Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Hlídání tlaku pneu TPMS na ventilky

 o Navštíveno 4271x o
o 25.03.2022, 11:15 | HIGHTOWER
Má někdo zkušenost s nějakým podobným či konkrétním systémem na hlídání tlaku pneumatik TPMS, kdy se dávají senzory na ventilky místo čepiček, viz. odkaz [ Link ] ?

Má to vůbec cenu, funguje to?

Díky

foto k příspěvku  od HIGHTOWER



o 01.06.2022, 20:43 | HIGHTOWER
Tož jsem si objednal a uvidím, jak to bude šlapat ;-)
o 01.06.2022, 20:55 | jp1
Tak pak dej vědět.....
o 02.06.2022, 03:26 | Daryl (A)
nonda ma celkem slusny ekosystem, ktery obsahuje i ventilky na hlidani tlaku a ma hodne slusny recenze. Mam nekolik casti toho ekosystemu
o 09.06.2022, 20:04 | HIGHTOWER | Upraveno: 2022-06-09 20:06:55
Tak nakonec jsem vzal tuto variantu:

[ Link ]

Dělají i stejný, jen to nemá ukazatel vnitřní teploty a vlhkosti, nebo dělají i v zelené verzi podsvícení.

Tlak podle tlakoměru na benzínce to za studena ukazuje cca o 0.3 a za tepla o 0.2 bar méně. Ale zatím to mám týden. Teplotu jsem zatím neřešil. Tlak pneu se po zahřátí zvýší tak o 0.2-0.3 bar. Nabil jsem to prvně kabelem, v autě to mám už jen na ten solár a OK. Po 10 min nečinnosti auta/jízdy se display vypne, po nasednutí do auta/otřesu se display zapne, po roztočení kol se zaktualizuje tlak i teplota pneu.

Mám verzi s externími senzory, čepičkami, neboť tam se dá měnit baterie, aniž bych musel do servisu. Uvidím, jak dlouho vydrží. Ze začátku to vypadá velké, ale pak si toho člověk ani nevšimne, mám ale tmavší kola.

Display má senzor okolního světla, takže se v noci sníží svítivost a neoslňuje.

Do mobilu jsem aplikaci nechtěl, tam mi běží hlavně Waze a nějaké signalizace bych se nemusel všimnout.

Předek jsem dal 2.5, zadek 2.8, lehounce zahřáté pneumatiky, tlak viz. foto.

Za mě za ty peníze OK.

Mám to hlavně pro případ píchnutí a postupného úniku, přeci jen u pneumatiky za 5 litrů se vyplatí včas zastavit a mít možnost nechat opravit.

foto k příspěvku  od HIGHTOWER

o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3381 sekund.