Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > EASCA > Modifikace komponent

 o Navštíveno 14407x o
o 08.07.2014, 12:48 | CHUROS
Nekde v historickych prispevcich jsem nalezl diskuzi o premisteni panelu radia a vykladu pravidel.

Resil jsem tuto otazku loni na ME. Bylo mi jasne odpovedelo, ze pokud nemodifikuji v audio systemu nic, co by mi melo zlepsit zvukove vlastnosti, neni to povazovano za custom upravu.

Takze pokud chci premistit panel u radia a radio mit nekde jinde, pak to neni povazovano za modifikaci, protoze si tim rozhodne zvuk nevylepsite.

Jina situace je, pokud chceme modifikovat originalni HU. Samozrejme kolem toho muze vzniknout sahodlouha diskuze, ale vytazeni optickeho vystupu z originalniho radia je povazovano za modifikaci, protoze pokud chcete napojit original radio na procesor, tak je to mozno standardním vystupem, kterym radio disponuje. Vytazenim optiky se jednoznacne snazime zlepsit zvukovy vystup.

Jinak, co se tyce urceni ceny originalnich radii, od letosniho roku byla stanovena jednotna cena pro tyto HU v pravidlech.


o 08.07.2014, 12:52 | swep
mějme situaci, kdy rádio optickým výstupem disponuje, ale jeho konektor není kompatibilní se standardními konektory typu toslink - je možné jej vyměnit za toslink, nebo je to taky nepřípustná úprava?

jedná se o Clarion 9255(HX-D2)
o 08.07.2014, 13:07 | TommyDS
swep: skor ako modifikaciu originalneho budes asi robit medzikus kompatibil na toslink, nie ? co ho chces vytiahnut priamo z dosky?
o 08.07.2014, 14:09 | CHUROS
Jako tommy, vyrob si redukci kabelu, neupravuj zakladni desku
o 08.07.2014, 15:08 | swep
TommyDS chtěl jsem ho nechat vyměnit na desce, protože v případě redukce budu muset použí originální kabel, z něj vypreparovat konektor a v konečném důsledku to bude stát spoustu peněz a nemusí to ani fungovat
o 08.07.2014, 15:31 | TommyDS
v tom pripade je to z mojho pohladu modifikacia :( :( :(
o 08.07.2014, 17:31 | PekG
Swep takze sup sup do PROFI:)
o 08.07.2014, 20:03 | hotdog
tommyds: já nevím, já bych to jako modifikaci neviděl. to je jako bych vyměnil fakra konektor za ISO. stejný výstup jen jiný konec
o 09.07.2014, 09:08 | swep
PekG zatím sem to nemodifikoval, ani se na to letos nechystám
o 09.07.2014, 12:22 | Směty
Když vyměníš konektor za jiný tak to na zvuk nebude mít vliv.
o 09.07.2014, 12:34 | TommyDS
aky typ konektoru je tam original? Videl som nejake uplne jednoduche medzikusy z 3,5optical na toslink...
o 10.07.2014, 16:10 | CHUROS
chlapci, vim vypada to prihlouple, ale je to zasah do originalni casti radia, takze to bude povazovano za modifikaci.
o 10.07.2014, 16:19 | swep
TommyDS tenhle - má v sobě nějaký transmitter pravděpodobně

foto k příspěvku  od swep

o 10.07.2014, 17:42 | Směty
Swep Oslovils Milhauze jestli nejde udělat nějaký mezikus jako dělal Tazmánovi?
o 10.07.2014, 20:13 | swep
samozřejmě, s milhauzem sem to řešil
o 10.07.2014, 20:15 | Milhauzz
Je to S/PDIF v metalice s fantmovoým napájením pro TOTX transmitter který je uvnitř(přeodník metalika optika) a na druhý straně je to přesně naopak. Stejnou věc měl i můj bývalý McI MX4000 s ext DA. Když to rozloupneš, uvidíš to. Kup klasický toslink za pár korun, na jedné straně ho uřízni rovně, šupni ho tam, druhej konec do DSP a máš vystaráno.

Kdyžtak klidně zavolej nebo se rovnou stav. Tady není nic potřeba modifikovat, když takovejdle zázrak čumí z rádia :) Klidně můžeme vytáhnout jen s/pdif metalicky a udělat převodníček, jak sem ho dělal Tazzmanovi.

Moc to řešíš, moc se toho bojíš a přitom je to tak geniální a jednoduchý :)
o 10.07.2014, 20:16 | Milhauzz
Možná sem se minule nerozpomněl, ale teď když to vidím, tak mi to břinklo do očí.
o 10.07.2014, 20:19 | swep
jestli budeš v pardubicich, tak to ještě probereme
o 10.07.2014, 20:42 | Milhauzz
Budu. Vem kabel a mrknem na něj :)
o 11.07.2014, 09:47 | swep
Milhauzz já ten kabel nemám :)
o 01.08.2014, 19:25 | rebel
a co treba laminat kdyz ma nekdo laminat doorboardy ve dveřích ? To je myslim pohoda
A co treba laminatova stropnice pokud je v puvodnim tvaru a je pouze přelakovana ? to muže byt ci nemuže ?

Diky za info
o 02.08.2014, 10:53 | hotdog
no originál stropnice asi nebude laminátová. takže by se to za modifikaci interiéru dalo považovat. a modifikace interiéru je povolena... v kategorii extreme

tady je to přesně z pravidel: Tlumení vozidla, doorboardy a individuální umístnění reproduktorů je povolené.
Modifikace přístrojové desky a jiné změny původní kabiny jsou zakázané.

pak je otázka co bereš jako doorbord. jestli okolí repro nebo celý tapec. to je podle mě taky rozdíl.
o 02.08.2014, 11:10 | rebel
Modifikace přístrojové desky a jiné změny původní kabiny jsou zakázané. no to je ono toto jsem myslel :-( proto se ptám na tu stropnici co mam přelaminovanou jestly to muze byt . Řekl by sem že může, protoze to neni jinej tvar a je to jako origo :-( jen origo je latka a moje je lakovane :-( ale proto se na to radeji ptam
A rád by sem to vedel na 100% aby mi pak nekdo nerekl pujdes do outlaw :-(
o 02.08.2014, 11:46 | hotdog
origo je papír a látka, ty chceš papír, laminát
o 02.08.2014, 12:53 | rebel
origo u passat B5 jsou lisovane vlkna ne papír. A potažené je alcantra nebo latka .

Tak koupim jinou stropnici a dam ji do černý koženky to už bude v pohodě ?
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4037 sekund.