Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > POMOC liberecký kraj a okolí - měření RTA + nastavení

 o Navštíveno 8635x o
o 04.12.2017, 11:42 | David C.
Dobrý den, mohl bych tu někoho poprosit, zda by mi pomohl s nastavením EQ, výhybek atd ? ideálně pomocí růžového šumu a RTA analýzy.
Moje sestava:
Rádio: Kenwood DDX7015BT
Zesilovač: Rockford Fosgate 800a4
Repro predni i zadni dvere: Focal Performance PS 165
Sub: Emphaser NEO 12

Děkuji.


o 04.12.2017, 18:22 | krusspe
Dobrý den,
je mi líto, ale tady nepomůže nikdo. Já měl stejnou potřebu, oslovil opravdu hodně lidí a nepomohl nikdo až na jednoho člověka. Každej měl jen hloupý řeči.
o 04.12.2017, 22:24 | oberon | Upraveno: 2017-12-04 22:29:17
@krusspe: Neviem ako presne "stejnou" potrebu si mal ty ale zostavu, ktoru zadal David C. (pasiv v predu aj v zadu) je podla mna zbytocne nejak velmi ladit pozadovanym sposobom (pink noise, RTA). Vynechajme teda hlupe reci a prejdime na fakty. Uz po kratkom prestudovani [ Link ] zistite, ze to dokaze "az" high a low pass filter (cize 2way pasiv + sub), 4 strmosti, casove korekcie a 7 pasmovy ekvalizer. Ak ides po kvalite, ked uz to teda chces ladit, tak by to chcelo zmenit pocet repro a celkovy koncept. Ale je to na tebe @David C. len to ti potom prajem vela stastia, aby si nasiel niekoho, kto toto bude "ladit"
o 04.12.2017, 22:50 | kiklop32
krusspe

A kdo to byl :D
o 06.12.2017, 13:22 | pajeccc
David C.
Na tvojom koncepte nieje velmi čo ladiť... Kedže je to pasiv, stačí to len nastaviť...
o 06.12.2017, 13:23 | Lokal11
Focal všeobecně na pasivu nestojí za nic. Rta i Pink noise nema cenu dělat. Pokud chces aby to hrálo v duchu sq uvažuj o activu. Navíc i tak je tu problém sehnat někoho kdo by ti to změřil. Ja se na to chystám už rok. Z prvu jsem scháněl někoho kdo to umí a ma kalibrovany mikrak. Marně samozřejmě tak jsem si pořídil svůj nastudoval vše potřebné ale než jsem dokončil instal byla zima a v te se mi to ladit nechce,protoze geraz nemam. V ČR to většina stejne nastavuje na uši. V zahraničí co jsem se bavil většina RTA. Bez nakalibrovaného mikrofonu měření stejně nebude úplně přesne. Takže nejspíš ještě na Rta poridim Helix kalibrační sadu.
o 06.12.2017, 14:42 | Seat Power
Zajed do autohificentrum liberec tam ti pomuze asi nejvic ;-)
o 07.12.2017, 07:54 | David C.
Diky moc vsem :) alespon vím jakym smerem se posouvat dal :) rozhodne me zajima spise sq nez nejaky divoky spl.

zeptam se ted jeste trochu z cesty, uz jsem z toho trochu mimo. Jak se zbavím "pískání" od alternátoru, zapnutého topení atd ? zkusil jsem 2 různé cinche z toho jeden byl nejaky silene drahy rockford z roku 2000 a pokazde to bylo stejne, ani kabel nemusim natahnout podlahou, staci ze je mezi sedackama od radia primo k zesilovaci a zkresleni tam hned je. kdyz odpojim cinch od radia tak je ticho. a to nemyslim jen hudbu :D

ted musim mit gain na zesilovaci nastavenej na uplny minimum, neni to nic extra, kdyz vypnu motor, dam gain na cca80% tak mi prijde ze je zvuk uplne o necem jinem.

Diky moc :)
o 07.12.2017, 19:54 | pajeccc
Piskanie odstraniš vylučovacou metodou. Ale vždy je tam zrada v ukostrení. možu to byť kable radio aj zesilovač.
Apropo, ser na ladenie v pasivu je to uplne zbytočné a na začiatku si urobil uplnu hluposť že si dal repro aj do zadných dverí.
o 07.12.2017, 20:31 | kiklop32
Gain na 80% je špatně
o 14.12.2017, 07:26 | rosak
Davide, nahraj a dej ke stažení to pískání.
o 14.12.2017, 08:33 | marmaji
rosak: Co z te nahravky pujde poznat?
o 26.02.2018, 19:46 | sonyk02
co by mohlo způsobovat ten propad na středu okolo 250Hz?
středobas jde až do 500Hz/12dB

foto k příspěvku  od sonyk02

o 26.02.2018, 20:16 | oberon | Upraveno: 2018-02-26 20:20:42
@sonyk02: sposobuje to kabina auta, stredovy panel, odrazy (rozne fazovo posunute). V aute bezny jav, tazko s tym bojovat. Ked je ale u oboch repro cca rovnake, tak je to fajn.
Vyskusaj nearfield meranie, zopar mm od membrany reproduktorov, aky priebeh budu mat takto.

edit: Vyries ten peak na 3kHz, ak ho tam teda nemas naschval
o 26.02.2018, 21:00 | sonyk02
o tom už jsem také někde slyšel, že je to častý jev, že je propad na této frekvenci.
Zkoušel jsem to dohnat EQ na té frekvenci, ale i při hodně velkém zesílení na 250Hz tam pořad mírný propad byl. Ještě zkusím posunout střed trochu níže 300-400Hz.

3kHz asi zas jedině pomocí EQ stáhnout dolů?

Teď když se na to dívám, tak bych mohl asi možná trochu přidat na hlasitosti výšky, aby se trochu srovnala se zbytkem.
o 26.02.2018, 21:28 | oberon | Upraveno: 2018-02-26 21:29:26
Pozor na boost tej frekvencie (cca 250 Hz), kde je prepad. Mozes potom do repro pustat zbytocne vela vykonu a moze to zniet horsie, ako keby si to neriesil vobec.
Ano, tych 3kHz skus stiahnut pomocou EQ, popocuvaj. Ak mas moznost, tak si uloz obe varianty a porovnaj si ich, co sa ti paci viac.
Ta uroven vyskovych repro je podla mna celkom fajn. Mozes samozrejme vyskusat, dat to do roviny ale to uz podla mna budu vysky dost dominantne (V aute to kvoli odrazom nezvykne zniet velmi dobre - vec nazoru samozrejme)

Co to mas vlastne za zostavu, ked sa mozem opytat ?

Helix napr. odporuca do auta takuto krivku:

foto k příspěvku  od oberon

o 26.02.2018, 21:54 | kiklop32
Přidávej jen v nejhorších případech, vždy ubírej když chceš něco dorovnat.
o 27.02.2018, 18:24 | sonyk02
@oberon - sestava je DSP Audison BitOne a 3pásmo Sinfoni - Sinfoni Maestoso + střed Capriccio C89M a sub DD RedLine 612, vše přes zesilovače ETON.

Zkusím trochu vyřešit ten peak na 3kHz, ten propad na 250hz asi nějak nevyřeším...
Výšky je pravda že už ted jsou tak akorát na hranici hlasitosti vůči zbytku a zesílením už by asi byli opravdu dominantnější.
Uvidím až bude venku trochu příznivější počasí tak zase něco poměřím.
o 26.07.2018, 13:45 | David C.
zdravím všechny :)

tak po nějaké té době se opět vracím s prosbou o nastavení systému. za tu dobu jsem toho spoustu přečetl a snažil se předělat sestavičku co nejvíce k SQ :) Na kolik by mě tedy vyšlo tu někoho ochotného podplatit, aby si se mnou na odpoledne sednul do auta na nastavení časové korekce, alespon ten 13 pasmovy eq, spl charakteristiky polarity atd ? :D ideálně před tím vším s osciloskopem nastavit presne Gainy :)

HU: Pioneer AVH-Z7000DAB
Kompa: PHD.IT AF 6.1 KIT PRO
zesik - dvere: PHD 4075
zesik - sub: Rockford Fosgate 800a4
Subwoofer: 2x EM-Phaser 12 NEO v uzavřence

k zesilovačům vede 51mm kabel od baterie do distribucniho bloku a poté 25mm do každého zesilovače, napětí se i při zátěži téměř nehne.

oba zesilovače zapojeny v můstku, tedy 220W na kazde dvere a 400W na kazdy subwoofer.

zatím jsem nastavil jen crossover na 63hz a -24db jak pro sub tak pro predek. hlasitost subwooferu si nastavuju většinou i podle silnice po které jedu a hlavne podle hudby.

budu vděčný za každou pomoc :) je to moje první a teprve roční stavba a chtěl bych z toho vytěžit maximum.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3556 sekund.