Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Aké SQ kompa na DLS A3 / A7

 o Navštíveno 10065x o
o 11.02.2018, 21:48 | remco | Upraveno: 2018-02-12 23:09:41
Čaute, ostalo mi po predaji mojho auta nejake autohifi vybavenie a rozmyslam ze si v novom aute spravim znova nejaku hudbu. Pravda je, ze uz je to nejaky ten piatok co som zil temou autohifi:)
Mal som predtym GIV a tam cez procesor H701 spraveny aktiv. Teraz by som chcel do noveho auta skor rieist bez aktivu ale kvalitne komponenty.

Ostali mi dva zosilovace:

1x DLS ultimate A3 a
1x DLS A7 (5CH).

Co by ste mi poradili na to. Prioritne chcem len front stereo 2 way alebo mozno aj 3way. Neviem.

Urcite SQ co najlepsi prednes najcistejsi. Pocuvam taky pomalsi rock, gitarovky a tak...

Takze bud 2way stereo na tu A3 alebo hodim aj SW dozadu (mam JL 10W3) na tu A7


poradíte co dnes frčí a co by ste mi odporučili? Najradsej nove repro by som kupoval tak do 650 eur...

Vdaka!


o 11.02.2018, 21:52 | remco
Headunit rozmýslam ze by som presiel na Sony...(Sony XAV-AX200). Mal som doteraz Alpine....

[ Link ]
o 12.02.2018, 21:09 | TommyDS
Aku ma impedanciu ten sub ? 4ci 2 ohm ?
Preco Sony? Hladas nieco specialne, co ma HU vediet ? Pokial front 2pasmo aktiv, v kazdom pripadne nejake DSP (pri 3 pasme front nevyhnutnost). Aky ma byt celkovy budget?
Ak by sme uvazovali uplny extrem, tak:
- 2x A3 bridged na stredobasy
- z A7 urobit 3 kanal (2x200W rms na vysky, a mono na sub)
Ako by amici povedali, budes tam mat potom poriadny Headroom :)
Co sa tyka reproduktorov, vyber je dnes velky, zalezi od budgetu. Ja som mal vzdy dobre skusenosti s Morelmi, ale da sa nakombinovat vselico ...
o 12.02.2018, 22:25 | remco
Praveze uz som nechcel aktivne zapojenie. Procesor co mi ostal (H701) predavam.... Radsej by som v tom novom aute mal jednoduchsiu ale kvalitnu montaz klasicky cez pasiv vyhybky. Cize prioritne som uvazoval ze pouzijem len ten jeden zosilnovac A3 a k tomu dam nejake kvalitne komponentne repro (2 pasma alebo 3 pasma)...
o 12.02.2018, 22:50 | TommyDS
A preco potom nekusit nieco na sposob BI-AMP. Tzn kupit kompa s takouto vyhybkou, a mozes pouzit vsetky zosiky, akurat jedna premostena A3bude pohanat pravy stredobas, druha premostena A3 lavy stredobas, premostene kanaly A7zas zapojene navyhybke na vysky :)
o 12.02.2018, 23:08 | remco
aha sory som to zle napisal hore. Mam:
1x DLS A3
1x DLS A7

:)
o 13.02.2018, 00:09 | TommyDS
OK, tak potom sorry :) Skoda inak, tiez by sadal urobit jednoduchy aktiv, A3 na stredobasy, a A7 na vysky a sub ...

Existuju aj 2DIN jendotky s DSP napriklad [ Link ]
o 13.02.2018, 00:58 | remco
hmmm, no nechcel som to uz tak komplikovat v tomto pripade. To si uz rovno mozem nechat H701 a zohnat zasa alpine 2din co to vie ovladat. Musi predsa existovat aj riesenie ktore bude cez pasivne vyhybky hrat napriklad na tej A3 bezkompromisne nie? :)
o 13.02.2018, 07:10 | kiklop32
Nie
o 13.02.2018, 10:29 | remco
Je niečo čo sa k DLS A3 zvukovo hodí? DLS / Morel / Focal / Dynaudio ?

Niečo co by teda bolo ako set cez vyhybku?
o 13.02.2018, 11:01 | TommyDS
DLS kompa nemam skusenosti, Focal ma celkom otvoreny zvuk a pride mi citlivejsi, cize by mohol zapasovat. Pri Moreli by som isiel na uroven Tempo Ultra alebo Dotech, vyssia seria uz nebude celkom OK, s aktualnymi Dynaudio nemam skusenosti ...
o 13.02.2018, 11:42 | remco
Focal by ste ktore k tej A3 odporucali? vykonovo je myslim ok 2x150w rms. No a cistotou prednesu je tiez myslim ok.
o 13.02.2018, 11:49 | remco
Alebo teda znova ist cestou aktivneho zapojenia? :)
uz som si vravel ze do tohto auto to netreba prehanat. Mam este stale alpiine H701. Aj ked mozno by stalo za zvazenie skusit novu H800 + rux.

Tam je to potom v zasade jedno z akeho radia ide do toho zdrojovy signal. MOze to byt pokojne aj to sony nie? Otazka je ale kto to vie v dnesnej dobe dobre vyladit a nastavit...
o 13.02.2018, 11:51 | TommyDS
Vidim, ze sa stale snazis sam seba presvedcit, ze to bude OK, aj ked aj kiklop pisal ze nebude :)
Nepoznam tvoj rozpocet - podla toho by som vyberal
pri Focali napriklad [ Link ]
Pri Moreli Virtus [ Link ]
A este mi napadol BLAM [ Link ] byvaly sefkonstrukter Focalu, repra s impedanciou 3ohmy a vysokou citlivostou
o 17.02.2018, 09:07 | elektron
Skus DLS RZ6.2, scenu budes mat na pristrojovke napriek len 2 pasmu, tak ako so ziadnymi standardnymi 2way komponentami..
o 17.02.2018, 14:19 | remco
Aha to je 50 mm výškový menič. Už si s nimi mal skúsenosť? Ok budem nad tým uvažovať. Predtým som mal výsšky DLS iridium a bol som spokojný tak aj tieto by možno mohli charakterom sedieť.
o 17.02.2018, 14:26 | remco
Inak malo by to hrať do relatívne veľký dverí, je ten stredobas na to vhodny?
o 17.02.2018, 15:11 | elektron
Ano sem tam pouzivame celopasmovy menic-namiesto vyskoveho, vlastne vsade kde je ho mozne namontovat je velkym prinosom, hlavne co sa tyka sceny. Aj v jednej z vlastnych instalacii mam nieco obdobne namontovane.
To ci je stredobas vhodny do velkeho objemu uzavretej ozvucnice zistis podla thiele small parametrov konkretneho menica..
o 17.02.2018, 22:54 | remco
Vďaka! Už je to dlllho čo som sa bavil s autohifi tak si rad znova opraším tieto skratky. Takže thiele small (Qts) určuje to ako reproduktor hrá vo väčšom priestore / menšom uzavretom boxe...

hodnoty pre DLS RZ6.2 stredobas sú:
Fs / Qts / Vas 64 Hz / 0,78 / 6,3 litres

0,78 je relatívne vyššia hodnota keď som v rýchlosti pozeral nejaké iné 6,5" stredobasy.

No nič idem teda študovať :)

PS: má to isť do Fordu Explorer Sport 99 :)
o 17.02.2018, 22:56 | remco
A ešte otázka, sú nejaké špecifiká pre inštaláciu / smerovanie a výšku umiestnenia takéhoto širokopásmového výškového meniča?
o 18.02.2018, 18:00 | db-marek
Samozrejme, smerovanie ma vplyv na frekvencny priebeh. Pri trosku normalnejsom repraku najdes okrem t.s. parametrou aj frekvency priebeh pri roznych uhloch.
o 14.09.2018, 00:28 | soky
Ako dopadla montáž? Ktoré reproduktory to vyhrali?
o 25.10.2018, 01:44 | remco
Zatiaľ som to stále neriešil :)
o 29.03.2021, 21:38 | remco
Nakoniec som spravil 2way aktiv + SW cez DLS A7. Výšky STEG SQ32 (teraz idem meniť na Gladen aerospace 28). Stredobas audiodevelopment MM6 a sw JL10". Som spokojný:)

Teraz idem riešiť druhé auto (veľký campervan) tam mám k dispozícii DLS A3 (momentálne osadené cez výhybku STEG MT 650CII komponentné).

Ale dokúpil som DLS A4 tak chcem spraviť 3way dopredu + 2 way dozadu pre deti a kempovanie...
o 11.06.2021, 19:50 | UseThe4s
ahoj, se zájmem jsem sledoval tento vývoj. mám podobný hudební vkus jako ty a výběr tvých SQ komponent se mnou dost ladí. můžeš prosímtě napsat pár postřehů o zvuk. charakteru tvého systému, co se ti na něm líbí, jestli ti něco chybí či přebývá... uvažuji o stejných komponentech a hledám čistý zvuk, příjemný na poslech spíše než ostrý nebo analitický. snad to dává smysl.
o 11.06.2021, 19:50 | UseThe4s
ahoj, se zájmem jsem sledoval tento vývoj. mám podobný hudební vkus jako ty a výběr tvých SQ komponent se mnou dost ladí. můžeš prosímtě napsat pár postřehů o zvuk. charakteru tvého systému, co se ti na něm líbí, jestli ti něco chybí či přebývá... uvažuji o stejných komponentech a hledám čistý zvuk, příjemný na poslech spíše než ostrý nebo analitický. snad to dává smysl.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3664 sekund.