021, 19:50 | LukeFab | Upraveno: 2021-07-28 19:52:23
Proč mi ali chce účtovat VAT, když zboží objednávám z EU skladu ze Španělska? Před dvěma týdny tam toto ještě nenaskakovalo....

foto k příspěvku  od LukeFab

o 29.07.2021, 08:11 | M.a.R.i
Vcera mi prisly 2 balicky z Ciny a bez poplatku, ted rano mi cinan prepislal poplatkovy listek a strohy email bez informaci od Posty. V poplatkovem listku je 450Kc DPH a 150Kc poplatek poste. Kdyz jsem volal poste, tak rekli, te balicek uz miri ke mne a vyberou si to dobirkou. Ani se neobtezovali si potvrdit hodnotu zasilky a odsouhlasit, ze chci od nich proclit.
o 30.07.2021, 15:52 | Mr.Scully
Ad spárování - to by dávalo smysl, kdyby to bylo nějak jasně dané na balíčku. Ale když vybere českou 21% DPH eBay a přitom balíček posílá prostě jen soukromá osoba, která tam rozhodně žádné IOSS psát nebude, ani vlastně na balíčku žádná souvislost s ebay nebude... tak jediná možnost je, že to celnice zadrží a já budu dokazovat, že už DPH byla odvedena. Takže se tím nic nezrychlí.

AliExpress je jiný případ, ten to odesílá tuším sám ze svých skladů, ne? Takže jsou schopni tam nějak tu IOSS uvést.
o 31.07.2021, 08:57 | Knightey-
Čínan ten poplatek platil, když to vezl z Číny do EU skladu ne? Tak o ten poplatek nechce přijít, proto to dává i na zboží z EU skladů.
Druhá možnost je to, že o to zvedne cenu.
o 19.08.2021, 17:14 | worm03 | Upraveno: 2021-08-19 17:15:49
M.a.R.i
Mr.Scully
Tak jsem dnes obdržel balíček z UK a je na něm samolepka s červeným nápisem "DOPLATEK", ale nikdo po mě žádnej nechtěl a na poště se báli mi to vydat, aby pak něco někdo nechtěl po nich... Nicméně mi to vydali a DPH už jsem platil přímo na EBAY. Na balíčku je také uvedeno: VAT Paid: IOSS - IMxxxxxxxxxxx
Dočetl jsem se, že bych teď měl snad nějak sám od sebe podat celní prohlášení v tý jejich aplikaci, ale vůbec se mi do toho nechce. Mám to do piche zaplacený a teď se bude úřadovat a úřadovat... Už někdo dělal? Díky
o 20.08.2021, 12:09 | Mr.Scully | Upraveno: 2021-08-20 17:52:32
Ale to bylo poslaný přes ebay shipping program, ne? Protože když to posílá přes ebay normální soukromej prodejce, tak sice ebay si naúčtuje VAT, ale ten prodejce pochopitelně nic o ebay na balíček nepíše, takže celníci nemají jak to identifikovat a spárovat a budou to vyžadovat po příjemci znovu...

V poslední době mi prošlo pár balíčků naprosto bez DPH (ač měly deklarovanou cenu třeba $70), takže si myslím, že celníci mají teď prázdniny a moc to neřeší. Aplikaci jsem tudíž ještě nikdy nepoužil.

edit: tak jsem to zakřiknul, teď mi zrovna jedna zásilka skončila v celním řízení a je to zrovna ta, kde už jsem DPH odvedl přes ebay, ale bylo to posláno soukromou osobou. Tak jsem velmi zvědav, jak jim to budu dokazovat, že je to zrovna tahle zásilka, snad to spárují pomocí trackovacího čísla třeba.
o 20.08.2021, 21:44 | worm03 | Upraveno: 2021-08-20 21:46:16
Mr.Scully: podívej se na fotku, ta řekne víc...
ale jak ti to skončilo v celním řízení? já jsem měl informaci, že ti snad na mobil přijde nějaká notifikace nebo odkaz, ale vůbec nic se zatím nestalo...


foto k příspěvku  od worm03

o 20.08.2021, 21:47 | Mr.Scully
Tak jedině, že to IOSS by tam ebay radilo prodejci vytisknout, ale prodejce se na to může vykašlat, že jo. Já když prodám něco na ebay, tak netisknu žádnej štítek přes ebay, normálně to načmárám na obálku a jdu na poštu, takže žádné IOSS tam nemám.

Pošta má dlouhodobě můj email, takže mi chodí notifikace (a žádost o doplnění informací), když mi přijde nějaká zásilka do celního řízení. Zatím to vidím jen na trackingu, že to skončilo na celnici, email od úředníka ještě nedorazil. Tak uvidím, jestli si pokecám s úředníkem nebo vyzkouším novou aplikaci. VAT už jsem platil na ebay, dokázat to můžu, tak snad to projde.
o 20.08.2021, 21:57 | worm03 | Upraveno: 2021-08-20 22:00:31
pošta má můj e-mail taky, ale co vím, tak je e-mail i součástí (nevím jestli všech) údajů o zásilce, když má sledovací číslo (samozřejmě jen ten, který měl k dispozici prodejce, takže může být jiný, když někdo používá více e-mailů). Ale jestli to dobře chápu, tak tobě zásilku zadrželi a teprve až vše doložíš a samozřejmě zaplatíš, tak zásilku dostaneš? Je to tak? Ale já už jí mám, takže asi nic...
o 21.08.2021, 22:53 | Mr.Scully
Email obvykle není součástí zahraniční zásilky, ale pošta umí email spárovat s adresou, tedy s konkrétním člověkem a jeho bydlištěm.

Teď zase v trackování vidím, že moje zásilka byla napřed zadržena a pak propuštěna, což je dost divný. Buď projde hladce rovnou, nebo ji zadrží a pak chtějí DPH. Tohle bylo něco mezi, napřed zadrželi a pak pustili, zvláštní. Dostávám zásilky ze zahraničí často a od toho července se celníci chovají nějak nestandardně prostě.
o 22.08.2021, 10:46 | worm03
Já vím, co myslíš, ale e-mail je u některých zásilek součástí údajů o zásilce. Aspoň těch z Ali. Otestováno. Potvrzeno.
o 22.08.2021, 15:16 | worm03

foto k příspěvku  od worm03

o 23.08.2021, 08:40 | worm03
Tak teď jsem zjistil, že i na dalším balíčku z Ebay bylo uvedeno IOSS, ale protože to bylo načmáráno malejma písmenama ručně, tak si toho nikdo ani nevšim. Myslím, že ČR bude mít hodně nespárovanejch peněz. Ale co, vždyť se to ví teprve nějaký 3 roky, že bude potřeba schválit nějaký zákony :-)
o 08.09.2021, 16:50 | worm03 | Upraveno: 2021-09-08 20:10:00
Tak už se někomu podařilo spárovat zásilku??

Jak jsem sem dával fotku tý zásilky, tak mi přišla teď skoro stejná věc od stejného prodejce z Ebay a chtějí na poště zaplatit i když je DPH uhrazena - naprosto ignorují všechno, co jde...
(z toho je jasné, že jsem měl platit i u tý první a jen to někdo nezadal do systému)
A rada na poště? Tak si to neberte... Tohle je fakt neuvěřitelný... Oni tě zastupují, berou za to peníze a nikdo nic neví, nikoho nic nezajímá... A ještě k Český poště - za 7 dní mi nebyli schopní dát k týhle zásilce oznámení, takže jediná možnost je, chodit se ptát... (protože telefon tam nikdo nezvedá a číslo zásilky není kde sledovat a stejně se u nás mění, ale nikdo ti neřekne na jaký!)

A ještě mi přišly dvě další zásilky, které jsem záměrně platil bez DPH a u obou začalo clení a jedna prošla s nulovým poplatkem a u druhé jsem platil. Ale nikdo mě nekontaktoval, cifry vycucaný z prdele... Prostě to tam nějak sázej, aby se jako něco dělo, ale naprosto bez pravidel...
(edit: když jsem zadal sledovací číslo na stránkách České pošty, tak tam byla volba, že po kliknutí mohu zadat dokumenty k zásilce, což jsem schválně neudělal, co bude a prošlo to s nulovým poplatkem. U druhé zásilky tato možnost zadání dokumentů chyběla, takže jsem ani nic doložit nemohl a zásilka přišla s poplatkem...)
o 09.09.2021, 11:27 | Mr.Scully
Já si vždycky číslo zásilky vyžádám od odesílatele (a Česká pošta umožňuje tracking i podle originálního čísla, není nutné znát to nové z českého území), takže jsem v tomhle nikdy problém neměl, i jsem třeba vysledoval, když se zásilka někde zasekla nebo ztratila a řešil jsem to.

Že to neumějí spárovat, to mi bylo úplně jasný, že to tak dopadme. Jak jsem avizoval, já jsem v poslední době měl jen dvě zásilky z Japonska, jedna se zaplacenou DPH, jedna bez (obě od stejného odesílatale), obě prošly bez poplatku, i když se na celnici zasekly. Přijde mi, že jak na poště nikdo nic neví a neumí, tak to teď od července radši pouštějí. Takže jsi smolař, že tě odchytli. Nicméně já už drtivou většinu fakt jedu přes DHL apod., tam tyhle problémy nejsou.
o 09.09.2021, 12:12 | worm03 | Upraveno: 2021-09-09 12:42:55
Kdyby to sledovací číslo uměla sledovat Česká pošta, tak sem nebudu psát, že to sledovat nelze. Takže nebylo kam přidat doklady nebo to spárovat. A od nich žádnej kontakt. Měli telefon i e-mail. Prostě tam něco napálili a nazdar. Zásilku jsem zatím nepřevzal a vedoucí dostala za úkol to zjistit. Já už na to nemám nervy. Takovou neschopnost jsem dlouho neviděl.
o 16.09.2021, 08:36 | Mr.Scully | Upraveno: 2021-09-16 18:53:31
edit: nic, chtěl jsem si postěžovat na celnici, ale oni mi podlimitní zásilku kupodivu správně pustili dál, byť mi ji asi na týden zdrželi. Ale propustili ji, to je hlavní. Nicméně stejně se poště teď úplně vyhýbám, jedu vše přes dražší kurýrní služby.
o 15.10.2021, 13:20 | Mr.Scully
Tak super. Přišla mi věc v hodnotě 1 EUR. Vyplnil jsem aplikaci Celnička. Od té doby mi to Praha 120 asi desátý den zadržuje a dneska mi poslali mail, jestli chtějí, aby to za mě proclili za dvě kila nebo jestli si to dojedu do Prahy vyřídit sám. To jsou kokoti, že jim není rovno. K čemu tam je teda ta aplikace?

Přes DHL mi přišly věci za pět litrů, procleno za dvě minuty, zaplaceno za další minutu. Přes poštu mi přijde jedna smradlavá šála za euro a už deset dní ji tam zkoumají a přemýšlejí, jak to zdanit.
o 15.10.2021, 13:32 | Only_One
ty woe šála, dneska, když je plyn dražší jak zlato :-D tu kamaráde, už neuvidíš, tu ti nevydají
o 15.10.2021, 17:43 | worm03
Mr.Scully: Dneska jsem dostal od Český pošty několik zásilek z Číny, nic jsem nevyplňoval, nikdo nic nechtěl, nic jsem nedoplácel.
o 16.10.2021, 10:58 | Mr.Scully
No já už jsem jim napsal nehezkej mail. Použitá šála za euro (do sbírky), neexistuje faktura, není kupovaná, byla vyměněná za použitou vstupenku nebo tak něco, prostě hodnota fakt jedno euro. Zadržujou mi to už desátej den, prej se jim nezdá hodnota zboží. Asi jim řeknu, ať si tu smradlavou šálu teda holt vybalí.
o 16.10.2021, 13:51 | worm03 | Upraveno: 2021-10-17 11:32:14
To je fakt neuvěřitelný, čím jsou schopný se zabejvat... Všude tečou miliardy, ale stát se klidně bude hádat o cenu smradlavejch spoďárů, který si nechá nějakej fetišista poslat :-)))
(promiň, ale smradlavou šálu z Japonska ti nikdo neuvěřil...)
o 17.10.2021, 11:29 | worm03 | Upraveno: 2021-10-17 11:45:00
Uz vůbec nemám sílu pročítat nějaký info, jak to bude, protože když jsem den před zahájením nových pravidel (od 1.10.2021) četl, že to asi od zítra začne platit a že systém nastavili tak, jako že to bude platit, tak nechápeš... To je naprostej bordel. Nicméně, já jsem dostal Čínu zdarma a teď mám novou informaci, že DHL propouští zásilky nízké hodnoty... Podle toho ten zákon prostě asi neplatí... (Ale na na zásilce nesmí být uveden údaj o platbě IOSS, to by pak celní řízení určitě probehlo). Samozřejmě to může být u každé zásilky jinak, ale nám se stalo tohle.
o 17.10.2021, 11:34 | worm03
Mr.Scully: když si vyplníš tu Celničku, tak je vyřízení zdarma nebo platíš tu stovku bez DPH? Nemám teď na čem otestovat... Dík
o 17.10.2021, 19:46 | Mr.Scully
worm03 - no já ji teď vyplňoval právě poprvý... a oni s tím vyplněním asi nebyli spokojeni a napsali mi, ať v jejich (jiném) formuláři vyplním, jestli jim zaplatím za proclení nebo jestli si to dojedu do Prahy vyřídit. Tak jsem jim napsal ostrý mail, že jsem kurva vyplnil Celničku a tím to pro mě končí a nehodlám ty dvě kila platit. Ale očividně jim to nestačilo, takže první pokus hned nevyšel.
o 17.10.2021, 23:01 | worm03 | Upraveno: 2021-10-17 23:10:59
Tak snad za vyřízení jedný zásilky je to 97/150 Kč (spolupracuješ/nespolupracuješ)
osvobozeno od DPH

V případě IOSS vyřízení 97/150 Kč bez DPH (spolupracuješ/nespolupracuješ)
Do konce tohoto měsíce platí ale AKČNÍ CENA v tomto režimu 0,00 Kč :-D
o 18.10.2021, 00:52 | Mr.Scully
Mám jim teda říct, ať to vyřídí za mě? Oni furt trvají na faktuře a nechápou, že je to do hajzlu prostě nějaká výměna bezcenné cetky mezi sběrateli, žádnej nákup... Celničku jsem vyplnil a to jim prej nestačí... jde mi tak nějak o princip. Když už se chlubí aplikací a je to k ničemu... a u věci za padesát korun mě chtějí pumpnout o další třeba pětikilo a trvá jim to dva tejdny, tak je to k vzteku.
o 18.10.2021, 12:13 | worm03 | Upraveno: 2021-10-18 12:17:21
Tak to fakt nevím... Proč si to nedal jako dar, když je to v podstatě dar nepatrné hodnoty. Nebo dát nějakej doklad použitá šála 2 dolary a doprava 4 dolary a hotovo. Ta doprava zvlášť je důležitá, protože někdy to projde, ale když je tam nějakej blb, tak se ti klidně může stát, že ti k zásilce pripočtou pro výpočet DPH dopravu 700 Kc!! Koupil jsem v Číně dron za 1000 Kč včetně dopravy. Český celník ale úřadoval a řekl, žadná doprava nemůže být zdarma a včera mi stará nedala, tak dneska stojí třeba 700, takže výpočet DPH byl z častky 1700, ačkoliv byl dron koupený skutečně za 1000 Kč.

Ale asi bych radši spolupracoval, u zásilek nepatrně hodnoty je velký riziko, že ti tam napálej nějakej nesmysl. Lepší je nespolupracovat a drahejch věci, protože až na výjimky tam hoděj znatelně nižší částku a TO SE VYPLATÍ :-)
o 18.10.2021, 15:14 | Mr.Scully
Je to poslané z Ukrajiny. Je to označené jako dar. Value je 1 dolar, poštovné 5 dolarů, to je z té deklarace a z razítka jasné. Pošta akceptuje to poštovné, ale neakceptuje, že je to dárek za dolar a trvá na faktuře. Napsal jsem jim laskavý mail, že si tu smradlavou šálu můžou klidně rozbalit a rozpoznat její hodnotu, ale zatím neodpověděli.
o 25.10.2021, 19:55 | Mr.Scully
Tak jsem dneska napsal další rozhořčený mail na adresu pošty 120, že mi už asi 15 dní zadržují použitou šálu a jestli se neposrali... tak prej mi to teda milostivě propustí. Jsem zvědav, jestli mi naúčtujou DPH z toho giftu s udanou hodnotou asi třiceti korun.

Tím asi definitivně končím s Českou poštou a skutečně všechno si budu nechat posílat přes kurýrní služby.
o 26.10.2021, 08:21 | Milhauzz
To chce klid, já už sem si tak nějak zvykl, že desky co objednám z kanady si musí poslechnout celej celní ansábl, než je pošlou dál ...

foto k příspěvku  od Milhauzz

o 26.10.2021, 09:51 | Mr.Scully
USA, UK už řeším výhradně přes DHL, tam je to jasná volba. Kanadu jsem v poslední době nezkoušel, ale možná je taky lepší do USA (tam mají levnou poštu) a pak přes DHL s dalšími balíčky (shipito) dohromady.
o 26.10.2021, 09:53 | xSam
Jsem na tom úplně stejně. Gift z Ruska s hodnotou 7USD. Zoufalství, fakt.

foto k příspěvku  od xSam

o 26.10.2021, 15:22 | Mr.Scully
Ono to chodí ve vlnách... prakticky celý léto mi to z východních zemí typu Ruska, Ukrajiny, Běloruska nebo Balkánu chodilo zdarma a okamžitě (celní řízení už proběhlo v zemi původu) a teď se od října naopak zbláznili a řeší každej dolar u skutečného giftu.

Já přitom nemám problém zaplatit DPH, ale mám velkej problém s tím čekat dva týdny, než se naše pošta uráčí s tím něco udělat a rozhodně fakt nejsem schopen u giftů doložit fakturu.
o 27.10.2021, 14:28 | xSam
Dneska je 27. 10. Před týdnem mi poslali ať jim vysvětlím co to je za zboží, tak jsem jim to poslal. Je to dárek, takže fakturu fakt nejsem schopnej doložit a hodnotu taky ne, protože se jedná o doma vyrobený přípravek na kůži. Už vidím, že to dopadne tak, že to pošlou zpátky. Idioti debilní.:-(
o 27.10.2021, 16:52 | M.a.R.i | Upraveno: 2021-10-27 16:58:49
Ahoj holky a kluci.

Myslel jsem si, ze jsem zbehly v nakupech v zahranici, ale ted si moc nevim rady....

To, ze neco posta procli, neco pusti jsem si zvykl.

Nicmene Ebay zacal automaticky strhavat VAT (DPH) viz foto.

Zbozi za 47.48USD, postovne 10.98USD a VAT 12.29USD.

Rekl jsem si, fajn, Ebay chce ulehcit kupujicim problemy a procli uz pri odeslani... Mam zkusenost s rockauto.com a nebo gmpartsonline.com a vzdy fungovalo super. Balicek prisel rychle, celnici nic neresili a jeste jsem usetril na piplatcich celnici a na clu. Akorat v tomto pripade je nejspis problem ten, ze Ebay strhne VAT(DPH) a posle ho Babisovi, ale nejspis prodejce, ktery zbozi prodava o tom nevi, nedostane od Ebaye IOSS cislo (cislo, ktere informuje, ze jiz balik byl proclen), tudiz ho ani neuvede na balicek. A kdyz balik dorazi do CR, tak posta si znovu strhne DPH a nauctuje poplatek. V mem pripade dalsich 150kc poplatek a 189Kc DPH, dohromady 339Kc viz foto.

Prodejci jsem psal, ale predpokladam, ze ten me samozrejme posle do riti, ze o nicem nevi. Tak pak napisu Ebayi a ten mi napise, ze udelal vse spravne a ze ho to nezajima...

Mate s tim zkusenost?



A jeste se vratim ke komentarum nahore.... To opravdu kdyz proclim a zaplatim DPH u odesilatele. Ten da IOSS cislo na balik a celnice ho dokonce i precte a dohleda, tak jim i tak zaplatim 150Kc poplatek? To snad ani neni mozny ne????

A prodejci ze zahranici temer nikdy nedavaji telefon a email adresata na balik, tak posta me nekontaktuje a napali rovnou 150Kc.

foto k příspěvku  od M.a.R.i

o 27.10.2021, 16:53 | M.a.R.i

foto k příspěvku  od M.a.R.i

o 27.10.2021, 17:48 | Mr.Scully
M.a.R.i - neoprávněně jsi byl nucen doplatit DPH, bohužel. Prodejce rozhodně nezajímá nějaké IOSS a bohužel, bohužel ani českou poštu ne. Přitom ten screenshot by měl být dostatečným důkazem, že už jsi DPH jednou platil. Jenže Pošta 120 je stát ve státě, zkus se tam s někým dohadovat.

A co se týče poplatku... já jsem vyplnil Celničku a stejně mi ty kurvy naúčtovaly 200 Kč, protože prej se jim moje vyplněná deklarace moc nelíbila (ano, to je ta šála výše za jeden dolar... plus 200 Kč poplatek za to, že to prohlídli a pustili dál bez proclení).

Fakt jsem na ně nasranej, je to neskutečná banda kokotů, kteří vyměřují poplatky, na které nemají právo, ale neexistuje žádná šance se dovolat spravedlnosti.
o 27.10.2021, 18:18 | worm03
Jako bych to neříkal...

foto k příspěvku  od worm03

o 27.10.2021, 18:23 | worm03 | Upraveno: 2021-10-28 00:35:37
M.a.R.i: natáhli tě dvakrát... jednak jsi znova zaplatil DPH, ale tento měsíc je i akce, že když jedeš v režimu IOSS, tak je vyřízení za 0,00 Kč. Takže jsi neměl doplácet nic! Co jsem pochopil, tak prodejce obdrží IOSS a to by měl napsat na balíček. Není mi jasný, proč ho obdrží jen on, asi by bylo dobrý ho mít taky, protože když je prodejce kokot, tak ti na to jebe... Já jsem ho na některejch zásilkách měl uvedenej, tak mi to automaticky vyřídili za 181,50 Kč s DPH. Někde uvedenej nebyl, ale drobnosti ještě před cca 15 dny prošly rovnou a pak jedna větší zásilka, kde prodejce neuvedl IOSS, ale kvůli nízké uvedené ceně to prošlo taky bez doplatku... Nic jsem neřešil... Já jsem měl DPH řádně uhrazený a že si to nespárujou je mi celkem u...
o 27.10.2021, 18:44 | Mr.Scully
99% prodejců vůbec netuší, co IOSS je. Není důvod, aby nějakej vidlák z texaský farmy řešil český DPH, jemu je to fakt u zadku. Tohle prostě musí mít celní správa ošetřené s těmi prodejci, kteří českou DPH vybírají dopředu. A očividně to spárování nefunguje dobře. A není divu, protože některé zásilky nemusejí třeba vůbec mít ani trackovací číslo, takže tam by mělo nastoupit to, že to kupující dokáže screenshotem či odkazem na aukci a platbu.

Druhá věc je ta, že ta aplikace Celnička je k ničemu, když to stejně pak spadne nějakýmu úředníkovi, kterej tam hned napaří dvě kila poplatek za to, že to akorát dva týdny zdržel.
o 28.10.2021, 00:47 | worm03 | Upraveno: 2021-10-28 00:47:37
Nejvíc mi asi vadí, že tam Ali, Ebay a podobně nedávají možnost výběru platby DPH, protože to, co má být výhoda je v našich podmínkách spíš nevýhoda. A taky mi vadí, jak Česká pošta řeší zásilky nepatrný hodnoty - stát na tom stejně nezbohatne, ale jen se zbytečně zaměstná státní úředník...
o 28.10.2021, 09:01 | gizmi
Tento týden: motobrašna - přivezla normálně pošta balík domů, karbon fólie - to samé, powerbanka - zatím nic :) Takže asi i záleží co konkrétně to je..
o 29.10.2021, 12:34 | xSam
Tak mne to konecne poslali, 200Kc za vycleni. Byl to boj.
o 29.10.2021, 20:44 | P.E.T.R
Tak už jsem dopadl taky podobně. Přes ebay jsem z Číny objednal opravný díl na páčku blinkrů, dohromady se clem i poštovným cca 150Kč. Poštovné bylo zvlášť a clo jsem platil rovnou přes ebay a teď mi přišlo upozornění, že mám na poště balík a doplatek je 205Kč - clo 55Kč a cena vyřízení 150Kč. Nechtěli nic doložit ani se nikdo neptal, zda to chci od nich vyřešit. V pondělí tam budu volat, to jsem na to zvědavej...
o 02.11.2021, 15:42 | Mr.Scully
Tak jsem na to přišel, proč jsem já musel platit dvě kila i u dárku za euro. Ono totiž jsou dva způsoby proclení, buď přes celní oddělení české pošty (120) nebo přes celničku, což je aplikace celní správy. Jenže když mi přišlo avízo o příchozí zásilce, tak mi přišla direktivně SMSka "vyplňte na tomhle odkazu celní prohlášení", tak jsem to proklikal v domnění, že to je ta slavná nová výhodná aplikace a teprve zpětně zjišťuju, že to tak není... (Navíc ten web Celnička je dost nepřehledný, je tam miliarda návodů, ale k vlastnímu zadání dat se člověk proklikává trošku náhodně).

Takže až příště budu čekat zásilku, tak sám aktivně musím zkoušet zadávat to trackovací číslo do té eCeP aplikace a ignorovat výzvy české pošty, abych to udělal přes jejich web. Protože tam je to za dvě kila fixně, i kdyby to byl pohled za euro. Ale jedině přes tu aplikaci, která není nikde propagovaná, se asi dá ten poplatek za proclení ušetřit.
o 03.11.2021, 17:00 | worm03
Youtube video:
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4532 sekund.