Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > car audio do heme audio ?

 o Navštíveno 13829x o
o 05.02.2013, 15:23 | dhandars
Ahoj.
Chci se zeptat,jestli lze udělat bedny na domací stereo z auto repra.Pokud ano nějaké výhody,či nevýhody?
popřípadě nějaké odkazy na podobnou práci.
Možná i radu jaké repro.Mám rád převážně rock,,,ale občas musí i basovat :-)
Zatím mé old komponenty:
PIONEER Reference-multi Play CD Player PD-M750
PIONEER Reference Stereo Amplifier A-656 Mark II

diky za odpovědi





o 05.02.2013, 18:35 | db-marek
nevidim problem v reprakoch, dost veci do aut je homehifi pod inou znackou a za ine ceny.
Naco to je dobre kupovat "autohifi" repraky a dat ich domov?
o 05.02.2013, 19:44 | 323Marty
Jako Marek, autohifi reproduktory jsou obecně dražší, protože jsou z materiálů, které musí vydržet horší povětrnostní podmínky a samo jsou víc cool, takže dražší být musí. Ale pokud doma "zbydou" neni důvod je nepoužít. Mě jednou doma zbyly 5" radical audio a vejšky Hertz. Změřil sem je, postavil jim výhybku, bednu a prodal sem výsledek kolegyni z práce, která je má tak dva roky a nemůže si je vynachválit. Práce jako každá jiná.

foto k příspěvku  od 323Marty

o 05.02.2013, 19:44 | 323Marty

foto k příspěvku  od 323Marty

o 05.02.2013, 19:45 | 323Marty

foto k příspěvku  od 323Marty

o 05.02.2013, 19:45 | 323Marty

foto k příspěvku  od 323Marty

o 05.02.2013, 19:45 | 323Marty

foto k příspěvku  od 323Marty

o 05.02.2013, 21:11 | Tuner#2
Ty woe chlape, co ty "Utopie"? To má taky doma?
o 05.02.2013, 21:46 | 323Marty
Na těch sem dělal rok :o) Hraje to obstojně :o)
o 05.02.2013, 22:20 | dhandars
pěkná práce 323Marty
o 05.02.2013, 22:27 | Tuner#2
Máš někde fotky ze stavby? Rád mrknu ;)
o 05.02.2013, 22:41 | Toxxx
Tiez by ma zaujimala stavba:)
o 05.02.2013, 22:44 | 323Marty
Už je to hodně dávno a jak už to bývá, nezálohoval sem fotky a byl sem vytrestán mrtvim HDD. Jediná dochovaná ze stavby...

foto k příspěvku  od 323Marty

o 05.02.2013, 22:50 | 323Marty
Byla to magořina, už bych do toho asi znovu nešel. Dnes se daj za dobrý peníze sehnat špičkový bedny. Náklady na stavbu tohodle kdybych měl započítat čas svůj a dalšího blázna, u kterýho v dílně jsem je dělal, tak bych měl slušný bazarový kousky origo Utopií :o))) Ovšem zase to vynahradí to posílený EGO, když z výsledku spadne čelist i klukovi, kterej dělá v nahrávacím studiu :o)

foto k příspěvku  od 323Marty

o 05.02.2013, 23:00 | 323Marty | Upraveno: 2013-02-05 23:02:47
Takhle nějak vypadá výhybka. Ty výhybky vyšly tenkrát asi na 2.500,- za kus. Jinak je to mamutí 120L BR laděnej na 37Hz a na panelákovejch 24m2 je to řekněme předimenzované :o) Zase mi nikdy nechyběl u domácího kina subwoofer :o))

foto k příspěvku  od 323Marty

o 05.02.2013, 23:09 | Sodom
Pěkná práce.Je z toho cejtit nadšení a zápal:-)
o 06.02.2013, 01:14 | Tuner#2
Hezká práce pane ;)
o 06.02.2013, 09:50 | Toxxx
Moc pekna praca. Vyhybku si si skladal akebo kupil hotovu? Myslim si ale ze si ju skladal na mieru:)
o 06.02.2013, 10:14 | 323Marty
cha, prej koupil hotovou :o))) Už jsi někdy viděl hotovou výhybku s RC a RLC členy na středech? Uplně krásně to tomu středu vyrovnává charakteristiku. Akorát sem měl zůstat u původního návrhu, kde sem počítal s 10" basákem, ty 12" jsou nadoma opravdu hodně. Ale prostě jdou hodně "vocpoda" a já mám basy rád a když si pouštim třeba Oldfielda z vynilu, tak se mi dodnes ježí chlupy na zádech :o)
o 06.02.2013, 10:25 | petis
luxusní práce!!
o 06.02.2013, 11:37 | Milhauzz
Mnoooo, máš můj obdiv pane.
o 06.02.2013, 13:11 | Toxxx | Upraveno: 2013-02-06 13:12:19
Marty: No hodne blba otazka odomna:D Ale napadlo ma to ze ich hotove nekupis;) Este ma napadlo ci by si nebol schopny premerat TS parametre subu. Ja som sa do toho pustil ale kedze nemam dobru zvukovku to meranie stoji za nic. A mam 2kusky kde by som to potreboval aby som mohol postavit ozvucnicu.
o 06.02.2013, 13:32 | 323Marty
Ale na měření TS parametrů nepotřebuješ nijak extra dobrou zvukovku. Já osobně měřim TS parametry pouze metodou přidáním hmotnosti na membránu. Stahneš si Arta Limp, uděláš si kabel JACK - 2x banán, zapojíš na výstup zvukovky a připojíš na reprosvorky a necháš to něco naměřit. Pak na membránu přidáš závaží, zadáš mu, kolik to závaží vážilo a on Ti všechno spočítá :o)) Trvá to minutu. Někde to doma mám, asi bych byl schopnej ti to změřit.
o 06.02.2013, 13:37 | Toxxx
Vsetko mam ale vykazuje mi to totalne blbosti. Viem ze to neni nic zlozite ale proste to nechce komunikovat. A neviem absolutne preco.
o 06.02.2013, 13:40 | Dave0401
Vidim, ze jsou zde experti i na tyto nestandardni vyuziti autorepro. ;)

Chci se zeptat, ma smysl udelat z repro Hertz HSK165 (konkretne EV165) domaci regalovky?

Pokud ano, jake ozvucnice jim doprat? Uzavrenku? Bassreflex? Kolik litru?

Nejakou dobu mi lezi nevyuzite a v aute jsem s nima byl maximalne spokojen... :)

Tady jsou parametry:

foto k příspěvku  od Dave0401

o 06.02.2013, 13:46 | 323Marty
Dave, juknu na to doma. V práci na to neni soft :o) Večer dám vědět, pokud mě někdo nepředběhne.
Toxx: zkusim to doma nainstalovat na novej komp a udělat pár pokusů a dám vědět, jestli mi to bude fungovat na win 7. Myslim, že s tim mělo pár lidí problém :o((
o 06.02.2013, 13:49 | Dave0401
323Marty: Diky. ;)

Uplne jsem zapomel, ze smekam pred tvym vytvorem vyse, ty repliky vypadaji paradne, a verim ze zvuk bude jeste lepsi. :)
o 06.02.2013, 13:50 | Toxxx
Ok bolo by to fajn. Tiez mam Win 7 32.
o 06.02.2013, 19:41 | 323Marty
Dave, tady sem Ti udělal tři grafy. Uzavřenka pro Qtc 0,7 je nej kvalita, ale přijdeš lehce o spodek. BR Vb38L jde hluboko, ale podle mě už neúměrně veliká bedna. BR Vb25L je podle mě optimum.

foto k příspěvku  od 323Marty

o 07.02.2013, 00:11 | dhandars
nějaká další domací práce? Klobouk dolu,,vypadájí výborně.

Jinak ještě jedna věc :-)
koupil jsem prozatím bedny:
Yamaha nx e800
Efficency 87dB
Systém 2-pásmový bass-reflex systém reproduktorů
Frekvenční odezva 55Hz - 28.000Hz
Příkon 110W
Impedance 6 Ohm
Tweeter 2,5 cm dome
Woofer 13 cm kužel
Magnetický Stínící
Příslušenství Uživatelský manuál, 2 x 4 m Speakercable
Rozměry (W x H x D) 186 x 300 x 223 mm
Hmotnost 4,3 kg

jak to mám idealně připojit na toho pioneera?
[ Link ]

budou aspon trochu stíhat?Nemusím mít zatím doma peklo,ale nechci se divat na aparaturu,kterou si nemohu pustit :-(
o 07.02.2013, 08:30 | Dave0401
323Marty: Diky, zkusim je hodit do 25l uzavrenky a tu 25l BR. Uvidim co bude lepsi. ;)
o 07.02.2013, 10:42 | 323Marty
dhandars - to je v pohodě, zesik i bedýnky by spolu mohli zahrát docela snesitelně. Pro zes je 6ohmů optimální, 87dB sice neni žádnej zázrak, ale nic špatnýho. Myslim, že s tim budeš spokojenej tak, že nakonec ani nic stavět nebudeš.
Dave: no, tak nějak sem to myslel. Postav 25L uzavřenku a vyzkoušej. Když budeš spokojenej, neměnil bych. Když ti to bude v hlavě vrtat, tak si do ní udělej zezadu 6cm díru a nacpi tam nátrubek a uvidíš. Když to bude lepší, necháš to a když ne, tak to zase ucpeš a bude :o))
o 07.02.2013, 10:57 | dhandars
323Marty: diky,,ale já nevim jak je optimální je zapojit podle obrázku.
A ještě kdybych je nechával,,tak asi časem budu potřebovat i wofer.

foto k příspěvku  od dhandars

o 07.02.2013, 11:58 | 323Marty
No nic lepšího, než repráky zapojit na A svorky + na + a - na - asi nevymyslíš :o)
Na woofer kašli, nikdy to nesladíš pořádně. Když budeš mít nedostatek basů, pořídíš nebo uděláš lepší bedny. Stejně na tenhle zes aktivní woofer nepřipojíš a pasivní v životě neodladíš, to je uplně zcestný.
o 07.02.2013, 12:04 | dhandars
ok,,díky
o 07.02.2013, 12:10 | dhandars
ještě někdo má "domorobo" bedny na ukázku
Inspirace je důležitá :-)

Měl někdo možnost poslechu toho zesiku?Jestli ano,tak jaké bedny byly použity a váš dojem?
Já mám raději rock a podobné,,tak doufám,že jsem s nim neudělal chybu.Mám raději starší věci(jak mercedes,tak pioneer),těm novějším moc nevěřím a to kouzlo už moc ani nemají.
Zesik a cd player jsem koupil od prvního majitele z DE,který za to dával kdysi nesmysl.Takže tak :-)
o 07.02.2013, 12:15 | dhandars

foto k příspěvku  od dhandars

o 07.02.2013, 12:15 | dhandars

foto k příspěvku  od dhandars

o 07.02.2013, 12:17 | dhandars

foto k příspěvku  od dhandars

o 07.02.2013, 13:13 | 323Marty
Myslim, že o tom, jak co komu zní, je v téhle cenové hladině naprosto zbytečný polemizovat. Každej Ti řekne tisíc možností, co kde slyšel a každej má jiný preference a jiný uši. Prostě zapoj bedny, poslechni a buď se Ti to bude líbit nebo ne. Když ne, prodáš bedny, koupíš nebo postavíš jiný :o)
o 07.02.2013, 13:23 | dhandars
je fakt :-)
o 08.02.2013, 22:34 | MAX | Upraveno: 2013-02-08 22:35:54
Ty woe Mááááárty - já mám na Ty Tvoje Utopie origo osazení! :-)))
Chtěl jsem taky udělat kopie, ale sub bude 40l BR dle výrobce a středy + výšky Utopia 165W2 bude v malé bedně, kterou mi asi spočítáš :-)))) Já došel k 15 L abych to sladil s tím 33V1 na cca 70 Hz bez nějakých špiček - a citlivost bude v pohodě - 33v1 má 92dB a Utopie 92,5dB (2,83V/1m) takže poladěním na výhybce by to mělo být OK.. Jinak na tom 33V1 píše výrobce rozsah 37-400Hz, ale je otázka jak vysoko mají říznuté ty basy originál Mezzo Utopie. - Nechceš mi to doma změřit na těch svých?? :D
Jinak mě trochu odrazuješ, asi vyrobím nějakou "klasičtější" a jednodušší ozvučnici..
o 09.02.2013, 00:50 | MAX
Hele, jak Ti fungulje WinISD? Mi to hází při zadání toho 33V1 (abych sladil s 165W2) úplněnesmyslné křivky..
[ Link ]
o 09.02.2013, 02:00 | MAX
Jinak jsem koukal, že Focal to řeže na 220Hz a 2.2kHz u typu s 13" basem..
[ Link ]
o 05.04.2014, 22:34 | Crevice
Ahoj, nevím, jestli je to ještě aktivní, když vidím, že poslední příspěvek je přidán před rokem... Ale já taky stavěl domácí hifi s autorepro. Výsledek byl skvělý. Použil jsem Focal 165VR a 33V1. Sloupy jsem krmil neoridinálním TW120 a sub zase zesilovačem Hypex UCD 400HG. Výhybku jsem dělal aktivní.

foto k příspěvku  od Crevice

o 06.04.2014, 15:28 | Scream | Upraveno: 2014-04-06 15:29:46
Pěkný to máte kluci. Já sem teda amatér, ale trošku do toho taky fušuju. Postavil sem si v garáži menší 5.1. Kámošovi se to docela líbilo, ale sloupy se mu zdály malý, tak sem mu udělal větší :-)

foto k příspěvku  od Scream

o 06.04.2014, 15:30 | Scream
Mě do paneláku 12" stačí. Vždyť mám sub, kdyby něco :-)

foto k příspěvku  od Scream

o 08.04.2014, 23:58 | MAX
Scream - vidím dobře legendární koncák od Rotelu?
Jinak dobré kousky - čím jsi dělal povrchovku u těch bílých? Předpokládám, že to je MDF opatřená lesklým lakem..

Crevice - Tvůj výtvor mě právě onehdy inspiroval ke stavbě klonů Utopií.. :-)
o 09.04.2014, 23:09 | Scream
jo, vidíš dobře. ano bedna je z MDF a je lakovaná nesmyslně mnoho vrstvama bílýho laku.
o 21.04.2014, 15:40 | Crevice
Scream - To vážně? Jsem velice mile překvapen a polichocen! Kde jsi je viděl? Z diskuze na DDworld anebo CDR - DIIT?
o 21.04.2014, 15:56 | Crevice
Mě se zvuk Focalu hodně líbí, ale bojím se, že je to jen mým výběrem konkrétních repro a že jiné repro s jinými parametrami nebudou mít tak dobrý zvuk, jako to, co jsem už měl. Proto se pořád rozhoduju, jestli budu opět dělat stejný repro anebo zkusim šáhnout na něco jinýho. Osobně jsem zkusil do mých hotových repro vložit místo 165VR repro s označením 165V30 i s výhybkou. A zvuk byl uhladěnější, ale chyběly detaily, jiskra a středy se utopily v basech a výškách. Nicméně pokukuji po řadě Utopia. Napájel bych to AS2.100 Digital od Hypexu /www.hypex.nl/. A potom je otázka subu. Co se týče řady utopie, tam bych si asi nevybral. Tyhle repro nejsou přesné, vyžaduji Qts okolo 0,30. A na druhou stranu asi nikdy neudělám sub, kterým dosáhnu takový výsledek jako s Velodyne DD12+. Kdo poradí?
o 26.04.2014, 12:30 | Scream
Crevice: byla to nadsázka a nemyslel sem sem to na nikoho konkrétně. Tak jak to děláš to může bejt fajn zábava, ale opravdu nemůžeš očekávat seriozní výsledky. TO tu ale samozřejmě nejsi jedinej.
o 26.04.2014, 15:13 | Crevice
Nuže to je právě otázka. Chápu, že bez měření zvuku a ladení výhybky nikdy nedostanu výsledky, které se dají dosáhnout. Ale věřte mi, že jsem slyšel násobně dražší bedny, které hrály mnohem huře anebo jen to nebylo tak dobré. A to mluvím o bednách, co vyrobily firmy ve svých labácích pomocí profesionálního zázemí. Na druhou stranu jsem ovšem slyšel i mnohem lepší bedny, co bych chtěl mít, ale ta cena? Za malé Dynaudio C1 dát 4500€ je masakr, ale hrají sametově. A co takové Tannoy DC10A? Žádné fázové problémy, zvuk jasný jak nebe... Takže abych to shrnul, co jsou to vlastně seriozní výsledky? Každý ze zvukařů, muzikantů a zájemců, co přišly na poslech, byly překvapeni kvalitou přednesu. Ano, nebylo to úplně bez fázových problémů, ale měly skvělou dynamiku, jak středů, tak basů, kde byla i hloubka, ale také úder a uvěřitelnost. Mikrodynamika výškače, jeho nízká rezonance a přednes... Pán inženýr, co je koupil, mi dodnes skladá poklonu. A přitom to vlastně není moje zásluha, já jen dal dohromady věci, co už byly hotový. Při výběru jsem měl pouze takovou logiku, že chci reproduktory, které mají dobré parametry a rovnou charakteristiku, abych nemusel dělat složité kompenzace. U basáku to ovšem byl krok do prázdna, protože charakteristika není k dispozici. Ale stejně se povedlo. Jediné měření, co se dělalo, bylo impedanční. Nejdříve reproduktorů samotných a potom v bednách. Výpočty seděly. Ale stejně jsem nedostal žádnou radu. Možná bych příště nechal udělat bedny více profesionálně...
o 26.04.2014, 21:38 | Scream
To, že je na něčem šílená cenovka a logo profláklýho výrobce a hraje to nahovno, není nic neobvyklýho. Spíš naopak. Ve většině případů je dle mě poměr cena/výkon bídnej. To je taky ostatně důvod, proč sem to vůbec začal dělat. Chtěl sem kvalitní zvuk a neměl sem na to milion. Za ten už by se dalo vybrat lecos. Ale tovární bedny do kila, aby to nebyly nějaký subtilní sloupky? O nějakým inženýringu a zázemí si nedělej moc iluze, protože vše je podřízeno především estetice a maximálnímu vejvaru. Nedávno sem kámošovi předělával Tannoye z devadesátejch, který ve svý době stály jako slušný bydlení a i když to byl totálně nahovno základ, hraje to po předělání o několik levelů líp. Ale pořád hůř než nejlevněji osazený 3p, co sem dělal (všech 6 repro za 3000)....Jestli čekáš, že kompenzace lze navrhnout z datasheetu, tak to opravdu není dobrej nápad a bez kompenzací to snad ani nejde, pokud chceš seriozní vysledek. Za ten považuju to, že to hraje dobře na ucho, ale zároveň to i dobře měří a mimo osu se tam nedějou žádný nepřístojnosti. To je ostatně důvod, proč snad žádnej výrobce neuvádí měření a když už, tak maximáně v ose.....
o 26.04.2014, 22:44 | Crevice
Co bych teda potřeboval, pokud bych chtěl udělat kvalitní repro? Myslím, s čím se to dá měřit? Lze to vůbec měřit v domácí akustice? Jaký repro bych měl vybrat a jakým způsobem udělat kompenzace? Čím to živit? Velmi bych ocenil nějaký odkazy. Je to teda na dost dlouhou debatu, pokud se ovšem chceš podělit o znalosti. Otázka je jestli tady anebo na email, Facebook?
o 27.04.2014, 10:56 | Scream | Upraveno: 2014-04-27 11:00:28
Hlavně zkušenosti. To především. Jedna věc je mít to čím a jak měřit ale druhá je umět z toho co změříš navrhnout kvalitní filtr. Měřící aparát není nic drahýho nebo nedostupnýho. Stačí ti slušná zvukovka s mikrofonnim předzesilovačem, zkalibrovanej mikrofon a nějakej nekreslící zes, přes kterej to budeš měřit. Dá se to měřit i v domácích podmínkách nebo třeba na zahradě, když je venku ticho. Osobně bych ti ale spíš doporučil si bedny postavit a nechat to navrhnout někoho, kdo ví co a jak a má za sebou nějaký výsledky. Kdyby ses do toho chtěl pustit sám, tak na audiowebu nebo na slovanetu najdeš jak na to. Já doporučuju nebejt škrt a zaplatit si to. Je to zaručený a nebudeš v tom ležet týdny, abys nakonec zjistil, že vlastně nic nevíš :-) Pokud jde o krmení tak to je věc osobního vkusu. Je to ale hlavně o peněžence a o tom, jestli chceš tovární zes nebo nějaký DIY. Za bůra se něco použitelnýho schání fakt blbě. Taky bych ti hlavně doporučil nepouživat autohifi, když k tomu nemáš důvod. Tady máš nějaký linky na moje poslední 2 projekty. Jestli tě to zajímá, si to zkus přečíst, třeba tě to inspiruje. U modrejch bylo jasný zadaní, kterýho sem se musel držet, ale bílý jsou moje a ty jsem se snažil udělat co nejlíp ve všech směrech bez ohledu na náklady.
[ Link ]
[ Link ]
o 27.04.2014, 17:43 | Crevice | Upraveno: 2014-04-27 17:44:32
Tak ono je to všechno hlavně o peněžence, že. Já osobně mám teď nějaké trable, takže hifi jde stranou. Ale pořád mě to zajíma, jen jsem švorc. Takže celá moje úvaha je spíš o budoucnosti. Stejně do toho nemíním narvat dvě stě tisíc. A jestli ano, tak to bude rozloženo na delší dobu a bude se investovat po kouscích. Ono i ty moje docela levný bedny trvalo udělat rok a půl. Jednak kvúli penězům a taky kvůli času. A to jsem byl ještě sám, teď už mám rodinu. Kdysi moje představa beden byla obdobná jako to, co jsem viděl u tebe, než jsem zjistil, že v malých prostorách velký bedny nehrajou tak, jak bych si představoval. Takže ted mám mizerný Wharfedale Valdus 400, který jsem koupil za dvacet liber. A to nemluvím o tom, že mám kolem sebe lidi, co tohle berou už skoro za diskotékový bedny. Takže ano, chtěl bych se tomu věnovat, časem se z toho srabu dostanu, ale ted nemám nic, co k tomu je potřeba. Peníze, lidi, prostory, stroje a nástroje. Jinak tedy oba tvoje projekty jsou skvělý a samozřejmě nedosahuji ani pětiny tvých znalostí a možností. Ale myslím, že jako bývalýmu zvukaři mi uši a srdce pro muziku nechybí. Kolik ty tvoje projekty teda stály? Myslím, že výslednou cenu jsem se ve fóru nedočetl.
o 07.07.2014, 00:18 | Crevice
Ahoj Screame, chci se zeptat teda na cenu. Zvažuji, že bych nechal udělat pořádnou výhybku do mých Focal beden. Ovšem pouze dvoupásmo. Kolik by mě to u tebe stálo? Za odpověď děkuji.
o 27.05.2019, 21:26 | MAX
To Stream - hele, zajímaly by mě nějaké zkušenosti s tím Rotelad RHB.. Měl jsem v merku za dobrou cenu pěkný áčkovy konec od Musical fidelity, ale nechal jsem si ho utéct, a narazil jsem na ten RHB. Má smysl jej kupovat a případně "servisovat"..? poděl se s postřehy..
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4737 sekund.