Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Fiio X3 a PXA H701

 o Navštíveno 57025x o
o 03.01.2015, 19:36 | hifim@ni@k
Zdravím

Rozhodl jsem se pořídit si nějaký rozumný, pokud možno alespoň trochu audiofilský přenosný přehřávač.
Vítězem bude poměrem cena/výkon nejspíše Fiio X3 [ Link ] . V březnu má vyjít nástupce(X3K?), takže čekám na něj. Přehrávač budu používat jako přenosný v kombinaci se špunty VSonic VC1000.
Ale proč to píši sem. X3 funguje i jako externí DAC na USB a má tři výstupy. Sluchátkový, digitální (koax) a analogovou linku ( vše přes 3.5 Jack ).
V autě mám Alpine 7944 optikou do PXA H701. Mechanika už byla čištěná a doostřovaná a občas, sice vyjímečně, ale zazlobí. Proto mne zajímá možnost jak dostat signál co nejkvalitněji z X3 do PXA H701. Samozřejmě i 64/128GB apod karta s FLAC je lepší než prohazovat CD, nemluvě o možnosti vyššího rozlišení. Ovládání hlasitosti by probíhalo přes RUX.

Narazil jsem třeba na tento převodník: [ Link ]
Bude použitelný spíše pro notebook, X3 tuším neumí výstup z USB. Dávám to sem spíše proto, že bych rád aby diskuse zahrnovala i možnosti výstupu z tabletů apod. Kdyby šlo jen o notebook a X3 tak dojde na vestavěný DAC.

Tak dále. Tyto DAC:

[ Link ]

[ Link ]

Má smysl zapojit X3 koaxiálně do DAC a odtud použít Cinch do procesoru, nebo použít rovnou linkový výstup do procesoru? Případně jiná varianta s ohledem na co nejvyšší kvalitu? Jak to bude s kvalitou při porovnání propojení 7944-optika-H701 vs X3-něco-H701? Narazil někdo někde na něco?

Toto téma mne celkem zajímá, ale neumím anglicky nebo německy abych prolezl zahraniční fora, kde se to předpokládám celkem dost probírá, protože ty možnosti jsou potom dost zajímavé. Takže noclue? :)))


o 03.01.2015, 21:16 | skoki
Niečo podobné aktuálne riešim aj ja. Mám v aute rádio Alpine 9887r, ktoré by som chcel zmeniť za niečo kvalitnejšie. Nakoľko potrebujem mať ovládací panel oddelený od samotného rádia, hladal som iný zdroj zvuku ako iné autorádio, ktoré by som musel zase rozoberať a pajkovať v ňom. V podstate som sa dostal k dvom riešeniam.
1. Nakoľko mám v aute tablet, tak by som mohol z neho vyviesť optický výstup, prípadne použiť usb DAC s optickým výstupom a ten prepojiť s procesorom. Je tam však viacero komplikácii, kedže chcem tablet využívať aj na iné veci a má iba jeden micro usb port, neviem či by to všetko fungovalo ako má cez usb hub.
2. použiť kvalitný prehrávač ako zdroj signálu. Mal by mať optický výstup a vedieť prehrávať wav, flac prípadne sacd. Aktuálne mám vybratý tento [ Link ] , na amazone sa dá zohnať za cca 580eur. Ten následne prepojiť s procesorom.
U teba by som možno skúsil prepojiť rádio s procesorom cez ainet a prehrávač otikou. Procak by mal primárne prehrávať z optiky, pokiaľ tam nejde signál pôjde cez ainet, takže by si mal jednoduché to že keď bude prehrávač pripojený hrá cez neho, keď ho odpojíš ideš cez rádio (toto však nemám na 100% overené, čítal som to niekde na fore.)
o 04.01.2015, 12:00 | Chris
hifim@ni@k: preco rovno nepouzit tablet/smartfone ako zdroj zvuku, z neho cez USB zvukovku s DSP aj s DAC rovno do vstupu na radio, alebo priamo cez optiku do procesora ?

skoki:
1. jj, uplne bezne to pouzivaju s USB HUBom, ak tam chces zapojit viacero zariadeni tak napajany USB hub
2. staci kvalitna USB zvukovka s DSP a ides, sam som o tom premyslal a asi to tak spravim.

Ak viete po DE, tak mozem pohladat jeden clanok, kde to chalan ma spravene s Nexus 7, len uz nevim ci cez optiku do procesora alebo priamo do zosikov.
o 04.01.2015, 13:05 | skoki
myslím, že v oboch prípadoch či tablet alebo prehrávač je lepšie rádio už vynechať, načo ďalší článok... a isť optikou do procesora. Neviem či usb zvukovky majú dsp, ktoré bude plne vyhovovať nastaveniam potrebným v autách, hlavne časovky... (ale možné to je, na rýchlo som takú nenašiel), každopádne su ceny týchto kariet podobné ako procesoru určeného do auta.

Asi máš na mysli vw scirocco, kam dával nexus 7 s procakom forge96. Tu je link [ Link ] , len tam treba byť zaregistrovaný
o 04.01.2015, 15:14 | noclue
funguje to relativne jednoducho a lacno (do 200e)

nexus 7 2012+
zdroj 12->5V
usb hub
mala usb zvukovka s optikou - tu netreba moc vymyslat, ide len o prevodnik z usb na optiku. analog cast tej zvukovky je uplne fuk.

procesor- hocaky s optikou a ovladanim hlasitosti.
cize 701 s ruxom v pohode

na nexus nahrat timurov kernel a frontend podla vkusu...
uz je aj set pozadi pre audi a vw, ktore vyzeraju skoro oem.


Vysypat 500E za prehravac je minulost.
o 04.01.2015, 16:26 | sonyk02
přesně toto sem taky před nedávnem řešil [ Link ] a pak mi noclue poradil to co píše zde: tablet nexus a nahrát do něj ROM Timur kernel, připojit usb hub do něj možno HDD plus zvukový převodník na optiku a je hotovo. :-)
Ted už to jen celé zrealizovat :-D , co jsem hledal tak ta ROM se asi zdrama stáhnout nedá, stojí asi 25€
zvukovka vyzkoušená tato: Behringer UCA 202 U-CONTROL [ Link ]
pak nějaký USB HUB, může být také aktivní(napájený): [ Link ]
HDD 2,5" USB - velikost dle libosti
a nějaký převodník napětí z 12V na 5V dá se použít třeba toto do autozásuvky: [ Link ]
Tady můžete začít studovat, je toho napsanýho spoustu na různých forech. [ Link ] (Google)

foto k příspěvku  od sonyk02

o 04.01.2015, 17:20 | Fonfy
tato tema sa mi velmi paci keby som do buducna zohnal procak 701-ku tych 350 eur (max.) dat za tablet a vsetko k tomu je dost slusna cena + procak samozrejme
o 04.01.2015, 17:57 | hifim@ni@k
Děkuji za příspěvky, to bylo rychlé.
Možnost použít přehrávač s optikou tu je, viz výše zmíněný Astell&Kern, možná i něco od HiFiMAN apod. Problém je právě ta cena.

Přes toho Nexuse to vypadá dobře a cenově v pohodě. Pro mne je však tablet zbytečný, nevyužil bych ho, pouze pro tuto aplikaci, proto do teď žádný nemám.

Tu X3 budu kupovat tak jako tak, proto chci vyjít z ní. V popisu o tom nic není, ale tuším se někdo zmínil, že z USB signál z ní nelze získat. Potom by to bylo jednoduché. Proto mne napadlo použít ten digi koax, ale nenašel jsem DAC s tímto vstupem a výstupem optickým. Nebo jsem špatně hledal?

Každopádně tolik reakcí k věci jsem nečekal :)
o 04.01.2015, 18:06 | sonyk02
u toho FiiO X3 píšou toto: S vývojem FW se postupně přidávají další funkce a možnosti. Aktuálně již k dispozici i funkce externího DAC na USB a nové uživatelské rozhranní.
Tak by to snad mělo fungovat tak jak si představuješ. píchnout to na nějakou zvukovku tak jako je to u toho tabletu...
o 04.01.2015, 18:11 | MARWiN | Upraveno: 2015-01-04 18:19:17
DAC (digital-analog) jsi nenašel jelikož optika ani coax není analog, takže potřebuješ DDC (digital-digital)
Oehlbach: [ Link ]
a nebo něco z amazonu: [ Link ]
[ Link ]
ono zase vevnitř nic moc složitýho není, jelikož obojí je SPDIF takže na to stačí defacto jen pár součástek a zmastíš to asi i doma,takže je asi zbytečné to převzorkovávat dalším ku*vítkem :)
o 04.01.2015, 18:15 | TommyDS
Zaujimava tema, tiez sa uz par mesiacov pohravam s myslienkou ake by to mohlo byt pohanat audiosystem z digitalneho zdroja... Vedel by som si predstavit za to Mosconi 6to8 ktory ma driver aj pre Android, cize by som vedel z tabletu priamo nastavovat proc bez potreby PC ...
o 04.01.2015, 18:21 | MARWiN
kuk sem [ Link ]
o 04.01.2015, 18:41 | hifim@ni@k
sonyk02: jako DAC už šlape, ale pochopil jsem to tak, že třeba noťas píchneš do X3 a na něj sluchátka, která by jinak zvukovka z noťasu nedala. Jestli to automaticky znamená, že to jde z USB i ven to právě nevím.

MARWIN: díky mrknu na to. Na DDC jsem se díval, jen jsem to špatně napsal. Místo DAC mělo být převodník.

DDC jsem hledal tady, ale to co potřebuji jsem tam právě nenašel: [ Link ]
o 04.01.2015, 18:47 | sonyk02 | Upraveno: 2015-01-04 18:47:50
máš asi pravdu, když sem se nad tím popisem víc zamyslel, asi to tak bude že to připojíš přes USB k PC a slouží to jako zvukovka. obráceně asi ne.
o 04.01.2015, 18:50 | hifim@ni@k | Upraveno: 2015-01-04 18:52:02
MARWIN: schémata neee. S mými elektrotechnickými znalostmi jsem rád že správně připojím nabíječku na autobaterii, tím to asi končí :)

edit: a vzhledem k ceně tohoto, to asi ani nemá cenu: [ Link ]
o 04.01.2015, 19:00 | MARWiN
záleží co od toho očekáváš, ale já osobně bych to asi stavěl, jelikož v podstatě nejdražší je na tom asi ten Toslink transmitter za cca 45kaček a kus PCB :D
o 04.01.2015, 19:02 | hifim@ni@k | Upraveno: 2015-01-04 19:04:06
Pokud někdo objednává z Amazonu apod, tak bych se klidně přidal a vzal tento: [ Link ]
Měla by tam být cena také cca 500Kč?

No co očekávám? Co bych měl očekávat? Aby fungoval ne, nebo ještě něco?
o 04.01.2015, 19:04 | MARWiN
a nebo ještě takhle z Číny i s adaptérem za 3 kila :)
[ Link ]
o 04.01.2015, 19:17 | hifim@ni@k
Ještě k těm tabletům, případně PDA. Ten digitální výstup z USB není běžný, předpokládám že ten Nexus je jedna z mála vyjímek kde se to dá vyřešit?
o 04.01.2015, 19:23 | MARWiN
to je imho spíš věcí SW ovladače případně HW v tom tabletu jestli dokáže skrz USB protlačit do externí zvukovky nějaký data
o 04.01.2015, 19:50 | skoki
ja mám v aute tablet LEnovo už asi rok, ale stále som to nespojazdnil :-D, nejak sa mi nechcelo. Najväčší problém je súčastné nabíjanie a čítanie z USB, čo je vyriešené softwarom pri tom nexuse. Neviete niekto, či by to mohlo fungovať aj na inom tablete?
o 04.01.2015, 20:24 | sonyk02 | Upraveno: 2015-01-04 20:26:48
skoki: nad tímto sem taky přemýšlel jestli by to šlo i na jiném tabletu, myslím že ano, ale třeba by nefungovali všechny funkce, tady pro ten Nexus je to už prostě odladěné a funkčí.(Nexus je čistě od googlu se základním androidem, většina ostatních andriod zařízení má nějakou svoji nadstavbu - grafickou, programovou,...)
Někde sem četl že nejnovější Android 5.0 Lollipop by měl již v základu podporovat usb zvuková zařízení.
Jednoducho ten Nexus je asi nejlacnější, ověřená, funkční cesta ako to urobit! ;-)
o 04.01.2015, 20:33 | sonyk02 | Upraveno: 2015-01-04 20:43:02
Ještě krom samotného přehrávání kvalitního zvuku, ten tablet v autě přináší spoustu dalších funkcí, třeba navigace, filmy, videoklipy, internet, diagnostika a zobrazení aktuálních hodnot auta(motoru) při použití OBDII Bluetooth adaptéru a monoho dalšího co se dá s tabletem dělat( co si nainstalujeme za aplikace)
Youtube video:


[ Link ] instalace s popisem
o 04.01.2015, 21:14 | Chris
sonyk02: presne to je ono

skoki: nechapem preco tam nedas OTG kabel s napajanim a na to powered USB hub

Youtube video:


samozrejme na ebay za par cents

Nexus neni nicim nezvycajny tablet, len je okolo neho najvacsia komunita a 7" je do auta akurat :)
o 04.01.2015, 21:53 | skoki
mam tam otg kabel s napájaním aj usb huby s napajaním no nenabíja, keď som to podrobnejšie riešil cca pred rokom zistil som že to je zložitejšie ako som si myslel. Pri nexuse je to riešene asi prave tým softwarom a teda tablet dokáže súčastne nabíjať aj byť v "OTG režime" Keby niekto chcel tak som to riešil tu: [ Link ]
o 05.01.2015, 14:24 | hifim@ni@k
U X3 OTG tusim take nefungovalo hned, az s nejakym novym firmwarem. Takze asi nestaci jen koupit kablik a zapojit. To zarizeni to musi podporovat. Coz nas asi zase vraci k tomu Nexusu a duvodu proc chce za ten ovladac 25e. Zprovoznit to asi nebude jen tak, bych se nedivil, ze si ten programek napsal sam.
o 05.01.2015, 17:46 | kiklop32
A co když bych to nechtěl používat jako náhražku rádia ale jenom jako AUX?
Pak by stačil jakýkoliv Android s podporou USB Audio, přes OTG připojit zvukovku a 5V pro napájení zvukovky a už hurá do radia nebo?
o 05.01.2015, 22:43 | skoki
ešte ta najpodstatnejšia vec a to je nabíjanie tabletu. pretože pokiaľ bude pripojená napr. zvukovka, tak Ti nebude tablet nabíjať
o 05.01.2015, 23:19 | riviera.kidd
Jak je to s iPadem?
o 05.01.2015, 23:54 | noclue
pozri pure i20 a mas za 90e optiku z ipadu
o 06.01.2015, 17:21 | Fonfy
Opytam sa teraz ja nakolko mi to este neni uplne jasne. Co by som potreboval k tomuto tabletu [ Link ] je to plnohodnotny windows tablet. Je k nemu otg kabel cize chapem to spravne zeby som potreboval uz iba napajat to usb + k tomu usb hub aby som mohol pripojit externy HDD + usb DA prevodnik? Z prevodniku by som potom isiel do vstupu HU a ta by nasledne spracovala upravila a poslala zvuk do zosikov?
o 06.01.2015, 17:31 | TommyDS
Fonfy- ak to chces pouzit len kvoli HDD, a tvoje radio ma USB pripojenie tak si kup vacsi USB kluc a si na tom rovnako... Vyhoda tabletu je, ked mas proc a vies tam dostat napriamo neskresleny digitalny signal ...
o 06.01.2015, 18:21 | Fonfy
vidis to som poplietol :D ono sa to oplati tak ako som pisal len by ten signal isiel do procaku napr. do tej 701ky ktoru zozeniem za cenu dobreho HU
o 06.01.2015, 18:29 | kiklop32
Skoki: Jenže já ho právě nebudu potřebovat nabíjet, většinu muziky hraju z CD, ale občas by to chtělo napíchnout tablet a to se bavíme o jízdě cca. 30 min, to zvládne, když se zvukovka bude nabíjet pře OTG z auta a ne z tabletu.

Má cenu tahat z tý karty optiku až k Multichangeru, před ním je nutno převodník na cinch ( nemá optický vstup) a z něj jde zvuk přes AInet do rádia? Tedy nezničí ten zvuk z usb a optiky ten převodník a kus cinch a pak AInet, takže by bohatě stačilo použít mezi zvukovkou a multichangerem cinch?
o 06.01.2015, 18:33 | skoki
pokiaľ ho nepotrebuješ nabíjať, je moja poznámka irelevantná :-)
o 27.01.2015, 21:59 | Fonfy
vie mi niekto povedat ake moznosti mam s tabletom huawei mediapad s7 youth 2 ? dostal som ho a na krabici je pisana nejaka podpora OTG to znamena co vsetko by som potreboval AK ale nejdem hrat aktiv ale pasiv! repro bude 3 pasmo od excursion krmene zatial 4 kanal becker neskor asi nejaky 2 kanal + monoblok na sub ktory bude casom..da sa aj takyto pasiv + sw nastavit cez procesor napr. H701 ? a mam vobec sancu to stym huawei tbletom rozbehat a ak ano co este vsetko k tomu potrebujem? Vopred dakujem!
o 28.01.2015, 00:02 | noclue
Naco davat PXA ked chces pasiv? Ved to je uplna zbytocnost. Vyriesi to usb zvukovka za 50E. Ale ist to ide aj s 701kou....
Ten Chujvej asi vela ludi este neriesilo. Ale ked to vyriesis, radi si precitame.
o 28.01.2015, 10:03 | TommyDS
Podla toho co som preletel net, tak OTG by malo fungovat aj s existujucim androidom (pripajanie USB diskov, klavesnic, mysi, atd), pre velke externe disky budes potrebovat napajany USB hub.
CO sa tyka ale zvuku (dostat cez USB do nejakeho prevodnika) zatial som nic nenasiel..
Mimochodom, ak tam das H701, na ovladanie budes potrebovat minimalne RUX, z tabletu procak nastavit nebudes vediet...
To potom uz radsej Mosconi 6to8, ktore ma android app na ovladanie procaku...
o 28.01.2015, 10:55 | Chris
TommyDS, ale tu sa riesil problem ten, ze nie vsetky tablety vedia cez OTG pripojit periferie, ale nenabijat samotny tablet. U Nexusu to je SW aj HW vyriesene.
K 6to8, ale musis dokupit ten wifi/bluetooth modul nie ? :)
o 28.01.2015, 11:06 | TommyDS
chris: ano, musis dokupit BT modul, pripadne ak zozenies dostatocne dlhy USB kabel tak z USB hub-u vies pripojit aj USB-ckom...
Mas pravdu, to som nedohladal, ci ide cez OTG aj nabijanie v pripade toho Huawei. Ale podla mna nie je nic jednoduchsie ako napisat na support kontakty vyrobcu pre toto info...
o 28.01.2015, 17:49 | skoki
keď som to riešil ja tak som nevedel nájsť žiadny tablet, ktorý štandardne podporuje OTG a aj nábíjanie súčasne. Treba ho rootnuť a následne na to použiť nejaký soft aby to fungovalo. (neskúšal som). Ja som to stále nevyriešil, nejak na to nemám čas ani chut...
o 28.01.2015, 19:44 | kovvalsky
Musis najst tablet sktory ma nabijanie zvlast a usb zvlast alebo si tam spravit len blbu rozdvojku a prepinac kde bud to prepnes aby ti islo cez usb stava alebo usb ako pripojenie ale ja aj tak nechapem preco v aute riesit optiku ? Sak fajn dovediem do zosilovaca alebo procesora hudbu optikou a co dalej? Nataham aj do repro optiku ? Ak nie aky to ma zmysel tahat do zosilovaca optiku ked menice pojdu na obicajne kable? Nechapem
A inak keby niekto chce kompakne riesenie isiel by som do systemu usb prehravac ktory ma optiku napojit na audison bit 8.9 a odtial len kable na repro a nastavis cely bit 8.9 cez pc alebo tablet z windowsom
o 28.01.2015, 20:00 | kovvalsky | Upraveno: 2015-01-28 20:01:18
Napriklad tento asus zospodu nabijanie (musis mat origo nabijacku do auta) a zboku micro usb aspon tak by to malo byt [ Link ]
o 28.01.2015, 20:54 | noclue
stale riesite vyriesene, sonyk vam hodil presnu schemu

kovv: optika preto, aby si elektricky odtienil bordel z tabletu od procesora. okrem toho sa netreba bat rusenia, ked to tahas popri hocicom
o 28.01.2015, 21:06 | TommyDS
noclue - sak jasne ze mame schemu, ale clovek vzdy chce vediet, ci by to islo napriklad aj z inych tabletov :)
o 28.01.2015, 21:29 | Fonfy
no jo ja musim zistit ci sa to da realizovat (to nabijanie a zaroven stava do hdd a ostatnych zariadeni) s mojim tabletom huawei..nemam v plane kupovat iny a tento nevyuzijem inak jedine ho dat do auta ako navigaciu a keby to islo tak aj prehravanie hudby ak to vyriesim casom nejako..na pasiv nepotrebujem procak ale iba prevodnik to ano..ale ked budem mat sub tak dalsie 2 cinche..ako to potom vyriesim..nejaky prevodnik co ma 2x cinch vystup? a ostatne veci si doladim na zosikoch? to by bolo asi pre ten pasiv fajn..a financne nenarocne hlavne ..musim to nejak vymysliet a nebudem musiet zatial riesit radio ani procak :)) proste nejak kvalitne zabezpecit signal z tabletu do zosiku
o 28.01.2015, 21:41 | TommyDS
Fonfy: trochu rozmyslaj - existuje USB na RCA prevodnik, a nasledne staci pouzit klasicku 2/3 pasmovu elektronicku vyhybku ... Ale ked si to vsetko spocitam, tak ja osobne by som dal do auta Pio P80 a hotovo :D :D :D :D
o 28.01.2015, 22:15 | Fonfy
a to co pisem ja neni dobry napad? tym padom nepotrebujem nic viac..tablet som dostal kable a da prevodnik ma vyjdu par desiatok euro a to je vsetko..pio mozem kupit casom ale asi by som to rad teraz vyriesil cez ten tablet ked budem mat namontovane repro a zosik.
o 28.01.2015, 22:45 | skoki | Upraveno: 2015-01-28 22:46:40
na 99,9% ti to nepôjde v OTG režime aj nabíjať. Plus nebudeš vedieť nastavovať časovky. Z tej usb zvukovej karty alebo nejakého dac prevodníku môžeš použiť cinch rozdvkojkové káble a jeden pár napojiť na predný pasiv a druhý pár na basák... Neviem však aká bude kvalita pri použití najlacnejších komponentov...

EDIT: to si radsej zatial kúp nejaké lacné radio z bazosu za 20 eur, čo budeš mať bezproblémové a potom ked došetríš na niečo lepšie ho možno naspäť za dvacku predáš :-)
o 28.01.2015, 22:49 | Fonfy
skoki aj to je moznost..uvidim ale tak zaujimalo by ma aj ci by som to vsetko vedel prepojit s procakom.. to ma veelmi zaujima. musim skusit OTG ci to pojde ved nato mi staci iba ten kabel nie? a prevodnik z 12V na 5V
o 28.01.2015, 22:59 | skoki
dá sa všetko keď sa chce :-) môžeš tablet rozobrať a baterku nabíjať na priamo a cez usb konektor budeš iba prehrávať hudbu :-)
Hej na vyskúšanie ti stačí otg kábel, rozdvojka a nabíjačka
o 28.01.2015, 23:01 | Fonfy
tak to skusim a este musim vyriesit upevnenie v aute a casom by som to mohol aj nejak poprepajat tak ako chcem a bol by som bez radia :))
o 28.01.2015, 23:02 | kovvalsky
fonfy na kieho boha chces procak pokial viem procak nemas co sa ho chystas kupovat? ska skoki ti ponuka uplne jednoduche riesenie sak mas tablet kup radio ktore ma AUX co ma asi kazde na svete a ten debilny tablet prepoj zradiom a mas to mozno otazku 25 euro ked kupis pouzite radio a nemusis riesit ziadne OMG kable lebo ten tablet tas nabijat klasicky
o 28.01.2015, 23:05 | Fonfy | Upraveno: 2015-01-28 23:06:42
pisal som to uz niekolkokrat...NEMUSIS reagovat na moje prispevky..dakujem

radio za 25 e cez aux na ten debilny tablet ...nevidim v tom moc kvalitu..to uz radsej skusit stym prevodnikom nejakym a bude to aj kvalitnejsie ak by to tak fungovalo..proste sa pytam aby som vedel ake su moznosti atd..ale tvoj arogantny pristup tu nepotrebujem


A Nie procak nemam ale radsej si potom kupit jazdeny H701 s ruxom a ostatne veci k tomu a prepojim to cez tablet (ak by to slo) ako kupovat 80prs.. tablet ma vyhody a napr h701 tiez oproti "obyc" radiu
o 28.01.2015, 23:15 | kovvalsky
chces my povedat ze ti pojde kvalitnejsi zvuk cez niaky blby prevodik ako cez AUX tak to si zabil
ja tu musim reagovat na tvoje kraviny co tu pises lebo dve strany dozadu places ako nemas peniaze vymyslas kupovat neviem ake repraky a ked ti poslem linky na repraky co by si si mal kupit som este za debila ale hlavne ze za tri dni uz mas fotku reprakov co som tam zavesil link aby si si to kupil
chapes to ze JA ti tu rozpravam skusenosti mal som uz vela tabletov v aute a riesim cele zapojenie dva roky aby sa to dalo vymyslet co najednoduchsie a nie cez vseliake somariny ako nevravim nech si kazdy natrepe do auta aj rozvodnu skrinu ale da sa to uplne jednoducho zapojit
o 28.01.2015, 23:16 | Fonfy
JASNE LEBO KVOLI TEBE SOM SI KUPIL TO 3 PASMO HA HA HA chlapce sa spamataj !! bodka uz stebou nemam co riesit..
o 28.01.2015, 23:17 | Fonfy | Upraveno: 2015-01-28 23:20:47
ok od teba nechcem radu staci? dik.. diskutujem to s ostatnymi clenmi kedze ma tato tema velmi zaujala a uz mam aj tablet tak chcem sa dozvediet co najviac aby som o tom mal nejaku predstavu

Fakt nemusim ludi ako si ty co zjedli mudrost sveta ..si sa narodil stym, ze vsetko vies ne? ..pisem k VECI a k TEME ktora tu je nato, aby sa o tom diskutovalo

ospravedlnujem sa za OT

o 28.01.2015, 23:27 | kovvalsky
ja pisem k teme presne som ti popisal ako pripojis tablet do auta
a po druhe cely mesiac si basnil o morele keby si tam nevidel tie eXcursiony tak o nich ani nevies
a po tretie kazdy dobre vieme co si zac len vymyslas dokolecka to iste nic poriadne nedokoncis a uz riesil ine veci dva dni dozadu tu basnis o p80 teraz uz nechces radio chces mat len tablet tak bohuzial ja vychadzam len stoho co tu pises nic som si nevymyslel
o 28.01.2015, 23:30 | Fonfy | Upraveno: 2015-01-28 23:32:13
ja tu nebasnim :D:D :D ja som chcel 80prs a aj chcem..len keby sa dalo vymyslet to stym tabletom a procakom tak by som skor riesil asi to uz som to pisal ovela skor.. a zrazu mam tablet tak sa pytam.. a nie naozaj od teba to 3 pasmo nemam ani nahodou ;) dal som na radu revila a Gaba z IL trade
tiez ja niekedy nechapem teba napr ako stymi repro pisem max 180 eur a ty mi tam naj*bes repro asi 4-5 co stoja 400 eur a viac a jedny jedine excursion co stoja 150 ...a Gabo mi taktiez poradil k tym stredovyskam dopasovat stredobas z vyssej rady cize nemam ani presne to 3 pasmo stym povodnym stredobasom...
o 28.01.2015, 23:41 | kovvalsky
keby sa my chcelo napisal by som im kedy si sa informoval o tych repro ale to je jedno
ALE ked uz tak strasne meles o kvalite unikla ti jedna vec 90 percent tabletov ma problem prehrat kazdy format kroty nekonci na MP3 takze tam kvalitu nehladaj mudrlant
o 28.01.2015, 23:50 | sonyk02
Fonfy predaj ten svoj tablet Huawei a sežen za 100€ Google Nexus 7 prvej generacie nahraj do něj ROM Timur's Kernel a maš pokoj, vieš že to bude fungovat tak ak chceš!
Lebo s tim tabletom co mas nic lepšiho ako výstup zvuku přes jack3,5 > RCA(cinch) nevymyslíš.
o 28.01.2015, 23:58 | kovvalsky
sonyk02 ja som myslel prepojit jack / jack bud ako sme spomynali radio alebo procesor myslim ze sa da kupit redukcia na optiku aby ti tam isiel zapojit aux ale neni som si isty
o 29.01.2015, 00:20 | Fonfy
mne 320kbps mp3 konvertovana z originalu staci.. je to kvalita a mozes sa tu hadat kolko chces ja som tam rozdiel nikdy nepocul..ked aj je je velmi zanedbatelny
sonyk02: porozmyslam nad tym
o 29.01.2015, 00:22 | sonyk02
to už mi přide celkom zbytečne převádět analog signál na digital(optika) a potom zase zpet na analog do zesikov.

Nech si to každy urobi sam jak chce, možnosti su, tak at si každy vybere to co mu vyhovuje a má na to.

a aby som byl taky trochu k věci, tak asi nej rešeni je viz zpominany tablet nexus a k nemu nejaky nejlacnejší procak - třeba BIT TEN D od Audisonu nebo strašie H701 a máte komplet reseni, kde se daju nastavit casovky a dalsie veci se zvukem v aktivním zapojení. ked chcem ist rekněme tou nejkvalitnejsi cestou zvuku..
o 29.01.2015, 00:25 | Fonfy
myslis tento napr hej ? [ Link ]
o 29.01.2015, 04:48 | Davados
Mx Player umi prehrat .Flac i .ape Mam ted taky nejakej Huawei pres Aux do 9813 aktivne jen na radio a krom rušení z Auxu jsem spokojen.Samozreme jit to optikou do procaku by bylo jiny kafe,ale i za jiny penize.Ale diky za tip na Nexuse7
o 29.01.2015, 05:13 | Davados
Fonfy 320kbps vazne neni kvalita.Zkus si poslechnout neco s datovym tokem 4,6Mbps a predvzorkovaci frekvenci 96khz,ale pak ta skladba ma 123MB Rebecca Pidgeon Spanish Harlem
o 29.01.2015, 08:10 | Fonfy
Davados dobre ja myslim oproti cd kvalite a nie takto to je jasne
o 29.01.2015, 09:35 | TommyDS
Tak toto je uz na zaplakanie...

Fonfy: namiesto spekulovania, urob v provom rade toto - napis na customer service Huawei aby ti potvrdili ci sucasne napajanie a audio vystup z USB cez OTG pojde...Kym toto neurobis a neodstanes 100% odpoved, tak tu budes len spekulovat a nikam sa nedostanes (nikto tu s tym Huawei nema realne skusenosti)... a ked budes mat odpoved, tak mozes pristupit k dalsiemu kroku, alebo budes musiet tvoju planovanu myslienku zavrhnut ...

Lebo inak su to len bla bla bla, a vacsinu ludi tvoje myslienkove pochody fakt uz nebavi citat, a zbytocne zasieras topic ...
o 29.01.2015, 09:48 | kovvalsky
davados aj mne to prehra ale z niektorymi ma problemi zrejme mozno koli programu v com bol ten flac spraveny
ale ja mam napojeni asus cez aux a neni tam znatelne ze by bolo niake rusenie mozo je to u teba sposobene samotnym nexusom alebo alpinou pripadne kablom?
fonfy mrem z tvojich dristov a co si myslis ze je cd kvalita?
je sice pravda ze to origo cd musi byt aj kvalitne napalene ale furt CD je a bude najkvalitnejsie medium
o 29.01.2015, 14:03 | Fonfy
Ja mrem z teba obyc cd nie je 96 khz ale 44.1 ... A proste rozdiel oproti mp3 v naj kvalite je zanedbatelny..
Tommy ok ved skusim to poriesit nejak len som sa tu pytal aby som chapal co a ako k tomu treba ...nie konkretne pre huawei mozem kupit nexus a huawei predat..
o 29.01.2015, 15:03 | hifim@ni@k
Flac je sice základ, ale také je potřeba si v patřičném programu ten Flac pro kontrolu projet, zda to není jen převedeno z mp3.
Jinak k té CD kvalitě (Red Book). Výstižně to řekl kazzatel. CD je hrozná sračka.
o 29.01.2015, 15:10 | kovvalsky
Original cd je dost dobra kvalita ale bohuzial ako sme sa bavili s tomasom je dost obmedzena kvalitou samotnej nahravky a spracovanim samotneho nahravacie studia a neposlednej rade aj firmou ktora to vydava takze pokial mas raz menej kvalitnu nahravku nikdy nespravis stoho kvalitnejsi format
o 29.01.2015, 15:34 | hifim@ni@k
O tom nemluvím. I pokud vezmeš CD od řekněme Stockfish records a formáty ve vysokém rozlišení, tak to prostě bude jinde. Zrovna se v tom trochu rýpu, protože vybírám nějaký DA převodník viz Custom Works nebo Casea :)
o 29.01.2015, 19:02 | MARWiN
tady se hodí říct, že jsme jednou kvalitu i ověřovali (na základě jednoho podobného "měření" z internetu) a defacto 320kbps mp3 se opravdu nedá srovnat s něčím...
měli jsme track ve FLACu a udělali jsme z něho zmíněnou mp3... potom jsme udělali deltu obou tracků, takže se odečetla úroveň mp3 od FLACu a ta delta samotná se dá docela obstojně poslouchat, takže je asi jasné kolik moc dat se u mp3 ztratí
o 29.01.2015, 20:04 | Fonfy
kovvalsky: no to je teda " nieco nove " to vie snad kazdy cim je to obmedzene a preco to nerobia lepsie.. zalezi tam na vela faktoroch..niektore cd moze byt kvalitou super a ine uplne zle
o 29.01.2015, 20:29 | kovvalsky
Fonfy pred 6 hodinami si sa my smial ze rozpravam ze z audio cd sa daju vydolovat kvalitne skladby a teraz tu uz prikyvujes ze je to pravda a ides tu tvrdit ze to neni ziadna novinka no mnoho ludi nema ani zdania ze ked si kupi origo cd nemusi byt kvalitne smejes sa tu na ludoch a poucas tu ludi (aj v inych prispevkoch) a pritom si nepredviedol co sa tyka autohifi ani prd jedine co si pametam ze v aprili si bol na jednom zraze a odvtedy si nedokazal naladit ani jednu zostavu co si mal pritom stacilo tak malo (tymto ale nechcem povedat ze si mal sypat do auta stovky euro)
o 29.01.2015, 20:53 | Fonfy | Upraveno: 2015-01-29 20:56:39
aha takze je to o tom nieco predviest v autohifi? ok ako povies
ucim sa a este dlho budem kym vysledok bude stat zato..ked som mal doma dynaudia a nad zosik nemusel som nic riesit..zapojil som to a hralo to vyborne..v aute je to o inom a snazit sa budem nadalej a nikdy ma to neodradi..verim ze sa tento rok uz dopracujem k nejakemu vysledku

o 29.01.2015, 21:04 | Toxxx
Fonfy: Už sakra presťaň. Choď si vymýšľať inam. Super Topic ktorý si zasral svojím výplodom zase. Absolútne si mi skazil chuť toto sledovať. Ty sa neučíš ale iba vymýšľaš kraviny a nič neskúsiš. Nemáš na to love tak sa do toho neser a plač si niekde kde to niekoho zaujíma. Ja som tiež začínal ale takto 100% nie. Kúpil som veci a skúšal čo sa dalo. A važ slova lebo začínaš byť drzý na niektorých ľudi od ktorých sa máš čo učiť. Ty sa nidky nikam nedopracuješ. Za 2 roky si sa nepohol nikam.
o 29.01.2015, 21:28 | Fonfy | Upraveno: 2015-01-29 21:32:57
sak mam tablet tak som si prisiel pre radu tak ma nehnevaj aj ty.. za moje OT moze kovvalsky..akoze sorry ale vytacate ma zbytocne.. zaujimave ze par ludi mi tu vzdy vie bez pindania normalne odpisat ako napr. Tommy, skoki, noclue a skonyk02 v tomto topicu.. a teba vytaca ze som sa za 2 roky nikam neposusnul ??? naco tu zbytocne rozoberas OT ? ano musim nato reagovat lebo ma to vytaca a zase ste to zacali vy.. ja kedze mam ten tablet tak som sa tu len chcel spytat ci to bude fungovat (to OTG) ..dostal som radu vymenit za nexus a zrealizujem to..a dalej ma zaujimalo ci mi bude stacit obyc prevodnik k tomu alebo procesor.. a potom prisiel kovvalsky a zacal rypat..a teraz ty

moje zcela normalne otazky a debata skoncila 28.01.2015, 23:01 a potom to zacalo ist dole vodou vdaka niekomu kto do mna musi vzdy rypat
o 29.01.2015, 21:36 | Toxxx
Fonfy: Važ slova.
o 29.01.2015, 21:41 | Fonfy
ale ved co ti vadi natom, ze som si ako cerstvy majitel tabletu prisiel o radu ohladom zapojenia tabletu do car audio instalacie bez potreby HU ??
o 29.01.2015, 21:46 | kovvalsky
Ja sa az teraz divam nato zapojenie tej schemy a ani za boha nerozumiem tomu v com chcete mat ulozene pesnicky v tom tablete alebo pridavnom hdd
o 29.01.2015, 21:47 | Fonfy
v externom HDD ..mam doma jeden 160gb volny to by mi bohato stacilo
o 29.01.2015, 21:56 | kovvalsky
Ja vas nechapem naco to riesit takto komplikovane a cez milion prevodnikov je to blbost najvacsieho rangu hned sa my to nezdalo od zaciatku tak ale zase ak nema co kto doma robit zabavka na vecer je to fajn
o 29.01.2015, 21:59 | Fonfy
tak neviem s aux mam zlu skusenost pri kombinacii HU alpine cda 9835r + sandisk sansa clip+ = šum pri vyssej hlasitosti
je to sice komplikovane ale funguje to a paci sa mi to..preto sa o to zaujimam
o 30.01.2015, 07:52 | hifim@ni@k
MARWiN: takový test jsem nikdy nedělal, protože je to pro mne zbytečná ztráta času. Vůbec totiž nechápu o co u mp3 jde. To mělo smysl kdysi, když jsem za SD kartu 1Gb od Nokie dal 1800Kč, nebo si půjčoval Flashdisk 128Mb od kamaráda, protože stál 7tis, což byla celá moje výplata. Dnes za pár korun koupím kartu 120Gb tak proč se obtěžovat s mp3 a mít pochybnosti? Tyto diskuse zamrzly v době někdy před 1O lety.
o 30.01.2015, 08:06 | hifim@ni@k
kovvalsky: komplikace? Za pár šušní (cca5 tis) máš v podstatě to, co umí řídící jednotka kolikrát dražší? Myslím tím dotykový display, navigaci, možnost přehrávat z harddisku, navíc formáty ve vysokém rozlišení.
V domácím hifi je to už také běžná praxe. Digitální data z USB do DACu a odtud do zesilovače. Přečti si třeba něco o Foobaru. V podstatě na úrovni softwaru umí to, co neumí ani o dost dražší hardware. Lze ho ovládat z Androida apod. DAC za 20tis přehraje klidně 2-3x dražší CD přehrávače, takže rozhodně se vyplatí trochu číst, protože ve finále to ušetří i celkem dost peněz.
o 30.01.2015, 09:16 | kovvalsky
hifim@ni@k ano je to kolko krat drahsie ale mas to jedno zariadenie a co sa tyka prehravania tych mega kvalit v aute je zase na zamyslenie kolko ludi to vyuziva proste ty tu hovoris ake kvality treba v aute prehravat a kazdy tam mame zosilovace a repraky za par susni a stale podotykam je to len auto absolutne hnusne podmienky na hifi sam to vies preto vravim ze robit to koli tomu aby som tam prehral bezstratovu kvalitnu pesnicku to nema zmysel lebo povedzme si otvorene kolko takych pesniciek ma tu znas postahovanych v pc ?
preto kazdy zvoli moznost si to cele kupit a namontovat do auta takze toto je tema do konca sveta u mna je to blbost takto zapajat a kto chce si to zapojit ma hore navod ako sa da tablet zapojit
o 30.01.2015, 10:05 | Fonfy
Preto tvrdim ze medzi cd a mp3 nepoznam rozdiel ..to by som musel mat trosku inu instalaciu..
o 30.01.2015, 15:04 | noclue
suhlasim s hifimaniakom, riesit dnes mp3 je nezmysel...

vela ludi to ma v telefonoch a pocuvaju na stuple do usi, tam rozdiel medzi 128-192kBit a flac tiez pocujem.

ale mp3 v aute je nonsens a to mam teda HU za 95e a zosiky za 70e kus.... Takze ak ma niekto drahsiu zostavu a nepocuje rozdiel mp3 vs red book, tak je niekde chyba. Priciny su rozne:

zle cd (zle nahrate)
zla install (navrh a realizacia)
hluchota ako dosledok sluzby u delostrelectva ;/
o 30.01.2015, 16:00 | hifim@ni@k
kovvalsky: vycházím z toho, že se tu bavíme o Hi-Fi a tudíž hledání co nejlepšího zvuku. Kdo chce vše v jedné krabičce koupí "hifivěž". V autě jsem asi 6x předělal-přelaminoval a přečalounil jen uchycení výšek, 5x přetahal veškeré kabely atd.atd. A to jen v tomto autě. Takže "komplikované" zapojení toho tabletu, převodníku a věcí s tím spojených je proti tomu sranda a relax a oproti diskutabilním změnám v natočení měničů (vždy něco za něco), rozhodně posun kupředu. Je to hlavně koníček, takže řešit vložené peníze, čas apod.je nesmyslné.
o 30.01.2015, 16:09 | hifim@ni@k | Upraveno: 2015-01-30 16:12:33
Ale hlavně pořád čekám kdo napíše, že už to rozchodil :)
Kdybych neskončil, určitě bych šel podobnou cestou. Představa že přijdu do auta, z Fiio vytáhnu špunty, umístím ho do nějakého pěkného držáku na palubce, zapojím jeden kabel a pokračuji v přehráváni playlistu se mi dost líbila. Doma ho potom zase píchnout do DACu...
o 30.01.2015, 16:14 | kovvalsky
Noclue ja som myslel ze sa to proste nikomu nechce riesit nie ze v tom neni rozdiel
Hifim@ni@k ja sa ale bavim o autohifi takze to co ma kto doma ma prakticky nezaujima ja som tiez vysky a stredy prerabal milion krat ale ako vravim kazdy nech si to zapoji ako mu vyhovuje ja tvrdim ze aux dokaze preniest kvalitne pesnicku ale vsetko zalezi od pouzitych komponentov
o 30.01.2015, 17:28 | hifim@ni@k
Tak mluv za sebe a ne za všechny! Tobě se to nechce řešit a to je v pořádku. Nechápu ale proč mluvíš za všechny. Nikdo to nechce řešit? Vždyť se to tu řeší.
Podívej se třeba na fora venku. Běžně se měří, kombinují se měniče z homehifi, instalují tablety apod., proto jsem vždy rád když se něco z toho objeví i tady. Pokud to ale řešit nechceš, tak sem prostě nepiš. Lidi se tu baví o zapojení tabletu a ty sem vtrhneš s tím, že je to přece všechno nesmysl a vymýšlí blbosti. To mi přijde trochu mimo.
o 30.01.2015, 17:40 | kovvalsky
Ja som ti tu napisal ze malo kto riesi do auta take kvalitne pesnicky tak to citaj cele
Len pre objasnenie ako malo kto mam v aute zabudovany 10 palcovy tablet plne funkcny na prehravnie pesniciek a videoklipov integrovane zapinanie cez origo tlacitko na palubovke a dalej pre tvoju zaujimavost ako malo kto mam v aute osadene len cisto home menice tak my tu nerozpravaj o tom
o 30.01.2015, 18:37 | Toxxx
kovvalsky: By si sa divil koľko ľudí rieši do auta kavlitné nahrávky. Som spoznal mraky ľudí ktorý autohifi ani nerobia ale keď si nechajú aj niečo postaviť tak uprednostňujú iba kvalitu. Je dobré že sa to tu rozoberá. Ja to sledujem lebo chcem ísť touto cestou. Vyhodiť HU z auta von a ako píše Hifi tak prísť do auta a napojiť iba prehrávač, tablet a podobne a ten Flac v dobrej kvalite si prehrať. Fakt ma už nebaví vytvárať Audio CD lebo sa mi to iba váľa po aute a všade to zaberá miesto. Aj keď sa dostanem k neakéj dobrej ORG nahrávke tak si to vcucnem do prehravača a fungujem. Ja by som chcel niečo čo bude fungovať na iPad, iPod, Iphone. Už viem ako to všetko spojazdniť ale je tam problém z nabíjaním.
o 30.01.2015, 19:05 | kovvalsky
Toxxx dalo by sa to spravit rozoberes tablet alebo hoci co tam chces dat odmerias na usb porte ktora cesticka je plus a ktora minus vytiahnes s tabletu kabliky das na ne niaku peknu malu koncovku a druhu cas si spravis do auta a proste prides do auta napojis tablet ako to robi kazdy a das si ho do stojanceka a pospravnosti ak to nema niaku ochranu malo by ti to nabijat hmm?
o 30.01.2015, 19:12 | Toxxx
No ja nič rozoberať nechcem :) Chcem to vyriešiť na jeden kabel a nie aby som hodinu zapojoval neaký tablet. Chcem to robiť jednoducho a nie ako každy. Zatiaľ ten Nexus čo dal noclue a Sonyk vypadá naj riešenie.
o 30.01.2015, 19:25 | kovvalsky
A co tato koncovka to uz obsahuje aj mikro usb samicu to uz by slo nabijat aj klasickou autonabijackou

foto k příspěvku  od kovvalsky

o 30.01.2015, 20:24 | Midi34
2 kovvalsky - a nezvažoval jsi tu ukázat svojí montáž
zní to docela zajímavě
o 30.01.2015, 22:11 | Toxxx
Skúsim jeden test čo ma napadol. Malo by to byť jednoduché celkom.
o 31.01.2015, 00:10 | macumoto
Neviem či sa trafim do vašej debaty,NEČITAL SOM CELÚ, ale ja to mám urobené nasledovne : tablet od samsung napevno a neriesim či brať domov aby som vedel i tam surfovať atď. Investícia 100€ keď chcem nové albumy vezmem noťas a nahram skladby v aute. Napajanie mám urobené na autonabijacku ktorá zopina pri pootočeni kľúčom. Signál mám zo stereojacku na konci s stereo cinch , tie mám napojené na aux HU. Tak keď chcem počúvať tablet alebo ísť na navigon zapnem tablet i Hu na ktorej prepnem aux a fičím. Predtým som mal iphone, a nechcel nabíjať, zohnal som medzi kus na orig. kábel a ficalo to bez problemov.
o 31.01.2015, 09:37 | kovvalsky
macumoto oni oni tu riesia mobilitu toho tabletu/telefonu preto je to narocnejsie ako ked si to tam zabudujes
Midi34 nafotim a dam foto zapojenia
o 31.01.2015, 13:15 | Chris
macumoto: ale oni riesia ine zapojenie

naco riesit vymyslene. Predavaju OTG kable s nabijanim, tak naco rozoberat tablet atd.

napr.
[ Link ]

o 31.01.2015, 13:21 | TommyDS
Som sa bavil s jednym IT-ckarom, dal by sa vyuzit HDMI vystup z tabletu na audio? Pripadne existuje zopar tabletov, ktore maju HDMI podporovane cez USB cez redukciu, tam by teoreticky islo vytiahnut zvuk a sucasne mat stale nabijanie cez USB ? Niekto skusenosti s takymto riesenim ?
o 31.01.2015, 15:22 | hifim@ni@k
kovvalsky: v pohodě, hlavně když se bude diskutovat k tématu :)

Chris: jasně, ten kabel není problém. Umí ale opravdu nabíjet, posílat data z HDD do tabletu a současně lze používat USB jako digitální zvukový výstup? Původně šlo spíše o to, dostat digitální signál do procesoru. Tedy tablet jako zdroj rozumně kvalitního zvuku i pro dražší instalace.
o 31.01.2015, 15:31 | hifim@ni@k
A kdyby to chtěl někdo přenosné, celkem nekompromisní a rovnou s optikou tak toto: [ Link ]

:)))
o 31.01.2015, 16:14 | Shr3k
TommyDS: Přesně, už jsem to psal v jiném vlákně, stačí přece tablet s HDMI výstupem a levný HDMI switch s Číny, téměř každý má 48/44.1khzTOSLINK výstup...
o 01.02.2015, 18:48 | Chris
hifim@ni@k: ved vidis na tom linku, ze to ide. Ale zalezi od kablu a zariadenia.

Istota je podla mna podlozka NFC do tabletu a nabijanie indukciou :)... Akurat ci to nebude rusit audio
o 24.02.2015, 21:30 | Davados
Kovvalsky: uz mi sem to ruseni vyresil :) bylo to neorigo Ainet-cinch kabelem.
o 24.02.2015, 21:40 | kiklop32
:)
o 10.03.2015, 23:11 | MAX
apropos - tahle zvukovka [ Link ] má podporu Android, dvě USB (1 host) a optický vstup a výstup. Kromě toho BT aptX a NFC párování. Takže si lze připojit i telefon a použít to i jako BT modul a taky to funguje jako sluchátkový zesilovač..
Uvažuju, že si takhle rozšířím přes Aux svou Alpine 9835.. I když Nexus by se hodil pro navigaci..
Otázka je, jestli se nevyplatí si rovnou koupit 2 DIN rádio [ Link ] , co umožní připojit USB, má BT, a NFC a za něj píchnout procesor, protože Nexus, zvukovka a procesor nebude už o moc levnější a rádio s MirrorLinkem Vám umožní používat aplikace z telefonu na displeji rádia..

Obecné: Creative SOUND BLASTER E5
Zvukový procesor: SB-Axx1
Vylepšení zvuku: SBX Pro Studio, CrystalVoice
ASIO: přehrávání a záznam

Odstup signál/šum:
120 dB (DAC)

Max. kvalita přehrávání:
Vzorkovací frekvence stereofonního přímého 24bitového přehrávání/nahrávání: 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4 a 192 kHz
Vzorkovací frekvence DSP 24bitového přehrávání/nahrávání: 44,1, 48, 88,2, 96 kHz
Nahrávání z mikrofonu: 24 bitů / 44,1, 48, 88,2, 96 kHz
Optický vstup: 24 bitů / 44,1, 48, 88,2, 96 kHz

Přehrávání zvuku přes USB z mobilních zařízení:
Přehrávání/nahrávání iOS: 24 bitů / 44,1, 48 kHz
Přehrávání Android: 16 bitů / 44,1 kHz

Záznam:
Max. kvalita záznamu: 24 bitů / 96 kHz
Výstup: stereo

Výkon pro sluchátka:
Vysoké zesílení: 120 ~ 600 ohmů
Nízké zesílení: 32 ~ 120 ohmů

Konektory:
1x 3,5mm vstup (linkový/mikrofonový/optický vstup)
1x 3,5mm výstup (linkový/optický výstup)
2x 3,5mm stereofonní výstup pro sluchátka
1x microUSB
1x USB typu A (hostitel)

Bluetooth:
Verze: Bluetooth 4.1
Kodeky: AAC, SBC, aptX Low Latency
Profily: A2DP, AVRCP, HFP
Bluetooth Multipoint: dvě zařízení
Max. dosah: až 10 m
Párování s využitím NFC

Výdrž baterie:
Až 8 hodin

*2Zařízení pro přímé digitální přehrávání (aktuálně viz stránky výrobce):
Zařízení s konektorem lightning: iPhone 5S / iPhone 5C / iPhone 5 / iPhone 6 / iPhone 6+ / iPad 2 / iPad Air / iPad Mini / iPod Touch (5 gen.)
Zařízení se systémem Android: Samsung Galaxy S3 / Samsung Galaxy S4 (GT9505) / Samsung Galaxy S5 / Samsung Galaxy Note 2 / Samsung Galaxy Note 3 / Nexus 5 / Nexus 7 / Sony Xperia Z Ultra / Xiao Mi Mi3 / Xiao Mi RedMi Note / LG G2
o 11.03.2015, 13:00 | noclue
Otazka je v akej zvukovej kvalite to ma bezat, ako to chces ovladat a ci ma byt medium s hudbou prenosne.

kvalita: jedine zdroj-> usb-zvukovka-> optika(alebo koax) ->procak

vsetky bezdratove a analogove zapojenia su kompromis.

ovladanie mne osobne vyhovuje oem tlacitkami na volante, takze som nesiel do tabletu....

chcel by som nejak vyriesit ovladanie tabletu na oem tlacitka.... ale nemam sajnu ako..

no a ci to chces mat mobilne alebo napevno je jasne.
o 11.03.2015, 15:24 | Chris | Upraveno: 2015-03-11 15:24:34
Noclue: s tymto to vraj die [ Link ]

napr:
[ Link ]

Je kopec projektov na XDA-developers plus rozne upravene Arduino boardy

[ Link ]
o 11.03.2015, 15:37 | TommyDS
Chris: ked budem robit nove auto, asi mi budes asistovat :D :D :D
o 12.03.2015, 00:29 | noclue
i like! mas nejaky link na konkretny install, najlepsie video ;)
o 13.03.2015, 22:44 | Chris
TommyDS: to budem musiet najprv dokoncit moje :-D
Noclue: tusim nieco mam bookmarknute, dojdem z Italy a poslem ti ;-)
o 22.03.2015, 21:18 | Chris
Tak dalsia cast lega. :)

Funguje hot-plug na vsetkych OEM ROMkach, teda zapojite USB zacne hrat cez zvukovku, odpojite hraje cez repro. Netreba bootovat so zapojenou zvukovkou ako to bolo pisane na nexusoch.

Kedze mam v Galaxy Google play edition rom, teda kvazi to iste co nexus 5 - Android 4.4.4 a nizsie nema podporu pre USB out. Od 5.0.0 uz to ide na vsetkych nexusoch, teda kvazi neni ani potrebna TIMUR ROM.

foto k příspěvku  od Chris

o 21.05.2015, 00:02 | Fonfy | Upraveno: 2015-05-21 00:03:41
cize staci na pasiv napr nexus s nejakou zvukovkou? a na aktiv len dokupit procesor a digitalne prepojit so zvukovkou? predal som tablet a rozmyslam ze si zozeniem z druhej ruky nexus kedze sa da zohnat dost lacno.. + aku zvukovku k tomu dokupit potom? a este ako to je presne stym OTG? ked kupim k tomu kabel a nejaky HUB budem mat podporu prehravania z externeho HDD? alebo aspon USB?
o 21.05.2015, 09:35 | noclue
chris: nice!

este 2 veci:

ovladanie tabletu - tam si mi pisal ten univerz. adapter
napojenie kamery - to som nenasiel dobre vyriesene...
o 21.05.2015, 12:00 | Chris
Bitteschön
Youtube video:


pripadne su aj wifi verzie.

Ale tu je manik, co ma uz vsetko rozbehane co do auta treba ;)

[ Link ]
o 21.05.2015, 12:05 | TommyDS
CHris: super, ma to zaujima stale viac a viac ... uz len nove auto, kam to namontovat :D
o 16.06.2015, 08:57 | TommyDS | Upraveno: 2015-06-16 09:01:22
celkom zaujimava vec pre produkty Apple - iStreamer 12V [ Link ] akurat nevyhoda ze to ma iba RCA vystupy, ale vyhoda ze je napajane via USB a sucasne dokaze nabijat aj zariadenie Apple ...

A dalsia moznost na com som natrafil v USA - pouzitie Lightning to HDMI adapter (okrem HDMI obsahuje aj dalsi lightning), a nasledne HDMI audio extractor s Toslink vystupom na procesor... Znovu je mozne vytiahnut digi zvuk a sucasne napajat tablet z USB hubu ...
o 16.06.2015, 10:54 | kiklop32
Pro apple je spravny reseni pure i20
o 16.06.2015, 12:49 | noclue
Tommy : i20 funguje. Mal som to v ruke.
o 16.06.2015, 13:44 | TommyDS
noclue: narazil som na to, ze i20 ma problem s nabijanim kedze pracuje s napajanim 7,5V a z USB prevodniku dostanes max 5V, cize nestiha dostatocne nabijat pripadne vyhodi error nabijania (cize v domacich podmienkach z 220 na 7,5V OK, v aute ale problem z USB spravit 7,5V, jedine ze urobis iny prevodnik napatia)
o 16.06.2015, 15:33 | noclue
vsak to ma normalne vstup na DC, tak tam mu das tych 7.5 cez univerzalny adapter...ten spinas malym relatkom ....
o 16.06.2015, 16:01 | TommyDS
yop, tak som myslel aj ja :)
o 16.06.2015, 19:05 | kiklop32
Teď to dávam kamarádovi do Vectry a běhá to v pohodě, jediný co, tak se koupil převodník z 12 na 3 - 9V, takže jsem nakroutil a změřil 7,5 a pohoda.
o 22.06.2015, 21:52 | kiklop32
Vectra, ještě rámeček

foto k příspěvku  od kiklop32

o 22.06.2015, 21:59 | kiklop32
Kvalita špatná ale.... nexus s procesorem
Youtube video:



o 22.06.2015, 22:04 | kiklop32
Ipad

Youtube video:
o 23.06.2015, 00:07 | noclue
nexus neni problem, ma to aj chalan, co mi robi vsetky kruzky.... akurat ma forge.
o 10.09.2015, 22:29 | Fonfy
noo kupil som si telefon asus zenfone 2 (verziu so 4gb ram) a mozem povedat ze za 3 kila veelmi slusne zariadenie
objednal som si hned aj kabel otg a cakam kym pride objednal som taky co sa zastrci do telefonu a ma hub kde su 2x usb vstupy a jedna samica micro usb na externe napajanie
to znamena ze to hodim do auta pripojim tam externy disk + tomu dam stavu a budem dufat ze to pobezi tak ako chcem
a ak ano tak kupim nejaku zvukovku s optickym vystupom a ak aj to pofici tak budem zhanat pxa h701 s ruxom
tak snad to pojde davam tomu sancu co si myslite?
o 11.09.2015, 07:08 | kiklop32
Prehravat pujde,nabijet a prehravat ne
o 11.09.2015, 08:53 | TommyDS
Ma Android 5 podporu USB audio OUT a nabijanie cez OTC sucasne? Niekde som zachytil ze by malo fungovat ...
o 11.09.2015, 19:03 | Fonfy
neviem ani nezistujem skusim a uvidim.. ak to bude fungovat a bude sa nabijat fon + pofici externy 500gb HDD tak to bude super a kupim zvukovku
o 11.09.2015, 21:53 | kiklop32
Mladá má android 5.1 v experii a neumí přehrávat a nabíjet. Jen o androidu to není.

Fonfy: Co tam chceš dát za disk?
o 12.09.2015, 11:25 | Fonfy | Upraveno: 2015-09-12 11:26:05
kiklop32: 2,5 palcovy externy 500gb preco?
ja dufam ze to pojde a snad sa dostanem k tomu ze kupim aj procesor a budem hrat cez mobil to by bolo super nepotrebovat radio
o 12.09.2015, 12:14 | Fonfy | Upraveno: 2015-09-12 12:18:12
poradte mi potom nejaku co najmensiu zvukovku ktora bude mat opticky vystup pre procesor a zaroven aby bola co najlacnejsia nieco co splni svoj ucel

btw rozmyslam..cim budem vlastne ovladat hlasitost?? cez procak?
o 12.09.2015, 12:39 | kiklop32
Víš, že se tu ptáš na něco co tu už je? Navíc zvukovky co makaj na androidu jsou na netu vypsaný.

Co se ovládání hlasitosti týče, je to jednoduchý.
o 12.09.2015, 17:12 | Midi34
zvukovka je téměř všude behringer (cena cca do 1000kč )
o 12.09.2015, 17:57 | Fonfy | Upraveno: 2015-09-12 18:09:15
aha ok super !! dik

Co se ovládání hlasitosti týče, je to jednoduchý.

?? ale ako... na procaku?

takze tym padom cakam na kabel aby so zistil ci funguje aj doobijanie a ak ano mam vyhrate pripojim tam nabijacku + zvukovku + usb alebo externy disk + ked kupim napr h701 tak napojim nastavim a pojde to :)) cize zacnem setrit a snad niekto bude nieco predavat a radio do kosa :DD
o 12.09.2015, 18:12 | sonyk02
řekl bych že na 95% ti to fungovat nebude, obojí současně jak nabíjení tak audio výstup přes USB..
o 12.09.2015, 18:20 | Fonfy
ja dufam ze ano lenze neviem potom ake napatie a prud tam pustit??? 5V/2A si vyzaduje moj fon aby sa nabijal .. ked to tam pustim a bude sa to nabojat a zaroven pofici usb aj zvukovka tak to bude super ..mohlo by to ist bola by to parada
o 12.09.2015, 19:07 | Midi34
jen pro zajímavost -chceš ho mít napevno namontovaný nebo držák ?

už jsi vyřešil držák ?

já to řeším ted a jsem .............. v koncích
o 12.09.2015, 19:13 | Fonfy
drziak naco???
o 12.09.2015, 19:16 | Midi34
na tablet
o 12.09.2015, 19:17 | kiklop32
Fonfy:
Já k nexusu dal todle:
[ Link ]

Když mam jen muziku tak za cca. hodinku mi padne baterka asi o 2%. s navigací jsem to pořádně nezkoušel ale co si pamatuju tak cca. 2 hodiny asi 15 - 20% dolu. To se dá vyřešit nastavitelnym DC/DC. Kámoš koupil v elektru zdroj do auta se štelováním 3 - 24V na Ipad když se vybíjel, tak jsem mu jemně natlačil a je to OK.

Midi34:
Držák buď jako Doug Bernards na youtube
A na nexusu mě zachránil tetrax
o 12.09.2015, 19:32 | Fonfy | Upraveno: 2015-09-12 19:37:00
ja maam mobil :) pisal som vyssie vcera ze na mobil
Asus zenfone 2 (4 jadro s 4gb ram)
a drziak mam dobry to mam vyriesene uz len nakablovat a ak to pojde zhanat procak

3A je super nabijacka objednana
rozmyslam ale teraz ci za 20 eur objednat tu behringer zvukovku??
aby mi nebola zbytocna ked to nepojde :/ chcel by som ju objednat uz teraz a asi to urobim nech mi to vsetko pride +- spolu a nech to vyskusam
o 12.09.2015, 19:36 | kiklop32
Procák není úplně nutný však tam máš i RCA výstup
o 12.09.2015, 19:39 | Fonfy
RCA vystup mi je naco? ved bez procaku to nijak neprepojim jedine cez radio-- to nemusim riesit teda vobec :D praveze radia sa chcem zbavit a robim a zistujem toto len preto aby som potom mohol kupit procak a bude to kvalitativne niekde inde :) a cez mobil :)
o 12.09.2015, 19:48 | kiklop32
A já si myslel, že když hraje člověk v pasivu, tak stačí strčit RCA ze zvukovky do zesilovače a o zbytek se postarají výhybky. Myslíš Fonfy že to je jinak? A nebo se to dá použit jako AUX vstup do rádia s aktivem.
o 12.09.2015, 19:50 | Fonfy
ja hram aktiv
pasiv hrat nechcem
a keby som to aj chcel skusit tak subwoofer pripojim ako?????
o 12.09.2015, 19:55 | kiklop32
Zesilovace mají tak výhybku.

Čím řídíš aktiv? Ipada jsme taky zatím zapojili přes AUX adapter do 9887 než se koupí procák.
o 12.09.2015, 19:57 | Fonfy | Upraveno: 2015-09-12 19:58:37
ved mam alipne cda 9855r ale nechapem ako by som nato zapojil moje audio v pasive ked potrebujem zo zvukovky 2x cinche
tiez hram tak ze mobil aux do radia
preto chcem vyriesit toto aby som mohol kupit procak a nepotreboval radio
o 12.09.2015, 20:06 | kiklop32
Zkus si poposednout.

Dávám ti možnosti jak to řešit když nemáš procík.
Pasiv - RCA do procíků a hotovo
Aktiv u rádia - AUX vstupem rozdíl mezi výstupem z mobilu přes sluchátka a USB asi bude rozdíl.
Napájení - vysvětleno, fungovat ti to na 99% nebude

Promiň, že si nepamatuju tvoje zapojení měníš to častějí než ponožky.
o 12.09.2015, 20:13 | Fonfy
kaaamo ja ta vobec nechapem aky pasiv do prociku?? sak cez procik pojdem aktiv a nastavim to cez rux
a preco by to napajanie na 99% nefungovalo?? nikto nedal dovod podla mna by to malo slapat tak ako pisem
o 12.09.2015, 20:35 | kiklop32
Jo místo procíku má být napsáno zesík, ale tak no :)

Nemělo by to přehrávat a nabíjet, protože ty mobily na to nejsou. Samozřejmě můžeš mít štěstí ale vyzkoušel jsem u mě napíchnout různé telefony a žádný se nenabíjel, jen přehrávali. U nexusu se to řeše Kernelem jinak to taky neumí.
o 12.09.2015, 20:45 | sonyk02
prostě a jednoduše, je potřeba mít v tom zařízení nahraný software(ROM), který tuto možnost umí, nabíjet a zároveň použít USB pro datový přenos.
o 12.09.2015, 21:09 | Midi34
sorry - jsem přehlíd že je to telefon
i tak fakt dobrej držák je problém sehnat

kiklope - díky za tip mrknu
(řešil jsem to se sunnysoftem- scotche, RAM mají na cestě ,brodit je takovej -asi dobrej ale mě neoslovil )
o 12.09.2015, 22:20 | Chris
ked si precitam poslednych 10 prispevkov, je to ako koza o voze :D gulas chat :D
o 13.09.2015, 01:44 | Fonfy
sonyk02 a je pre android taka moznost? ak ano tak vyriesene.. pofici to.. nie?
o 13.09.2015, 08:47 | Davados | Upraveno: 2015-09-13 08:49:03
Ale to nejspíš přijdeš o záruku,když telefon rootneš abys ROM změnil...Proč to jednou neuděláš podle osvědčenýho návodu :( kup ten tablet co je osvědčenej a asus si nech na volání a usetříš si nervy a peníze :)
o 13.09.2015, 10:03 | kiklop32
Fonfy:
Ty jen čekáš, než ti vždycky někdo ( 1 ze 100) tvou teorii potvrdí. Jenže toto ani nebylo potvrzení. Není to jen o ROM ale i o hardwaru. Viz zde:
Assuming that is the charge controller used in the n7...

Short Answer: No

Long Answer: When the device detects that it has entered USB Host Mode (OTG) the charge controller switches from charge mode to boost mode. In effect it reverses the charge circuitry (not exactly, but close enough for this explanation) so that instead of charging the battery it draws power from the battery to power whatever device is connected. When in Boost mode, the controller will not charge the battery from the VBUS (USB) input. In theory, there are 2 ways in which host mode + charging could be accomplished. Method 1 (Hardware): The charge controller has an additional VIN connection intended for use with an AC adapter which should be able to continue charging the battery even when VBUS is in Boost mode. However, given the WCSP package (Surface mount connections under the chip itself, no exposed pins) this chip uses, connecting to this pin would be virtually impossible if it is not broken out somewhere on the circuit board. Method 2 (Software): The controller has an I2C interface used to control its operation. This interface should be connected and being controlled by a kernel driver. If this driver is accessible, it should be possible to tell the charge controller not to enter Boost mode, and thus allow charging to continue while the USB interface is in host mode. This would allow charging, but also require an external source to power any attached usb devices. Note, this is all heavily dependent on the assumptions of the charge controller being used, and configuration it is in. In other words, Maybe...

Davados:
Nepřijdeš, funguje unroot, takže když mobil doděláš, tak to unrootneš a nikdo nic nepozná.
o 13.09.2015, 10:10 | kiklop32
Fonfy:
Zde máš možná kladnou odpověď
[ Link ]
o 13.09.2015, 12:04 | Fonfy
ja to hovorim ten asus je zazrak a ja si myslim ze by to mohlo slapat :) uz som niekde zachytil aj nejake video ako nabijal zenfone 2 a zaroven mal pripojeny externy disk.. ja dufam ze to pofici a nikto ma nepresvedci pokial to sam neskusim
o 13.09.2015, 12:10 | kiklop32
Jen mě zaráží, že napřed objednáš hardware a až pak se ptáš jestli to bude fungovat, když mě to zabralo asi 10min hledání na netu...
o 13.09.2015, 12:15 | Fonfy
ja by som si ten mobil kupil tak ci tak len ma napadlo ze keby to naahodou fungovalo takto bolo by to fajn ak nie tak kaslat nato mne to nejak nevadi :) ja si kvoli tomu ten tablet do auta cpat nebudem to by som ho musel nejak zabudovat
objednal som ten menic napatia, otg kabel s napajanim a pockam kym to dorazi a ked to pojde tak zvukovku a procak neskor
o 13.09.2015, 12:18 | kiklop32
Ono to vydrží i poměrně dlouho přehrávat i bez nabíjení, takže jestli nejezdíš několik hodin v kuse, tak to nebude problém. Anebo bezdrátová nabíječka je taky řešení.
o 13.09.2015, 17:12 | Fonfy
noo bezdrotova nabojacka je velmi dobry napad! skusim najst drziak do auta s podlozkou pre bezdrotove nabijanie...to by bolo super
tym padom mi usb a zvukovku zobere ne? cize uz mam finalne riesenie a budem to pomaly realizovat
o 13.09.2015, 18:06 | sonyk02
Fonfy: prvně si zjisti jestli tvůj telefon podporuje bezdrátové nabíjení - QI standard, než budeš hned něco zase kupovat. Protože v případě instalace univerzálního bezdrátové nabíjení bys přišel o usb konektor do kterého je to zapojené..
o 13.09.2015, 19:04 | Fonfy
co tak toto [ Link ]
otazka je ci bude stihat dobijat a ako rychlo to pojde.. aby stihal dobijat ked budem mat zapnute napr gps + prehravanie hudby + nejake aplikacie
o 13.09.2015, 19:36 | sonyk02
dává 1A což je dostačující nabíjecí proud, ale měl bych strach že mi to z toho v první zatáče ulítne někam pryč.

Jak už sem psal, zjisti jestli tvůj telefon podporuje bezdrátové nabíjení, jinak je ti to celé k ničemu!
V rychlosti sem prošel specifikaci toho tvýho telefonu co zde uvádíš a ten bezdrátové nabíjení nepodporuje v základu.
o 13.09.2015, 20:27 | Fonfy
ja mam teraz taky magneticky za 2 eura a drzi super neni sanca aby padol
1A je malo pri plnom vyuziti sa bude skor pomaly vybijat ako nabijat...
ano podporuje ved to viem uz podla toho ked dam dole kryt to vidim
o 13.09.2015, 20:28 | Fonfy
ja mam Asus ZenFone 2 ZE551ML
o 13.09.2015, 21:22 | sonyk02
Dal sem si tu práci a na stránkách asus sem našel oficiální specifikaci toho tvýho telefonu Asus ZenFone 2 ZE551ML a nikde tam není zmínka o bezdrátovém nabíjení ani na jiných stránkách sem o tom nic nenašel.
To co máš vzadu na krytu je nejspíš NFC anténa nebo něco takovýho.
o 14.09.2015, 13:37 | Fonfy
Aha tak nic :( ani ja som nic nenasiel no uvidime ako to bude fungovat cez ten otg kabel
o 23.09.2015, 18:13 | Fonfy | Upraveno: 2015-09-23 18:15:50
No takze doslo mi toto a po pripojeni k mobilu a pripojeni nabijacky sa telefon nenabija a teda spravne to chapem ze to napaja tie 2 usbcka? Skusim ci telefon rozpozna nejaky externy disk.. ale chcem vyriesit to nabijanie mobilu cez toto da sa to teda nejak ? Ak ano ako

foto k příspěvku  od Fonfy

o 23.09.2015, 19:21 | kiklop32
Fonfy, ano nabíjí to ty 2 USB. Není to jen o Hardware ale i softwaru telefonu. Standartně to neumí ani nexus ale jeho výhoda je široká základna uživetelů, která to vymyslela. Máš tu asi 30 příspěvků, kde je psáno, že to na 90% nepůjde. Teď ti přišel kabel a myslíš, že to najednou jde? V článku, na který jsem ti poslal odkaz, máš napsáno, že se mu to nějak podařilo - typ telefonu???

1)Proč ho nekontaktuješ?
2)Jak dlouho trávíš v autě na cestách
3)Jak často reálně potřebuješ navigaci a jiné aplikace v autě?
4) Skoč si do IKEA a vyzkoušej to bezdrátové nabíjení a nebo k nějaké telefony nabízí rozšíření o tuto funkci speciálním krytem

o 23.09.2015, 19:31 | kiklop32
Mám pocit, že moje příspěvky ani nečteš. Má cenu ti psát?
o 23.09.2015, 19:58 | Fonfy
ok ved viem toto vsetko viem len chcem vediet co konkretne spravit aby to islo a ci to pojde ak tam dam spravny soft.. ci to je tak urobene ze to pusta stavu len telefon je neprijme lebo nema nato soft?... ak to teda spravne chapem.. nic ine nevymyslam nechcem ziadny kryt specialny proste to chcem vyriesit tak aby to nabijalo nic ine ma nezaujima kedze zariadenia to zobere uz ide len o to vyriesit nabijanie dosla mi uz aj tak nabijacka co tu bola na vystupe je 5V/3A co je super musim ju niekedy namontovat do auta len potrebujem vyriesit nabijanie takze idem hadat a keby niekto vedel ako nech napise musi nato existovat nieco
o 23.09.2015, 20:52 | kiklop32
Začínám mít pocit, že čeština a slovenština je velice vzdálený jazyk nebo jsem já úplně mimo, už fakt nevim....

Ani na jednu otázku jsi neodpověděl - WTF?

Musím si to trochu rozklíčovat, takže:

1)ci to pojde ak tam dam spravny soft - správný soft není něco co se dělá ke každému telefonu, k nexusu to je vytvořeno uživatelem ne OEM!
2)lebo nema nato soft - když to nejde tak asi nemá no ne?
3)ak to teda spravne chapem - pochybuju
4)nechcem ziadny kryt specialny - proč? Je to obyčejnej kryt, nepoznáš rozdíl jen ti to dovolí bezdrát. nabíjení, takže totálně nechápu proč ne, to je jako by jsi chtěl muziku do uší, ale nechtěl sluchátka....
5) len o to vyriesit nabijanie - myslíš jako, že je rozdíl když to zapojíš přes ten zdroj v autě a doma do sítě? Opravdu není!
6) kedze zariadenia to zobere - nezobere však to tu máš 1000x
7) keby niekto vedel ako nech napise - máš to tu popsané 1000x a zjevně to nefunguje, sehnal jsem ti odkaz na člověka, kterému to šlo a seš tak líný mu napsat? Radši sem budeš milionkrát psát, než se zeptat někoho kdo má nejspíše zkušenosti.....
8) musi nato existovat nieco - Ano existuje a to: Ipad + Pure a Nexus 7!


12 otázek dáš mi odpověď aspoň na něco? A nebo se nechceš posunout nikam a jen psát dokola to samé.
o 23.09.2015, 21:20 | Fonfy | Upraveno: 2015-09-23 21:21:57
prosim cenim si tvoju snahu ale uz to prehaname v niektorych veciach nechapes ty mna
proste chcem to vyriesit tak ako to je (kludne iny kabel ktory by isiel - alebo soft)
o tom kryte - pozrem to na nete ale nic take som na moj fon nevidel pochybujem ze bude
a co sa tyka tohto kablu co mam zariadenia idu skusal som mys a myslim ze pojde aj usb a externy disk este som neskusal (preco by nesiel? ved je tam usb a ma aj stavu externe)
to je vsetko
o 23.09.2015, 21:20 | Fonfy | Upraveno: 2015-09-23 21:21:08
.
o 23.09.2015, 21:33 | kiklop32
Jiný kabel nepomůže, tydle číny jsou dělaný stejně, ale můžeš mít zmetek...

Disk pojede, kdyby ne, nainstaluj si StickMount

Vzhledem k tomu, že zase bez odpovědí, tak ti fandím ať to dotáhneš! Doufám, že seženeš někoho kdo to rozchodil a bude ti ochotnej pomoct...

o 23.09.2015, 21:38 | Fonfy
neviem na co ine ti mam odpovedat
mam kabel a nabijacku dokopy za 5e nic som zato nedal a pokusim sa pockat a casom to rozchodit aj tak by som procak nekupil hned takze pohoda..len dufam ze coskoro nato bude nejaky program alebo nieco

ked ti mam odpovedat na tvoju 2. a 3. otazku tak si myslim ze to je zbytocne pretoze to neic nezmeni v aute sedim 2 hodiny denne velmi zriedka viac a vyuzivanie navigacie by bolo ojedinele (5%?) hudba by bola pustana nonstop cez externy disk (asi 500gb) a aplikacie by bezali len tipu fb a messenger ..samozrejme pusteny mobilny net
co sa tyka 4. otazky nemusim to skusat kedze to moj fon nepodporuje - kryty pozrem ale myslim ze neuspejem
a 1. otakza neviem dobre anglicky ale ako poslednu moznost si necham ze mu napisem ci to rozchodil
o 23.09.2015, 21:55 | kiklop32
V tom případě nabíjení vůbec neřeš. 2h bych si typnul, že to vydrží. Zapoj to tak jak to je, tedy ať zdroj napájí zvukovku. Disk bych zapojil na samostatný zdroj - stejně bych použil Flashku
Procesor nepotřebuješ, zapoj to do AUX u alpiny, stejně tam nemáš changer....
GPS nepoužíváš, takže to ti žrát baterku nebude. Mobilní net asi OK ale k čemu FB při jízdě? I kdyby tak je to zakázané že, no a kraviny jako bezpečnost provozu samozřejmě :)

Wireless charging opravdu nepodporuje a case ( kryty ) zatím nejsou

Poslední možnost? Nevěřím, že neznáš někoho kdo mluví ENG, nevěřil by jsi tomu ale lidé jsou i ochotní. Já bych to naopak vzal jako první možnost a ne poslední.
o 23.09.2015, 22:44 | Fonfy
sestra vie anglicky velmi dobre skusim mu teda pripadne napisat az bude cas
no a naco mi bude zvukovka ked pojdem cez aux do radia? ved hram teraz tak ze idem priamo z mobilu
procesor nepotrebujem ale chcem kedze to bude potom o level uplne inde ked to pojde po optike zo zvukovky do procaku a z neho do zosikov
lenze to napajanie chcem vyriesit tak ci tak
inak keby som kupil teda nejaky nexus tablet tak to pojde to nabijanie cez tento kabel co mam? rozmyslam teda mozno este aj nad kupou kompatibilneho tabletu ktory nebude moc velky (7palcov) a kupit nejaky dobry stojan do auta
o 24.09.2015, 21:19 | Midi34
nexus ti nabijet bude zároven (ale až po nahrání timur kernel rom)
je to tady několikrát psáno
o 25.09.2015, 07:38 | Fonfy
hmm ale je jedno aky nexus? nieco som predtym zachytil ze neni to jedno
o 25.09.2015, 08:03 | TommyDS | Upraveno: 2015-09-25 08:04:40
Fonfy: ty si uz uplne magor

Naco mas tu gulu na krku? Aby si ju pouzival, nie ?

Tak si precitaj este raz cely thread a zistis ze je lepsie pouzit Nexus 7 model 2013, kde je ten Timur ROM odladeny ... A keby si si kukol Timur-ovu stranku, tak to tam mas vsetko vysvetlene

Ale ty chces vsetko za 5 grosov, a vyplakavas tu potom ako to nefunguje... Skupy 2krat kupi a to je tvoj pripad znasobeny 1000krat ...

Ked na to nemas, tak neries. A ked dosetris, potom kup to co je overene
o 25.09.2015, 11:26 | Fonfy
je lepsie pouzit Nexus 7 model 2013, kde je ten Timur ROM odladeny ... A keby si si kukol Timur-ovu stranku, tak to tam mas vsetko vysvetlene

..toto stacilo dik ;)
o 25.09.2015, 11:52 | Fonfy
inak co je toto za zazrak [ Link ]
keby som pripojil na micro usb moj mobil a do usb napr externy disk + nabijanie ? vyzera ze je inak rieseny preto sa pytam teoreticky
o 25.09.2015, 12:27 | Fonfy
btw keby som to zatial vyuzival cez mobil bez nabijania a kupim tu behringer zvukovku a cez nu bude prehravat tak ze aux do radia bude to kvalitnejsie ? alebo mam zatial prehravat aux priamo do mobilu
o 25.09.2015, 16:16 | sonyk02
myslím že to bude hodně podobný, jestli to budeš mít do AUX radia přes tu zvukovku nebo rovnou z mobilu přes jack 3,5mm. A stejně jestli tam budeš přehrávat mptrojky tak žádný zlepšní nečekej a vubec toto neřeš! Pokud chceš kvalitu stahuj písničky ve FLAC tam už aspon nějaká kvalita je..
o 25.09.2015, 17:02 | kiklop32
Fonfy, to už fakt není možné...

ty kabely jsou dělané všechny stejně, teda tento ne, to je HUB a ne OTG! Pochop, že to není o tom co k tomu telefonu připojíš, ten telefon musí být vybaven na tuto funkci! A to je problém Hardware a Software, u tebe nikdo neví, zda je hardwarově ten mobil toho schopnej a softwarově už víme že ne. Takže bez softwaru, který zatím neexistuje to nepůjde i kdyby si k němu připojil medvědí tlapu. Prosím pochop to už!

Kvalita Jack vs Digital ( výchozí analog ti buď zpracovává telefon nebo karta co je kvalitnější si zjisti ) je zcela jasná, pokud to u tebe bude znát ti nikdo bez znalosti, jak ti auto hraje neřekne. Můj osobní typ je, že u tebe to nepoznáš. A jak zde bylo psáno, s MP3 vůbec.

Přístup:
Co je těžkého na tom, koupit si zdroj, hub, pojistku,OTG a behringera za 1500Kč zapojit to a pak jen počkat na procík? Stejně tu píšeš, že to tak chceš, tak proč řešíš, jestli teď Jack nebo Behringer, když to musíš udělat stejně sakra, 1500!!! Udělej to už pořádně jak se má rovnou a nesnaž se ušetřit 20€ když to stejně musíš udělat...

Všechno na co se ptáš už je tu 10x a z toho 9x pro tebe
o 27.09.2015, 19:00 | Fonfy
sonyk02 ja mam koopec hudby vo FLAC lenze nemam nato ulozisko ale teraz uz budem vediet pripojit externy disk alebo velky usb kluc k mobilu

kiklop32 tak tu zvukovku kupovat zatial nebudem ked uz kupim to potom vsetko naraz..ano chcem to tak riesit ale aj keby som prachy mal aj na procak teraz tak sa nijaky nepredava .. tak klud :D

ved ok chapem to uz len som hladal ine riesenia atd.. uz tomu rozumiem a budem cakat ci sa to nevyriesi to nabijanie nejako zatial
o 01.11.2015, 11:44 | TommyDS
Mi tak napadlo - niekto skusenost ako zdroj pouzit Raspberry PI s HifiBerry Digi+ ako vystup do procaku? Nasledne cele Raspberry ovladat cez tablet (wifi) alebo dotykove zabudovane LCD?
o 01.11.2015, 11:57 | Chris
Celkom som toto riesenie preskumal, avsak modul, ktory zapne rasp pri otoceni klucika a inicializuje SW vypnutie po vytiahnuti klucika s dobehom kym sa uplne nevypne a az potom odkruti stavu uz nepredavaju asi rok. (neviem preco).

Ale ak ta nieco zaujima, kontakt mas :)
o 01.11.2015, 12:02 | TommyDS
Chris: vidim to na nejaku kavu v BA :)
o 01.11.2015, 17:17 | Chris
TommyDS: np ;-)
o 15.11.2015, 19:19 | Fonfy
Kupil som PXA-H701 s ruxom a chcem kupit behringer uca202 zvukovku ..pozapajam to a zdroj bude zatial mobil asus zenfone2 .. mam ale otazku cim budem ovladat hlasitost? Da sa ovladat na tej 701ke?
o 15.11.2015, 19:41 | kiklop32
Ne. Jen na mobilu
o 15.11.2015, 19:48 | kiklop32
Jak by asi mobil mohl vyřadit ovládání hlasitosti na 701? Vždyť je to obyč digi. signál. Jak by si asi ovládal hlasitost když by si měl signál z opti. changeru?
o 15.11.2015, 19:57 | kovvalsky
ja tu stale tomu nechapem vy si fakt myslite ze ked zapojite jeden procak na optiku a cez zvukovku a budete hrat cez tablet alebo mobil kde si budete pustat pesnicky v niakej kvazi bezstratovej kvalite vam to vylepsi vas audio system alebo kde si myslite ze sa posunete???? ja som skusal na vyladenej zostave vsetko aj usb aj cd rozne kvality pesniciek a rozne formaty a zistil som ze musi byt double macher na druhu aby si vobec pocul rozdiel lebo aj v dobrej kvalitne mp3 mas problem najst rozdiel medzi origo CD a kvalitnou mp3
ja som napirklad daval tablet lebo som chcel navi plus video co od toho cakate VY?
o 15.11.2015, 20:15 | kiklop32
Co se čílíš? Úplně to samé, spousta věcí se ve flac a podobně sehnat nedá lehce. A moje dva changery, které mám přes optiku nejsou nekonečné. Tedy to co poslouchám nejvíc, tak je v changerech. A tablet mám jako navigaci, tak proč ho nepřipojit k procíku optikou, když ve finále je to cca. 1500Kč + na flashce k tomu mam natřískáno hromadu muziky ( většinu z toho neposlouchám :) ). Navíc, táhnout zvuk z výstupu na tabletu přes RCA do procíku a nebo z usb přes optiku už slyšitelný rozdíl je.
o 15.11.2015, 20:38 | kovvalsky
poviem priklad chces my povedat ze ked natu istu zostavu zapojim najskor procak na rca a potom na to site radio {ak to dovoli radio} zapojim optiku ze budem pocut ZLEPSENIE zvuku ???? no podla mna jedine co odstranis tou optikou je max niaky sum respektive niake piskanie ALE neverim tomu ze sa ti zlepsi zvuk pri tom istom nastaveni a pri tych istych komponentoch?
o 15.11.2015, 20:41 | Chris
Mozem len povedat to som pocul a to u Noclue-ho zostave najprv cez analog(RCA) a potom cez optiku , tie iste komponenty, tie iste nastavenia, tie iste CD a rozdiel bol priepastny, rozdiel v dynamike atd by pocul aj polohluchy :)
o 15.11.2015, 21:09 | kiklop32
kovvalsky

Na žádné rádio. Nekoukej na to jako optika vs RCA, tedy možnost rušení RCA. Ale jak kvalitní je asi zvuk co ti leze ze zesilovače v tlefonu/tabletu? Ten rozdíl zde je signál z jacku ( zprasený výstupem na sluchátka ) proti digi signálu.
o 15.11.2015, 21:47 | kovvalsky
kiklop32 to ja viem ale mne neslo dohlavy ze RCA je tak zle ze ked natiahnes optiku miesto RCA na tu istu zostavu pocujes 100 percentne zlepsenie
o 15.11.2015, 21:53 | kiklop32
Zlepšení tam je. V tomto případě je to nejvíce o tom, že se obejde ten výstup v telefonu.

Jinak to není o tom co signál přenáší, ale o tom kolikrát a co ( kvalita ) signál zpracovává.

Zde je něco základního
[ Link ]
o 15.11.2015, 21:53 | Fonfy
kvalitne to musi byt ved zvuk pojde do zvukovky ktora to posle optikou cize to bude full digital..
otazka je prosim vas ako vyriesit to nastavenie hlasitosti????? Ja to nechcem ked budem musiet hlasitost ovladat cez mobil ved to bude na ***...
o 15.11.2015, 22:08 | kiklop32
Fonfy

:D přečti si co sem napsal. A nebo to chceš zjednodušit?
o 15.11.2015, 22:12 | Fonfy
jaaaj sak ale staci odpovedat ..cize viem 701 ovaladat hlasitost??? ak ano vie niekto kolko urovni?

Super teda som rad
o 15.11.2015, 22:14 | kiklop32
Samozřejmě že umí, to je přece logické ( že by? ).
Jak kolko urovní?
o 15.11.2015, 22:19 | Fonfy
no je ..len pre istotu :D
kolko urovni no akoze stupnov.. napr 9855 ma 35
o 15.11.2015, 22:20 | kiklop32
Tady je to myslím stejně, nejsem si jist hraju do 22, ale kolem 30
o 15.11.2015, 22:23 | Fonfy
ok ..tak super zda sa ze to mam vyriesene... len dufam ze naozaj sa mi mobil sparuje stou zvukovou kartou.. podla toho co som kukal by mal ..
o 15.11.2015, 22:31 | Chris
Fonfy: Behringer UCA202 mam a mozno ju budem predavat o 2 tyzdne....
o 15.11.2015, 22:33 | Fonfy | Upraveno: 2015-11-15 22:35:27
preco ju predavas? Nie je dobra?? Ficala s android zariadenim?

btw kolko V a A pustat dotoho otg usb hubu?
Bude tam pripojena zvukovka a usbcko ..casom asi nejaky 2,5 palcovy externy ssd disk
o 15.11.2015, 23:17 | kiklop32
Fonfy

Samozřejmě že ficala, proč myslíš, že se všude mluví právě o nich? "A" si to veme kolik to bude potřebovat, kolik zdroj v nejhorším případě dovolí. 3A zdroj stačí. Na disk musíš mít samostatný. A "V" si zase už snad děláš prdel ne? To je tak bežná informace, jako že ráno vychází slunce...
o 16.11.2015, 01:16 | noclue
Kovalsky: Jj pamatam si jack chris chcel kupit bit10 bez D. Tak som mu prepol pri rovnakej hlasitosti z analog na opt. vstup na bit10D. Sa mu oci celkom rozziarili.
Jak pise kiklop, ide o ten integrac za 20centov, ktory je na cinch vystupe v telefone ale aj v radiu.
Debatu o vbr mp3 v max kvalite sme mali uz pred viac ako 10rokmi... aj slepe testy. Pocut je niekedy aj zle ripnute cd.... alebo zla synchronizacia medzi transportom a dac. To sa odrazi v timingu. Su to jednicky a nuly, takze resample zo 44.1 na 48kHz moze byt tragedia. A ked das 10 z 10 pokusov spravne (orginal vs resample )prestava to byt nahoda.

Fonfy: a ako inac nez ruxom chces ovladat hlasitost. Full digital system je nieco ine, tam ides digitalne az do repraku - googl.
o 16.11.2015, 08:15 | Fonfy
Nj myslel som po procak je mi jasne ze potom to je analog :))
Cize adapter co.mam 5V/3A bude ok..nechapem ale ked bude takto napajat ten hub preco potrebujem ssd disk napajat zvlast to je hlupost..
o 16.11.2015, 08:30 | kiklop32
Tak to tak neudělej. Je to tvoje rozhodnutí
o 16.11.2015, 09:18 | Davados
Pošli 3A do Alpiny,bude mit větší výkon,když teda zas zpochybňuješ dobře míněný rady :( prověřený zkušenostma.
Lukáši on nám vlastně nemůže rozumět....jazyková bariéra :D
o 16.11.2015, 10:49 | Fonfy
Sak ale nechapem..vysvetlenie nikde.. ved otg hub ide z telefonu.. napajany bude a pripojena bude zvukovka a disk.. co je natom zle ???????
o 16.11.2015, 11:51 | kiklop32
Však hej, zrob to tak ako hovoris.
o 16.11.2015, 12:58 | Fonfy
Teraz sa odpovede nedockam..fajn
o 16.11.2015, 14:03 | kovvalsky
Pocakj ty chces zapojit z telefonu usb na zvukovku a disk ? Sak podla tej prvej schemy hore v teme potrebujes este ten menic napetia z 12V na usb lebo nechapem stale co chces poct dufam ze si nemal v plane napajat to z telefonu inak treba si dat pozor nato ze kazde zariadenie ako mobil tablet atd ma ine poziadavky na napajanie
o 16.11.2015, 16:34 | Fonfy
Ja chcem microusb do telefonu a odtial idu 2 usb na ktore dam disk a zvukovku + je tam samica microusb ba napajanie a tam chcem dat stavu 5v/3a .. kvoli tomu ze z telefonu stava neutiahne zvukovku a disk
o 16.11.2015, 17:27 | kiklop32
Fonfy hodím ti to tu ještě jednou jo?

3A zdroj stačí. Na disk musíš mít samostatný
o 16.11.2015, 17:49 | Fonfy
precoooooo samostatny...vobec mi to nejde do hlavy prosim niekto mi to vysvetlite...ako to mam asi zrealizovat? preco bude disku vadit ta stava v tom usb do ktoreho bude pripojeny???
o 17.11.2015, 23:27 | Fonfy
?
o 09.12.2016, 00:11 | MAX
Tak jsem si to po čase přečetl až do konce.. Fonfy.. :D Jak to dopadlo?
o 09.12.2016, 10:56 | kiklop32
Buď nijak a nebo vyhořel
o 15.01.2017, 19:13 | Jardoss
Pár krát som to tu prečítal, ale nenašiel som odpoveď na moju otázku. Je možné použiť iný zdroj zvuku ako spomínaný nexus 7? Konkrétne ma zaujíma či dokáže smartfón alebo tablet pretlačiť z microUSB do procesoru zvuk nezaujíma ma nabíjanie ani ani okolo toho iba čisto odoslať zvuk alebo to dokáže len nexus 7 s timur kernel?
o 15.01.2017, 19:20 | TommyDS
Jardoss - skor by som som si pozrel Rapsberry Pi + k tomu napriklad sound modul HifiBerry Digi+ , a cele by sa to malodat ovladat ajz telefonu
o 15.01.2017, 19:54 | oberon
Android uz asi od verzie 4.3 (iba niektore zariadenia) a oficialne od 5.0 Lollipop podporuje externe DAC, cize digi vystup cez usb. Mna hlavne zaujima, ci DSP v aute vie pracovat s digi vstupom cez USB. Alebo ako sa to potom riesi?
o 15.01.2017, 20:04 | kiklop32
Je to jednoduché, stačí jakýkoliv telefon co podporuje Audio USB viz oberon výše.
Pořídíte třeba behringer uca202, k tomu USB hub a samo OTG kabel.
A pak už klasika buď optikou nebo RCA z procesoru do karty, kartu do USB hubu a OTG kabel z hubu do telefonu a už to hraje.
o 15.01.2017, 20:06 | kiklop32
Kdo má nexus s timurem nebo jiný tablet / telefon co podporuje nabíjení a muziku najednou. Taky jsou tablety s výstup USB a nabíjení jiným konektorem, myslím toshiba to dělala? Tak tam přes hub nebo OTG kabel přihodit 12->5V a už to i nabíjí
o 15.01.2017, 20:36 | Jardoss
To raspberry je niečo ako náhrada za zvukovku? V podstate viem, že treba prevodník(zvukovku) z USB vstup optical(toslink) výstup do procesoru a malo by to teda šlapať telefón je Xperia z3 compact ide hlavne o to ušetriť cca 200€ za tablet alebo iný zdroj zvuku procesor je nutnosť lebo chcem prejsť z 3way na 4way
o 15.01.2017, 21:03 | kiklop32
Jardoss

teď jsem ti to celé popsal fungovalo to se Z1
o 02.02.2018, 16:57 | sonyk02
Kdo všechno už testuje kombinaci ANDROID zařízení a zvuková karta > toslink ?
Nějaké poznatky z praxe co se týče zvuku?
o 02.02.2018, 20:01 | Jardoss
Ja už vyše roka fungujem na Z3 compact android>zvukovka behringer uca202>Helix DSP a bez problémov so zvukom max spokojný, ale ťažko hovoriť, keď nie som odborník, ale oproti pio88rs určite krok dopredu
o 21.08.2018, 23:49 | -Hans-
Jardoss Ahoj, prosim te, proc sis nekoupil USB modul do DSP, ale Behringera?
o 01.03.2019, 21:00 | MAX
[ Link ]
Koukal jsem, že už jde dneska koupit proces přímo s USB vstupem pro telefon..
o 28.03.2019, 00:14 | Fonfy
Jardoss mozes to trosku podrobnejsie popisat ako to mas zapojene? zaujima ma to aj po rokoch kedze hram stale z radia :)
Skus to trosku popisat ci tam mas aj stavu na nabijanie zapojenu pripadne ci vyuzivas pamat zariadenia alebo tam mas nejaky extreny disk a kolko zosikov ako to mas zapojene prepojene :)
Myslim ze dnes uz su lepsie moznosti ako ked sa to riesilo pred par rokmi
o 28.03.2019, 07:48 | kiklop32
Fonfy

Tak si to vyhledej, všude je toho milion...

Jelikož android podporuje OTG, tak si k mobilu připojíš usb hub a můžeš si do něj strčit skoro cokoliv. Hlavně flash a napájení. K čemu ti je, jestli používá externí nebo interní paměť? Dnes, když už úplně v klidu koupíš 64/128Gb telefon, je ta flash k ničemu. Co se týče nabíjení, tak musí být podporováno HW a SW zařízení, případně bezdrátové nabíjení. Ale opět, pokud se jedná jen o přehrávání hudby, tak telefony už něco vydrží. A nabíječkou poženeš jen tu USB zvukovku. Ta zvukovka ma analog i digitál. Takže do procíku jde optikou. A kolik má zesíků za procesorem je úplně jedno.
o 28.03.2019, 11:42 | Jardoss
ako píše kiklop jednoducho,, mám to tak že mobil=>micro USB/USB C=>behringer=>optikou do helix DSP=>zosilňovače=>reproduktory ak ti to nestačí skoč do TT a pozrieš sa nato na vlastné oči
o 28.03.2019, 13:14 | Fonfy
super jasne chapem dokonca som nasiel aj celkom dobre usb c itg kable s moznostou 2 pripojenych usb a napajanim zaroven :) len treba skusit nie kazdy telefon stym bude fungovat na 100% treba skusit rozne druhy ale fajn predstava :) procik nemam ale casom by som prijal tuto alternativu a potom mozem radio rovno vyhodit :)
este otazka znie prehrava ti vsetko cez tu zvukovku ? tzn. ked si pustas napr spotify, youtube, prehravac hudby v telefone normalne vsetko funguje tak ze to ides cez ten otg a cez zvukovku? ja len ci tam netreba nato nejaky soft
o 28.03.2019, 13:47 | kiklop32
Vzheledm ke konstrukcy USB C je možné, že to podporuje nativně.
o 28.03.2019, 15:17 | Jardoss
OTG je aj s nabíjaním to ja nepoužívam, resp. telefón nemá podporu nabíjania a a prehrávania hudby zároveň čiže obyčajný micro USB jedna strana a druhá je samica USB do zvukovky,, a ktomu či to prehráva všetko ano prehráva zatiaľ som stým ešte problém nemal
o 29.03.2019, 15:38 | TommyDS
Mimochodom, dnes zacinaju prenikat na trh uz procesory s prehravacmi, akurat je to samozrejme inde cenovo. Ale vyhoda all in one riesenie, vacsinou vladanie aj cez Androis alebo iOs app-ku ... Postupne asi toto bude viacej cesta, tablet v aute mi pride trochu neprakticky ...

No alebo potom klasika - Rappsberry s dobrym DAC-om ...
o 29.03.2019, 15:56 | kiklop32
Rappsberry ti přijde praktičtější než tablet?
o 29.03.2019, 16:03 | TommyDS
kiklop32 - skor z pohladu integrovatelnosti do vozidla ...

Osobne by som skor isiel ako prehravac s DSP (RS Audio, Zapco), a ovladanie ci uz cez telefon alebo original radio ... ale suto drahe riesenia, pre tych je mozno schodnejsia cesta prave Rapps..
o 29.03.2019, 16:08 | kiklop32
Tak tablet není jen jako přehrávač, integrace do auta je úplně v pohodě, připojí přes OBD a vyčítání hodnot, GPS, videa atd. a jediný co potřebuješ je pár kabelů. Co jsem nedávno zkoumal rappsberry, tak to rozhodně není tak jednoduché a už vůbec ne plug and play.
o 29.03.2019, 19:36 | sonyk02
Dnes už jsou rádia(obrazovky) v originální designu auta se systémem Andriod a k tomu se dá už bezproblémů přes USB HUB připojit cokoliv, i by mohlo fungovat ovládání hlasitosti a přepínání songů na volantu originálními tlačíkty nebo jinými původním prvky. Takže integrace je dnes vcelku snadná i po stránce designu. Dalo by si říci že opravdu Plug and Play ;-)

foto k příspěvku  od sonyk02

o 29.03.2019, 19:50 | kiklop32
sonyk02

Na to koukám teď do auta, kde právě chci nechat origo vzhled. Jen právě nevím, jestli to právě funguje s tím HUBem u všech modelů.
o 30.03.2019, 09:52 | TommyDS
Kiklop32: suhlas, tiez som trochu patral a rozmyslal, ake su moznosti Rappsberry, a odradzovalo ma to hranie sa s programovanim atd, ale pre nadsenca by to mohla relativne lacna hracka, z ktorej vie vytiahnut dobry zvuk. Tablet sice je jednoduchy, len co som videl aj auta na EMMA, nejak stale mi to ze to len maju na drziaku a trcia tam kable vadi :)
sonyk02: podobne mam v e93-ke, sice marketingovo to vzdy predavaju ake super riesenie, ale co som si napriklad kupil ja, tak prave audio vystup je odcleneny, co nikde nespominali -cize original BMW USB ide cez BMW OS, a ked chcem prehravat z ostatnych USB zdrojov, pripadne z androidu, tak musim tahat ako keby novu audio vetvu :( takze ako keby radio s dvomi audio vystupmi ... Preto coraz castejsie rozmyslam nad riesenim - DSP so zabudovanym HD playerom a ovladat prave z HU, nak toro mby bezala len samotna aplikacia ...
Otazka ci zrealizovat este v e93, alebo radsej az v dalsom aute :) :) :)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3661 sekund.