Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Hilfe! nastavení 2-Way aktiv + sub (rádoby SQ)

 o Navštíveno 5965x o
o 07.11.2018, 14:57 | David C.
Zdravím, rád bych zdejší komunitu požádal o pomoc s nastavením mojí sestavy. ať už tak, že si to někdo šikovnej poslechne a nebo ještě lépe změří (klidně za nějaký ten peníz).
ideálně Liberecký kraj (Česká Lípa)
Je to můj první aktiv a vlastně uplně první "stavba" takže budu vděčný za cokoliv a nejvíc za trpělivost :D

zatim jsem vše nastavil jen narychlo sám..

sub: 0-80HZ
stredobas: 80-1600HZ
výšky: 1,6-xxHZ
všude -24db
+malinko jsem zahejbal s časovou korekcí abych scénu posunul více doprostřed

HU: Pioneer AVH-Z7000DAB
WF: PHD.IT AF 6.1 PRO
TW: PHD.IT 1.C Tweeter
zesik - dvere: PHD 4075
zesik - sub: Rockford Fosgate 800a4
Sub: 2x EM-Phaser 12 NEO v 44l uzavřence

Předem děkuji za každou odpoved. :)


o 07.11.2018, 16:02 | Zdeny60
Seš fašoun, že musíš vyřvávat německy, malamute??? K vběci se jinak nevyjádřím.
o 07.11.2018, 16:24 | David C.
To se omlouvám jestli jsem se někoho dotknul.. bohužel na takovouhle odpověď zrovna nečekám.
o 07.11.2018, 17:24 | -Hans-
Chtelo by to slyset, ale nemyslim si, ze je to dobry.

Stredobasy by mely jit klidne niz - cca kolem 55-65Hz, sub do 60Hz urcite, ale chce to slyset.

Vyska na 1,6kHz je podle me nizko. Sel bych rozhodne na 2,5-3kHz

Se strmosti problem nemam, aspon nemusis resit faze.


Ty komponenty neznam, tak tezko rict, jake to ma parametry.
o 07.11.2018, 19:16 | Směty
Na netu jsem nenašel manuál k PHD reprům, takže těžko soudit. Pokud máš manuál napiš sem rezonančku (FS) středobasu, a frekvenční rozsah.
Děličku mezi výškou a středobasem bych se nebál 3,2 - 3,6 nevím jaké má rádio možnosti. Mezi subem a můžeš nechat překrytí.
o 08.11.2018, 09:33 | David C.
díky všem :) výšky jsem trochu zvednul na 2,5 ale nemůžu úplně říct že by to bylo lepší :D ještě to chce trochu naposlouchat..

subwoofer a středobas jsem rozdělil teda na 63hz, většinou super ale u některých písniček mi teď přijde, že je tam hrozná "díra"

asi by to chtělo kdyby to někdo měl čím změřit a asi to trochu dohnat a doladit pres EQ co myslíte ?
o 08.11.2018, 09:51 | kiklop32
Zdeny60

Když někdo mluví německy je fašoun? Zajímavá úvaha...

David C.

Sub nech v pohodě na 80, středobasy vytáhni výš cca. 2,5Khz jak ti tady radí. na EQ zatím nesahej, stejně nepoznáš jaká frekvence ti v tom chybí, takže to spíš rozladíš.
o 08.11.2018, 10:14 | David C.
80 je lepší, až na to že po přepnutí mezi 63 a 80 si člověk všimne, že jde zvuk trochu i ze zadu

s eq to nebude uplně 100% an po měření, má jen 13 pásem takže se s tim bude muset opatrně aby to nebylo ještě horší možná zkusím středobas nechat na 63hz a na 80hz dát třeba +1db na eq a uvidím
o 08.11.2018, 11:02 | David C.
jinak jediný čím si třeba RTA můžu změřit sám je Iphone 6s, xiaomi redmi 5 plus a notebook :D takže nic moc přesnýho
o 08.11.2018, 18:12 | Směty
Středobasy máš 165 zkus na 63 Hz, to by měly bez problému zvládnout. Basák o jeden díl výš nevím kolik tam je 70-80 Hz zkus překrýt a uvidíš jestli to bude lepší. U mě to fungovalo. Předpokládám že nemáš dané časovky takže to budeš slyšet zezadu. ;o)
Na EQ nesahej, dokud nemáš hlasitosti kanálů a časovky tak si tam budeš zanášet zbytečné nesmysly.
o 08.11.2018, 20:22 | David C.
díky :) zkusím to, pak se vrhnu aspon trochu na časovky :)

jen se mi stala taková velmi nepříjemná věc a to že se po zapojení aktivu objevilo pískání podle otáček ve výškáčích.. přitom jediný co jsem udělal bylo, že jsem místo jedny dvoulinky z kufru do dveří natáhnul dvě :D snad jsem si nějakou neopatrností nerozbil výstupy na pioneeru :'( zítra přidám 1F helix kapacitor a budu zkoušet hledat chybu :)
o 09.11.2018, 06:30 | Zdeny60
Ne, vznikla ti tam zemní smyčka.Zkus v jednom káblu odpojit na jedné straně zemnění a mělo by to zmizet.
o 09.11.2018, 09:59 | David C.
už jsem tohle jednou řešil a bylo to špatnym zesilovačem :D což je ted nastesti vylouceny uz, signály budu tahat středem auta a budu dávat jiný. pak už jen zkusím vyměnit rádio za kamaraduv 2din kenwood a vylučovací metodou zjistím co to je :D
o 09.11.2018, 11:56 | oberon
Ja som raz tahal dvojlinku do dveri a nedopatrenim pri montazi tapaciru som ju priskripol o plech dveri, a piskal mi vtedy vyskac. Vystup zosilnovaca bol teda skratovany na kostru auta. Skus skontrolovat, ci to nie je aj tvoj pripad. Mne vtedy pri vyssej hlasitosti pochopitelne aj hadzalo zosilnovac do protect-u.
o 09.11.2018, 12:24 | David C.
ok to taky zkontroluju, to by stacilo propípnout multimetrem :)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3381 sekund.