
Navštíveno 3235x

Zdravím všechny v novém roce. napadla mne myšlenka zapojení komponentních repro na všechny 4 kanály zesilovače(bez vyhýbky s tím že bych parametry nastavil na zesilovači) a to buďto na magnat combat4000 nebo na hifonics zeus taky 4kanál. Jde mi o to aby jste mi pomhli který z nich by na to byl vhodnější zda je to vůbec reálné a jestli si tím nějak a něčemu pomůžu. Doteď je mám zapojeny klasicky s vyhýbkou na 2 kanálech. Jedná se o kompa hertz ESK 165.
a máš rádio co umí aktiv a nebo procesor?
a) Záleží, jakého Zeuse máš, staré (USA) verze měly štelovatelné filtry až do 4000 Hz, ty nové německé to nemají.
b) Combat má filtry až do 3.8kHz, takže tam je to zrealizovatelné.
c) Ani u jednoho zesiku nemáš samozřejmě možnost časových korekcí a máš fixní strmost. Takže seštelovat to bude celkem sranda, obzvláště, když budeš pořád běhat do kufru.
d) nakonec stejně přijdeš na to, že je efektivnější koupit v bazaru například Alpine CDA-9887R, která má v sobě všechno, co potřebuješ.. :-D
Revilohifi.cz: Mohu se zeptat podle čeho rozeznám USA od DE toho Zeuse ten můj ještě nemá podsvícené logo ale chromové. Rádiona aktiv ani procesor nemám to je pravda. Popravdě jsem si myslel že bych využil nastavení zesilovače(že by to jako mohlo hrát lépe než za použití těch malých vyhýbek. Zeuse jsem koupil tady na foru a bývalí majitel uváěl že ho používal u aktivu tak jsem právě myslel že by to nějakým způsobem šlo.
Ještě mne napadlo potřeboval bych poradit chci vyměnit repro kabely právě k těm kompům ale nevím jaký průřez na danou délku a výkon radši si připlatím at to zase po roce neměním. poprosil bych raději přímo odkaz ne jen parametry děkuji.( delka kabelů je asi 5 metrů na každou stranu.

01.01.2011, 18:49 |
Aegis
Aegis: moc díky tohle jsem potřeboval ještě se chci zetat jak nejlépe kabely zakončit na straně zesilovače díky

01.01.2011, 18:58 |
Aegis myslím, že stačí pocínovat... stejně tam máš na zes. svorku
Osobně bych dal tyto kabely, pracuje se s nimi fajnově. Sám je mám v autě.
[ Link ] Co se týká toho 4ch, tak buď máš černý střed s chromovými límci se svítícím logem (USA), nebo celohliníkový stříbrný plášť (němčouři). Nicméně pokud zesik máš, není nic snadnějšího, než se podívat, do kolika jsou štelovatelné filtry HPF a LPF.
tak jsem našel foto zeuse

jako Jirka, made in deutschland
jj, tenhle má filtr jen do 1200 Hz. Takže maximálně můžeš využít toho combata.
ja bych ale sel cestou radia s aktivem nebo procesorem
zdravím všechny,mám taky dotaz.a jaký by byl ideální zesík 4k/5k který by uměl nastavit každé repro zvlášt aniž by musel mít aktiv nejlíp v nějaké dobré cenové relaci. předem děkuji za odpovědi
Skvělý zesilovač na aktiv je například tento:
[ Link ] Má štelovatelné zároveň jak HPF, tak LPF na kanál. Reálný výkon kolem 120 W RMS na 4 Ohmy. Velmi kvalitní zesilovač s vysokou účinností.

04.01.2011, 15:21 |
Aegis By mě zajímalo, zda někdo dokáže říct, zda bude výsledný zvuk aktivu nastavený přes zesilovač (bez časových korekcí a stavitelné strmosti) lepší než pasiv? Obecně myšleno !!
Stavěl jsem to několikrát a je to dost velká pakárna to srovnat, aby to stálo za to. Tak, jak jsem psal nahoře, je logicky neklepší HU s procákem.. Každopádně můžu s ledovým klidem říci, že ano, vždycky se mě to povedlo nastavit do takové fáze, kdy byl projev o hodně jinde, jak klasicky v pasivu.