Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Příjem rádia

 o Navštíveno 12958x o
o 07.04.2021, 07:06 | LukeFab
Zdravím, mám OII a řeším už x let špatný příjem rádia a to i ve městě Brno. Prostě tam slyším občas takový šum. Vyměnil jsme několik autorádií. Nakonec mám nový Kenwood DMX-5020BTS [ Link ] příjem stejný. Vyměnil jsem i anténu za Calearo 7677943 [ Link ] , dotáhl jsem i novej kabel k rádiu [ Link ] , zkusil jsem i po starým a vyměnit fantomový napaječ [ Link ] a furt s emi to zdá stejný. Takže vše je vlastně nové, ale furt jsou místa, kde si myslím, že bych neměl slyšet jakoby šum. Díky


o 07.04.2021, 11:28 | Harryp
Řešil jsem taky. Různá auta, různé rádia a prostě jsou místa, kde to je na prd. Když jsem se potom pídil, tak jsem zjistil, že se snížily vysílací výkony rádiových vysílačů - bohužel u nás ( ČTU je prostě k prdu ), ovšem u PL rádií (Opava - Ostrava) nebo naopak na jihu při cestách od Vídně člověk chytá ta cizí rádia úplně perfektně, ale lokální česká jsou problém...
o 08.04.2021, 08:18 | CarMedia.cz (P)
Jediné správné řešení je pasivní anténa a anténní zesilovač přímo za rádiem. Nemluvě o tom, že pasivní anténa ti v budoucnu umožní využití i na DAB.. Je třeba si uvědomit, že aktivní anténa na střeše má zesilovač integrovaný se zesílením někde kolem 10 dB. Nicméně je natolik daleko od přijímače, že máš poměrně velké ztráty i díky délce svodu. Proto si tyto situace řeší spíše onou pasivní. Samozřejmě kdyby mohl být průt oněch 75 cm, což odpovídá charakteru vlnové délky, bylo by to uplně super, to ale v zadní části střechy nikdo nechce. Čili se to řeší takto:

Anténa: [ Link ]
Anténní zesilovač: [ Link ]
Anténná redukce: [ Link ]
o 08.04.2021, 12:19 | MrJGR
Mám ten samý problém na Octavii 1 r.99...prosím Carmedia o výpis věcí co bych potřeboval, děkuji
o 08.04.2021, 15:05 | CarMedia.cz (P)
Rádio je originální či nikoliv?
o 08.04.2021, 17:26 | MrJGR
Rádio KMM-BT304, čili originál ne
o 08.04.2021, 17:46 | Pavel68 | Upraveno: 2021-04-08 17:52:37
S tím zesilovačem je to přesně naopak CarMedio,
má být co nejblíže antény, aby nezesiloval nežádoucí brumy, co se na kabel namotaj po cestě k rádiu.
A ostatní bláboly snad ani komentovat nebudu...
o 08.04.2021, 18:21 | kiklop32
A sakra :)
o 08.04.2021, 21:36 | CarMedia.cz (P)
No naštěstí se nejedná běžný zesilovač pro autoanténu obsahující bipolární tranzistory v jednoduchém širokopásmovém zapojení bez vstupních a výstupních filtrů, díky čemuž by zesiloval i ony brumy. Pro pásma DV a SV je zesilovač průchozí bez zesílení a s minimálním útlumem. Zesiluje pouze signály v pásmu VKV - FM díky přesným a stabilním filtrům před i za vlastním zesilovacím prvkem. Díky tomu je výrazané zlepšení stereo příjmu v pásmu VKV - FM s minimálním rušením signálu stanicemi vysílajícími v pásmech DV a SV a jinými nežádoucími signály, kterých je stále více díky různým datovým spojům (Wi-Fi, apod.). To samé platí i v případě, kdy je rušení způsobeno nabíječkou telefonu, černou skřínkou apod. Navíc má elektronickou regulaci zisku zesilovače pomocí potenciometru, který umožňuje přizpůsobení zesilovače i pro autorádia nižší kvalitativní třídy, která jsou náchylná na přebuzení silným signálem.

V závěru, kdyby od nás neodjely už desítky aut v této konfiguraci, kdy se příjem signálu výrazně zlepšil, tak to nikomu nedoporučím.
o 08.04.2021, 22:13 | MrJGR
Já věřím Carmedii:)nebo pánovi co to psal, přečetl jsem hodně jeho příspěvků i jiné, dozvěděl se o autohifi celkem dost. Já vím že do konce života to nestihnu vše, vím že někteří mají větší zkušenosti než já. Ale co napíše, tomu i věřím, neboť pán hodně ví:)
Prosím o odpověď na potřebné věci ohledně antény atd, děkuji;)
o 09.04.2021, 18:23 | CarMedia.cz (P)
Anténa včetně svodu: [ Link ]
Anténní zesilovač: [ Link ]
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3857 sekund.