Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Repro k TV

 o Navštíveno 3392x o
o 31.08.2022, 09:35 | AllInOne
Zdar, v jiném příspěvku jsem se ptal na radu ohledně TV. Tu jsem vybral a teď bych rád nějaké repro k TV.
Ideálně by byl soundbar, ale trochu se bojím, že to nebude to pravé, ale možná se pletu.

Je blbost mít k TV nějaké 2 sloupové repro a nějaký zesilovač k tomu? Doporučí někdo něco?

Díky


o 31.08.2022, 18:09 | madmaik
mam u tv obyc sloupovy repro quadral quintas 5.0 ktery jsem koupil nekde za 1500,- uz asi 10let k nim obyc av reciever a nemenil bych! i ve stereu to ma super zvuk. zkousel sem z duvodu estetiky a nejakyho pominuti smyslu dva soundbary v cene kolem 15000 a behem dne sem je zabalil a vratil. to bylo absolutne nesrovnatelny,rvalo mi to usi.proste objem tech beden a velikost menicu to nenahradilo.
o 31.08.2022, 21:13 | All
Ono je to o penězích. Vzhledem k blbostem v programové nabídce bych neřešil zesilovač, ale použil aktivní boxy. Těch je na výběr hodně. Třeba Jamo S801 PM, nebo třeba Klipsch R 41 (nebo i 51) PM. Je to taky o prostoru a místu kolem (nejen) televize.
o 31.08.2022, 21:21 | All | Upraveno: 2022-08-31 21:44:38
Jednu dobu jsem za stejným účelem uvažoval o Microlab SOLO19, ale neslyšel jsem je. Myslím ale, že na Moravcovy kecy jsou i předimenzované.
Aby nedošlo k mýlce. Aktivní bedny dělají i firmy jak Focal,Dynaudio, BW a jiné, o kterých se rozhodně nedá říct, že by to neuměly.
[ Link ]
Tady jedny z těch dražších, u kterých si zaslintám: [ Link ]
o 06.09.2022, 21:55 | Tuner#2
Mám to tak leta a neměnil bych. Vždy když slyším soundbar, tak se jen směji.

Co konkrétně poradit je otázka financí a zda chceš nové a nebo půjdeš do kvalitnějších barazových aparátů?

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 15.10.2022, 21:07 | Luke_288
Ahoj, přilepím se- je mi jasný, že nic světabornýho vymyslet nepůjde, nicméně ještě předtím, než začnu přemýšlet o soundbaru, tak se zeptám- vzhledem k "dispozici tv stěny" je nemožný použít sloupové repro. Fungovalo by dát k tý tv nějaký regálový- jednu na stojan, druhou na stěnu? Bez jakéhokoliv audiofilního požadavku- hrálo by na tom rádio a občas film.
Soundbar by byl asi nejjednodušší, ale nenašel jsem žádnej s tunerem a pouštět rádio/hudbu přes mobil je až poslední varianta.

foto k příspěvku  od Luke_288

o 15.10.2022, 21:18 | Tuner#2
Určitě není problém, když bude stejná výška, tak jeden na držáku a druhý na stojanu byla častá varianta co jsme kdysi montovali. Jen tohle umístění bude znamenat úzkou bázi = jsou strašně blízko u sebe. Ideálně by to měl být rovnoramenný trojúhelník s místem sezení.
o 16.10.2022, 10:06 | Luke_288
vím, že to je naprd, ale nebyl jsem si jistej, jestli vepředu nemusí být sloupy. Ono by asi šlo dát ten levej na tu dlouhou polici (jak tam teď maj děti lego) a tím ho dát dál od televize, aby ta báze byla širší.
V krámě, kde jsem se byl ptát mi nabídli soundbar, ale to se mi moc nechce.
tzn za tebe nějaký rozumný regálovky, teoreticky někde bokem subwoofer (má smysl středovej pod tv?) a AV 2.1 (5.1 nevyužijem) a mohlo by to fungovat?
o 16.10.2022, 22:20 | Tuner#2
Na poličku ne, bude rezonovat. Jinak když dáš kvalitní regálovky, tak ani woofer nebude třeba, takové dynaudio jsou tak hluboko, že až nechápeš. Já jsem už 8 let mimo obor, ale taky záleží kolik do toho chceš dát a zda nové a nebo kvalitnější jeté?

Co se týče centru, tak nesmysl, koupil bych kvalitní strereo receiver. Já mám Yamahu R-N803D: [ Link ] , ale i nižší řady jsou pro levnější regálovky dostačující.
o 17.10.2022, 19:13 | Luke_288 | Upraveno: 2022-10-17 19:13:49
Rozumím. Rád bych nové, koukal jsem po nějakých B&W [ Link ] nebo [ Link ]

nebo Klipsch [ Link ]

na Dynaudio jsme teď koukal, ale asi blbě, resp jsem našel regály za 100K a výš a to už je pro moje potřeby mimo

ještě hledám držáky na tyhlety regály na stěnu, zatím jsem našel jen stojany
o 17.10.2022, 20:57 | Tuner#2
Ani jedno není špatně, já mám rád B&W, ale ideální poslechnout. Nevím jak jsi náročný posluchač, ale klidně i nižší model s větším průměrem středobasu by mohl vyhovovat. K tomu nějaký stereo receiver za 15 - 20tkč a budeš slušně vybaven.

[ Link ]

Jinak Dynaudio třeba zde:

[ Link ]
o 17.10.2022, 20:59 | Tuner#2
Držáky pěkné dělá Vogels: [ Link ]
o 17.10.2022, 21:24 | Luke_288
Paráda, díky moc, hlavně za ty držáky, to u mě vyřešilo asi poslední otazník.
Díky i za ty Dynaudia, táhne mě to pocitově k těm B&W, ale mají oproti Dynaudiu o 5cm menší středobas, což vzhledem k tomu, že to budou moje hlavní repro je dost podstatný. I když teď koukám na tu nižší řadu jaks dal a to vypadá dobře.
Jdu vybírat.
S tím poslechem je to asi složitý, připadá mi, že oproti 15-20let zpátky, co jsem se o to lehce zajímal, tak se ty shopy s poslechovýma místnostma někam ztratily. A jak jsem psal- když viděli muj obývák, tak jediná nabídka byla soundbar
o 17.10.2022, 21:29 | Tuner#2
Není zač, bohužel před 8mi lety jsme skončili i my v Plzni. Prostě nadšenců ubylo a když už někdo, tak to řešil poslechem u nás a pak "ušetřil" tisícovku na e-shopu... :-(

Ta 6tková řada B&W není špatná, sám mám starší sloupy a spokojenost a je tam 165mm středobass.
o 17.10.2022, 22:32 | Luke_288
jj, to si umim představit, poslechnu si aparaturu za sto litrů, ještě ideálně si pozvu odborníky domu a pak si to objednám z heuréky. A reklamovat pak chodí do krámu. Tohle říkám už dlouho, internet nás v tomhle jednou zničí
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4763 sekund.