Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Viano upgrade ozvučení

 o Navštíveno 6129x o
o 14.04.2019, 12:32 | Lukhasek | Upraveno: 2019-04-14 14:35:37
Ahoj,
chtěl bych provést upgrade stávajícího originálního ozvučení.
Nyní vyměněno originální autorádio za Alpine iLX-702d a chci pokračovat dále. Nyní stojím před rozhodnutím, jestli “honit” repro jen rádiem nebo přes 4K zesilovač a přidat zesilovač + subwoofer. (Jaké repro, jaké zesilovače?)
Hledám řešení v rozmezí 20 - 30 tis.Kč.
Doporučíte mi něco, co bude fungovat?

Díky

Lukáš


o 14.04.2019, 14:34 | -Hans-
Zalezi i na hudbe, kterou poslouchas. Chces bordel, nebo kvalitu?

Znacky jako DLS, Audio Development, Focal :)

Urcite repro pres zesilovac.
o 14.04.2019, 16:10 | Lukhasek | Upraveno: 2019-04-14 18:31:04
Hudba je mix od ATB přes Tři Sestry, Nightwish po Jay-Z a dětem na pohádky :-)
Bordelem jsem si už prošel, teď už jsem ve věku, kdy se zaměřuju spíše na kvalitu.
Díky za inspiraci
o 15.04.2019, 04:47 | Lokal11
Z toho co jsi vyjmenoval nahrával kvalitně ani jeden :) Pokud se bavíme o kvalitě je řeč spíš o Dire Straits, Eagles, Clapton atd. Jinak určitě je základ pořádně vytlumit dveř,protože bez toho to nemá smysl. Radio jsem slyšel v aktivu na dls a helix dsp.a za ty love super. Je asi na Tobě jakou cestou by jsi se chtěl vydat. Pokud chceš jen něco na rádio musí to bejt neco s dobrou citlivostí např vyhlášené excursion. Ja osobně uz bych ale zabrousil s tvým rozpočtem do aktivu. A sice dsp mini od helixe. Na to 5kanal helix five to jsme na cca 20. Repro rz od Dls. Místo vysky je tam sirokopasmova středovyska. Tim pádem dostaneš stred vic na palubku nez jen s výškou. K tomu nějaký sw do 2ohm tam ma helix vic vykonu. No plus kabeláž a je to spíš 35. Ale s výsledkem co bude úplně jinde oproti pasivu. Jinak k značkám ty Dls jsou celkem univerzální nahoře trošku ukricene ale v aktivu se to dá vyřešit prez eq. Focal je fajn ale tam se cena pohybuje vejs. To same AD. Kontaktuj Carmedia.cz když by jsi vzal komplet od nich třeba by ti udělali cenu. Popřípadě kdyby jsi to chtěl levnější tak zkusit match(nemám zkušenost) . Ty Dls rz plus helix a tvé radio má CarMedia ve svém praktikovi doplnene o výšky ale i tak by jsis mohl poslechnout do čeho jdeš. Omlouvám se za text ale píšu na telefonu.
o 15.04.2019, 20:03 | Lukhasek
Lokal11 - neměl jsem na mysli kvalitu interpretů (což je hodně subjektivní), ale kvalitu komponent, ze kterých to postavit. Tvůj návrh je zajímavej, ale když k tomu připočtu minimálně 10K na tlumení předních dveří a zadní části, tak jsem hodně přes rozpočet. Určitě bych chtěl jít směrem aktivu, ale hold budu muset jít o třídu níže, než uvádíš.
o 15.04.2019, 22:31 | -Hans-
Lukhasek Trochu jsi to nepochopil. Kvalita nahravek jako takovych, nikdo nehodnoti tvorbu.
o 16.04.2019, 08:00 | tibaltík
Ako pise Hans, ked mas dobru zostavu tak polku CD mozes rovno vyhodit lebo pocut ako na ritku su tie nahravky.
Ja mozem este odporucit repro Eton POW seriu ta hra velmi dobre aj na radio. Inak ked chces aktiv, tak Eton Stage 4 alebo Stage 6 mas dsp a zosik v jednom a hra to za tu cenu velmi slusne. Ako alternativa k woofru mozes skusit aktivny pod sedadlo. Nieje to ziadny DB Drag, ale pre to co pises to moze uplne stacit. Napr. Eton USB8 alebo nejaku alternativu od inych znaciek.

Este dalsia alternativa ( all in one ) je Focal Ibus 2.1. Mas tam aktivny sub pod sedadlom a 2kanal zosik na predok.
o 16.04.2019, 08:20 | kiklop32
Já bych řekl, že se vyjádřil celkem jasně. Nechce 3kw sub a MAC repro aby to nějak hrálo. Chce mít komponenty na SQ. A co na tom bude poslouchat je úplně jedno. I na SQ sestavě se přeci dá pustit muzika pro normální lidi ne? :)

Jinak začni tlumit a vyber si repro, na repro nešetři. Kvůli úspoře bych se se zesilovačem zaměřil na bazar, jsou tam dobré kousky a můžeš mít mnohem lepší zesilovač za méně než nový. Škoda, že to rádio nemá AI-net, kvůli procesoru, ale i tak se dá v pohodě sehnat 701/800/Helix. Sub a monoblock taky bazar. Za 30tis se dá už slušně hrát.
o 16.04.2019, 22:21 | -Hans-
kiklop32: Kdyz si ale na slusne sestave pustis tu "muziku pro normalni lidi" a netrpis hluchotou, tak proste trpis, no... :D Je to brutalni rozdil.
o 17.04.2019, 05:08 | Lukhasek | Upraveno: 2019-04-17 07:44:38
Pánové, přeneste se přes poslouchané interprety a pojďte mi poradit s výběrem správné značky reproduktorů do viana (přední dveře 130mm , zadní plata 165mm a subwooferu). Základem v tuto chvíli bude vytlumení dveří a zadní části auta. Moje volba je zatím 5K zesilovač (phaselinear, hifonics) + repro do stávajícího umístění + subwoofer tak 300W.
Jelikož rozpočet mám pevně danej a do něho se prostě musím vejít i s tlumením, tak se budu muset poohlédnout po bazaru. Díky za inspiraci ohledně značek
o 17.04.2019, 05:37 | -Hans-
Nevim, Claptona jsem si jeste asi nepoustel, ale mrdu nahravek jsem vyradil, protoze se to proste neda. Na druhou stranu na SQ audiu za 20 az 30 by to nemuselo byt a myslim, ze ani nebude tak markantne poznat. Nicmene nekdo to neslysi vubec a to jsou ti stastnejsi a ti take usetri spooooooustu penez :D
o 17.04.2019, 05:58 | Lukhasek
Sestavu nemusím mít striktně na SQ. V tuto chvíli mi jde o upgrade stávajících reproduktorů, které budou poháněny zesilovačem a umístěny ve stávajících místech, kromě výšky z předních dveří, tu chci přesunout na palubní desku, teda jestli to má smysl?
o 17.04.2019, 08:29 | -Hans-
Lepsi umisteni a smerovani reproduktoru ma vzdy smysl :)
o 20.04.2019, 22:03 | Lukhasek | Upraveno: 2019-04-21 00:03:39
Tak zatím to vypadá následovně:
HU: Alpine iLX-702D - tu už mám
Přední a zadní repro: Focal PS 165F
Zesilovač pro repro: Audison AP4D nebo Audison AP 4.9Bit nebo Focal FPX 4.400 SQ
SW: Audison APBX 10 AS
Bude do takhle dohromady ladit?
o 23.04.2019, 11:26 | Lokal11
Jen ve zkratce. ČÍM lepší sq máš,tím víc trpiš u nekvalitních nahrávek. Teď k dotazu. S tímto rozpočtem bych šel do aktivu. Odpust si ty zadní repro. A udělej pořádně předek. Pokud chceš focal udělej to v kompletu. FOCAL PS 165FX ty maji plnohodnotnou vyhybku. K tomu
Focal SUB P 25F. K tomu kup focal fpx
5.1200. Dva kanaly ti zůstanou volné pro případný aktiv. Kdyby ses pak rozhodl. Určitě na novy komplet dostaneš něco dolů z ceny. Nebo vyčkej a postupně kupuj zde na bazaru. Občas tu něco zajímavého je. Budeš sice skládat déle ale dá se tím ušetřit
o 23.04.2019, 13:05 | kiklop32
Rozhodně ne.
o 23.04.2019, 13:05 | kiklop32 | Upraveno: 2019-04-23 15:05:39
2x Rozhodně ne :)
o 24.04.2019, 12:10 | Lokal11
Už ma objednáno co psal. Takže mu držím jen palce. Za ty love to mohlo bejt ale mnohem dál.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3326 sekund.