Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Umí nějaký prodejce pneu "ohoblovat" novou pneu na zadanou hloubku dezénu??

 o Navštíveno 4660x o
o 26.02.2022, 10:13 | Mr.Scully
Sháním konkrétně Continental SportContact 6 SSR FR 245/35 R 20 XL 95 Y letní a potřebuju ji mít někde kolem 6.5mm, plus mínus třeba milimetr. Nová je údajně někde kolem 8.5-9 mm a nekorelovalo by to moc s ostatními pneu na autě, které jsou právě kolem 6.5mm, resp. by to bylo hodně na hranici (BMW xDrive, ta tolerance mezi jednotlivými pneu tam je striktně do 2mm a působí to jinak problémy - rozjebe to prý DSC, má to negativní vliv na činnost a životnost převodovky atd.). Slyšel jsem názory od "to je OK, to bude plus mínus v toleranci" až po "měl jsem 2.5mm rozdíl mezi pneu a BMW nahlásilo chybu", tak se mi to nechce moc riskovat. Jetá ta guma sehnat nejde, tak mě napadlo, že třeba v USA je běžný, že koupíš novou gumu a prodejce to ohobluje na vzorek, který potřebuješ, říkají tomu shaving a docela je to tam běžný. U nás to náhodou nikdo nedělá? :-)

(Nebo tuší někdo, kolik může mít nová Continentalka? 8, 8.5, 9mm nebo kolik?).


o 26.02.2022, 20:07 | riviera.kidd
Letni maj tak 7-8mm
Zimni 8-9mm

Podle vyrobce


Tady asi koupit v paru a tu starou nechat jako rezervni nebo ji zainzerovat
o 27.02.2022, 01:24 | Mr.Scully
Tos mě trochu uklidnil, tohle jsou letní... jestli má fakt maximálně 8mm, tak bych se do tolerance vešel. (Jinak máš pravdu, vyměnit jednu nápravu a nechat si rezervní pneu je taky řešení, byť už teda za 11000 Kč...).
o 27.02.2022, 17:46 | gizmi
Já to řešil párem nových. Je to ve finále nejsnazší.
o 27.02.2022, 21:40 | Tuner#2
Gumy proboha měnit v páru, nebo ideálně všechny 4 aby měli stejné stáří. Jezdím letitou O2 a loni mě Mercedes natlačil na obrubník a říznul jsem gumu. Ani na vteřinu jsme neváhal koupit dvě, ta jetá šla do stodoly pro případ nouze.
o 28.02.2022, 18:55 | Mr.Scully | Upraveno: 2022-02-28 18:57:07
To jo, ale ty nemáš asi pneu za 25 litrů, který píchneš hned po najetí 4000 km... mít třeba nějaký malý 17", tak vyměním všechny hned, ale 20" prémie se mi fakt nechce...

Navíc když vyměním dvě, tak si moc nepomůžu, furt je tam nesprávně vzorek přední vs. zadní (ale je tam aspoň milimetr tolerance navíc).
o 28.02.2022, 20:32 | Tuner#2 | Upraveno: 2022-02-28 20:53:01
To je argument :)) Já sice nemám pneu za 25tkč (výše uvádíš pár za 11?), ale pořád je to poplatné mému autu a výdělku. Tady platí ta přímá úměra a taky to o opiče a banánech. Šetřich na gumách se nevyplácí.
o 01.03.2022, 00:34 | Mr.Scully | Upraveno: 2022-08-02 16:34:59
Přední stály 11, zadní jsou 275 asi za 14. Jen říkám, že všechny čtyři skoro nový fakt vyhodit nehodlám, tak řeším, jestli koupit jednu novou nebo sehnat jednu starší nebo koupit pár. Pět táců je mi fuk, 11k už mi trošku vadí, zvlášť když to neřeší ten problém s odlišným vzorkem na přední vs. zadní nápravě (kde je ale tolerance 3mm, takže to nakonec tak asi dopadne). Kdybych tu přední vyměnil za totožnou gumu s totožným vzorkem, tak je vyřešeno, bohužel zrovna tyhle Continentaly ve 20" nikde nejsou (19" jsou po bazarech tuny a šla by si vybrat pěkná). Na to moje ježdění po městě bych asi jednu jetou gumu s dobrým vzorkem výjimečně risknul, jako že to jinak nikdy nedělám. Jinak samozřejmě to chápu, gumy odpovídají ceně auta. Jen mě naštvalo, že člověk vezme někde kanál (zvlášť v Praze někde tuším na Plzeňský se mi to stává furt, jednu tam jednou za půl roku a vracím se ve stresu, co jsem si zase zničil) a hodí okamžitě do koše 11k v lepším případě, prostě mě to trošku mrzí.

edit: vyřešeno, koupil jsem novou a ta má z výroby necelých 7mm, takže celá diskuse byla k ničemu... netušil jsem, že Continental na pneu tak šetří.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3207 sekund.