Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > AliExpress,Ebay-clo,dph apod???

 o Navštíveno 6008x o
o 03.01.2022, 11:35 | Kapka (M)
Kluci jak je to ted s nákupy z Ali,Ebay pokud to je mimo EU? Chci si objednat nejaké kravinky,tak ale abych nezacvakal dalších 200Kč poště apod..Dík David


o 03.01.2022, 11:51 | johanik
Pokud koupíš na ALiku, nebo Ebay, tak uz to budes mit vcetne DPH, tyhle společnosti jsou registrovaný v takzvaném dovozním režimu DPH OSS, takže nebudeš muset nic řešit, zatím jsem od července nic neřešil a vše rovnou chodí
o 03.01.2022, 13:06 | Spooky1
Já teď objednával po dlouhé době celkem z Ebay a pošta poslala teď nějaký email že očekávají můj balíček a že mě můžou zastupovat. Neměl jsem ještě čas to pořádně číst a zkoumat... Večer na to musím kouknout.
o 03.01.2022, 14:03 | Kapka (M)
Ok DPH je tedy v pohodě...a co to celní řízení od České pošty? máte zkušenost třeba s balíčkem za 10 dolarů?
o 03.01.2022, 14:19 | Spooky1
Zatím jsem jen dostal od kámoše odkaz na celnicka.cz a že tam to snadno vyřídím, je tam návod nějaký. Tak můžeš zatím kouknout...
o 03.01.2022, 14:25 | Spooky1 | Upraveno: 2022-01-03 14:26:03
2x
o 03.01.2022, 14:54 | HIGHTOWER
Já se to snažím kupovat z EU skladů, alespoň Aliexpress a zatím jsem vše sehnal.
o 03.01.2022, 16:10 | majkl.s
Zatím teda jen tři balíčky z Ali za pár kaček z číny, vždy posílané přes Aliexpress Standart Shipping(nebo Aliexpress Saver Shipping) a všechny doručený rovnou do schránky bez doplatku nebo nějakých problémů. Celní řízení by takhle měl řešit rovnou Aliexpress.
o 03.01.2022, 16:16 | Ravo
Ve zkratce, pokud je cena zásilky+dopravy (pozor, Alík umí sdružovat víc zásilek do jedné) do 150€, tak se platí "jen" DPH - na Alíkovi platíš už při koupi automaticky, pak už zbývá jen při příchodu do země zajistit a dokázat že už bylo DPH zaplaceno.

Ideální je na to využít alíkovou dopravu (AliExpres saver, priority atd..), balík si oni sami celně odbaví ve svém EU meziskladu a pak už odbavené předávají ČP, takže rovnou dojde balík bez nutnosti cokoliv dělat a platit.

Je samozřejmě víc možností a kombinací, všechno se dá dočíst tady na tomto odkazu:
[ Link ]

P.S. - pokud nakupujete z EU skladů (ne z mimoEU - čína atd), tak se samozřejmě nic neřeší a neplatí, zboží je už celně odbaveno pro EU trh.
o 03.01.2022, 16:22 | Ravo
2 spoooky1:

přes eCep si to odbavíš sám, je potřeba doložit fakturu a IOSS číslo prodejce (nevím jaký má eBay - je to tržiště, takže záleží kdo bude na fa atd...)

eCEP:
[ Link ]

víc jak to celý spáchat najdeš někde v linku co jsem už posílal v příspěvku výše


o 03.01.2022, 22:06 | Mr.Scully
Ali umí odbavit obvykle samo. eBay logicky ne, protože to většinou posílá soukromá osoba (musel by tam asi nalepit nálepku eBay s IOSS, což se nestává), takže pak je třeba složitě dokazovat, že už DPH byla placena.

Když už člověk nezaplatí DPH dopředu, tak v drtivé většině případů ji musí doplatit při příchodu balíčku do ČR a pak je nutné využívat eCeP a NIKOLIV aplikaci České pošty, protože eCeP je zdarma, zatímco ČP si automaticky účtuje dvě stovky (a to i v případě, že DPH už byla zaplacena!).

Vyhnutí se DPH - dneska už jen ve výjimečných případech a to tehdy, když se podaří ukecat celní správu, že se jedná o dárek (opět, lze to lépe na eCeP než přes ČP). Podařilo se mi asi dvakrát, vesměs to byly věci typu jedno tričko, to celnice neřeší.
o 03.01.2022, 23:43 | worm03 | Upraveno: 2022-01-03 23:47:12
Mr.Scully: i když tam někdo z Ebay uvede IOSS, tak stejně zaplatíš poště za vyřízení. Ali to má řešený úplně jinak a ty informace se vůbec neberou z nějakýho štítku, ale jsou dostupné elektronicky a oni to proclí - pouze některé typy jejich dopravy. A co se týče Ebay, tak není nic jednoduššího, než se předem domluvit s prodejcem, aby tam IOSS uvedl, ale pokud to bude vyřizovat pošta, tak zaplatíš za vyřízení vždycky. Jestli to v tomto případě jde vyřídit přes eCeP zdarma, tak to netuším, protože jsem to nikdy nedělal.
o 04.01.2022, 07:58 | Spooky1
Děkuji za rady pánové ;-)
o 04.01.2022, 16:50 | Mr.Scully
worm03 - eCeP je nejenže zdarma, ale hlavně jsou rozumní, není to ČP, ale celní správa a dokážou logicky uvažovat. Když vidí jedno tričko za deset dolarů, tak uznají dar a nejsou jako ČP, která trvá na tom, že chce vidět deset faktur, jinak to nepustí dál.

Z Ali jsem měl letos jedinou věc a ta prošla v pohodě i přes ČP (eCeP ji nevzal, protože neznal trackovací číslo).
o 04.01.2022, 17:42 | CRK | Upraveno: 2022-01-04 17:43:14
Mr.Scully: já jsem měl takovou představu, že celnice buzeruje poštu a ta potom buzeruje tebe. Proč by to jinak někdo z pošty dělal... Ale je možný, že to tak bylo a teď se to změnilo. Taky je možný, že eCeP se vyřizuje víc "od stolu" a nikdo to tam moc neřeší...
o 04.01.2022, 19:37 | walish
CRK: Proč by to dělali? Ale no tak :) Vezmi si částku za proclení x počet balíčků a bezedná studna na prachy za nulové služby je aspoň částečně nakrmena :)
o 04.01.2022, 20:05 | worm03 | Upraveno: 2022-01-04 20:12:08
walish: Částka pošty za vyřízení je fixní a tak není důvod, aby hrotili výši DPH, což dělají. Procenta z toho nemají. O tom se tady diskutuje. Když to pošta vyřizuje, tak v tu chvíli má už svoje jistý. Takže proč by to teda dělali?
o 05.01.2022, 11:15 | Ravo
s ČP se vůbec nebavit a vůbec jim nedat ani možnost s tím dělat víc než je nutné:
1) odvolat souhlas se zastupováním při celním řízení (pokud jste ho někdy dali, tak vás budou zastupovat automaticky)
2) nechat se elektronicky (mailem) informovat že ti dorazila jákakoliv obj. ze zahraničí

[ Link ]

a pak už jen si odbavovat svoje věci přes eCEP pokud je potřeba (věci z eBAY či soukromých prodejců atd)

Pokud i přesto ČP tě bude "zastupovat" protože jsi nekomunikoval a vymáhat po tobě ten jejich poplatek tak pak jít do sporu - levné věci ať si strčí dopr**le, dražší reklamovat atd...
Dřív ČP docela sekerničila, ale už několikrát dostala ve sporech přes prsty, tak jim to začíná fungovat a přestávají být tak drzí
o 05.01.2022, 18:41 | Mr.Scully
Já jsem kdysi poště trvalý souhlas se zastupováním dal, ale nic to neznamená. Jakmile mi přijde avízo o zásilce, tak se prostě nebavím s poštou a jedu přes eCeP. Podle mě (co jsem vypozoroval) kdo dřív přijde, ten dřív mele. Poště trvá třeba týden, než se k balíčku dostane. Pokud mezitím vyplním eCeP, tak už třeba druhý den je ve statusu balíčku napsáno "celní správa vydala poště příkaz k propuštění balíčku do oběhu" a je hotovo.

Pošta sama posílá SMSky "vyřiďte si to přes naši aplikaci" (za 200) a na eCeP nijak neupozorňuje, člověk musí být sám aktivní a vzít to do svých rukou. Ale ten souhlas se zastupováním je podle mě fuk. I s ním se lze poště vyhýbat.
o 06.01.2022, 08:07 | walish
worm03: Pro srandu to nedělají. Oni z toho, co vyberou na DPH, zase dostanou něco zpátky, ať už v jakékoliv formě. Ale ono je to fuk, já vůbec nerozumím tomu, jak podnik jako ČP může fungovat v takových číslech, ale to je asi problém všech státních podniků, překvapivě :)
o 28.01.2022, 15:09 | gizmi
Objednáno před měsícem z Číny x věcí, z toho 4 drobnosti, jedna z toho i docela drahá a pak velký balík. Vše přišlo včera poštou, žádné clo, žádné papíry, prostě klid..
o 29.01.2022, 08:41 | worm03
Tak ono by to bylo i docela divný, protože do 150 EUR se žádný clo neplatí ;-)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3284 sekund.