Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > El. otevírá dvoukřídlé brány - křížem

 o Navštíveno 4993x o
o 09.09.2021, 20:31 | HIGHTOWER
Řešil někdo a nebo ví, zda jde použít jakýkoliv a nebo konkrétní elektrický pohon otevírání dvoukřídlé brány tak, aby se 1 brána otevírala ven a 1 brána dovnitř? Jde to nějak udělat, upravit třeba 1 pohon o prodloužení ramene a tím otevírat ven?


o 10.09.2021, 18:26 | michall
Jeden pohon ven a jeden dovnitř, ale to je poněkud nešikovné, nebo použít spodní pohon a přehodit smysl otáčení. Podle mě pokud budeš mít pohon uvnitř a otevírání ven, tak se připravíš o docela část šířky vjezdu.
o 12.09.2021, 11:40 | gizmi
Řešil jsem to taky a nakonec jsem šel do podélné brány = obě vrata pryč a podél plotu jezdí nový kus. Řešil jsem i možnost svařit obě křídla k sobě a ušetřit tak za pojezdovku, ale jen odzinkování a nový pozink stojí víc než nová konstrukce. Teď řeším plastové plaňky - kus za 399,- (v březnu za 99,-), když potřebuji 30 kusů je prostě randál :( Aneb když chce člověk mít dva vjezdy na pozemek na bránu v nejhorší dobu.
o 13.09.2021, 10:42 | HIGHTOWER
U mě je problém úzký příjezd a ještě do kopce, aktuálně se 1 křídlo otevírá dovnitř a druhé ven na cestu. Pojezdová brána mě taky napadla, ale nejde dát dovnitř, na pozemek, musela by být venku...

Jinak každé křídlo má cca 2.8 m, takže místa pro samotný vjezd je dostatek
o 13.09.2021, 11:55 | michall
A tady bys inspiraci nenašel? [ Link ]
o 13.09.2021, 11:56 | michall
Nebo tady Youtube video:
o 13.09.2021, 11:59 | Only_One
z hlediska bezpečnosti jsou ty vrata ve většině případů ve videu takové brankové peklíčko :-D kreativita úžasná, ale jinak nic moc :-D
o 13.09.2021, 12:55 | michall
Only-One - to bys ale musel mít i zbytek perimetru ve srovnatelné úrovni bezpečnosti. Inspirace - myšleno, že se dají udělat i vrata do kopce. A ano, některá provedení jsou asi opravdu spíš jako ukázka kreativity.
o 30.09.2021, 22:27 | HIGHTOWER
Tak jsem na YT viděl ty vyosené vrata, a to je asi řešení :-) Mě bude stačit 1 křídlo vyosit, druhé se dá otevírat dovnitř. Díky
o 03.10.2021, 19:13 | michall
Jen pozor na to, že o kolik to vyosíš, o tolik si zmenšíš šířku průjezdu viz jedno z těch videí vrat s jedním křídlem.
o 05.10.2021, 19:46 | HIGHTOWER
Vrata jsou celkem 5 m, takže problém nebude. A vyosím jen 1 křídlo, takže pohoda ;-)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3499 sekund.