Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Subwoofer se odporoučel, čím ho nahradit?

 o Navštíveno 2553x o
o 25.05.2010, 07:39 | Lukhasek
Ahoj,
včera se mi odporoučel subwoofer, byl to Hifonics HFi12S4 box [ Link ] , napájel ho zesilovač PhaseEvolution RS2 [ Link ] . Jelikož mi po něm zůstal uzavřený box, tak bych vás chtěl poprosit o radu, co použít za měnič do týhle bedny?


o 25.05.2010, 07:45 | CarMedia.cz
Bedýnka má odhadem kolem 35l, tak bych do ni dal toto: [ Link ]

Sedí jak objemově, tak i na výkon zesilovače. V uzavřence krásně syté a svižné basy..
o 25.05.2010, 15:35 | wattman
Pakliže by ta náhrada měla být lepší a nestát tolik co ten woofer od MTX, určitě bych šel do Pincka [ Link ]
A když vidím citlivost toho T612-22, tak to bude pro ten zesilovač peklo, i když výkonu má poměrně dost...
Další důležitý faktor je i potichý poslech - čím větší Qts, tak určitě vhodnější do zavřenky (je to celkový ztrátový činitel) - ale tá má také daleko menší účinnost a spojeno ještě s tou mizernou citlivostí u MTX - to při potichém poslechu bude hodně utlumené a prostě bez basů.
Je to prostě woofer na rámus...
o 25.05.2010, 20:45 | CarMedia.cz
Wattman: parametry máš našláplé pěkně, realita je ale naprosto jiná. Zkoušel jsem ho dávat do uzavřenky a krmený dvoukanálem ESX SX2150 a s výkonem 550 W RMS v můstku. TO samé, co má zde Lukhasek. A můžu říct, že wofer hrál s krásnou razancí a přehledem. Rozhodně ne potichu. Všiml jsem si, že přiřazuješ MTX čistě do kategorie dB Drag, realita je ale skutečně jiná..
o 26.05.2010, 02:05 | pepe689
:-)))
o 26.05.2010, 09:30 | wattman
Nebudu to zde rozmázavat, protože pak to bude vypadat, že MTX pomlouvám a podhodnocuji.
Určitě jsou to SPL woofery na tlak!

Realita nemůže být jiná, protože ty parametry výrobce uvádí jako reálné. Ovšem ozvučnicí je změníš a proto je potřeba vycházet z ní.
A o tom potichém hraní jsem to psal jinak.
Pepe se směje a přesně vím proč :-)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.312 sekund.