Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > EMMA > !!! PAUZA !!!

 o Navštíveno 40391x o
o 01.03.2011, 00:10 | Zdenek (A)
Dulezite info: [ Link ]


o 01.03.2011, 02:36 | swep
tak to je pecka...
o 01.03.2011, 04:59 | giuseppe
...smutná zpráva z hradu:-((
o 01.03.2011, 05:00 | Luboš1
hm jsem zvedavej jak se na to vyjadri dost clenu....ale jinak nenadela se nic a stavajis e i horsi veci
o 01.03.2011, 07:12 | Pagoš
tak to nevěstí nic dobrého toto...
o 01.03.2011, 08:05 | Barthez
Hmm ty voe to je pecka..... :-(
o 01.03.2011, 08:23 | kral007 (eXtrem-audio.cz) (M)
byla to jen otazka casu, nicmene je to skoda
o 01.03.2011, 09:03 | lukee_cz
o duvod vic se mrknout k sousedum treba do rakouska, pripadne jak co nasi bratia vymysleli ;)
Ale je to opravdu skoda...kor kdyz je letos i evropa tak blizko :(
o 01.03.2011, 11:13 | rebel
No tedy to je tedy peckaaaaa :-((((((
Nu co ten kdo chce na Evropu tak pojede soutěže v Polsku Rakousku či Německu a kdo se nudí pojede leto db drag a za rok zase hurá na EMMA.Nicméně je to škoda
o 01.03.2011, 14:17 | Dragster
Já to nemyslel vážně, že budu letos divák :-(((

Je to velká škoda, že tohle přišlo, bylo to pro mě občasné příjemné odreagování od každodeního shonu, rád jsem si přijel zasoutěžit a okouknout nová auta.

Ať rychle pauza uteče a EMMA se vrátí zase v plné síle.
o 01.03.2011, 14:33 | Diner
:´-( a je to v pasti
o 01.03.2011, 14:35 | Tuner#2
Jako kral007...
o 01.03.2011, 14:52 | Zdenek (A)
k007 + T#2: .... "byla to jen otazka casu" .... Muzete byt konkretnejsi? Treba nam to pomuze pro priste, aby "to" nebyla jen otazka casu.
o 01.03.2011, 15:00 | Etien (M)
taky by me zajimalo, jestli nam neco unikalo...
o 01.03.2011, 15:12 | Tuner#2 | Upraveno: 2011-03-01 15:13:53
Zdenek: Nechci tady vytahovat staré "křivdy a spory" které dle mě dost lidí odradilo (min. mě a podle toho co jsem koukal na účasti po tom co jsem odešel, tak asi nejen mě), ale o to tak ani nejde možná je to můj zaujatý pohled na věc.

Když to vezmu obecně a komplexně, tak car-hifi celkově upadá, ať už podle toho, že přestali vycházet časopisy s danou tématikou, přestali se prakticky dělat kvalitní autorádia co se kvality zvuku a provedení HU týče (neberu argumenty Pioneer ODR, ale myslím tím kam slouznul Alpine, Clarion apod. ze svých top modelů 98XX řady a nebo 9xx u Clarionu), hodně aut ani výměnu audia bez fatálního zásahu do interiéru neumožňuje a tak jako vše je to dneska o penězích a ty dnešním mladým "tunerům" prostě chybí a pokud už nějaké najdou, tak je utrácí víc nesmyslným směrem než jsme je utráceli kdysi my...
o 01.03.2011, 15:30 | mega1 | Upraveno: 2011-03-01 15:31:41
pokud by lidi odradily "stery krivdy", tak kdepak je nastup novejch lidi, ketery tyhle "krivdy" nepoznamenaly? to nebude tim.. spis mi nekdy prijde, ze je to na lidi moc slozity (musi mit vsechno zapojeno a namontovano spravne a podle urcenych pravidel, coz treba v dBdragu neni), mnohdy je odrazuje jen nevedomost a strach, ze na to nemaji. Poradame srazy a orientacky s Hifilem a taky mi nejde nekdy na rozum, proc musime lidi malem nekdy premlouvat, ze to je vlastne sranda. Lidi jsou posledni dobou strasne pohodlny a co jim nestrcis pod nos, jako by nebylo..
Ja verim, ze tahle pauza se preklene a zas vsichni plny chuti zacnou novou sezonu 2012 s novymi napady a elanem - jak soutezici, tak poradatele a porotci. Myslim, ze by byl velkej upadek pro ceskou autohifi scenu, kdyby tahle soutez skoncila uplne, protoze EMMA ma svoji uroven!
Pro dalsi rok dle meho nazoru bude potreba vic propagace mezi lidma, seznamovani je s pravidly nenasilnou formou, ujisteni, ze se nikdo neztrapni, ze na to ma vicemene kazdej.. Par napadu jsem mela, rikala jsem je Zdendovi uz loni a pokud budu moct v r. 2012, rada pomuzu ;-)
o 01.03.2011, 15:56 | Dragster
Kamilo, Tuner to napsal docela dobře,neberu ty křivdy a spory, těch sem měl osobně dost a vše se vždy vyřešilo, to je jen o názoru lidí.

Myslím ten druhý odstavec, hodně lidí nemá peníze, aby uděla kvalitní muziku a EMMA si kvalitě poměrně hodně zakládá, což je dobře jinak by to bylo jako db dragu, což nemá žádnou cenu, těch nadšenců co si to chtějí udělat kvalitně a ještě aby to bylo na umístění na předních místech je hodně poskromnu.

Další problém je také v tom, že si někdo i řekne co pro to vše udělal a dostane "jen" pohár za pár peněz, ale za to kluci nemůžou, přeci nebudou dávat lepší ceny ze svého a sponzor nechce dát a jsme zase u peněz, je na tento koníček špatná doba.
o 01.03.2011, 16:04 | pepe689
klasika ,,Doba je zlá´´ ....FSUDE
o 01.03.2011, 16:07 | pepe689
akorát mě je líto lidi co :-)investice a marná a ted honit srazy po EU no skoda ,jak se říká neni LOVE není láska
o 01.03.2011, 16:16 | swep
pepe, lidi maji penez dost, meli a budou mit, jen jsou shnili neco delat
o 01.03.2011, 18:11 | mega1
Dragster: no nevim, kdyz vidim kolem sebe, co lidi do aut narvou penez (za podvozky, kola, vejfuky, upravy motoru....), tak si nemyslim, ze problem jsou jen penize - je to o prioritach
o 01.03.2011, 19:23 | erix7 (K)
jenom upresnim ze u sousedu je moznost jenom v AT a BRD. Polsko, Madarsko EMMU take neporada. Budem se snazit, aby puza nabyla definitivni. A proto prosim nezanevrete na nas, myslim tim tym, ktery se podilel na soutezich jiz od 2005.
o 01.03.2011, 19:24 | rebel
No tak za mně :
1 Jestly EMMA ted nepojede težko se jim bude to rozjiždět za rok lidi se na to vyprdnou a nebo espl pacienti půjdou do db dragu
2 finance : problém na straně EMMA je že zesvého to platit nebudou není divu
3: dost lidí na to prdí i z finančnícch možností ono rvát rolk co rok 100 000kč do audia aby byli pořád na vrcholu tak to taky není sranda a ti co mají i tak dost love tak je to časem omrzí a pak nemá emma dost lidí což je také důvodem pauzy

POZOR je to jen názor můj a nezkloušejte psát nesmysly ve stilu že tomu nerozumínm a td...
Ale je to škoda emma byla zajímavá soutěž a dbalo se na preciznost což k tomu patří
o 01.03.2011, 19:25 | Cenda
to je opravdu škoda, chtěl jsem se minimálně letos někde mrknout, pokud bych zas nehodnotil, ta parta lidí byla moc fajn. Zrovna před pár týdny jsme o tom s LadaNem mluvili ...
o 01.03.2011, 19:45 | ivls
tak pro mě je to šok
ke konci sezony jsem měl divné tušení, ale ted, když už se plánovaly soutěže a podmínky, tak to jsem nečekal :o(

o 01.03.2011, 22:11 | Marťas1
A proč tedy pauza, když je "nucená"?
o 01.03.2011, 22:16 | madmaik
K tomuto nepopulárnímu rozhodnutí nás dotlačilo několik skutečností. Klesající počet srazů, na kterých můžeme soutěže uspořádat, a malý zájem o soutěže EMMA ze strany pořadatelů srazů jsou klíčovými důvody. S tím samozřejmě neuvěřitelně narůstá časová náročnost jednání s pořadateli srazů a s potenciálními partnery. Tolik času tomu ale nedokážeme obětovat, ikdybychom to sami chtěli - auto hi-fi je stále ještě naše hobby. A právě proto, že auto hi-fi i EMMA jsou "jen" hobby, nemůžeme to dělat na úkor našich zaměstnání, která živí nás i naše rodiny.
o 01.03.2011, 22:47 | Pavel 528
je to samozrejmne skoda,ale ja to rikal jiz tak pred 2-3 roky,ze to takto dopadne,bohuzel se to stalo...
taky jsem dva roky jezdil a bylo to fajn,ale priority penez jsou jiz jinde a "nova" generace lidi tu jiz jaksi neni....
o 02.03.2011, 09:23 | Barthez
Je treba fakt, ze sousedni DBcko pro fungovani a ozivovani dela mnoho. Zrovna vcera mi psal Lada, ze je zase nejekej novej druh souteze... At je to oziveni bass race nebo tohle. Zkratka nemaji svazane ruce jako ma mozna EMMA v ramci vypisovani soutezi.

Druha vec je pak naplnenost kategorii. Kdyz by obycejnej kluk co zacina nedostal takove naroky na installaci ( pak si predstavi tu investici do bezpecnosti a vyprdne se na to - JEMU TO TAKY hralo bez tohodle ), tak se logicky na dalsi soutez vyprdne... V tom to taky muze bejt. Vypsani kategorii pro zacatecniky ( penezonosice ) z kterejch se po vyhrani MCR v kategirii stane novej soutezici v ostre kategorii s narokama vetsima.

jinak kdyz si vzpomenu na ucast v sezone 2010, tak nebyla spatna!!! Kazdej sraz co byl, tak byla ucast dobra. Jestly ani tohle nestacilo k naplneni poharu, tak EMMA opravdu potrebuje nejakej radikalni REZ, kterej ji vymrsti na soutezicima. V ZADNEM pripade nerikam slevit z naroku. Pro me osobne jsou naroky na installaci HLAVNI duvod proc jezdim.

NEZAJEM poradatelu o EMMU? Co to je? Vzdyt emma je zaruka prijezdu kvality installaci na sraz jako mo TuningCup.. Jestly v tom taky nebude zpusob jaky stylem EMMA vyjednava svou ucast na danem srazu a co EMMA nabidne za financni obnos... Vemu to ted jak to vypadalo v 2010. Zahajeni a reklo se par slov na uvod ( pouze ucasnici souteze ), hodnoceni na volnem prostranstvi v chaosu ( absolutne nezazivne pro divaka - co tam kurni u toho auta delaj ty s tim modrym trikotem... ), mereni to same.... Vyhodnoceni je uz neco jineho. to melo vzdycky stabni kulturu. VZDYT TO KLUCI PRODEJTE !!! Prodejte EMMU tem poradatelu. Nabidnem vam za XX Kč neco jako ma TuningCup plachtu ( soutezicim bonus bod za prezentaci auta nebo kategorii treba... ), chodte s mikrofonem kdyz se hodnoti a reknete tem co chodej kolem, ze se neco deje... a atd atd. Vzdyt juknete treba na sousedy DB nebo TuningCup..... Furt neco do mikrofonu zvanej... a VONO to na ty repy co chodej kolem funguje...

Je jasne, ze to co jsem ted napsal je taky o zorganizovani porodcu a spousty dalsich vecich, ale o tom to kurnik je.... EMMA nebude zit sama... jako kazdy jinej kseftik potrebuje PROPAGACI... Byt jen polepeni aut a vydani se na sraz kde EMMA zrovna neni...

Nevim... Pisu jen tok myslenek. Klidne reknete, ze to jen blabol, ale emmu jsem zacal jezdit od zacatku. Jeste predtim DB. Z tehle dvou soutezim mam dneska super kamarady, za ktere bych orodoval a spoustu me naucily. Z velkou vetsinou jsem si dobrovolne likvidoval jatra a atd atd.... NECHCI ABY TO ZKONCILO !!! Klidne komukoliv s CIMKOLIV pomohu paklize rekne.....

Ty vole!!! Ja jsem napsal roman a bude urcite plnej chyb... Za to se prosim omlouvam... Diky.
o 02.03.2011, 10:00 | swep
mam uplne stejny nazor jako barthez
o 02.03.2011, 10:03 | giuseppe
...za mne stejně jako Barthez...
o 02.03.2011, 10:37 | Hanys73
Barthez to napsal výborně, taky s ním souhlasím...
o 02.03.2011, 10:48 | Radeggast
Souhlas s Barthezem... Dobře napsáno...
o 02.03.2011, 16:12 | rebel
Noo taktéž téměř souhlasím s bartéz.A co se týče propagace je to fakt udelat nejakou rádoby plachtu a tam o tom kecet tak to bude pro cizí lidi zajímavější nežli tak ja k to je, jenže to jsme zase u toho .:kdo dodá aparaturu plachtu ohraničení a td ??????no a je to jsme u financi které evidentně scházejí.
Ale bylo by toi zajímavěší pro ty cizí
o 02.03.2011, 18:45 | Etien (M)
je to cele problem financni...

nechci tady zminovat otrepanou krizi, ale:

1) primarni partneri/sponzori = ochota davat do toho cim dal mene penez, nebo zadne
2) sekundarni partneri/spozori = sponzori srazu, vas soutezicich atd. = ta sama situace
3) soutezici = stagnujici, nebo dokonce klesajici "schopnost" soutezicich soutezit s dlouhodobym progresem = proste lidi nemaj prachy

zminujete tady TC, ze si z neho mame brat priklad... ale TC je na tom stejne jako my...

drzim palce dB, aby sezonu zvladli...
ale srovnani s dB take neni zcela objektivni... je to jiny tip souteze... na jednu stranu asi divacky atraktivnejsi, na druhou stranu se da soutez dB realizovat s vyrazne mensim realizacnim tymem...

o 02.03.2011, 19:03 | mikísek
A nejde aby jsme my jako se nejak domluvily a udelali podobnou soutěž ?? sponzory by se podle mého dali sehnat a všechno ?? potřebuju vyjádření okolí dekuji ??
o 02.03.2011, 19:21 | Barthez
Etien :

Ale to ja preci vim, ze na tom ostatni nejsou dobre... Ja jsem dal priklad, ze kdyz by se to delalo podobneji pro divaky atraktivneji, tak by to mohlo pritahnout lidi. Kdyz budou lidi a o soutez bude zajem. Bude mit zajem poradatel srazu vetsi a msylim si, ze i sponzor. Samo nevidim do nitra a vim, ze to vubec neni lehke. Jen podavam navrhy jak by to dle me mohlo byt lepsi z hlediska soustredeni na nove zajemce a divaky (navstevniky) srazuuu ( poradatele ). To jsou vsechno penize... Jen vedet jak je sebrat....

Sezona pauzy dle me neni dobra pro nikoho. Spousty lidi s jak ty rikas s progresem se na to pak vyprdne ( mozna) a rozjed to znova byt lepe bude obtiznejsi...

Nebo taky pravej opak u vyjde to...
o 02.03.2011, 19:25 | Toxxx
Ako Barthez. Je skoda ze to nebude:( Chcel som byt na kazdom sraze ale bohuzial:(
o 02.03.2011, 19:49 | rover (WoodTech)
Taky mě to mrzí chtěl jsem do toho letos taky jít .
A co si udělat místo emmi třeba baaru :-) Nějakej stan se najde placek na parkovišti a za startovný nějakej ten pohár taky bude . A rozhodčí to beztak dělaj zadara .
Jen teda ta organizace no .
o 02.03.2011, 20:01 | Toxxx
Kedy a kde? Mozeme uz tuto sobotu:)
o 02.03.2011, 21:24 | rebel
Etien: souhlasohledně financí nejsou a není to jen tak ,jen s db dragem mám jinej názor ,že to pro diváky atraktivnější je více ,což si nemyslím Tam dělá hodně to že tam řvou do mikrofonu a to co řve láká i lidi na čumendu.Nicméně i db má něco do sebe,ale pro diváky by bylo dle mě atraktivnější emma už jen díky audio zástavby že to je pohlednější .Ale kde není sponzor tam není soutěž.To je logicky a myslím že to za rok rozjet bude horší
o 03.03.2011, 20:48 | mega1 | Upraveno: 2011-03-03 20:49:53
to, jestli to bude za rok horsi nebo lepsi, to nikdo nevi.. to se proste uvidi.. predpokladam, ze uz je to rozhodnuty a upeceny, ze to letos nebude, takze je zbytecny o tom polemizovat
nebo to neni definitivni?
o 03.03.2011, 22:00 | Etien (M)
ano, je to definitivni... sezona 2011 nebude
o 04.03.2011, 00:39 | Augi
Teď jsem rád, že jsem tu muziku prodal už v zimě :-D
o 04.03.2011, 13:20 | tcp_radim206
...jezis co to tady ctu vzdyt to delate hlavne pro sebe aby to hezky hralo a hezky se to poslouchalo a ne pro rozhodci ne?
o 04.03.2011, 14:16 | Barthez
Jiste. Jako sportovci vyhravaj medajle jen pro sebe a pro dobrej pocit :-). Dle naroku souteze jsou nejake pozadavky stejne jako jsou na zabehnuti 100m vzdalenosti aby jsi se umistil :-)

ale jinak good JOKE :-)
o 04.03.2011, 15:29 | vinzek fa
neni to jedno prijedete na sraz vozerete se jako vzdycky

Barthez vam pusti par songu a pojede se domu -))
o 04.03.2011, 19:52 | Toxxx
tcp_radim206: Vsak ja to robim iba pre seba ale ked ta za tvoju snahu niekto odmeni tak ta to potesi;)
o 08.03.2011, 10:57 | Pavel02
No nevím. Ta pauza se může velmi snadno změnit na trvalý stav.
Já bych to viděl tak, jak to napsal Pavel 528.
Byl jsem tenkrát za kverulanta. Upozorňoval jsem na mizernou propagaci a nazajímavý průběh soutěží EMMA pro okolojdoucího "diváka" a když to netáhne diváka- návštěvníka, tak to logicky přestává zajímat i pořadatele srazů. Pořadateli jde přece o návštěvníky. Pak taky na vytracení se skalních účastníků z doby kdy se EMMA rozjížděla.
A abych napsal i něco za sebe: já bych řekl, že spousta lidí už opravdu nebyla ochotna a schopna vrážet peníze do takto rozčleněné soutěže. Tím, že pár jednotlivců vysoko překročilo hranici běžného uživatele caraudia, došlo podle mne k odrazení spousty dalších "soutěžících". prostě si tito lidé reálně zhodnotili svoje možnosti a došli k závěru, že dál to nemá smysl.
o 09.03.2011, 07:44 | cendler
tak nějak souhlasím se všema nahoře, je to celé o pořadatelství, ale zase sám vím, že to není žádná sranda a jestli má někdo pracovat(málo kdo dneska pracuje 8hod denně), starat se o rodinu a ještě dělat takový koníček, je to prostě moc.
Za další je pravda, že dnešní nastupující mládež je prostě jiná, mě když bylo 18let, tak jsem chtěl pořádný sporťák s motorem a muziku, aby to dobře hrálo, dneska chtějí, co nejluxusnější auto v ropě, dají na to kola a prostě jim to stačí a je těžký je přitáhnout na něco čemu nerozumí, jen se jim to líbí, to by jsme to musely motnovat do těch aut zadarmo a pak by to bylo lepší, ale zase na to zase nemáme čas, je to celé zapeklité.
Každopadně je velká škoda, že to letos nebude, ale věřím, že se na srazech budeme potkávat pořád a o tom to celé vlastně i bylo.
o 15.03.2011, 14:36 | Marv
safra! letos jsem chtěl po dvouleté přestávce vyrazit :-(
moc mě to mrzí! snad je to fakt pauza 2011...
o 16.03.2011, 11:29 | Pavel02
Ještě menší dovětek: nejvíc je mě líto těch zarytých soutěžících, kteří už do svých aut vrazili obrovské peníze, věnovali tomu spoustu času, spoustu práce a teď...... no já bych nechtěl být na jejich místě. Při představě, že za ty peníze by mohla být třeba super dovolená pro celou rodinu (a možná ne jedna).... to bych asi těžko doma vysvětloval. To že mě pěkně hraje auto je fajn ale ....
Nevím jestli je to jenom tím, že EMMA letos nebude, ale jak se tak dívám do bazaru tak se hromadně prodává (a já taky)
o 16.03.2011, 11:54 | lukee_cz
Pavel02: hromadne se prodava, aby se mohlo hromadne nakoupit :) ja teda osobne beru EMMU jen jako takovou tresnicku na dortu a kdyz uz si neco smudlam pro sebe, tak se i porovnat s ostatnima ataky jako takove spestreni na srazu s lidma.
Ano, mrzi me, ze letos nebudou u nas souteze, ale urcite to neni neco, kvuli cemu by se nekomu sboril svet.
o 16.03.2011, 12:12 | rebel
pavel 02 : no hlavně je paráda že lidi makali na autech kupovali přez zimu nové komponenty aby zase něco vyhrali a ted se jim řekne smula letos nic nebude to je blbí ,kdyby se to řeklo v zimě tak je to jiná.

Ale možna se to dověděla emma až ted že nic nebude nicméne je to škoda aspon se dalo na něco koukat
o 16.03.2011, 14:09 | erix7 (K)
rebel, emma se to nedovedela, emma od zimi do nedavna resila, jak to udelat a to je rozdil.
o 16.03.2011, 15:21 | rebel
no jo to je fuk ale kdyby to lidi vedeli od zimi bylo by to lepší .Mne se to netýkalo já jsem chtěl jen na čumendu letos jezdit
o 16.03.2011, 16:01 | erix7 (K)
rebel, ted nechapu zda se neumim vyjadrit nebo co, úpisu ze sme to od zimi resili- pracovali, jak to delat a ze se to nepovedlo, tak to je jina, jak mse mohli na zactku zimi vedet, ze na jaro bude sitace jina nez byla v zime ?? nevim
o 16.03.2011, 17:01 | Barthez
No ja konkretne nic prodavat nebudu. Emmu jezdim tak jak jezdim a jen zlepsuji a zkvalitnuji provedeni installace. Letos treba budu mit auto porahle v alkantare od calounika, taky aby vse bylo super i se svema. To preba Emma vubec nehodnoti, protoze neni kategorie PLUS. Hrat s hudbou nahlas budu at jedu na emmu nebo ne...

Letos jsem se chytal uvest dalsi auto do emmy, ktere se podle pravidel stavi. No tak se nic nedeje. Bude jezdit az pristi rok... Jestly bude kam.

Spis me sejri ze to letos nebude. Protoze spoustu lidi melo install jen na emmu. Samotni to pak nikde na ty vykony nepoustej a tak to ted prodaj a pristi rok se jim uz treba nebude chtit delat investice. Spoustu nynejsich stalic vypadne nenavratne...
o 16.03.2011, 23:15 | CarMedia.cz (P) | Upraveno: 2011-03-16 23:17:28
Mám za to, že se tu chystá pro emmu definitivní rána, s kterou asi nikdo moc nepočítal... Rozjíždí se i v ČR Easca, což EMMU hodně připomíná a řekl bych, že to bude pro tuto soutěž poslední hřebík do rakve. Kdo byl seznámen s historií (vznikem) soutěží EMMA, Easca, apod., tak mu je asi jasné, co od této soutěže může očekávat.

To je pravděpodobně primárně problém i pro TC, proto se rozhodli to totálně nezaříznout, ale alespoň si udržet podvědomí u lidí a nechat si otevřené dveře pro příští sezonu. Proto shledávám krok organizátorů EMMA jako zásadní chybu.

Závěrem..

Že byla mizerná propagace emmy je neodmyslitelný fakt. Naprosto souhlasím s Barthezem i co se samotného průběhu týče. Sám jsem pořadatele tlačil s reklamnou na Relaxy. Nejhorší na tom je, že na to můžu koukat i z pozice pořadatele akcí a tudíž můžu říct s naprostým klidem, že jsem si EMMU řadu let finančně "vydržoval". Tím mám na mysli to, že pro mě tato soutěž byla minusová, protože nikdy nedokázala přitáhnout alespoň tolik soutěžících, aby se mi zaplatily náklady s tím spojené. To je 100% bohužel příčinou toho, že tato soutěž těžko hledala obsazení na akcích. Osobně jsem ji bral vždy jako otázku prestiže, než s vidinou nějakého zisku. Bohužel už asi těžko budete hledat v ČR akci, které jde primárně o prestiž, jak o zisk.. S nízkým počtem kol samozřejmě souvisí i snižující se ochota partnerů platit apod. Proto jste se nejprve měli zamyslet nad samotným průběhem soutěže, než nad tím, kde sehnat peníze..

Toď můj názor..
o 17.03.2011, 09:12 | Zdenek (A)
Vase nazory samozrejme bereme jako odezvu. V necem mate jiste pravdu. Ale verte tomu, ze se stale zamyslime nad tim, jak zvysit atraktivitu souteze. Jeden z nejvetsich problemu je princip hodnoceni aut a vyhlasovani vysledku. Podle pravidel (ktera jsme si nevymysleli my) nesmi nikdo, krome majitele auta, znat hodnoceni zapsane v protokolu. Celkove vysledky se pak vyhlasuji az na zaver, ale ani tak se nikdo jiny nedozvi presna bodova hodnoceni aut. Vyhodou tohoto reseni je jakesi napeti mezi spoutezicimi az do sameho konce. Ale je jasne, ze se tim ztraci atraktivita v prubehu souteze. On je tu jeste jedne problem v tom hodnoceni - rozhodci na miste jen vyplni body za jednotlive sekce, ale vysledne body stejne musime spocitat az v kancelari, takze na miste u auta stejne rozhodci ani nezna celkove body. To ovlinuje i dalsi vec: moznost mit nejakeho speakera, kterej by soutez v prubehu dne komentoval. Jenze diky principu hodnoceni souteze by stejne nemohl sdelovat, jak dopadlo hodnoceni konkretniho auta. Krome toho vsechna auta nejezdi na jedno misto k hodnoceni, jako je tomu treba v ESPL. Takze by speaker musel pobihat po place mezi autama. To si samozrejme zada lepsi audio aparaturu - vetsi, vykonnejsi a drazsi... Dale: Ono se to nezda, ale vyclenit cloveka, kterej bude cely den pobihat s mikrofonem, take neni jen tak. Na kazde soutezi bojujeme s obsazenim rozhodcich, kterych je potreba mnohem vice, nez ma treba soutez typu dBDrag. Kdyz jednoho vyzeneme ven s mikrofonem, nebudeme mit cloveka do auta. Zkouseli jsme to parkrat, treba ve Vysokem Myte a nefungovalo to podle predstav.

Takhle bych mohl jeste chvili pokracovat. Treba ta propagace. Mame webove strranky. Ty jsme pred rokem jeste predelali a vylepsili. Kalendar soutezi tam byl vzdy docela vcas. Nebyly to nikdy jen puntiky v kalendari, ale detailni popis, kdy a kde se co kona i s odkazy na stranky poradatelu. Zrovna na Relax jsme po dohode s poradateli zadali o upoutavky na strankach partnera. Ze maji pomaleho webmastera, to asi tezko ovlivnime. V kazdem cisle casopisu Car & Hi-Fi (dokud vychazel) byl clanek o EMMA - vysledky, pozvnanky na dalsi souteze atd. Takze uplne bez propagace to nikdy nebylo. Nerikam, ze to bylo dokonale, vim ze nebylo. Ale ono to neni jen o napadech, ale take o penezich. Kazda reklama, byt mala, neco stoji. A tiskarnu na legalni penize jsem jeste nikde nesehnal. Ani pouzitou z bazaru... ;-)

Letosni sezona... :-o Vedeli jsme, ze to bude tezke, ale vzdat jsme to opravdu nechteli. Kdybychom to chteli zabalit, tak nebudeme z nikoho delat blbce a rekli bychom to rovnou na podzim. Verte, ze nam bylo jasne, ze to lidi otravi. Ale vezte, ze nejaky nouzovy rezim se soutezemi nekde na poli by nebavily vas ani nas. Pristi sezona je zatim ve hvezdach. Zajem o pokracovani i domluvenou licenci mame. Takze...

Uz jsem toho nakecal dost, musim ted pracovat pro sveho kapitalistu ;-)
o 17.03.2011, 10:01 | Barthez
Zdenda :

Zdendo ale tady prece nejde o speekera pro SOUTEZICI. Tady jde o speekera pro kolemjdouci lidi..... Kolemjdoucim nemusis vysvetlovat, ze zrovna na mem aute bylo strzeno tolik a tolik bodu z tohoto duvodu, ale treba toto :

Vazeni navstevnici srazu xxx pojdte se podivat na prave probyhajici hodnoceni auto s audio zastavbou na soutezni urovni. Soutezim muze kazdej a otestovat vykon sveho audia muze take kazdy. Nemusite byt profici ( jak jsem psal nahore - kategorie novacek ). Zde mate kuprikaldu zaparkovane auto ( treba jiz ohodnocene ) smetaka bartheze ktery ma v aute nainstallovane to to to to. Je to magor a neco o tom rici. A tamhle zrovna je hodnoceni SQ, takze zadame o klid v okruhu auta a jen pro informaci SQ je o tom o tom o tom...... TREBA TAKHLE a v intervalu to same zopakovat, kdyz jde odnekud houf lidi...

Ja si uvedomuji ze je to slozite a tezke, ale to dle meho nazoru pomuze.... Emma potrebuje nove lidi ( penezonosice ). Nas prece uz mate. Budeme jezdit at se deje co se deje.... Jak jste si nas naucily, tak se chovame.... Jde o to ze pozadavek lidi zvenci se zmenil....

Jinak jako revilo. Kdyz jako poradatelum emma nepritahne lidi a nezaplati se to aspon na vstupu nebo tak, tak to pro me je emma otazka prestize mit emmu na srazu a prodelat na tom.... Krom toho ze ji tam mam to pro me nema jinej vyznam.....

JA VIM ze je strasne lehke tohle psat a druha vec je to realizovat a zajistit, ale vyslechnete nazory nas smudlu co na vec koukame z jineho uhlu a nekteri z nas jako poradatele srazu.... Jako poradatel musim vedet jakou sluzbu za obnos nakupuji...

Ja to opravdu jen muj nazor....
o 17.03.2011, 13:58 | Cenda
no to bych ti, jako sluchař, fakt poděkoval, kdyby ses mi během hodnocení motal okolo auta s mikrákem a bednama za zádama a hulákal do toho. I tak byl občas problém s měřením ak. tlaku, když bylo moc blízko SQ auta, nebo nějakej kokot kousek vedle vyhrával (pozdějc byla EMMA samostatná, kromě Týnce).

Mj, loni jsem nejezdil, ale kolik z vás během dne aktivně prezentovalo svoje auto? Každej sraz jsem se potýkal s tím, že jsem hledal u některých aut majitele na placu a auta byly zamčený. Jasně, je to daný v pravidlech a "blbost", že se nestrhávaly body. Nicméně osobně si myslim, že by se důsledným vyžadováním (žádosti ze Zdenkovy strany probíhaly, více či méně úspěšně) prezentace většina soutěžících spíš nasrala.
o 17.03.2011, 14:38 | Barthez
Cenda :

Tak vse jde preci resit mikrakem na dalku a bednama otocena za stan do prostoru kde chodej lidi. Tak kde stojej auta bejt nemusej. Ale to je jak rika zdenda taky o penezich na ozvuceni.

presentace - treba ja kdyz jsem na emme, tak jsem neustale u auta a pokud mi to rozhodci dovolej, tak hraji furt. Na nabiti baterii prdim. Spis me musej rikat, ze mam stlumit pro hodnoceni SQ. Takze konkretne k me osobe to nepatri... Spise chodim kdy bude rada na me...
o 17.03.2011, 18:26 | rebel
ano souhlas spíše sme čekali mi a ptali se kdy bude řada na nás .Dle mne to mělo bejt vždy nějak jako že auto přijede nekam na určité místo a tam se bude hodnotit a podobně a ne ze rozhodčí bude hledat auta v davu tínm i rozhodčí stratí spousty času.Pak byl rozhodčí nasranej že hleda auta a lidi nasrani že to dlouho trva.
o 17.03.2011, 20:03 | Cenda
Barthez > bordel je bordel, když se bude pohybovat po placu a popisovat auta, musi to bejt slyšet tam, kde komentátor je - tedy všude. Jinak to nemá smysl. Takže u SQ fakt ne.

Předloni se nějaké časové harmonogramy zkoušely, stejně tak cedule se jmény a každý mohl mj. vidět na nástěnce, kdo co hodnotí a domlouvat se. SQ auta se taky většinou stavěly poblíž sebe. Jinak by měli soutěžící být u aut celý den (nebo pověřená osoba). Loni jsem byl jen na finále, tak průběh sezony neznám. Co se týče mě, tak na některých soutěžích (jmenovitě teď vzpomínám Pardubice, Týnec) jsem se na odlehlejším místě se soutěžícími domlouval, když byl okolní hluk už moc. Ale zase, pokud s autem odjedu do prčic, tak asi těžko bude mít co moderátor na soutěži popisovat.
Časově to byl někdy opravdu fofr a pokud se hodnocení mělo dělat podstivě, tak to prostě trvalo, obzvlášť ve vyšších kategoriích. V nižších zas občas bývávalo dost aut.
Neříkám, že se to týká zrovna vás, kluci. Podle nicků mi to stejně neříká, kdo kdo vlastně je, protože si to už nepamatuju :-)
o 17.03.2011, 21:07 | Barthez
Cenda :

No ono to je cele o tom, ze se snazime pomoci nazorem na lepsi situacia pritahnbout lidi a jsem konkretne ja jen ucastnik se zelenym kadettem.... Proste se to nejak udelat musi a vse skloubyt, aby prislo nove lodstvo novacku... jinak emma bude mit asi problem furt... Jinak to co rikal zdenda s rozhodcima je holej fakt. Byl to problem do v roce 2006 co jsem s emmou nachvilku sekl a byl to problem v roce 2009, kdyz jsem zacal, tak je to taky hodne o case kluku co rozhodcujou....
o 14.09.2011, 20:35 | swep
hola, jak to vypada s vama? bude pristi rok neco, nebo konec nafurt?
o 14.09.2011, 23:58 | rebel
no 17,3 posledni příspěvek :-( tak to vypada že se nic nekoná a bude pauza i další rok nebo ne Zdenku
o 15.09.2011, 08:31 | swep
to vypada na konec emmy v cechach :(
o 26.09.2011, 21:48 | Radeggast
Up...
o 26.09.2011, 22:21 | rebel
halooooooooooooooooooooo

EMMA


Tak coooooooooooooooooooooo



BUDE NĚCO NEBO TO BYL JEN ŽERT O PAUZE
o 27.09.2011, 21:39 | Toxxx
Ja myslim ze uz je po nej...
o 27.09.2011, 21:41 | rebel
Hm škoda
o 27.09.2011, 21:44 | Toxxx
Ja uz som stejne presiel na Eascu takze aj keby Emma ozila tak nebudem sutazit. Lebo utiahnut obe sutaze by nebolo mozne.
o 27.09.2011, 21:50 | rebel
jj Easka ma volnější pravidla a spousta lidi tam je a zůstane
o 27.09.2011, 21:52 | rebel
Jen slušností by bylo to napsat že to byl jen žert s pauzou ,že to je pohřbené nadobro
o 27.09.2011, 21:54 | Toxxx
No kazdopadne by malo byt neake vyjadrenie zo strany Emmy.
o 27.09.2011, 21:58 | rebel
Ano ano souhlasím
o 27.09.2011, 23:52 | swep
delaji mrtve brouky, proc? to asi vedi oni nejlip sami, kazdopadne je to skoda
o 29.09.2011, 19:57 | noclue
rebel: Nemyslim, ze Easca ma volnejsie pravidla, co sa tyka zvuku.
Co sa tyka hovadin, ako puklice vs. elektrony, zabudnute korcule v kufri atd... je easca normalna, pochopila, ze vacsina sutaziacich v tych autach jazdi bezne a nema ich len na sutaze a vystavy.
Kvoli emme ludia lestili elektrony a luxovali koberceky vzadu (chore!).
o 29.09.2011, 20:02 | rebel
noclue: nevim jak to je s SQ.
Ale co se ¨SPl tyče tak už se to zrušilo asi dva roky to hodnocení jake maš kola a píčovinky .Koukalo se už jen na hifi ne na doplnky a tak .Easca to má mega volné že nemusí byt žadná instal jen to musi tlačit nic víc to nemusí umět
o 29.09.2011, 20:08 | swep
u sq se to taky zrusilo, je fakt ze easca ma volnejsi pravidla co se tyka instalace, ale v sq se toho hodnoti vic nez v emme uz v nizkych kategoriich
o 29.09.2011, 20:13 | rebel
swep: jj nevím ,ale je to možné .Nicméněě to je stejně jedno jak to bylo na Emma když Emma není
o 29.09.2011, 20:18 | swep
rebel, ja stavim dal auto tak jako by to bylo na emma
o 29.09.2011, 20:29 | rebel
jj to jo
ono ta přísnost zase nebyla od věci k něčemu to bylo dobre
o 29.09.2011, 21:12 | swep
minimalne k bezpecnosti jak kabelu tak bezpecnost montaze komponent, taky vyhled z vozidla, coz v spl nevim jestli bylo taky, to jsi jezdil ty, ale sq to docela hodne omezovalo
o 29.09.2011, 21:20 | rebel
na spl se dřív koukalo i na cekovej vzhled vozu pak to zrušili a dalo se jen dokončená a nedokončená instalace a kdybysem mel 1256 palcové chrom kola bylo to jedno.Sice tam byla i tato kategorie kde se hodnotil i tuning ale to u nás pro nedostatek aut bylo zavřený.

Byla to pakárna koukat u hifi na vzhled vozu jeden rozhodčí dal plnej počet a jinej jen 8 bodů což je kravovina když to neumí objektivně hodnotit a hodnotilo se to podle toho co se líbí jim
o 10.10.2011, 16:40 | mega1
hodnoceni bylo vzdycky trochu subjektivni, co se tyce poslechu i vkusu.. bylo to asi tim, ze to hodnotili lidi - proto taky ti sami porotci hodnotili vzdycky celou kategorii, aby to bylo spravedlivy
o 10.10.2011, 17:45 | rover (WoodTech)
Už bych to tu přejmenoval na EASCA neb pokud vím tak EMMA
je mrtvá.
o 12.10.2011, 12:16 | lukee_cz
o 12.10.2011, 12:20 | Tuner#2
Tak nějak jsem to čekal... (není to myšleno ve zlém, ale realisticky).
o 12.10.2011, 12:43 | swep
lidi nemaji zajem, to se dalo cekat, vidim to jako ucastnik, rok od roku to je horsi a horsi. Lidi nemaji potrebu soutezit.
o 12.10.2011, 17:55 | ivls
:o(

tak to je nemilé a mrzí mě to
o 12.10.2011, 22:05 | felda16
podobne
o 13.10.2011, 23:12 | giuseppe
...mazec:-(
o 17.10.2011, 10:15 | mega1
ty roky s EMMOU byly fajn - diky organizatorum ;-)
o 17.10.2011, 16:35 | clown
bohuzel .. krachujou i vetsi firmy.. a tohle je fakt o penize uz prvni rade ..
sponzori mizi a aby si kluci nosili do toho jeste vlastni penize je o nicem
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3268 sekund.