Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Rada s volbou zesilovače

 o Navštíveno 6753x o
o 06.04.2017, 11:22 | Osly
Zdravím, renovuji auto a proto chci ponechat originální rádio. Tudíž musím řešit hi-low převodníky nebo zesilovač s ním. Potřeboval bych tedy poradit jaký zvolit zesilovač pro 4-kanály. Také kladu důraz na velikost zesilovače aby byl co nejmenší. Aktuálně mám k dispozici skvělý Rodek R680N ale ten je moc velký.

Repro mám:
přední - Focal performance ps 165
zadní - Focal Polyglass 130 V1

Takže nejlíp tak 4x100 RMS

Do oka mi padly tyto dva ale nechám si rád poradit(tj. v této cenové kategorii bych se chtěl pohybovat) ale nebráním se i připlatit pokud bude příplatek oprávněný
[ Link ]
[ Link ]


o 06.04.2017, 11:24 | pajeccc
Zase sa budem opakovať je lepsie neriešiť zadné repro je to zbytočné.
o 06.04.2017, 11:34 | kiklop32
Začni tím, že vyhodíš zadní repro.

A pak něco jako toto:
[ Link ]
o 06.04.2017, 16:38 | Osly | Upraveno: 2017-04-06 16:40:15
zadní repro jsou jen aby to hrálo líp než původní nic víc. Co se týká toho zesilovače tak ten už je úplně mimo s cenou :/

ještě jsem našel tyto dva
[ Link ]
[ Link ]

kdyby měl někdo doma použitý v dobrém stavu taky bych se tomu nebránil.
o 06.04.2017, 17:44 | kiklop32
Osly

ono právě to nebude hrát líp. Celé je to o tom, že repro vytváří zvuk o různých frekvencích. Tyto frekvence nejsou reprodukovány do všech směrů stejně. Tedy repro co máš za zády k tobě zahraje jen určité pásmo, takže to buda třeba středové pásmo no a tedy budeš mít hrané 2x středy no a pak tu máš zpoždění zvuku takže než k tobě docestuje zvuk z pravého zadního repra, tak přední už to budou mít odehrané a bude to vytvářet "ozvěnu" což je úplně strašný. No a ještě k tomu máš každé repro jiné. Takže ač bude stejná písnička, tak reprodukce bude úplně jiná no a až se to sleje tak z toho bude solidní shit.

Co se zesíku týče, tak to byl jen příklad, hledej něco co má v sobě DSP a budeš mít klid. Prodej ty zadky a přidej ty prachy na zesík.
o 06.04.2017, 17:47 | kiklop32
Koukni na toto téma:
[ Link ]
o 06.04.2017, 18:07 | Osly | Upraveno: 2017-04-06 18:08:59
já vím že je to nejlepší řešení ale až tak top to mít nechci, hlavně ne se trápit s procesorem a časováním s tím vůbec nemám zkušenosti a ten příplatek navíc za to ted ani nechci dávat. Abych řekl pravdu zadek mám aktuálně ztlumený a přidávám jen když někdo vzdadu sedí což je málo kdy. O směrování taky vím, ale vzhledem k tomu že chci zachovat originální vzhled s tím moc neudělám a proto tyto věci pro mne nemají smysl. Chci jen aby to hrálo lépe...origo rádio má 4x6W nebo jak...na tom nepustím nic krom FM rádia.
o 06.04.2017, 19:24 | Georgedup
ja pochopil kiklopa32 spis tak ze pokud nechces resit casovani a dalsi veci tak odpoj zadni repro a nic jineho tam nedavej proste pouzivej repro jenom ve predu a tim z toho budes mit nejlepsi pozitek ze zvuku maximalne pokud chces neco pridat tak sub. Ja osobne po zapremysleni nad zvukem a precteni topicu a odkazu ktere dava s nim souhlasim a vymenim predni repro zadek necham co tam je(ale jen najo vypln dveri a ve skutecnosti budou odpojene)
o 06.04.2017, 19:54 | kiklop32
Skoro jo, jen je dobré časovky mít i když máš jen přední repro. Zadky tam klidně nech, ale nepouštěj je.
o 06.04.2017, 22:17 | motyc
Můžu nabídnout Rodek R4100A2 kdyby byl zájem...
o 07.04.2017, 08:58 | Osly
motyc zesík nevypadá zle ale nevím zda bych se vešel s rozměry. Ale hlavně nemá hi-low vstupy, koukal jsem na samotné hi-low převodníky ale to bych pak byl s cenou už na novém zesíku. Takže asi nic, ale díky.

Dál fakt jde o renovaci takže žádný subwoofer a zadní repro ponechám hrát aby to sedělo. Takže doopravdy hledám 4-kanál a hi-low vstupy.
o 07.04.2017, 19:27 | kiklop32
Co aby sedělo?
o 07.04.2017, 21:09 | Osly
ve zkratce originál hrály všechny repro tak budou hrát všechny...možná bych časem vyřešil to časování ale to bych bral jako další level později.
o 08.04.2017, 21:55 | -Hans-
Tvym parametrum by mohl vyhovovat muj MTX Thunder 904, ale nevim, jak rozmery.
o 08.04.2017, 21:55 | -Hans-
Tvym parametrum by mohl vyhovovat muj MTX Thunder 904, ale nevim, jak rozmery.
o 09.04.2017, 10:02 | -Hans-
Osly: Jinak stav je 100%, mam ho v aute asi 0,5 roku. Ani skrabanecek, nic. Cenu bychom vymysleli, novej stoji raketu. Umi i aktiv, je to docela solidni zelezo. Je k nemu i papir s namerenyma hodnotama ????
o 09.04.2017, 13:39 | Osly
-Hans- jj díky, nevím zda není moc velký, ale nevypadá zle. Poměřím přesně rozměry co mám k dispozici. Zatím mi byl nabídnut i jeden zesilovač přes mail tak uvidím jak se dohodnu ještě.
o 10.04.2017, 09:15 | -Hans-
Jj, mrkni na rozmery a dej vedet.
o 14.04.2017, 22:00 | Osly
omlouvám se že jsem se neozval dříve ale řešil jsem ten první zesík a nakonec i pořídil tak díky všem za pomoc :)
nakonec pořízen MOSCONI GLADEN ONE 120.4
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3376 sekund.