Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Ozvučenie a vytlmenie Kia Ceed Combi

 o Navštíveno 9846x o
o 21.08.2016, 11:00 | Krutibrko
Ahoj,

Už dlhšie uvažujem nad upgradom audia v aute. Bohužiaľ sa v tom vôbec nevyznám, a preto by som si nechal rád poradiť. Navštívil som firmu v Brne a bolo mi navrhnuté takéto riešenie:

Predné repro: German Maestro Concept CS 6508 IV
Zadné repro: Match MS 6X
+ vytlmenie predných a zadných dverí.

Celá moja požiadavka je tá, aby som si viac užil posluch hudby a znížil sa zvuk z okolia.
Cenový rozpočet mám aktuálne cca 15000kč ( už ale aj s prácou ).

- rádio mám zatiaľ pôvodné, do budúcna plánujem upgrade za nejaké s displejom
- plánujem do budúcna aj kompletné vytlmenie auta
- najradšej by som všetko vyriešil cez firmu ahifi, keďže robia aj montáže

Moja myšlienka je taká, že si dám spraviť veci postupne a aby som to zbytočne nepreplatil - takže napr. ak dám spraviť výmenu repro v dverách, tak ich rovno aj nechám vytlmiť.

Dúfam, že to nepíšem príliš zložito.

Ďakujem za rady,

Brko


o 21.08.2016, 11:07 | Dandis
Jeste nam rekni scim bys chtel poradit ;)
Zkus poprosit jestli neni nekdo v okoli kdo by ti tyhle instalace udelal.budes utoho a muze to byt odost levnejsi
o 21.08.2016, 11:19 | JA
no já být tebou tak napíšu kde se pohybuješ, kdo poblíž má instalaci, dobrý by bylo alespoň kvalitní 2pásmo pasiv(aktiv)
no a pak třeba zjistíš , že zadní dveře budeš mít jenom na deštník a za 15 to bude i trošku hrát..
P.S. která firma v Brně?
o 21.08.2016, 11:25 | Krutibrko | Upraveno: 2016-08-21 11:30:18
Montáž by som rád nechal na firmu, hoci sa to predraží. Mal som zlé skúsenosti s predošlým autom, takže rád by som sa tomu vyhol.

Poradiť by som chcel so všetkým. Spíšem pár otázok:

1) je to dobrý výber repra ? Neoplatí sa dať dozadu tiež niečo drahšie? Alebo rozdiel ako šofér nespoznám? Poprípadne dať dopredu napr. Reproduktory GLADEN RS 165 V2 a priplatiť zadné?

2) Idem správnou cestou, keď chcem najskôr vymeniť repro + vytlmiť dvere?

3) netreba mi zosilovač? Poprípadne dá sa neskôr domontovať bez problémov?

4) Čo subwoofer? Je potrebný? Počúvam skoro všetky štýly hudby, prevažne ale mixy - electro hudba. Poprípadne dá sa neskôr domontovať bez nejakých problémov?

5) Mám dať vymeniť aj kabeláž? Niekde som čítal, že aj to je potrebné, resp. má to vplyv na zvuk

ďakujem,

Brko

PS: ide o firmu ahifi.cz . Nachádzam sa v Brne
o 21.08.2016, 11:53 | JA
no tak bych to vzal od začátku, vlez někomu v Brně do auta a poslechni si to.A potom pokračuj,..

můj názor? Přední komporepro a sw to vše na zesilovači..dobře vytlumit přední dveře a myslím, že první krok máš za sebou..
popros Brňáky, je tady dost dobrejh hifiků a poslechni to..
ten proses je prostě nekonečný, a měl dokonce svůj název podle jednoho člena :)))
prostě stále měníš za lepší, nebo i jiné komponenty, každému se líbí něco jiného a jiný zvuk. najednou se objeví v bazaru supr aparát za supr peníze a už to frčí..:)
o 21.08.2016, 11:55 | JA | Upraveno: 2016-08-21 11:56:22
jo a člen rover( je z Brna), ti udělá z mdf co chceš !!

Jiří, dělám si fora na novýha Amaroka..a asi budu muset sw do opěrky, těšíš se :)
o 21.08.2016, 11:58 | Krutibrko
Vedel by si mi poradiť aj presné modely z ahifi? Napr. ktorý zosilovač? Tie German Maestro Concept CS 6508 IV som počul, keďže ich majú na predajni.
Ešte jedna blbá otázka: Ak dám vytlmiť auto, zníži sa okolitý zvuk nejako výrazne? Čo zvuk motora?

o 21.08.2016, 12:09 | JA
chlape, každý to má jinak, já mám všechno prostě na hubu a na doporučení..prostě sem se poptal jestli na moje repro Morel bude dobrý 4kanál Eton a radio Alpine 9835..no a tak jsem to dal dokupy a vyhovuje mi to. SW mám rád JL a tak si beru jenom ty...taky sem měl jiné ale prostě jsem je prodal a koupil ..to vše tady na bazaru..ve skříni mám Audison 3pásmo a to prostě čeká na svůj čas :)
teď si v rubrice tady autohifi dej vyhledávání a čti
a čti a čti..
o 21.08.2016, 12:16 | mcdodo
Ahoj, mám Kiu Ceed krátkou 2008 a instalaci pioneer P88RSII, Morel supremo a v kufru Morel Ultimo 10, Zesilovače Genesis Four ultra a Sub ultra - Aktiv zapojení. Kompletně vytlumené auto, kdyby jsi si chtěl poslechnout, jsem z Břeclavi.
o 21.08.2016, 12:18 | camron
Ano, vytlumením dveří se sníží okolní hluk. Další rapidní pokles vnějšího hluku (od kol) nastane při vytlumení plastového nadkolí (to udělá hodně - až jsem čučel). No ještě se tlumí kapota a spodní kryt motorového prostoru, ale tam jsem, subjektivně, žádný extra rozdíl nezaznamenal. Abys odhlučnil hluk procházející z motorového prostoru do kabiny, musel bys vytlumit přepážku mezi nima...a do toho se moc lidem nechce :-). Vytlumením střechy jsem nezískal prakticky nic a vytlumením podlahy taky moc ne. Oproti tomu kufr + boky kufru...to bylo znát dost. Já ale tlumil Mondeo MK4, u té Kie může být všechno jinak - na tom ahifi mají galerky z jejich tlumení.
o 21.08.2016, 12:39 | JA
camron
má 15 rozpočet ...:)
o 21.08.2016, 12:49 | JA
no mcdodo má zrovna, podle mě pěknou kombinaci..
o 21.08.2016, 14:46 | camron
No, za 15 v pohodě vytlumí všechny dveře, kufr, podběhy a ještě mu zbyde na ty Gladeny (mám ty stejné) - vyplatí se sledovat nabídky - já to dělal a pak jsem postupně kupoval tlumení třeba za půlku (za ty reproduktory jsem platil okolo 2800). Akorát bez práce teda. Ale šikovný borec to zvládne v pohodě sám a ušetří x-tisíc za práci.
o 21.08.2016, 20:27 | JA
nojo ale sw nějaký HU a kompa i sw...no ja bych udělal dobře dveře a pak jel dál..
o 22.08.2016, 11:31 | Krutibrko
Dakujem Vam vsetkym za rady.

MCDodo: Dakujem za ponuku, avsak bojim sa, ze ked si vypocujem tvoje audio, tak budem musiet navysit rozpocet a neuspokojim sa s tym, co mam vybrate :D

Zatial mi to teda pride tak, ze ostanem pri povodnom plane. Repro som si vypocul na predajni a velmi sa mi pacili tie German.

o 22.08.2016, 11:40 | mcdodo
Krutibrko, tady nejde o navyšování rozpočtu, ale když si poslechneš pár aut a pokecáš s lidmi, zjistíš, že zadní repra nepotřebuješ a radši investuješ pro začátek do pořádně vytlumených předních dveří, rádia, zesu a slušných repro. Za poslech nic nedáš. A budeš si jistý v tom, co od toho čekáš. :-)
o 22.08.2016, 13:11 | Krutibrko
Dakujem. K tomu radiu, existuje nejake schopne s displejom? (pravdaze neratam ho do tohto rozpoctu ).
Ktory zosilovac je dobry? Pardon za blbe otazky
o 22.08.2016, 13:40 | mcdodo
Krutibrko - máš mail.
o 22.08.2016, 14:22 | rover (WoodTech)
JA - beru v potaz ;-) Krutibrko - kdyžtak jsem asi schopen z leccim poradit ;-) teda až se vrátím z dovolené ;-)
o 23.08.2016, 21:39 | Krutibrko
JA a mcdodo: dakujem. Akurát mám teraz pár dní, kedy neviem, že čo skôr, aspoň si nechám uležať v hlave, že čo vlastne chcem. Takže keď budem mať viac času, niečo si ešte počítam a pootravujem Vás :)
o 02.07.2020, 07:43 | olex21
Myslím, že nejlepší je odvézt do firmy, kde zařídí ozvučení a rovnou i vytlumení :)
Ale nyní bych spíše potřeboval poradit ohledně toho, jaké repro: [ Link ] si zde vybrat?
o 02.07.2020, 16:00 | moka
@olex21: Od firmy, na ktorej web si poslal link NIC NEBRAT!
Zaplatil som za tovar vopred, tovar nikdy nedoruceny - peniaze nechcu vratit, nekomunikuju.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3161 sekund.